Trt World Haberleri

TRT World’den Büyük Başarı! Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Finale Kaldı

Türkiye’nin uluslararası habercilikteki lider sesi TRT World tarafından hazırlanan ödüllü belgesel serisi "Off the Grid"in Ukrayna’da çektiği “Ukraine Wartime Diaries” (Ukrayna Savaş Günlükleri) bölümü, uluslararası bir başarıya imza attı.

Magazin 23-09-23 18:20

TRT’den dünyayı sarsacak bir belgesel: The Factory

Dünyanın en büyük çimento üreticilerinden Fransız Lafarge'ın, terör örgütü DEAŞ’ı nasıl fonladığı belgelerle ortaya çıkacak

Haber 11-11-21 12:39

Yusuf İslam: Barış, sessizce oturup hiçbir şey yapmadan sağlanamaz

İngiliz sanatçı Yusuf İslam: - "İnsanlar fakirse, evleri ve yiyecekleri yoksa barıştan söz edemeyiz. Barış, dengeyi sağlamanın esaslarından biridir" - "Açları doyurmak ve selamlaşmak, bu dünyada istediğimiz barışı ve eşitliği tesis etmemiz için temel esaslar arasında yer alıyor"

Magazin 29-11-19 13:36

Birleşmiş bir Suriye Türkiye için çok önemli

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "Barış Pınarı Harekatı'nın iç politikayla bir alakası yok. Buna katılmıyorum. Gerçekten uzak bir senaryo anlatıyorlar. Birleşmiş bir Suriye Türkiye için çok önemli. Biz durumu kötüleştirmeye çalışmıyoruz. Bu harekat siyasi çözüm için de kolaylaştırıcı olacak" - Eski Libya Başbakan Yardımcısı Mustafa A.G. Abushagur: - "Libya'ya müdahale etmek isteyenler yeni bir diktatörlük kurmak istiyorlar çünkü diktatörleri kontrol etmek daha kolay. Libya halkının kararlılığı çok önemli. Diktatörlüğe bir daha dönmeyecekler" - Mısır Devrim Konseyi Başkanı Maha Azzam: - "Eylülde başlayan protestolar, korku bariyerini yıkmak için yapılıyor. Bu korku bariyeri rejimi koruyor. Rejim çok başarısız oldu. Ekonomik kriz var ve çok ciddi bir yolsuzluk var"

Haber 22-10-19 14:19

Trt World

Trt World Hakkındaki Haberler Mynet'te. Trt World Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

TRT World Forum 2019

SETA Vakfı Genel Koordinatörü Burhanettin Duran: - "Türkiye, Astana sürecini, Cenevre sürecine dahil etmeye çalışıyor. Bu siyasi çözüme götürecek. Tüm bunlar Erdoğan liderliğinde diplomasiyle liderlerle yaptığı yüz yüze görüşmelerle oluyor" - Shaikh Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Brookings Editörü Salman Shaikh: - "ABD'nin Orta Doğu'daki geniş çağı son bulmaya başlıyor. Bu süreç Irak işgaliyle başladı, Obama’nın geri çekilmesi ile devam ediyor ve Suriye’deki son tutumuyla ABD’nin bölgedeki çağı son buluyor"

Haber 22-10-19 14:06

TRT World Forum 2019

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: - "Türkiye ekonomisi çok ciddi bir direnç gösterdi iç ve dış şoklara karşı. Geçtiğimiz on sene içerisinde başarılı bir şekilde küresel finansal krizin üstesinden geldik ve hain darbe girişiminin üstesinden geldik 2016 yılında." - "Ağustos 2018'deki spekülatif döviz saldırısının da üstesinden geldik ve yıllık yüzde 5'lik büyüme gösterdik son 10 sene içerisinde" - "Türkiye yapısal reform süreciyle uluslararası iş birliğini merkeze alıyor. Geçen 17 yıl içerisinde Türkiye çok önemli bir paydaş oldu bölgesel ve uluslararası projeler içerisinde"

Haber 21-10-19 20:38

TRT World'ü sansürleyen Twitter haber alma hakkını ihlal etti

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: - "İngilizce yayın yaparak sesimizi dünyaya duyuran TRT World kanalının Twitter hesabı sansürlenerek uluslararası kamuoyunun haber alma hakkı ihlal edildi. Şirkete yaptığımız uyarılar neticesinde bu saldırı püskürtülmüştür" - "FETÖ iltisaklı bir teröristin sosyal medya paylaşımlarını takipçileriyle paylaşan Twitter CEO'su Jack Dorsey'i en sert biçimde kınıyoruz"

Haber 16-10-19 17:39

Bir tarafta sorumlu bir devlet var, diğer tarafta terör örgütü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: (2) - "Harekatın başlamasından bu yana Suriye tarafında hiçbir sivil hayatını kaybetmemiştir ancak Türkiye tarafına yüzlerce roket ve havan topu saldırısı oldu. Bu saldırılarda 6 sivil şehit düştü. Bunlardan biri 9 aylık bebek. Tüm dünya farkı görmeli. Bir tarafta terörle mücadele eden sorumlu bir devlet var, diğer tarafta terör örgütü" - "Daha önce de dünyaya ilan ettik. En başından beri bölgemizde terör koridoru, terör devleti oluşmasına izin vermeyeceğimizi söyledik. Bölgeyi teröristlerden temizleyinceye kadar devam edeceğiz" - "Tel Abyad'dan 8 kilometre kadar Suriye'nin içine girildi. Resulayn'dan ise yaklaşık 4,5-5 kilometre derinliğe kadar ilerlenmiş durumda. Savaş uçaklarımız ise daha derine indi"

Haber 10-10-19 21:02

Dünya terör örgütüyle Kürtleri birbirinden ayırmalı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: (1) - "Biz Kürtlerle değil, YPG/PKK terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Dünya terör örgütüyle Kürtleri birbirinden ayırmalı" - "Hiçbir terör örgütünün veya ülkenin bize tehdit oluşturmasına izin vermeyiz. Buna DEAŞ da dahil"

Haber 10-10-19 20:05

Türkiye geçici koruma altındakilerin üniversite oranında rekor kırıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren: - "Türkiye Bursları çerçevesinde bizler gerek UNHCR gerek AB fonları üzerinden de çok fazla öğrenciye burs imkanı sağlıyoruz. Diğer taraftan mültecilerden yüzde bir oranında üniversiteye gitme oranı varken, Türkiye yüzde altıyla bu alanda bir rekor kırıyor" - UNHCR Türkiye Temsilcisi Katharina Lumpp: - "Türkiye’de genç mültecilerin yüksek öğrenime erişmesi konusunda bir farkındalık var, rol model olmaları konusunda farkındalık var. Bu konuda geçici koruma altındaki mülteciler için farklı destekler bulunuyor" - TRT World Genel Yayın Yönetmeni Serdar Karagöz: - "Medya kuruluşları genelde reyting ve sansasyon arayışı içerisindedirler. TRT olarak biz bunun dışında ve sorumlu olarak, 'Çözümün bir parçası olabilir miyiz? Reyting bizim için önemli ama elimizdeki medya gücünü problemlerin çözümünde kullanabilir miyiz?' diye düşünüyoruz"

Haber 30-07-19 12:56

FETÖ'nün hastalıklı ideolojisini ve sinsi amaçlarını çok iyi biliyoruz

TRT World tarafından FETÖ'nün iç yüzünü anlatmak amacıyla hazırlanan "The Network" belgesel filminin İstanbul galası yapıldı - TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren: - "FETÖ'nün hastalıklı ideolojisini ve sinsi amaçlarını çok iyi biliyoruz. Uluslararası arenada ise örgüt, bir takım devletlerin ve çıkar gruplarının desteğiyle yıllardır yürüttüğü PR çalışmaları neticesinde gerçek yüzünü gizlemeyi hala başarabiliyor" - "Darbecilerin öncelikli işgal listesinde yer alan ve saldırıya uğrayan kurumlardan biri olarak o geceyi asla unutmayacağız, unutturmayacağız" - "FETÖ'nün çirkin yüzünü tüm dünyaya anlatabilmek adına belgeselimiz İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Rusça, Boşnakça ve Arnavutça olmak üzere toplamda 9 farklı dilde izleyici ile buluştu, buluşacak. Brüksel, Londra, New York, Saraybosna, Priştina, Paris ve Roma, gösterim yapılan merkezlerden sadece birkaçı" - "Biz kararlıyız. FETÖ'yü dünyaya anlatmaya devam edeceğiz"

Haber 14-07-19 23:08

TRT'nin iki kampanyası, IBC 2019 Sosyal Etki Ödüllerine aday

TRT'nin "Gençler için Gazetecilik" ve "#hellobrother" kampanyaları, IBC 2019 Sosyal Etki Ödüllerine iki dalda aday gösterildi

Haber 12-07-19 16:27

FETÖ'nün gerçek yüzü Arnavutluk'ta anlatıldı

TRT World tarafından hazırlanan ve FETÖ'nün iç yüzünü anlatan "The Network" isimli belgesel, Tiran Yunus Emre Enstitüsünde gösterildi

Haber 08-07-19 23:19

Brüksel'de FETÖ'nün gerçek yüzü anlatıldı

Brüksel'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının başlattığı bir proje çerçevesinde, FETÖ'nün gerçek ve karanlık yüzünü anlatan "The Network" adlı belgesel ilk kez özel gösterimle seyirciyle buluştu - Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü: - "FETÖ bitmiş değildir, sadece ülkemizde değil dünyanın çok farklı coğrafyalarında faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bu da demektir ki sadece ülkemiz için değil tüm dünya için tehlikeliler"

Haber 02-07-19 23:18

Erdoğan, TRT ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World'ün Londra merkezine terör örgütü PKK yandaşlarınca yapılan saldırı nedeniyle TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'le görüşerek, bilgi aldı.

Haber 25-04-19 13:49

Erdoğan, TRT ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World'ün Londra merkezine terör örgütü PKK yandaşlarınca yapılan saldırı nedeniyle TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'le görüşerek, bilgi aldı - Erdoğan, Eren ve TRT ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti

Haber 25-04-19 13:48

İngiltere'deki TRT World merkezine PKK yandaşları tarafından saldırı!

Terör örgütü PKK yandaşı bir grup TRT World'ün Londra merkezine saldırdı. Saldırganlar binanın lobisine girerek bir saat süreyle işgal etti. Grup daha sonra İngiliz polisi tarafından binadan çıkarıldı.

Haber 25-04-19 02:08

PKK yandaşlarından Londra'da TRT World binasına saldırı

PKK yandaşlarından Londra'da TRT World binasına saldırı

Haber 24-04-19 23:26

TRT'den dikkat çeken Komünist Başkan videosu!

TRT World yaptığı “Türkiye’nin ilk komünist belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile tanışın” videosu ile sosyal medyaya damga vurdu. TRT World'un videosu kısa sürede defalarca kez paylaşıldı.

Trend 09-04-19 10:31

Kasımpaşa'dan Hello Brother mesajı

Spor Toto Süper Lig ekibi, Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenleri unutmadı

Spor 26-03-19 14:40

Davud Nabi'nin son sözü #HelloBrother için özel video

TRT World, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında hayatını kaybeden Davud Nabi'nin son sözü olan "#HelloBrother" etiketiyle onun için hazırladığı videoyu sosyal medyada paylaştı - Kısa sürede sosyal medyada "#HelloBrother" etiketiyle birçok paylaşım yapılırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de TRT World'ün hazırladığı videoyu "#HelloBrother" etiketiyle sosyal medya hesapları Twitter'da paylaştı

Haber 22-03-19 01:33

TRT World Citizen Kısa Film Yarışması'na başvurular devam ediyor

Geçen yıl 110 ülkeden 3 binin üzerinde başvurunun yapıldığı TRT World Citizen Kısa Film Yarışması'nın başvuruları 31 Mayıs'a kadar sürecek

Haber 12-02-19 16:04

TRT World Fellowship Programı için başvurular başladı

TRT World Fellowship Programı için başvurular başladı

Haber 01-02-19 18:39

Biz 'kadınlar ve demokrasi' diyoruz

KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar: - "Çalışma saatleri, şehir planlamaları gibi kadının hem ailesini koruyup hem de sosyal yaşamda faal olmasını zorlaştıran her türlü engeli değiştirmek için çareler bulmak zorundayız" - "Biz 'kadınlar ve demokrasi' diyoruz. 'Karar mekanizmalarında yeterince kadın yoksa, siz demokrasiye sahip olamayacaksınız' diyoruz. Aynı şey, toplumdaki tüm insan grupları için geçerli. Tüm sesler eşit ve dengeli bir şekilde duyulursa, o zaman adaletten ve çocuklarımız için daha iyi bir gelecekten bahsedebiliriz" - "Şiddet insanlar arasındaki ilişkiyi ve iletişimi tahrip eder. Şiddete başvuran bir kişi insan onurundan, merhametten; kadın olsun erkek olsun, insanlara duymak zorunda olduğu saygıdan yoksun demektir" - "Bir ailenin birliği ancak ve ancak sevgi ve merhametle sürdürülebilir. Müslümanlar olarak bunu görebiliyoruz çünkü temel prensiplerimizi Peygamberimiz'in hayatından alıyoruz"

Haber 05-12-18 12:10

TRT World, daha çok hava yolu yolcusuna ulaşacak

Yeni anlaşmalarla erişim alanını geliştiren TRT World, uçak içinde TRT World'ün canlı yayınını sağladı

Haber 19-11-18 12:12

Sevginin insana can verebileceğini bu hikayeden sonra öğrendim

TRT World Films yapımı "Guardian Of Angels" belgeseli, yarın başlayacak 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin hem ulusal hem uluslararası yarışmasında yer alacak - Yönetmen Ensar Altay: - "İyi ki bu hikayeyle karşılaşmışız. Ben bu hikayeden önce, Muhammed'le tanışmadan önce, sevginin bu derece insanı hayata bağlayabileceğini kestiremezdim" - "İbrahim Eren'e projeyi açar açmaz çok heyecanlandı. 'Muhammed Bzeek'in hikayesini TRT World olarak kesinlikle yapmalıyız.' dedi." - "Kalıcı sayılabilecek, söylemeye değer sözlerin, gerçek hikayelerin söylenebileceği TRT World Films adında bir yapı. Niyetimiz inşallah bu filmleri çoğaltmak"

Haber 08-11-18 11:12

TRT World haber ağını genişletmeye devam ediyor

Türkiye’nin ilk uluslararası haber ağı olan TRT World, Washington D.C'nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını, 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtacak - TRT World'un Washington Yayın Merkezi, "Bigger Than Five" (Beşten Büyük) program içeriğini de haftalık olarak izleyicileriyle buluşturacak - TRT Genel Müdürü İbrahim Eren: - "Washington Yayın Merkezi, TRT World'ün tüm uluslararası konumları için üstlendiği bir dizi güncellemenin ilki oldu. Yeni tesisimizin artık haberleri bölgesel bir merkez olarak ele alacak şekilde donatıldığını gururla söyleyebiliriz"

Haber 05-11-18 15:29

Guardian Of Angels belgeseline ABD'de büyük ilgi

Açılış filmi olarak Tulsa American Film Festivali takipçileriyle buluşan TRT World Films yapımı belgesel, izleyenler tarafından büyük ilgi gördü - Yönetmen Ensar Altay: - "Biletli ve davetli o kadar çok izleyici geldi ki her yere ek sandalyeler konuldu. Özellikle Muhammed'in yaşadığı hayatı alçak gönüllü ve dürüst aktarmamızdan dolayı ciddi tebrikler aldık" - "Hem filmimiz hem de festival açısından çok güzel bir açılış oldu. Türkiye'den kalkıp Amerika'dan bir hikaye anlatmamız onları çok mutlu etti" - "Festival komitesi ve eleştirmenler tarafından aldığımız olumlu eleştiriler bizi daha da cesaretlendirdi. Türkiye'ye ödülle dönmeyi çok isteriz ve ödül alacağımıza da inanıyorum"

Haber 11-10-18 12:18

THY seferlerinde TRT World canlı izlenebilecek

THY uçaklarında sunduğu canlı televizyon kanalları arasına İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu TRT World’ü dahil etti - THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı: - "Sefer yaptığımız 122 ülkeyi TRT World’ün objektif, bağımsız ve alternatif bakış açısıyla buluşturmaktan gurur duyuyoruz" - TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren: - "Dünyadaki gelişmelerin TRT World’ün farklı bakış açısıyla yolculara ulaştırılmasına sağladığı imkandan dolayı Türk Hava Yolları’na teşekkür ederiz"

Yurthaber 09-10-18 12:11

THY seferlerinde TRT World canlı izlenebilecek

THY uçaklarında sunduğu canlı televizyon kanalları arasına İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu TRT World’ü dahil etti - THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı: - "Sefer yaptığımız 122 ülkeyi TRT World’ün objektif, bağımsız ve alternatif bakış açısıyla buluşturmaktan gurur duyuyoruz" - TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren: - "Dünyadaki gelişmelerin TRT World’ün farklı bakış açısıyla yolculara ulaştırılmasına sağladığı imkandan dolayı Türk Hava Yolları’na teşekkür ederiz"

Finans 09-10-18 12:10

TRT World Forum

Eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora: - "ABD'nin yakın zamanda Kudüs'le ilgili aldığı karar, uluslararası hukukun çiğnenmesi anlamına geliyor. Sadece barışın ve güvenliğin tehlikeye atılması değil, buna ilaveten İsrail'in Musevilik kimliğiyle ilgili attığı bazı adımları Filistin'deki durumu daha da karmaşık hale getiriyor" - "Filistin sorunu hala çözülmediği için bu en tehlikeli kriz olarak günümüzde mevcudiyetini koruyor. Bu durum Orta Doğu'nun başka birçok probleminin de kilitlenmesine sebep oluyor. İsrail rejimi hala Filistinlilerin üzerinde insanlık dışı politikalarını sürdürüyor. Onları yaşadıkları şehirlerden çıkarmaya çalışıyor"

Haber 04-10-18 14:11

TRT World, SKY Italia'da

Yayın ağını büyütülerek dünyada 190 ülkeye ulaşan TRT World, 2004'te kurulan ve Avrupa'nın 7 ülkesinde 23 milyon haneye ulaşan dijital platform SKY Italia'da yer alacak

Haber 20-09-18 13:24

Savaşın çocukları gazeteci olacak

TRT World'ün,Türkiye'deki kamplarda kalan çocukların gazeteciliğe ilgilerini artırmak ve geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla düzenlediği "Gençler İçin Gazetecilik" programı kapsamında bugüne kadar 350'nin üzerinde çocuğa eğitim verildi - "Mobil gazetecilik, hikaye anlatımı ve gazeteciliğin temelleri" gibi konularda teorik ve pratik eğitim alan çocuklar, gelecekte gazeteci olarak yaşadıklarını anlatmayı hedefliyor - Program koordinatörü Gülay Kaplan: - "Geçen yıl Gaziantep'te başladığımız eğitimlerde Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 350'nin üzerinde çocuğa gazetecilik eğitimi verdik" - Suriyeli Sara Reşvani: - "Eğitimlere katılmadan önce gazetecilikle ilgili hiçbir şey bilmiyordum, şimdi bir şeyler öğrendim. Gazetecilik çok güzel. Bu mesleği çok seviyorum, ileride gazeteci olmak istiyorum"

Haber 21-08-18 11:11

TRT World çalışanları yetim çocukları sevindirdi

Çalışanlar tarafından hazırlanan ve içerisinde kırtasiye malzemeleri ile oyuncakların bulunduğu "Gülümseten Kutular", Gaziantep’teki yetim çocuklara dağıtıldı

Haber 17-08-18 13:37

Konteyner kentteki çocuklara gazetecilik eğitimi

TRT World'ün, göçmen çocukların gazeteciliğe ilgilerini artırmak ve geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla düzenlediği "Gençler İçin Gazetecilik" programının altıncısı Malatya'da gerçekleştirildi

Haber 14-08-18 15:28

TRT World, Emmy ödülleri adayı

TRT World, Ortadoğu'da açığa çıkan insanlık dışı organ ticaretini gözler önüne seren "Sessiz Ölüm" adlı belgeselle, Emmy'de "Güncel Haber Programı" kategorisinde ödüle aday gösterildi

Haber 07-08-18 18:49

Çinli gazeteciler ve sosyal medya temsilcileri İstanbul'da

Yunus Emre Enstitüsü'nün "Misafirimiz Olun" projesi kapsamında Türkiye'ye gelen Çinli gazeteciler ve sosyal medya temsilcileri, TRT World'ü ziyaret etti

Haber 25-07-18 16:38

Savaşın çocukları gazeteci olup Türkiye'yi anlatacak

TRT World'ün, göçmen çocukların gazeteciliğe ilgilerini artırmak ve geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla düzenlediği "Gençler için gazetecilik" programı kasamında, Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi'nde yaşayan 58 çocuğa eğitim verildi - Suriyeli öğrencilerden Hatice Şirka: "Gazeteci olmak istiyorum, çünkü Türkiye'nin yaptığı iyilikleri Suriye'de anlatacağım"

Haber 20-07-18 16:21

TRT World, 15 Temmuz kitabını 5 dilde yayınladı

TRT World Araştırma Merkezi'nce 15 Temmuz darbe girişiminin iç ve dış dinamiklerini anlatmak amacıyla yazılan "History and Memory: TRT World in the Face of July 15 Coup" adlı kitap, 5 dilde yayınlandı - Başarısız darbe girişimi üzerine detaylı bir fotoğraf çalışması sunan kitap, 15 Temmuz'u tüm dünyaya anlatan İngilizce hazırlanmış en kapsamlı kitap olma özelliği taşıyor

Haber 10-07-18 14:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT canlı yayınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (8) - "Cumhurbaşkanlığı Yeni Yönetim Sistemi ile birlikte istişare mekanizmalarının kurumsallaştığı, kararların daha hızlı ve doğru bir şekilde alınıp uygulandığı bir yapı oluşturuyoruz. Bu yeni yapı milletimizin hayal ettiği projeleri hayata geçirmek için bizlere zaman tasarrufu sağlayacak. Bu durum bir yandan daha çok proje üretmemize ve hayata geçirmemize imkan sağlayacak diğer yandan da küresel rekabette ülkemizin hak ettiği konuma ulaşmasının önünü açacak" - "Özellikle küresel sermayenin Türkiye'ye çekilmesinde bu yapı, çok büyük bir mıknatıslama görevi yapacak. Türkiye'yi yatırımcı dostu bir ülke haline getiriyoruz. Yatırımlarla birlikte ülkemiz daha fazla büyüyecek ve böylelikle milli gelirimiz ve istihdam da artacak"

Haber 23-06-18 02:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalar: Bu Batı'yı çıldırtıyor,daha çok çıldıracaklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1, TRT Haber ve TRT World’de yayınlanan ‘Cumhurbaşkanı Özel Yayını’nda soruları yanıtladı. "Türkiye'nin ulaşım alt yapısında devrim yaptık'' diyen Erdoğan, "Yeni Havalimanında 100 bin kişi çalışacak. Bu Batı'yı çıldırtıyor, 'Bu çılgın Türkler ne yapıyor' diye. Daha çok çıldıracaklar" dedi.

Haber 22-06-18 23:08

Erdoğan, yeni sistemi TRT World yayınında dünyaya anlatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 22.50'de TRT 1, TRT Haber ve TRT World'ün ortak yayınlayacağı "Seçim Özel" programıyla Türkiye ve dünyaya seslenecek

Haber 22-06-18 13:13

İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi, TRT World dünyaya duyuracak

Birinci etabı 29 Ekim'de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın bugün gerçekleştireceği ilk iniş, TRT World'den tüm dünyaya canlı yayınlanacak

Haber 21-06-18 16:52

Dünya seçimleri TRT World'den izleyecek

TRT World, 24 Haziran Pazar günü yapılacak seçimleri kesintisiz canlı yayınlarla İngilizce olarak yayınlayacak

Haber 13-06-18 12:57

TRT'ye Uluslararası Araştırmacı Gazetecilik Ödülü

TRT World "Sessiz Ölüm" belgeseliyle Uluslararası Araştırmacı Gazetecilik Ödülü'nün sahibi oldu

Haber 05-06-18 15:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Türkiye'ye ve Türk milletine düşmanlığı görev addeden bir sürü mankurt tipleri de üzüntüyle takip ediyoruz. Yabancılar ülkemizle ilgili değerlendirmelerde en azından bazı ilkelere saygı gösterirken, bu tetikçiler her türlü yalanı ve iftirayı fütursuzca kullanıyorlar. Buldukları her fırsatta, milletimiz hakkında hakaretamiz cümleler kurmayı maharet sanıyorlar. Başka ülkelerin lejyoneri olmayı, bize 'gazetecilik, akademisyenlik, ilericilik' diye yutturmaya çalışıyorlar" - "Efendisine karşı ezik, kendi insanına karşı küstah, nobran ve acımasız bu karakterlerin tek bir vazifesi vardır, o da tetikçiliktir, taşeronluktur. Bunların içindeki bulundukları haletiruhiye ise vatansızlık sendromudur" - "Meydanı buralarda FETÖ'cü, PKK'lı, türlü sapkın görüşlere sahip hainlere, alçaklara asla bırakmayacağız. Unutmayın, hakikatler yalanların en büyük panzehiridir. Hakikat güneşinin eritemeyeceği hiçbir iftira yoktur"

Haber 15-05-18 00:38

Küçükcan'dan uluslararası topluma teröre destek uyarısı

AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan: - "Uluslararası toplum bölgedeki terör örgütlerini silahlandırmayı bırakmalı" - "Terör örgütlerine verilen destek sürerse, bu Suriye’nin parçalanmasına gider ve bu senaryodan DEAŞ ve benzeri örgütler yararlanır"

Haber 13-05-18 01:17

Barınma merkezindeki çocuklara gazetecilik eğitimi

TRT World'ün göçmen çocuklar arasında gazetecilik mesleğine ilgiyi artırmak için başlattığı "Gençler için Gazetecilik" eğitim programının dördüncüsü Hatay’da gerçekleştirildi - Program kapsamında Hatay Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezinde 68 çocuk gazetecilik mesleği konusunda eğitildi

Haber 07-05-18 13:06

TRT World'ün Off the Grid belgeseli

Belgeselin 29 Nisan'da yayınlanacak "Suriye'nin Katliam Evleri" adlı yeni bölümünde, Suriye cezaevlerinde yıllarca işkence görerek kurtulan insanların dramı ekrana getirilecek

Haber 26-04-18 17:18