Mynet Trend

Sosyal medyadaki güzellik algısını alt üst eden trend! ‘Gerçek Güzellik’ akımına uyan fenomenler

Sosyal medyada her gün başka bir trend etkili oluyor. Koronavirüs pandemisinin gölgesinde yapılan ‘evde kal’ çağrıları sosyal medyada adeta bir meydan okuma yarışına dönüşmüştü. Tuvalet kağıdı sektirme, çocukluk fotoğraflarını paylaşma, şarkılarla yapılan meydan okumalardan sonra yeni bir akım daha ortaya çıktı. Gerçek güzellik akımı sosyal medyanın gündemine geldi.

Akıllı telefonların her geçen gün popüler hale gelmesi sosyal medya uygulamalarının kullanımını da arttırdı. Özellikle Facebook, Instagram ve TikTok uygulamalarının kullanıcı sayısı milyonlara ulaştı. Takipçi sayıları binleri bulan isimler internet fenomeni olarak anılmaya başladı ve yeni bir meslek dalı doğdu. Bu noktada her gün yeni bir meydan okuma (challenge) ya da akımla karşılaşmamız kimseyi şaşırtmıyor.

Sosyal medyadaki hayatın doğallıktan uzak olduğu çoğu kişi tarafından ileri sürülen bir görüştür. Photoshop ve filtrelerle bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan sosyal medyada son dönemde ‘Gerçek güzellik akımı’ etkili olmaya başladı. Başta fenomenler olmak üzere pek çok kullanıcı sosyal medya üzerinden doğal hallerini paylaşmaya başladı.

sude alkış


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Edepsizlik akım oldu demek yağlı göbeğinizi kendinize saklayın
delinin teki ne yaparsa hepsi saf koyun gibi peşinden gidiyor iğrençlikte sınır tanımıyorlar
Geri Dön