Vaiz Haberleri

Kocaeli'de vaiz eşini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan müezzin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı

Kocaeli'de vaiz eşini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan müezzin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı

Yurthaber 09-09-21 15:42

Vaiz, uzman doktor, imam ve avukat maaşları ne kadar oldu? 2021 Temmuz ayı maaş zammı ve zamlı memur maaşları...

Enflasyon oranı ve Temmuz ayı zamlı maaşlar vatandaşlar tarafından merakla bekleniyordu. TÜİK bugün saat 10:00 itibariyle enflasyon oranını açıkladı. "Vaiz, uzman doktor, imam ve avukat maaşları ne kadar oldu?" sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Haziran ayı enflasyon oranına göre vaiz, uzman doktor, teknisyen ve avukat maaşları da belli olmuş oldu. Peki vaiz, uzman doktor, imam ve avukat maaşları ne kadar oldu? İşte Temmuz ayı maaş zammı ve zamlı memur maaşları...

Finans 05-07-21 11:27

ALO Fetva Hattının numarası kaç? ALO Fetva Hattındakiler kimdir?

Dini sorularınızı Diyanet fetva hattına sorabilirsiniz. Alo 190'ı arayarak Diyanet fetva hattına bağlanabilir ve dini sorularınızı iletebilirsiniz. Dini konularda vatandaşın aklına takılan sorulara cevap veren Fetva hattı akıllarda yer alan şüpheleri gidermek ve sorulara cevap vermek için ALO 190 hattından 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Peki ALO Fetva Hattının numarası kaç? ALO Fetva Hattındakiler kimdir?

Haber 13-04-21 11:22

Kocasının boğarak öldürdüğü Özlem, 'Bu adam beni öldürürse boğarak öldürür' demiş

İzmit'te, vaiz olan eşi Özlem Güneş'i (39) boğarak öldüren imam Zülküf Güneş'in (41) yargılanmasına başlandı. Zülküf Güneş'in eşini öldürdükten sonra bıçakla kendisini yaralayarak meşru müdafaadan yararlanmaya çalıştığı belirlendi. Özlem Güneş'in babası Servet Gön, kızının şiddet gördüğünü belirterek, "Boğazını sıkıp darbettiğini hatırlıyorum. Biz uzun süre müdahale etmek istemedik. Fakat bu olay tekrarlanınca kızım annesine, 'Bu adam beni öldürürse boğazımı sıkarak öldürür' demiş" dedi.

Haber 06-04-21 15:34

Vaiz

Vaiz Hakkındaki Haberler Mynet'te. Vaiz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kocaeli'de vaiz eşini öldüren müezzinin yargılanmasına başlandı

Kocaeli'de vaiz eşini öldüren müezzinin yargılanmasına başlandı

Yurthaber 06-04-21 13:26

Suudi Arabistan'da 65 yaşında kadın vaiz tutuklandı!

Suudi Arabistan'da meşhur bir kadın vaiz tutuklandı ve iki yıl önce tutuklanan bir gazeteciye teröre destek suçlamasıyla sekiz yıl hapis cezası verildi.

Haber 16-02-21 13:45

Mısır kutsal topraklara ilk kez kadın vaizler gönderdi

Mısır yönetimi kutsal topraklarda hacı adaylarına yardımcı olmaları için ilk kez vaizeler görevlendirdi

Haber 18-07-19 21:06

21 erkek çocuğu istismar eden din adamının cezası belli oldu!

Yıllardır Haiti'de yaşayan ve 21 erkek çocuğu istismar etmekle suçlanan 40 yaşındaki misyoner James Arbaugh'nun cezası belli oldu.

Haber 25-07-18 14:40

Diyanet okullarda vaiz görevlendiriyor: Ümmet bilinci, şehitlik, dua anlatılacak

Diyanet İşleri Başkanlığının okullarda vaiz görevlendirme süreci başladı. Okullarda 10 yaşındaki çocuklara verilecek vaazın konuları arasında “ümmet bilinci, şehitlik, şehadet, felaket anında sabır, duanın kabul olması” yer alıyor. Eğitim-Sen bu uygulamaya, "Laik, bilimsel eğitim istiyoruz. Artık yeter” diye tepki gösterdi.

Haber 10-01-18 11:18

Vaiz Ebu Katada terörden suçsuz bulundu

Ürdün'de bir mahkeme, 1998 yılındaki bir bombalama olayıyla ilgili olarak terör suçundan yargılanan radikal İslamcı vaiz Ebu Katada'yı suçsuz buldu. Ebu Katada hakkındaki diğer terör suçlamalarıyla ilgili karar ise Eylül ayına ertelendi.

Haber 26-06-14 16:00

Silivri Cezaevi'nin vaizinden ilginç açıklama

Silivri Cezaevi Vaizi Mehmet Özcan, cezaevindeki emekli paşaların bazılarının namaza başladığını, bir kısmının cuma namazına gitmek istediğini ama cezaevi koşulları yüzünden izin verilmediğini söyledi

Haber 11-10-13 13:12