Fetullah Gülen Haberleri

Fetullah Gülen'in yeğeni Zeynep Gülen'e tahliye!
Beykoz'da sahte kimlikle yakalanan Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Zeynep Gülen'in "örgüte üye olmak" suçundan yargılandığı davada, tahliye edildiği ortaya çıktı.
Yayın Tarihi: 06-05-2020 09:17
Flaş operasyon! Gülen imzalı saatler ele geçirildi
İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ/PDY terör örgütünün "Gaybubet Evi" olarak bilinen hücre evlerine düzenlenen operasyonda 19 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, yapılan aramalarda örgütün elebaşı Fetullah Gülen imzalı saatler bulundu.
Yayın Tarihi: 13-02-2020 14:42
Gizli görevi ortaya çıkmıştı! İfadesinde söyledikleri...
İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin aylar süren çalışmasının ardından yakalanan terör örgütü FETÖ'nün üst düzey isimlerinden olan Yusuf Bekmezci'nin, verdiği ifade ortaya çıktı. Geçmiş yıllarda Gülen için söylediği "Atladım üzerine, pazularından tuttum. Çektim kendime, boyunlarını, gözlerini öptüm. O zaman daha da acayipleştim" sözleri hatırlatılınca Bekmezci "Gülen'i severim. Ona terörist diyemem" dedi.
Yayın Tarihi: 22-01-2020 18:18
Saldırı FETÖ elebaşının iade sürecini engellemek için yapıldı
ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine geçtiğimiz yıl ateş açılmasıyla ilgili 4 sanık hakkında açılan davanın gerekçeli kararı açıklandı. Kararda saldırının ABD ile Türkiye arasındaki ilişkileri bozarak, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iade sürecini engellemek için yapıldığı vurgulandı.
Yayın Tarihi: 20-12-2019 12:25
FETÖ elebaşı Gülen'den Ermeni papaza mektup! 1965'te tanımışlar
FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni ile ilgili flaş gelişme!
İstanbul Beykoz’da yakalanan FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni Zeynep Gülen’in, ’terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.
Yayın Tarihi: 28-10-2019 13:18
Fetullah Gülen'in yeğeni Zeynep Gülen gözaltına alındı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan arama kaydı bulunan Gülen, emniyete götürüldü
Yayın Tarihi: 25-10-2019 12:49
ABD basınından çok konuşulacak Türkiye iddiası
Washington Post gazetesi, Trump'ın kişisel avukatı Giuliani'nin 2017'de Başkan ile yaptığı özel sohbetlerde Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini sıklıkla dile getirdiğini bildirdi. Gazete, Trump'ın da bir dönem buna sıcak bakıp konuyla ilgili bilgi istediğini ancak Beyaz Saray yetkililerinin bu fikre karşı çıktıklarını yazdı.
Yayın Tarihi: 16-10-2019 08:17
"Örgüt elebaşı Gülen, darbe talimatını 'Giysi Dili' ile verdi"
FETÖ'nün darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu 224 sanıklı Genelkurmay çatı davasını karara bağlayan Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi, gerekçeli kararında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in darbe talimatını, ilk kez haki renkli cübbesini giyerek verdiği yönündeki tespitini, Pulitzer ödüllü yazar Alison Lurie'nin "Giysi Dili" teorisiyle açıkladı - Gerekçeli karardan: - "Örgüt liderinin ilk defa haki renk (asker yeşili) bir pardösü giyerek bahse konu (darbe girişimi talimatı yer alan) konuşmayı, Alison Lurie'nin 'Giysi Dili' teorisinde yer aldığı gibi subliminal mesaj amacıyla yaptığı, eylem talimatının hedef kitlesinin ise TSK içerisindeki örgüt mensupları olduğu açıktır"
Yayın Tarihi: 01-10-2019 12:08
Kritik davada gerekçeli karar belli oldu
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de arasında olduğu Genelkurmay çatı davasının gerekçeli kararı açıklandı. Darbe talimatının bizzat terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen tarafından verildiği vurgulandı.
Yayın Tarihi: 26-09-2019 17:03
FETÖ elebaşı Gülen'in özel şoförü tutuklandı
Son dakika haberine göre FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in Türkiye'de bulunduğu tarihler arasında şoförlüğünü yapan ve örgüt içerisinde 'üst düzey mahrem' konumda bulunan aynı zamanda FEM Dershaneleri Genel Müdürlüğü yapan Mehmet Demircan'ın Üsküdar'da bulunan gaybubet evinde 22 Ağustos'ta eşiyle birlikte gözaltına alındığı açıklandı.
Yayın Tarihi: 27-08-2019 13:27
FETÖ üyesi Türk vatandaşlarının Yunanistan'dan "iltica" talebi
Örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in yakını ve FETÖ'nün darbeci sözde Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün akrabası olduğunu belirten bir Türk vatandaşı, eşiyle siyasi iltica talebinde bulundu - Kilimli Adası'nda, Türk Hava Kuvvetlerinde pilot olduğunu öne süren bir Türk vatandaşının da polis karakoluna giderek, Yunanistan'dan siyasi iltica talebinde bulunduğu iddia edildi
Yayın Tarihi: 13-08-2019 15:18
4 partiden ABD'ye ortak çağrı!
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti TBMM grupları, ortak bir açıklama yaparak, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye en yakın zamanda iadesi için gerekli adımların atılması konusunda ABD'ye çağrıda bulundu.
Yayın Tarihi: 09-08-2019 17:43
FETÖ'nün "YARSAV" planı
Kapatılan YARSAV'a FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla örgüt mensubu hakim ve savcıların üye olmalarının sağlandığı, özellikle 2015'ten sonra Türkiye ile ilgili uluslararası kuruluşlar nezdinde olumsuz algı oluşturulması için derneğin kullanıldığı ortaya çıktı - YARSAV'a en çok üye kaydının gerçekleştiği 2010'da üye olan 525 hakim ve savcıdan 416'sının FETÖ gerekçesiyle meslekten uzaklaştırılarak ihraç edildiği belirlendi
Yayın Tarihi: 02-08-2019 11:15
Rafiekian Gülen'in iadesi için lobi faaliyetinden suçlu bulundu
Fethullah Gülen’in iadesi için ABD’de Türkiye adına yasa dışı lobi faaliyeti yürütmekle suçlanan İran ve ABD vatandaşı Bijan Rafiekian suçlu bulundu.
Yayın Tarihi: 24-07-2019 09:52
FETÖ'de "hasta ruhlu" Gülen'e isyan
Karanlık yüzü açığa çıkan ve sorgulamaların arttığı terör örgütünde özellikle elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün üst düzey isimlerine eleştiriler yoğunlaşmış durumda - Örgütten ayrılanların sayısı artarken FETÖ muhalifleri kurdukları internet sitelerinde itiraflarda bulunuyor - Eski üsteğmen Emir Yıldız, ordudaki kumpasları bir bir anlatırken, 15 Temmuz'da FETÖ'cü askerlerin "Pensilvanyalı hocanın güç hırsı ve iktidar mücadelesi uğruna" öldürüldüğünü yazdı - Bir eski örgüt üyesi, "Fetullah Gülen'in Anadolu tabiriyle tek ayak üstünde kırk yalan söylemesinin" kendisine İslam'ı sorgulattığını ve sonunda ateist olduğunu belirtti - Eski üyeler, elebaşını "kalleş," "yalancı", hasta ruhlu biri" diye nitelendirirken, örgütte kendilerine "kaypakça kıvırmanın" öğretildiğini yazdı - Sosyal medyada örgütün gazetecilerine "Darbenin arkasında FG'nin (Fetullah Gülen) izi görünüyor, açıklaması gereken bir sürü şey olduğunu söyle. Senin, benim hayatımı karartan adamı eleştir" çağrıları yapıldı
Yayın Tarihi: 14-07-2019 12:27
Gülen'in mesajlarını "ByLock"tan paylaşan örgüt ablasına hapis cezası
Eskişehir'de FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in mesajlarını ByLock'tan paylaştığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan kadın sanık, "silahlı terör örgütü üyeliği"nden 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı
Yayın Tarihi: 11-07-2019 12:13
Artık suyundan en çok Arif Erdem içiyordu
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik 100 binin üstündeki soruşturmada açılan davalarda örgütün taktikleri, çeşitli sahtekarlık yöntemleri ve yasalara uygun olmayan çalışmaları ortaya çıkarıldı.
Yayın Tarihi: 11-07-2019 11:13