Yatırımcı Haberleri

Bitlis OSB, 55 fabrikanın faaliyete geçmesiyle 7 bin kişiye istihdam sağlayacak

Bitlis'te 1. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB), devletin sağladığı desteklerle fabrikalar için tahsis edilen 55 parselin tamamı doldu, yatırımcılara yeni yer temini için çalışma başlatıldı.

Yurthaber 16-11-22 13:43

Bitlis'te tekstil yatırımları istihdamın lokomotifi oldu

Devletin sağladığı teşviklerden yararlanan yatırımcıların merkez ve ilçelerde kurdukları 40 fabrikada 8 bin 500 kişi istihdam ediliyor - Vali Oktay Çağatay: - "Bitlis'teki organize sanayi bölgesi 55 parselden oluşuyor. Bu parsellerin tamamını yatırımcılara tahsis ettik. Elimizde çok sayıda başvuru var. Bunları cevaplamak için yeni yer arayışındayız"

Yurthaber 13-10-22 11:38

Ne olduğunu bile anlamadı... Borsada para kaybetti, savcılığa koştu! Benim gibi binlerce kişi var, bankalar ters takla attırdı

Son haftalarda borsada yaşanan hareketlilik bir hayli gündem oldu. Birçok yatırımcı, sert hareketliliklerden dolayı zarar ettiğini ifade ederken bunlardan biri de Cem Gümüş oldu. Borsadaki manipülatif işlemler dolayısıyla zarar ettiğini belirten Gümüş, suç duyurusunda bulundu. Kendisi gibi binlerce kişi olduğunu söyleyen Gümüş, "Bankalar yatırımcılara ters takla attırdı." dedi.

Haber 04-10-22 14:00

Antalya'da firmalar dünya pazarlarına ATSO Global ile açılıyor

ATSO Başkanı Davut Çetin: - "ATSO Global, dört yılda yüzlerce iş birliği etkinliğine ve projeye imza atarak Türk firmalarını 100'den fazla ülkede yatırımcılarla buluşturdu"

Yurthaber 19-09-22 20:12

Yatırımcı

Yatırımcı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yatırımcı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bayrak formasyonu nedir? Bayrak formasyonu nasıl yorumlanır?

Para piyasalarında kullanılan birçok terim ve kavram vardır. Yatırımcılar, piyasalarda işlem yaparken bu ifadelere ihtiyaç duyarlar. Bazı ifadelerin tanımları yanlış bilinir. Bayrak formasyonu da bu anlamda yanlış anlaşılmaların olduğu bir grafik oluşumudur. Belirlenen kurallar dahilinde yorumlanır. Çoğunlukla flama formasyonu ile karıştırıldığı da olur. En belirgin farkları grafikte oluşturdukları şekillerdir. Bayrak formasyonu nedir, nasıl yorumlanır?

Finans 28-07-22 03:18

Dengeleyici emir nedir? Limit fiyatlı dengeleyici emir ne için kullanılır?

Yatırımcıların para piyasalarını takip ederken kullandıkları bazı terimler ve kavramlar vardır. Dengeleyici emir ve limit fiyatlı dengeleyici emir de bunlar arasında yer alır. Verilecek emirleri belirlerken, fiyatların grafik üzerinden takipleri yaparken, gün başı, gün ortası ve gün sonu yapılacak uygulamalara karar verirken terimler kullanılır. Bu nedenle bu terimlere hâkim olmak ve anlamlarını bilmek önemlidir. Dengeliyici emir nedir, ne için kullanılır?

Finans 26-07-22 20:04