Avrupa Birliği Haberleri Ve Son Dakika Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği Haberleri Ve Son Dakika Avrupa Birliği Haberleri

Avrupa Birliği ya da kısaca AB 1992 yılında kurulmuş ve Avrupa kıtasında yer alan siyasi ve ekonomik bir örgütlenmedir. Avrupa Birliği üye ülkelerin Maastricht Antlaşması’nı imzalamaları ile hayata geçmiştir. Avrupa Birliği üye ülkeleri ortak bazı yasalar ve standartlar üzerine anlaştıkları bir ortak pazar geliştirmiştir. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin bir kısmı ulusal para birimlerini terk edip euro adı verilen yeni bir ortak para birimine geçiş yapmışlardır. Ayrıca Schengen Antlaşması doğrultusunda Avruğa Birliği üye ülkeleri arasında pasaport kontrolü kalkmış sınırlar açılmıştır. 2020 itibari ile Avrupa Birliği üye ülkeleri şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan. Türkiye Avrupa Ekonomik Topluluğu ile 1963 yılında anlaşma yapmış ve 1987 yılında da tam üyeliğe başvurmuştur. 2005 yılında da tam üyelik müzakereleri başlamıştır.

Avrupa Birliği Haberleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı'nın kapanışında konuştu: (3)

"Bugün Avrupa'da sorunlar var, bu sorunların çözülmesi konusunda ortaya irade koyabilen, tek başına irade koyabilen tek ülke Türkiye"

Yurthaber 11-08-22 20:07

Sakarya, Avrupa'da enerjiyi en verimli kullanabilen şehirler arasına girmeyi hedefliyor

Avrupa Birliğince, şehirlerin enerji konusunda kendi kendine yetebilmesi, yenilenebilir enerji kullanımının artırılması ve enerji verimliliği uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla 2030 yılına kadar 100 şehir pilot bölge seçilecek

Yurthaber 27-07-22 12:15

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler yeni yaptırım paketini onayladı! Rusya'dan altın alımına yasak geldi

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Rusya'dan altın ve mücevher ithalatına yasak getirecek kararı içeren yeni yaptırım paketini onayladı. Yaptırım paketine göre, bazı Rus yetkili ve kurumların mal varlıklarının dondurulması, listeye eklenecek kişilere ise seyahat yasağının getirilmesi de planlanıyor.

Finans 20-07-22 18:05

Bartın'da yaşlılar üniversite sıralarında aldıkları eğitimlerle sosyalleşiyor

Bartın Üniversitesinde ileri yaştaki bireylere, Avrupa Birliği projesi kapsamında beslenme, sanat etkinlikleri, e-kamu hizmetlerine erişim, siber suçlara karşı korunma ve sosyal medya konularında eğitimler veriliyor - Eğitimler boyunca akranlarıyla çeşitli derslere katılıp sanatsal faaliyetler yapan, türküler söyleyip keyifli vakit geçiren yaşlı bireyler, artan telefon dolandırıcılıklarına karşı da bilgilendiriliyor

Yurthaber 19-07-22 11:46

Benzeri görülmemiş Avrupa felaketi yaşıyor! Yüzlerce kişi hayatını kaybetti, uçuşlar iptal edildi, 135 yılın en yükseği kaydedildi

Avrupa, yüksek hava sıcaklıkları ve orman yangınları nedeniyle adeta felaketi yaşıyor. Kıtada sıcak hava dalgasının etkisiyle binlerce kişi hayatını kaybetti, meydana gelen orman yangınlarında 100 bin hektardan fazla alan yandı. İngiltere’de sıcaklıkların ilk defa 40 dereceyi geçmesi beklenirken aşırı sıcaklar havalimanı pistinde tahribata yol açtı ve uçuşlar askıya alındı. İrlanda’da 135 yılın en sıcak günü yaşanırken AB yaşananlarla ilgili "Benzeri görülmemiş" değerlendirmesini yaptı.

Haber 18-07-22 23:09

Kuzey Makedonya hükümetinden Avrupa Birliği üyeliği için 'yeşil ışık' geldi!

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, hükümetinin, ülkesinin Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine başlamasına olanak sağlayacak Fransa'nın önerisini onayladığını açıkladı.

Haber 17-07-22 00:43

Avrupa'dan dikkat çeken terör raporu: PKK, para toplama faaliyetlerini sürdürüyor

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı Europol'ün her yıl yayımladığı "Avrupa Birliği (AB) Terörizm Durumu ve Trendi 2022 Raporu"nda, PKK'nın Avrupa'dan topladığı yardımlarla faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi. Öte yandan raporda, PKK'nın kara para aklama, uyuşturucu, haraç ve zorla para alma gibi suçları işlediğine dikkat çekildi.

Haber 13-07-22 16:29

Kuru meyve ihracatından yılın ilk yarısında 755,9 milyon dolar elde edildi

GAİB Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz: - "Dünya ekonomisinde yaşanan sorunlara rağmen sektör ihracatımız sağlıklı ve başarılı sürüyor. İnanıyorum ki yıl sonuna kadar önemli bir ihracat gerçekleştireceğiz"

Yurthaber 12-07-22 11:15

Türkiye'de sektörler Yeşil Mutabakata hazırlanıyor

İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: - "AB, 2026 yılı başından itibaren elektrik, çimento, gübre, alüminyum ve demir çelik ürünlerine sınırda karbon vergisi uygulamaya başlayacak. Bu da ihracatımızı olumsuz etkileyecek bir prosedür, bunun hazırlıklarını yapmaya çalışıyoruz" - "KOBİ'lerimizi AB'ye hazır duruma getirmemiz lazım"

Yurthaber 08-07-22 11:36

Kabus geri mi geliyor? Tedirgin eden koronavirüs açıklaması Temmuz sonuna kadar...

Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Kurumu (EMA), AB'nin yeni bir Kovid-19 dalgasından geçtiğini belirterek, 60-79 yaş aralığındakiler ve tıbbi açıdan savunmasız kişilerin ikinci takviye doz aşıları yaptırmasını tavsiye etti. EMA'nın aşı stratejisinden sorumlu yetkilisi Marco Cavaleri BA.4 ve BA.5 mutasyonlarının kıta genelinde baskın hale gelmesinin beklendiğini belirterek "Muhtemelen temmuz sonuna kadar diğer tüm varyantların yerini alacaklar." dedi.

Haber 07-07-22 23:07

AB çevre bakanları benzin ve dizel yasağında uzlaştı

AB çevre bakanları, 2035'ten itibaren benzin ve dizel yakıtlı araçlara ruhsat verilmemesinde uzlaştı. Almanya'nın talebiyle izinli araçlar arasına elektrikli otomobillerin yanı sıra e-yakıt kullananlar da dahil olacak.

Haber 29-06-22 10:15

AB, Apple'ı dinlemedi: Elektronik cihazlarda tek tip şarj kullanılacak

Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkeler, 2024 sonbaharına kadar USB-C'nin, tüm cep telefonları, tabletler ve kameralar için ortak şarj bağlantı noktası olması konusunda uzlaşmaya vardı. Karar öneri olarak AB üyleri arasında ilk tartışıldığında iPhone telefonlarını üreten Apple buna karşı çıkmıştı.

Haber 28-06-22 19:00

NATO zirvesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi saat kaçta, nerede yapılacak?

NATO zirvesi ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları da dahil olmak üzere çok sayıda konunun ele alınacağı zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok sayıda liderle görüşmeler yapacak. Peki NATO zirvesi ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte 2022 NATO zirvesinin tarihi, yeri ve saati...

Haber 27-06-22 14:55

Türkiye'den Avrupa Birliği'ne sert tepki: Önyargılı, vizyonsuz ve gerçeklerden kopuk

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 23-24 Haziran 2022 tarihlerinde Brüksel’de gerçekleştirilen Avrupa Birliği (AB) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde kabul edilen kararlara sert tepki gösterildi. Bakanlık kararların önyargılı, vizyonsuz ve gerçeklerden kopuk olduğunu belirterek sergilenen tutumun esef verici olduğunu vurguladı.

Haber 24-06-22 18:54

Rusya: Ukrayna ve Moldova'nın adaylığı AB'nin iç meselesi

Kremlin, Ukrayna ve Moldova'nın adaylığının AB'nin iç meselesi olduğunu belirtti.

Haber 24-06-22 17:39

AB'den Ukrayna ve Moldova'nın adaylığına onay

AB liderleri Ukrayna ve Moldova'ya üyelik için aday statüsü tanınmasını kararlaştırdı. Gürcistan'a da "Avrupa "perspektifi" sözü verildi.

Haber 23-06-22 22:49

Son dakika: Merakla bekleniyordu... AB'den Ukrayna ve Moldova kararı!

Son dakika haberine göre, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, Ukrayna ve Moldova'ya "aday ülke" statüsü verilmesini kararlaştırdı. AB Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medyadaki Ukraynaca ve Rumence açıklamasında, kararı "tarihi" şeklinde nitelendirdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-06-22 21:34

Ukrayna AB'ye katılabilir mi, Rusya buna nasıl tepki verir?

AB liderlerinin 23 ve 24 Haziran'da bir araya geleceği zirvede, Ukrayna'ya resmen Avrupa Birliği (AB) adaylık statüsü verilmesi yönünde karar alması bekleniyor.

Haber 23-06-22 07:21

Doğubayazıt'ta AB desteğinde yapılacak Atıksu Arıtma Tesisi'nin temeli atıldı

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut: - "Çevrenin korumasına katkı sağlayan bu proje AB ile Türkiye iş birliği için iyi bir örnek teşkil etmektedir. AB mevzuatına uygun olarak yapılan bu proje Türkiye'nin AB üyelik sürecine de olumlu katkı sağlayacaktır" - Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar: - "AB, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve belediye ortaklığıyla yapacağımız arıtma tesisi ile günlük 19 bin metreküp atık suyu arıtıp, doğaya, çevremize, sağlığımıza ve ilçemize katkıda bulunacağız"

Yurthaber 21-06-22 17:15

Almanya Başbakanı Scholz'dan kritik açıklama! 'Avrupa Birliği kendini hazırlamalı...'

Almanya Başbakanı Olaf Scholz verdiği röportajda Avrupa Birliği'nin (AB) kendisini genişlemeye hazırlaması gerektiğini söyledi. Rusya-Ukrayna savaşına da değinen Scholz, AB'nin Ukrayna'yı birlikte ve kararlı bir şekilde desteklediğini ifade etti.

Haber 19-06-22 00:40

Son Dakika: Avrupa Birliği Komisyonu'ndan flaş Ukrayna kararı

Son dakika gelen habere göre Avrupa Birliği Komisyonu, Ukrayna'ya "aday ülke" statüsü verilmesi yönünde görüş bildirdi. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Moldova için de Ukrayna gibi "aday ülke" statüsü verilmesini istedi.

Haber 17-06-22 13:07

Dijital Platfromlardan AB’ye Sahte Haberle Mücadele Sözü

Google, Twitter, Microsoft ile Facebook ve Instagram’ın çatı kuruluşu Meta, Avrupa Birliği’nin ağır para cezaları getiren yeni dezenformasyon düzenlemesine uymak için, yanlış haber ve bilgilendirmeye karşı daha sert tutum takınmak konusunda anlaştı

Haber 16-06-22 19:57

AB'nin yeni motoru Fransa-İtalya ekseni mi olacak?

Almanya ile Fransa şimdiye kadar Avrupa Birliği'nin "motor gücü" sayılıyordu.

Haber 13-06-22 16:16

AB Komisyonu Başkanı Leyen'den Ukrayna'nın Avrupa Birliği üyeliği ile ilgili kritik açıklama!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "Ukrayna'nın AB aday statüsüne ilişkin görüşmeler önümüzdeki hafta içinde sonuçlandırılacak" ifadelerini kullandı.

Haber 11-06-22 18:37

Eğitimde ya da iş gücünde yer almayan gençler için destek programı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan: - "(NEET PRO) Proje kapsamında 19,5 milyon avro gibi desteğimiz var, bunun 17 milyon avrosu hibe. Hibedeki alt bileşenler ve projeler 12 ay sürecek" - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan: - "Projemizle ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerimizin, Bireysel Eylem Planları ve İş Arama Ödeneği destekleri ile istihdam edilebilirliklerini, iş gücüne katılımlarını artırmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 09-06-22 13:23

AB'de benzin ve dizelli otomobillere yasak kararı

Avrupa Parlamentosu, AB Komisyonu'nun önerisini oy çokluğuyla kabul ederek 2035 yılından itibaren benzinli ve dizel araçlara satış yasağı getirilmesini onayladı.

Haber 09-06-22 11:52

AB'de bir dönem sona eriyor! 2035 yılından itibaren dizel ve benzinli araçların satışının yasaklanmasına onay

Avrupa Birliği ülkelerinde bir dönem sona eriyor. Avrupa Parlamentosu (AP), 2035 yılından itibaren dizel ve benzinli binek otomobillerin ve hafif ticari araçların satışının yasaklanmasına dair öneriyi onayladı. Söz konusu karara ikinci el araçların dahil olmadığı belirtildi.

Haber 09-06-22 07:40

AB’den asgari ücret direktifi: Yeterli bir yaşam standardı sağlayacak seviyede olmalı

Avrupa Birliği, asgari ücretin yeterli bir yaşam standardı sağlayacak seviyede olması gerektiği konusunda uzlaştı.

Haber 08-06-22 06:00

AB'de cep telefonu şarjları tek tip oluyor

AB, akıllı telefonların şarj fişlerinin tek tip olması konusunda anlaşmaya vardı.

Haber 07-06-22 14:54

AB'den Rusya'ya altıncı yaptırım paketi

AB, Rusya'ya karşı Ukrayna işgali nedeniyle açıkladığı altıncı yaptırım paketinde Rus petrol sanayisini, Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ı ve devlete bağlı yayın kuruluşlarını hedef aldı.

Haber 03-06-22 13:16

AB'den yeni yaptırım paketi: Rus petrolü yasaklandı

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Rusya'dan petrol ithalatına yasak getirecek resmi kararı içeren yeni yaptırım paketini onayladı.Kararla Rusya'dan deniz yoluyla petrol ithalatı yasaklanacak. Pakette bazı Rus yetkililer ve oligarkların mal varlıklarının dondurulması da var.

Finans 02-06-22 18:02

AB'den kozmetik eşya hamlesi! O ürünlere yasak geliyor

Avrupa Birliği'nde (AB), gıdaya benzeyen kozmetik ürünlerin yasaklanması gündeme geldi. Çocukların meyve, şekerleme, çikolata gibi gıdalarla karıştırarak yeme riski bulunduğu için "banyo topu" gibi kozmetik ürünlerinin AB ülkelerinde yasaklanabileceği iddia edildi.

Haber 02-06-22 17:34

Danimarka AB'nin ortak güvenlik ve savunma politikalarına katılma kararı aldı

Danimarka dün yapılan tarihi referandumla Avrupa Birliği'nin (AB) ortak güvenlik ve savunma politikalarına katılma kararı aldı. Referandumda halkın yüzde 67'si bu yönde oy kullandı. Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgale başlamasının ardından Danimarka hükümeti konuyu referanduma götürmeyi kararlaştırmış, İsveç ve Finlandiya da NATO'ya üyelik başvurusu yapmıştı.

Haber 02-06-22 10:02

Danimarka AB'nin güvenlik ve savunma politikalarına katılma kararı aldı

1993'ten beri Avrupa Birliği'nin ortak savunma politikalarının parçası olmayan Danimarka tarihi bir referandumla kararını değiştirdi.

Haber 02-06-22 09:10

AB’nin Rusya’ya yeni yaptırım paketine Macaristan'dan yeni engel

Macaristan Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yeni yaptırım paketinde değişiklikler yapılmasını istedi.

Haber 02-06-22 08:08

İngiltere'den Avrupa Birliği'ne alternatif iddiası! Yer yerinden oynadı, Türkiye de dahil...

Gündeme bomba gibi düşen haber İngiltere'den geldi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Başbakan Boris Johnson'ın Avrupa Birliği'ne (AB) alternatif olacak şekilde Doğu Avrupa'daki ülkeleri ve Türkiye'yi içine alabilecek yeni bir siyasi, ekonomik ve askeri ittifak sistemi önerdiği iddiasına ilişkin soruları cevapsız bıraktı.

Haber 31-05-22 22:10

Son dakika: AB'den petrol hamlesi! Rusya'dan yapılan ithalat yüzde 90 azaltılacak

Son dakika haberine göre, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, yıl sonuna kadar Rusya'dan alınan petrol miktarının yüzde 90 oranında azaltılması konusunda anlaştı. Öte yandan, AB Liderler Zirvesinden Rus bankası Sberbank'ın SWIFT sisteminden çıkarılması ve Ukrayna'ya 9 milyar avro yardımda bulunulması için de uzlaşı çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 31-05-22 01:21

AB'de ticari araç satışları nisanda azaldı

Avrupa Birliği (AB) ticari araç pazarında toplam satışlar nisanda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,1 geriledi.

Finans 25-05-22 17:51

AB üyesi olmak isteyen ülkeler için öneride bulunmuştu! Yeni projeye gelen yorumda dikkat çeken 'Türkiye' detayı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un AB’ye üye olmak isteyen ülkeler için "Avrupa siyasi topluluğu" projesi önerisi, Avrupa’da büyük bir gündem yaratmıştı. Macron’un AB’den daha esnek şartlara sahip olarak kurulmasını istediği bu inisiyatife Prof. Dr. Laurence Badel’den çarpıcı bir yorum geldi. Badel, inisiyatifi "daha önce de denenmiş başarısız bir projenin tekrar edilmesi" şeklinde değerlendirdi. Badel’in yorumundaki ‘Türkiye’ detayı ise dikkat çekti.

Haber 24-05-22 19:18

Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasında kritik zirve

Azerbaycan, Ermenistan ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki üçlü toplantı Belçika’nın başkenti Brüksel'de başladı. Toplantıda Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış anlaşmasının hazırlanması ve savaş sonrası durum ele alınacak.

Haber 22-05-22 21:47

Fransa'dan dikkat çeken açıklama! Zelenskiy'i bu sözlerle uyardı: 15 veya 20 yıl sürecek

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının ardından Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne üye olmak üzere başvuruda bulunması ve sürecin hızlandırılmasını talep etmesi dünyada büyük bir gündem yaratmıştı. Ukrayna’nın AB üyeliği süreciyle alakalı Fransa’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Fransa Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, Ukrayna’nın AB’ye katılmasının 15-20 yıl sürebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Haber 22-05-22 19:53

Google harekete geçti! Çarpıcı hamle: Telif ücreti ödeyecek! Türkiye için de beklenti oluştu

Arama motoru devi Google'ın Macaristan, Fransa, Avusturya, Hollanda ve İrlanda'da 300'den fazla yayıncıya haberleri için ödeme yapmak üzere anlaşma imzaladığı öğrenildi. Anlaşmalara göre Google, yayıncılara telif ücreti ödeyecek. Google'ın bu adımının ortaya çıkmasının ardından Türkiye'yle de bir anlaşma imzalanması için beklenti oluşmuş durumda.

Haber 22-05-22 16:02

Ukrayna'nın AB üyeliğine reform koşulu

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Ukrayna'nın yeniden yapılandırılmasına yönelik desteğin ülkenin AB üyelik süreciyle bağlantılandırılabileceğini söyledi.

Haber 20-05-22 09:19

AB'nin Rusya'dan enerji ithalatını azaltma planı neleri öngörüyor?

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Rusya'dan fosil yakıt ithalatını azaltmak için planını açıkladı. "RePowerEU" adı verilen paketi tanıtan Komisyon, paketteki hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için 2027'ye kadar 210 milyar Euro ek yatırım gerekeceğini öngörüyor. Rusya'dan fosil yakıt ithalatını azaltmanın AB'ye yıllık 100 milyar Euro tasarruf sağlayabileceği hesaplanıyor.

Haber 18-05-22 17:05

Türkiye hayvancılıkta Avrupa'da ilk sırada

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile kıyaslandığında küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısında lider konumda.

Finans 17-05-22 17:46

Putin AB'yi sert sözlerle eleştirdi! Ekonomik intihar diyerek ekledi: Vazgeçemeyecekler

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları nedeniyle ABD ve AB’den Rusya’ya yönelik yaptırım kararları gelmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AB’nin enerji yaptırımlarına dair dikkat çeken ifadeler kullandı ve bunu “ekonomik intihar” olarak nitelendirdi. Batılı ülkelerin dengesiz adımlarıyla Rusya'nın petrol ve doğal gaz gelirlerinin arttığını belirten Putin "Rus enerji kaynakları da başka bölgelere kayacak” dedi. Öte yandan Putin, bazı Avrupalı ülkelerin Rus petrolünden vazgeçemeyeceğini aktardı.

Haber 17-05-22 17:01

Avrupa maske ile vedalaşıyor

Avrupa Birliği'nde havalimanı ve uçaklarda maske zorunluluğu bugün sona ererken, Fransa da otobüs ve trenlerde maske zorunluluğunu kaldırdı.

Haber 16-05-22 12:04

Borrell'den Türkiye'ye arabuluculuk övgüsü

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Türkiye’nin Rusya ve Ukrayna arasındaki arabuluculuk girişimlerini övdü.

Haber 11-05-22 08:25

Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştı! 'Erdoğan ve AB suçludur'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sığınmacılarla ilgili kendisine yönelik açıklamalara cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak son 11 yılda yaptığı konuşmaları paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaşımında "Gidecekler. Bu konunun suçluları Recep Tayyip Erdoğan ve Avrupa ülkeleridir" dedi.

Haber 11-05-22 08:07