Turkiye Is Kurumu Haberleri Ve Son Dakika Turkiye Is Kurumu Haberleri

Turkiye Is Kurumu Haberleri Ve Son Dakika Turkiye Is Kurumu Haberleri

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü kısaltma ismi ile İŞKUR, işsizliğin önüne geçilmesi, istihdamın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve korunmasına destek olan ve işsizlik sigortası işlemlerini yerine getiren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ilgili olarak faaliyetlerini gerçekleştiren kuruluştur.

Tüzel kişiliği olan, idari ve mali bakımdan özerk kamu kurumu, özel hukuk hükümlerine tabidir. İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) adıyla 1946 yılında kurulan kurumun faaliyetleri işçi ve iş bulmaya aracılık olarak özetlenebilecek istihdam sağlamak olarak belirlenmiştir.

2003 yılında çıkarılan iş kanunu ile Türkiye İş Kurumu olarak adı değişmiş, görev ve faaliyet alanı genişlemiştir. Yasa düzenlemesi ile klasik istihdam sağlama hizmetlerinin yanı sıra, pasif ve aktif işgücü politikalarını uygulayamaya müsait bir yapıya gelmiştir.

Türkiye İş Kurumu Haberleri

İŞKUR'un aktif iş gücü programlarına kadın ilgisi

Bu yıl ocak-eylül döneminde aktif iş gücü piyasası programları kapsamında düzenlenen işbaşı eğitim ve mesleki eğitim kurslarından 145 bin 318 kişi yararlandı - Kurslara katılanlardan yüzde 49,7'sini erkekler, yüzde 50,3'ünü kadınlar oluşturdu

Yurthaber

İŞKUR 9 ayda 1 milyon kişiyi işle buluşturdu

Bu dönem işe yerleştirmede 170 bin 341 kişiyle İstanbul ilk sırada yer alırken, İstanbul'u sırasıyla Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Antalya izledi - Sektörler itibarıyla en fazla işe yerleştirme sanayi sektörünün imalat alanında olurken, satış danışmanı/uzmanlığı, turizm otelcilik elemanı ve konfeksiyon işçiliği en fazla işe yerleştirme yapılan meslekler olarak sıralandı

Yurthaber

İŞKUR, afet ve acil durumlarda Toplum Yararına Programlar düzenleyecek

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle programlardan daha fazla kişinin yararlanması için genel yararlanma süresi 24 aydan 9 aya düşürüldü

Yurthaber

İŞKUR üç ayda 325 bin kişiyi işle buluşturdu

Sektörler itibarıyla en fazla işe yerleştirme 217 bin 996 kişiyle sanayi sektörünün imalat alanında gerçekleşirken, mesleklere göre en fazla işe yerleştirme ise sırasıyla güvenlik görevlisi, satış danışmanı/uzmanı ve konfeksiyon işçisinde oldu - İşe yerleştirmelerde 46 bin 322 kişiyle İstanbul ilk sırada yer alırken, İstanbul'u 31 bin 31 kişiyle Ankara, 19 bin 34 kişiyle Kocaeli, 15 bin 646 kişiyle İzmir ve 15 bin 582 kişiyle Konya izledi

Yurthaber

Türkiye İş Kurumu

Turkiye Is Kurumu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Turkiye Is Kurumu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Mesleki eğitim kursları ile işbaşı eğitim programlarında yüzde 70 istihdam koşulu getirildi

Resmi Gazete'de yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe göre, mesleki eğitim kurslarında kursiyerler en az 120 gün, işbaşı eğitim programlarında ise katılımcılar en az 60 gün istihdam edilecek

Yurthaber

Vaketa deri, zihinsel engellilerin elinde tabloya dönüşüyor

İŞKUR ile Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği iş birliğinde düzenlenen tablo yapım kursunda zihinsel engelli bireyler, ileride yapmak istedikleri işle ilgili eğitim almanın yanı sıra ürettikleri eserleri satarak gelir sağlıyor - Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ziyattin Kara: - "Geçen kursumuzda istihdamını sağladığımız 3 gencimiz var ama bu sayı yeterli değil. İşverenlerin bu anlamda daha duyarlı olması gerek"

Yurthaber

İŞKUR, hibe desteği ve istihdam olanaklarıyla engellilere destek veriyor

Son 7 yılda 3 bin 198 engelli girişimci, İŞKUR'dan aldığı yaklaşık 150 milyon lira hibe desteğiyle kendi işini kurdu - Son 19 yılda 415 bin 577 engellinin işe yerleşmesine aracılık edildi - Engellilerin istihdam edilebilirliğini artırmak amacıyla 2012'den bu yıl ekim ayı sonuna kadar düzenlenen kurs ve programlardan 62 bin 206 engelli vatandaş yararlandırıldı

Yurthaber

Meslekler hakkında bilgi EBA'dan alınabilecek

Meslekler hakkında bilgi EBA'dan alınabilecek

Yurthaber

Annelere 3260 TL destek! Sağlık primi de var...

Çocuğu olan kadınların iş yaşamından kopmaması adına birçok destek veriliyor. İŞKUR destekleri tarafından verilen işbaşı eğitim programlarına ve meslek kurslarına katılan annelere hem bakım desteği hem de harçlık veriliyor.

Finans

Devlet desteğiyle hayvancılığa başlayan eski hükümlü hayatında yeni sayfa açtı

Erzurumlu Emre Kılınç, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce yürütülen "Engelli ve Eski Hükümlülerin Kendi İşini Kurma Projesi" kapsamında aldığı 44 bin lira hibe desteğiyle büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine başladı - Emre Kılınç: - "Devletimiz bizi topluma kazandırmak için böyle bir iş teşvikinde bulundu. Verilen hibe ile evimi geçindiriyorum, çocuklarıma ve aileme bakıyorum. Hayvancılık yaparak geçimimi sağlıyorum"

Yurthaber

İŞKUR'dan yüzlerce yeni ilan! 5000 TL maaş ile...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş arayan vatandaşlara yeni bir nefes olmaya devam ediyor. İş ve işçi arasında köprü görevi üstlenen ve aracılık eden İŞKUR, işsizlikle mücadelede en ön safta yer almaktadır. İş arama sürecinde güncel ilanlar ile vatandaşlara destek olan kurum aynı zamanda işsizlik ödeneği ile de kişilerin hayatını devam ettirmek için gelir sahibi olmasına yardımcı oluyor.

Finans

İşsizlere müjde! Devletten yeni iş programı! Asgari ücret ile...

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) istihdama destek sağlamak ve işsizliği azaltmak adına programlar açarak bu alanda öncü olmaya devam ediyor. İŞKUR'un en çok talep gören programlardan biri olan Toplum Yararına Programlar (TYP) çerçevesince vatandaşlara 9 ay boyunca asgari ücret ve sigorta ile iş imkanı veriliyor.

Finans

İşsizlere maaş desteği! 2300 TL'ye varan maaşa başvuru yapmak için...

Kronikleşen işsizlik problemine koronavirüsün de eklenmesiyle vatandaşlar maddi açıdan sıkıntılar yaşamaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Nisan ayında yapılan açıklamada işverenlerin işten çıkarma yapmasına yasak getirilmişti. Önceki dönemlerde işten çıkarılan vatandaşlar ise işsizlik maaşına dair araştırmalarını hızlandırdı.

Finans

TÜBİTAK 60 personel alacak

TÜBİTAK 60 personel alacak

Yurthaber

İŞKUR yüzlerce yeni ilan yayınladı! 5500 TL maaş veriyorlar...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işveren ve iş arayan vatandaşların arasında köprü görevi görüyor. Ülkemizde istihdam politikalarını belirleyen ve düzenleyen İŞKUR iş arayanlara destek olmaya devam ediyor. İŞKUR düzenli aralıklar ile her sektör ve meslek için iş ilanlarını yayınlar. Vatandaşlar bu ilanları kurumun internet sitesi üzerinden takip edebilir.

Finans

İşe alacak kişi bulamıyorlar! 5000 TL maaşlı İŞKUR iş ilanları yayınlandı!

Türkiye İş Kurumu (iŞKUR), iş arayan vatandaşlara yardım elini uzatıyor. İşveren ve iş arayanları tek bir çatı altında toplayan İŞKUR, iş gücü piyasası politikalarını belirler ve işsizlikle mücadele konusunda etkin bir rol oynar. Türkiye'nin en eski ve köklü kurumlarından biri olan İŞKUR, kamu istihdamını artırmak için de hizmet verir.

Finans

İŞKUR geçen yıl yaklaşık 1,5 milyon kişiyi işle buluşturdu

İŞKUR'un 2019'da işe yerleştirilmesine aracılık ettiği kişi sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 19,5 artarak 1 milyon 490 bin 276'ya ulaştı - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: - "İş arayanları işle, işverenleri de aradıkları iş gücü ile buluşturma amacıyla yoğun çalışmalar yürüttüğümüz bir yılı geride bıraktık" - "Son istihdam rakamlarıyla İŞKUR, son 10 yılda yaklaşık 8 milyon kişinin istihdamına aracılık etmiş oldu"

Finans

İŞKUR’dan engelli ve eski hükümlülere hibe desteği

Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından proje hazırlayan 2 engelli ve 6 eski hükümlüye hibe desteği verildi.

Finans

Bakan Kasapoğlu'ndan sürekli işçi alımı müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 "sürekli işçi" alımı yapacaklarını duyurdu - Başvurular Türkiye İş Kurumu internet sitesinden 11 Şubat Pazartesi gününden itibaren yapılabilecek

Haber

2019 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1) - "Bu bütçe, demokratik bir ortamda değil bir sivil darbe döneminde hazırlanmıştır. Dolayısıyla bu bütçenin bu çerçevede dikkate alınıp değerlendirilmesi lazım" - "Bütün dünyada en çok mali af çıkaran hükümet, bu hükümet. Fransa, Almanya'ya sorun bakalım; kaç yıl önce mali af ilan etmişler. İsterseniz 100 sefer yapın, borç batağındaki vatandaş nasıl vergisini, sigorta pirimini ödeyecek ki?" - "(FİKKO) İşin başında olan damat bey şunu söylüyor: 'Biz iki kez üst üste toplantı yaptık, faaliyetlerimize devam ediyoruz.' Peki bu, parlamentoya saygısızlık demek değil midir? Parlamentodan çıkmayan bir organ oluşturuyorsunuz, toplantılarını yapıyorsunuz"

Haber

En başarılı olduğumuz yılı, bu yılın bitmesine 40 gün kala geçtik

İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya: - "Geçen yıl, İŞKUR olarak en fazla istihdam gerçekleştirdiğimiz yıl olmuştu. 1 milyon 57 bin 249 rakamına ulaşmıştık. Bugün itibarıyla 1 milyon 65 bin istihdam gerçekleştirdik. En başarılı olduğumuz yılı, bu yılın bitmesine 40 gün kala geçmiş durumdayız"

Yurthaber

En başarılı olduğumuz yılı, bu yılın bitmesine 40 gün kala geçtik

İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya: - "Geçen yıl, İŞKUR olarak en fazla istihdam gerçekleştirdiğimiz yıl olmuştu. 1 milyon 57 bin 249 rakamına ulaşmıştık. Bugün itibarıyla 1 milyon 65 bin istihdam gerçekleştirdik. En başarılı olduğumuz yılı, bu yılın bitmesine 40 gün kala geçmiş durumdayız"

Finans

Kadınların iş gücüne katılma oranı artıyor

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya: - "Kadınların yüzde 25'lerde olan iş gücüne katılma oranı, TÜİK verilerine göre yüzde 34,7'ye çıktı. Kadın istihdamı en başarılı olduğumuz alanlardan biri. Daha fazla kadınımızın istihdamı ve iş gücü piyasasında yer alabilmesi için çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz" - "Kadın istihdamında en başarılı ülke olarak kabul edilen Almanya, İngiltere, Fransa ve İtalya, Türkiye ile mukayese edilemeyecek durumda. Ciddi bir artışımız söz konusu" - "İŞKUR, Türkiye'de 8 bin 500 personeliyle Alman istihdam kurumunun 100 bin kişiyle yaptığını yapmaya çalışıyor"

Haber

Kadınların iş gücüne katılma oranı artıyor

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya: - "Kadınların yüzde 25'lerde olan iş gücüne katılma oranı, TÜİK verilerine göre yüzde 34,7'ye çıktı. Kadın istihdamı en başarılı olduğumuz alanlardan biri. Daha fazla kadınımızın istihdamı ve iş gücü piyasasında yer alabilmesi için çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz" - "Kadın istihdamında en başarılı ülke olarak kabul edilen Almanya, İngiltere, Fransa ve İtalya, Türkiye ile mukayese edilemeyecek durumda. Ciddi bir artışımız söz konusu" - "İŞKUR, Türkiye'de 8 bin 500 personeliyle Alman istihdam kurumunun 100 bin kişiyle yaptığını yapmaya çalışıyor"

Yurthaber

İŞKUR TYP Kapsamında CTE İstanbul'da personel alımı yapacak

Türkiye İş Kurumu son olarak yayımlamış olduğu ilanına göre, İstanbul Bahçelievler'de bulunan Adalet Bakanlığı Ceza ve İnfaz Kurumları Tutuklu evleri ne toplum yararına Programı adında personel alımı yapacağını ilan etti. Hangi tarihlerde başvurulacak? İşte aranan şartlar hepsi haberimizde...

Finans

İŞKUR'dan yarım milyon kişiye iş

Türkiye İş Kurumu, bu yılın ilk 6 ayında 181 bin 322'si kadın olmak üzere 537 bin 114 kişinin istihdamına aracılık etti - Son 10 yılda 7,5 milyon kişinin istihdamını sağlayan İŞKUR, 2018'de 1 milyon 250 bin kişiye iş bulmayı hedefliyor

Haber

Belediye Başkanı Şengül'ün öldürülmesi

İŞKUR: "Kurumumuzca yapılan incelemede (zanlı) Serkan T'nin toplum yararına programa katılmak maksadıyla İŞKUR'a başvuruda bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız"

Haber

İŞKUR'un 72'nci kuruluş yıl dönümü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu: - "Türkiye’nin istihdam kapısı olmanın haklı gururunu yaşayan İŞKUR, 2017 yılında 357 bin 210'u kadın ve 361 bin 440'u genç olmak üzere 1 milyon 57 bin 249 vatandaşın iş sahibi olmasına aracılık etmiştir. Kurumumuz bu rakamla 71 yıllık tarihinin en yüksek işe yerleştirme sayısına ulaşmıştır"

Haber

İşsiz genç İŞKUR'un önünde jiletle kendini doğradı

Diyarbakır’da işsiz olan ve psikolojik sorunlar yaşayan bir şahıs, gittiği Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) binasında kendini jiletle yaraladı.

Haber

JİTEM 'İŞKUR' listesinde

Resmi olarak varlığı kabul edilmeyen ve Türkiye’de sayısız faili meçhul cinayetlerden sorumlu tutulan JİTEM, ilk kez bir devlet kurumunun internet sitesinde, üstelik “okul” olarak ortaya çıktı.

Haber

Kastamonu'da eleman bulmak çok zor

Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından “2013 Yılı Birinci Dönem İşgücü Piyasası Talep Araştırması” yapıldı.

Haber