Asteroid Haberleri

Adı bile korkutuyor! Dev Gezegen katili, Don't Look Up filmini hatırlattı: Endişelendiren Dünya detayı...

Gezegenimiz Dünya'yı tehdit eden birçok tehlike var. Bu tehditlerden belki de en bilineni asteroidler. Hollywood yapımı birçok filme konu olan asteroidler konusunda korkutan bir keşif yapıldı. Gökbilimciler, "gezegen katili" olarak adlandırdıkları '2022 AP7' isimli devasa bir asteroit keşfetti. '2022 AP7'nin 2014'ten beri keşfedilen tehlikeli olabilecek en büyük cisim olduğu belirtilirken, Dünya yörüngesi detayı birçok kişinin endişelenmesine neden oldu. Akıllara ise Don't Look Up filmi geldi.

Haber 02-11-22 16:44

NASA'nın DART deneyi dünyanın asteroidlere karşı korunması yönünde umutları artırdı

Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Tanrıver: - "Bir asteroid çarpışması insanlığın ve dünya üzerinde yaşayan varlıkların yok olmasına da sebebiyet verebilir. O nedenle bu tür tehlikeli asteroidlerin tespit edilmesi ve onların bize karşı çarpma riskini azaltmak için böyle bir program yapıldı"

Yurthaber 14-10-22 11:11

NASA'nın Dünya'yı kurtarma provası başarıyla sonuçlandı! DART uzay aracının çarptığı Dimorphos asteroidin yörüngesi değişti

NASA, 'gezegen savunması' denemesinde DART isimli uzay aracını Dünya'dan 11 milyon kilometre uzaktaki asteroide çarptırmıştı. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Çift Asteroit Yönlendirme Testi (DART) kapsamında fırlattığı uzay aracının çarptığı Dimorphos adlı asteroidin yörüngesinin değiştiğini açıkladı. NASA'nın insanlığın sonunu getirebilecek olası felaketlere karşı önlem olarak yaptığı çarpışmanın başarılıyla sonuçlanması bilim dünyasını da heyecanlandırdı.

Haber 12-10-22 00:36

Son dakika: NASA'nın gezegen savunması denemesi canlı yayınlandı! DART uzay aracı asteroide çarptırıldı

Son dakika: NASA, 'gezegen savunması' denemesinde DART isimli uzay aracını Dünya'dan 11 milyon kilometre uzaktaki asteroide çarptırdı. Çift Asteroid Yönlendirme Testi (DART) isimli uzay aracı, asteroide planlandığı şekilde başarılı bir çarpma gerçekleştirdi. Çarpışma anı ise uzay aracının üzerindeki kamera tarafından canlı olarak yayınlandı. NASA'nın insanlığın sonunu getirebilecek olası felaketlere karşı önlem olarak yaptığı çarpışmanın ardından ise kontrol merkezinde büyük sevinç yaşandı.

Haber 27-09-22 02:45

Diğer Haber Etiketleri

Asteroid

Asteroid Hakkındaki Haberler Mynet'te. Asteroid Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

NASA'nın Dünya'yı kurtarma provası bu gece! Dinozorlarla aynı kaderi mi paylaşacağız, yoksa hayatta mı kalacağız?

Dünya'ya çarpacak bir asteroid, dinozorlar gibi yok olmamıza mı neden olacak, yoksa teknolojinin yardımıyla dinozorlarla aynı kaderi paylaşmayıp yaşamımızı sürdürmeye devam mı edeceğiz?... Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bu sorunun yanıtını bu gece gerçekleştireceği bir Dünya'yı kurtarma provasıyla yanıtlamaya hazırlanıyor. DART isimli görev kapsamında, bir uzay aracı ilk kez bilerek bir asteroide çarptırılacak. İşte insanlık tarihi asıl şimdi değişecek!

Haber 26-09-22 15:26

İnsanlık tarihinde bir ilk! NASA, Dünya'yı savunmak için harekete geçti; 'asteroit' çarpışması için geri sayım başladı

Uçsuz bucaksız kainatta gezegenimizi tehdit eden, bilinen ve bilinmeyen birçok tehlike bulunuyor. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) insanlığın sonunu getirebilecek olası felaketlere karşı önlemlerini almayı sürdürüyor. Son hazırlıklar ise Dünya'nın varlığını sürdürebilmesi açısından büyük önem taşıyor. Ortaya atılan bir kuramı ilk kez test eden NASA'da yarın için heyecan dolu bekleyiş başladı.

Haber 25-09-22 12:30