Cumhur İttifakı Haberleri

MHP heyeti, Şanlıurfa'da Adım Adım 2023 toplantısına katıldı

MHP heyeti, Şanlıurfa'da "Adım Adım 2023" toplantısına katıldı

Yurthaber 14-09-22 20:11

Büyük Zafer'in 100. Yılı Etkinlikleri ve Afyonkarahisar Toplu Açılış Töreni

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "AK Parti'nin ülkemiz için yapacak çok işi var. Cumhur İttifakı'nın Türkiye için yapacak çok işi var. Milletimizin Türkiye için yapacak çok işi var. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye için yapacak çok işi var"

Yurthaber 29-08-22 19:57

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, Kartepe İlçe İstişare Toplantısı'nda konuştu:

"Cumhur İttifakı, bir pazarlık, al-ver ilişkisi üzerine kurulmuş ittifak değildir. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminden sonra Türk milletinin bir refleksi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, Türk milletinin birliğini korumak, ülkemizin işgaline çıplak ellerimizle karşı durmak için bir araya geldik"

Yurthaber 28-08-22 16:46

6'lı masanın seçim stratejisi ortaya çıktı! Cumhurbaşkanı adayı netleşiyor, Akşener ve Karamollaoğlu sürprizi dikkat çekti

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ve seçim planıyla ilgili ortaya atılan yeni iddialar gündem yarattı. Millet İttifakı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstereceği ifade edilirken, Kılıçdaroğlu'nun seçmenin karşısına cumhurbaşkanı yardımcıları ve Kabine üyeleriyle çıkacağı iddia edildi. Cumhurbaşkanı yardımcılığı için Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu isminin netleştiği belirtilirken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sürprizi ise çok konuşulacak.

Haber 16-08-22 13:44

MHP Genel Başkanı Bahçeli gündemi değerlendirdi:

"Bir masa etrafında toplanıp PKK ve FETÖ'nün senaryolarına gönüllüce boyun eğen altı partinin Türkiye karşıtlığı, milli değerlerimizle kutuplaşması, izahı ve ifadesi olmayan bir çarpıklık noktasına ulaşmıştır" - "Bilhassa MHP ve Cumhur İttifakı'nı oy oranı bazında aşağı çekip zillet ittifakını yüksek gösteren laçkalaşmış kamuoyu araştırma şirketleri, esasen dış bağlantılı hain bir kurgunun içimize kadar sızmış lejyonlarıdır"

Yurthaber 15-08-22 13:24

9 anket şirketinin son seçim anketleri! Ortalamaları alındı Temmuz'da fark daha da arttı, Ümit Özdağ sürprizi ise dikkat çekti

Türkiye 2023 seçimleri için geri sayıma geçerken, Temmuz ayında 9 anket şirketinin yapmış olduğu seçim anketleri dikkat çekti. Son yapılan anketlerin ortalamasının alındığı değerlendirmede Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı'nın arasındaki fark dikkat çekti. Ümit Özdağ liderliğindeki Zafer Partisi'nin ise yükselişi gündem yarattı.

Haber 14-08-22 08:30

Yeni bir parti daha Türk siyaset sahnesinde! Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı duyurdu: 'Türkçülük temelleri üzerinde...'

Türkiye, seçim iklimine girerken siyasi partiler de çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nden oluşan Cumhur İttifakı, iktidarı devam ettirmek Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nden oluşan Millet İttifakı ise iktidar olmak için mücadele veriyor. Tüm bunlar yaşanırken yeni bir parti daha kuruldu: Milliyetçi Sol Parti!

Haber 08-08-22 14:11

SON DAKİKA | AK Parti'ye mi katılıyor? Mehmet Ali Çelebi iddiaya yanıt verdi

Son dakika: Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin sosyal medyada yaptığı paylaşımlar gündem oldu. "Siyaseti bıraksam da Cumhur ittifakı derim!" diyen Çelebi'nin AK Parti'ye katılacağı iddia edilmişti. Söz konusu iddiaya Çelebi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yanıt verdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 08-08-22 11:13

Milletvekili Çelebi'den çok konuşulacak 'Cumhur İttifakı' çıkışı! Önce CHP'den, sonra Memleket Partisi'nden istifa etmişti

Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile CHP'den istifa ettikten sonra katıldığı Memleket Partisi'nden de istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi hakkında son dönemlerde Cumhur İttifakı'na katılacağı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. İddiaların gündem olmasının ardından Çelebi'den Cumhur İttifakı sinyali verdiği net ve dikkat çeken bir açıklama geldi. 15 Temmuz'u anımsatan Çelebi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sözleri de dikkat çekti.

Haber 07-08-22 12:37

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Anlat İstanbul Projesi'nin basın lansmanında konuştu:

"Net bir tarifimiz var. O da biz makulün temsilcisiyiz ve makulün peşinden yürümeye devam edeceğiz" - "Sonuç olarak 'Seçmen velinimettir'i eğer siyasilerin alnına çakabilirsek o zaman demokrasi gerçekten işler. Çözüm önerileri üzerinden, rekabet eden bir siyaset hiç kimseyi birbiriyle dövüştürmez"

Yurthaber 28-07-22 15:20

Geçen yıldan bugüne yaptıkları son 12 seçim anketini kıyasladı! Büyük değişim var...

MAK Danışmanlık, Haziran 2021’den Haziran 2022’ye kadar yaptığı 12 seçim anketinin sonuçlarının karşılaştırdığı dikkat çeken bir grafiği yayınladı. Anket sonuçlarında CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı oyunu yüzde 42’den 51’e çıkarmayı başarırken AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakının oyu yüzde 42’den 34’e geriledi.

Haber 18-07-22 08:13

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Dodurga'daki seçimi değerlendirdi:

"Bu seçimin zaferini ve 2023 Haziran seçimlerinin işaret fişeğini Dodurgalılar, Türkiye'ye ve dünyaya ilan etti"

Yurthaber 04-07-22 00:18

Bakan Bozdağ, MHP Yozgat İl Başkanlığı ziyaretinde konuştu:

"MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı'nın iki büyük bileşeni olarak anayasamızda büyük bir reform yaptık. Türk tarihinin, cumhuriyetin ilanından sonraki süreçler içerisinde yaptığı en büyük reformlardan birisi hangisidir derseniz, en başa hükümet sistemi değişikliğini koymamız icap eder"

Yurthaber 03-07-22 17:30

Seçim anketlerinde son durum! ORC Araştırma Genel Müdürü'nden çok konuşulacak açıklama: Yüzde 20'ye yakın oy kaybı var

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet S. Pösteki, yaklaşan seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İktidarın ciddi bir oy kaybı yaşadığını belirten Pösteki, muhalefete ise güvenin arttığını belirtti. Katıldığı programda soruları yanıtlayan Pösteki, "Cumhur İttifakı'nın 2018'den bu yana yüzde 20'ye yakın bir oy kaybı olduğunu saptıyoruz. Aynı şekilde Millet İttifakı'nın 10 puan üzerinde bir artışı var. İYİ Parti, CHP'yi kastediyorum." diye konuştu.

Haber 21-06-22 08:56

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Van Buluşmasında konuştu:

"Esas olan enflasyonla mücadeleyi kazanmaktır, hayat pahalılığını bitirmektir, bunun da mücadelesi verilmektedir" - "Elbette temmuzda memurlarımıza, emeklilere, diğer çalışanlara bir enflasyon farkı verilecekse aynı fark asgari ücretlilere de verilmeli ve asgari ücret temmuzda yeniden belirlenerek en az enflasyondaki artış kadar zamlanmalıdır"

Yurthaber 20-06-22 18:09

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Ereğli ilçe kongresinde konuştu:

"Ne konuşurlarsa konuşsunlar, hangi anket sonuçlarını açıklarlarsa açıklasınlar, önemli olan sandıktır, önemli olan milli iradedir, milletin tercihidir"

Yurthaber 19-06-22 20:15

Cumhur İttifakı adayı kim oldu? Resmi olarak açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan aday oldu mu?

Seçim maratonu yaklaşırken en çok tartışılan ve merak edilen konulardan biri adaylık süreci oldu. Cumhur İttifakı'nın adayı merak edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez konuyla ilgili açıklamada bulundu. Böylece Cumhur İttifakı adayı resmi olarak belli olmuş oldu. Peki Cumhur İttifakı adayı kim oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan aday oldu mu? İşte ayrıntılar...

Haber 09-06-22 16:44

Son seçim anketlerinin ortalaması! 10 anket şirketine göre hangi parti ne kadar oy alıyor? Fark dikkat çekti...

Son seçim anketleriyle ilgili dikkat çeken bir veri hesaplandı. Erken seçim iddialarının yeniden gündem olması ve Haziran 2023'te yapılması planlanan seçim tarihinin yaklaşıyor olmasıyla anket sonuçları önem kazandı. ORC, MetroPoll, Artı 1, MAK, AREA, Aksoy, Avrasya, Gezici, Optimar ve Yöneylem’in son anket sonuçlarının ortalaması ise dikkat çekti. Buna göre ittifaklar arası farkın yüzde 1 olduğu görüldü. İşte çok konuşulacak son seçim anketlerinin ortalaması...

Haber 08-06-22 07:51

Cumhur İttifakı üyesi partiden dikkat çeken karar! Kendi adı, amblemi ve adaylarıyla seçime katılacaklar

Cumhur İttifakı'nda yer alan Büyük Birlik Partisi'nden dikkat çeken bir karar geldi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 2023 seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada "BBP, Cumhur İttifakı içerisinde kendi adı, amblemi ve adaylarıyla yer alacak" dedi.

Haber 21-05-22 15:07

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Gümüşhane'de konuştu:

"Önümüzde de göstereceğimiz yeni projelerimiz var, açıklayacağımız, toplumumuzla paylaşacağımız yeni imkanlarımız var, yeni sosyal politika önlemlerimiz var" - "Bunları da hayata geçirerek enflasyon karşısında insanlarımızın daha da rahat nefes almasını sağlayacağız. Bunlardan kimsenin endişesi olmasın"

Yurthaber 26-04-22 20:24

SON DAKİKA: Son anket açıklandı! İttifaklar arasındaki makas açılıyor mu? Bu pazar seçim olsa...

2023'te yapılması beklenen genel seçimle ilgili, anket şirketleri son verilerini yayınlamaya devam ediyor. Son anket ORC tarafından duyuruldu. "Bu pazar seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" soruyla yüz yüze yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Cumhur İttifakı'yla Millet İttifakı arasındaki oy oranı kaç? İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 26-04-22 17:29

SON DAKİKA | Son seçim anketinde dikkat çeken detay! İki sonuç enteresandı diyerek açıkladı

Son dakika haberi: Seçim anketleri açıklanmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye Raporu Direktörü Can Selçuki canlı yayında son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'nın önünde olduğunu belirten Selçuki, "İki sonuç enteresandı" diyerek dikkat çeken bir detayı paylaştı.

Haber 16-04-22 11:50

Karamollaoğlu, İlk kez söylüyorum diyerek açıkladı! Flaş ittifak açıklaması

Son dakika: 2023 seçimleri için çalışmalar sürerken, kulislerde yeni bir ittifak söylentileri de artmaya başladı. Dün basında yer alan haberler sonrası bugün de Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu konuya ilişkin açıklama yaparken, "İlk kez söylüyorum" diyerek dikkat çeken mesajlar verdi.

Haber 14-04-22 15:15

SON DAKİKA | Seçim öncesi gündem yaratacak sözler! Erdoğan'ın oyu yüzde 2 yükseldi dedi, yeni ittifakı duyurdu

Son dakika haberi: Seçim gündemi Ankara kulislerini meşgul etmeye devam ederken, ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aldığı kararın oyunu yüzde 2 yükselttiğini söyleyen Uslu, iki yeni ittifakın kurulabileceğini iddia etti. Muhalefetin aday tartışmalarıyla ilgili de önemli ifadeler kullanan Uslu, oy potansiyeli en yüksek olan isimleri açıkladı. İşte seçim öncesi oy oranı ve ittifaklarla ilgili dikkat çeken açıklamanın detayları...

Haber 14-04-22 09:40

Cumhur İttifakı'nda zam rahatsızlığı

Katıldığı bir televizyon programında TÜİK'i eleştiren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var" sözleri nedeniyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesi, gözlerin Cumhur İttifakı'na çevrilmesine neden oldu. AK Parti ve MHP içindeki bazı milletvekillerinin de artan fiyatlardan rahatsız olduğu belirtiliyor.

Haber 07-04-22 13:36

2018 seçim sonuçlarını bilmişti! Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar: İttifaklar arasındaki puan farkı açılıyor

Son seçim anketinin sonuçları dikkat çekti. 2018'deki seçim sonuçlarını en yakın tahmin eden ORC, Nisan ayı anket sonuçlarını açıkladı. Yüz yüze yapılan anketin sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın oy oranı 36.6'ya inerken, Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 40,2'ye çıktı. Gelecek Partisi'nin oy oranının da dikkat çektiği ankette, oyları en çok artıran parti ise İYİ Parti oldu. İşte ORC Araştırma tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları...

Haber 04-04-22 15:12

MHP'li Osmanağaoğlu, partisinin İzmir'deki Adım Adım 2023 toplantısına katıldı

MHP'li Osmanağaoğlu, partisinin İzmir'deki "Adım Adım 2023" toplantısına katıldı

Yurthaber 19-03-22 17:23

Son dakika: Yeni seçim sistemiyle neler değişti? Millet İttifakı'nı zora sokabilir, 2018 seçimlerinde uygulansaydı...

Son dakika: Seçim ve Siyasi Partiler Yasa Teklifi Meclis'e sunuldu. AK Parti ve MHP'nin hazırladığı 15 maddelik teklife göre seçim barajı yüzde 7'ye düşecek. D’Hont sistemini yeniden düzenleyen teklifle, ittifakla barajı geçecek oy oranı düşük partilerin milletvekili çıkarması zorlaştı. Siyasi Bilimci Edgar Şar, yeni sistemin 2023 seçimlerinde Millet İttifakı'nı zora sokabileceğini söylerken, gazeteci Gökhan Özbek, "2018 sonuçlarına göre en az muhalefetin 23 vekili Cumhur'a geçiyor" dedi.

Haber 15-03-22 07:57

Seçim kanununda gündeme gelen D'Hondt sistemi nedir? D'Hondt nedir, ne işe yarar?

D'Hondt sistemi yeni kanun teklifinin ardından yeniden gündeme geldi. AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi'nden oluşan Cumhur İttifakı'nın sunduğu seçim kanunu teklifiyle, partilerin çıkaracağı milletvekili sayısının; seçim bölgesinde ittifak içinde elde edilen oy sayısı esas alınarak belirlenecek. Peki Seçim kanununda gündeme gelen D'Hondt sistemi nedir? D'Hondt nedir, ne işe yarar? İşte ayrıntılar...

Haber 14-03-22 12:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Ankara Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (3)

"Hakikatler ortada olmasına rağmen iktidar yolunu milli irade yerine proje ittifaklarda arayanlar, maalesef bu karanlık senaryolara gönüllü figüranlık yapıyorlar" - "2023 seçimleri, çalışmadan, üretmeden, proje ve program geliştirmeden sadece yalan, iftira ve çarpıtmayla siyaset yapan partilerin ve kadroların devrinin sona ereceği yıl olacaktır" - "Geçmişte ülkemizi zayıf siyasi yönetimlerin yol açtığı boşlukları kullanarak diledikleri gibi yönlendirenler, bizim dönemimizde bunu yapamadılar. Bilhassa da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile artık bu yol tamamen kapanmıştır"

Yurthaber 03-03-22 21:03

Seçim anketinde bomba sonuçlar! MAK Araştırma yayınladı! AK Parti ve MHP'nin oyları…

Seçim anketleri açıklanmaya devam ediyor. Son seçim anketini MAK Araştırma paylaştı. Ankete göre Türkiye’nin en büyük sorunu olarak vatandaşlar yüzde 54’le ‘hayat pahalılığı’ olarak görüldü. Ankette AK Parti ve MHP’nin oy oranının gerilediği görülürken CHP ve İYİ Parti’nin oy oranı yükseldi. İşte son yapılan seçim anketindeki dikkat çeken sonuçlar…

Haber 25-02-22 12:32

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6 muhalefet liderinin toplantısına ilk yorum

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 muhalefet liderinin bir araya geldiği görüşmeyle ilgili ilk kez konuştu. Seçilen 28 Şubat tarihine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunlar daha çok bir araya gelirler ama bunlardan bir şey çıkmaz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, 6 parti için Cumhur İttifakı'nın kapılarını net bir şekilde kapattı.

Haber 16-02-22 14:20

Fatih Erbakan'dan flaş ittifak açıklaması! 20 senenin günahına son dakika ortak olmayız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, seçim ittifakı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı içerisinde yer alacakları söylentilerini yanıtlayan Erbakan, Cumhur İttifakı’nda yer alma olasılıklarını yüzde 1 olarak açıkladı. Erbakan, "20 senenin günahına son dakika ortak olmak, bizim açımızdan uygun değil" dedi. İşte Erbakan'ın dikkat çeken o açıklamaları!

Haber 14-02-22 12:30

Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı oy oranları...

Seçim anketleri peş peşe gelmeye devam ediyor. 2023 seçimleri yaklaşırken Ankara’nın gözü kulağı son yapılan anket sonuçlarında oluyor. MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu Özer Sencar sosyal medya hesabından son yaptırdıkları seçim anketini paylaştı. Ankete göre CHP ve İYİ Parti’nin kurmuş olduğu Millet İttifakı, AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur ittifakını geride bıraktı. İşte son dakika seçim anketinin detayları…

Haber 14-02-22 07:20

Cumhur İttifakı'na bir parti daha mı katılacak? AK Partili Şen'den önemli açıklamalar! Başka partilerle...

Seçim dönemine dair açıklamalar ve ittifaklarla ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen YouTube’da yayınlanan bir programa konuk olarak ‘Cumhur İttifakı’ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şen, yüzde 40 oranında bir oy potansiyellerinin olduğunu belirterek Cumhur İttifakı’nı büyütebileceklerini söyledi. Şen, “Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir.” şeklinde konuştu.

Haber 03-02-22 23:17

AK Parti’de kritik zirve! 15 maddelik ‘yeni seçim yasası’ masada…

Son dakika gelen habere göre AK Parti MYK’nın bugünkü ana gündemi 15 maddelik yeni seçim yasası olacak. Kritik toplantıda ekonomideki gelişmelerin değerlendirilmesi ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı İleri’nin Metaverse çalışmalarına ilişkin sunum yapması bekleniyor. Öte yandan toplantıda Cumhur İttifakı'nın genişletilmesine yönelik atılabilecek adımların görüşülebileceği de belirtiliyor. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 24-01-22 08:24

Osmanlı Ocakları’ndan yeni siyasi parti açıklaması! Cumhur İttifakı içerisinde yer alacaklar

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat yeni bir siyasi parti kuracaklarını açıkladı. Kurulacak siyasi partinin ideolojisinin Osmanlı Ocakları ideolojisiyle aynı olacağını açıklayan Canpolat, partinin Cumhur İttifakı içerisinde yer alacağını da belirtti.

Haber 22-01-22 13:02

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması:

"İttifakların artması oyların dağılması manasına gelir. Bu, iktidarın hoşuna gider. Çünkü sadece iki ittifak olursa oyları paylaşırlar ama üç olursa iktidarın karşısında bulunan blok zayıflar"

Yurthaber 19-12-21 13:27

Cumhur İttifakı'na bir partiden daha destek

MYP lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, ekonomide belirgin bir iyileşme, müttefik kazanan doğru dış politika ve başkanlık sisteminde kuvvetler ayrılığına yönelik düzenleme yapılması halinde cumhur ittifakına destek olacaklarını ifade etti.

Haber 09-12-21 23:20

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken 'asgari ücret' ve 'emekli maaşı' çıkışı

Kütahya’ya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, herhangi bir ittifak içinde yer almak istemediklerini belirterek, “Hiçbir yerde bulunmasak daha iyi gibi gözüküyor çünkü her iki tarafın da ciddi dezavantajları var" dedi. Asgari ücret için "açlık sınırı altında" ve "Türkiye'ye yakışmıyor" diyen Erbakan, emekli maaşı ile ilgili de konuştu. Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin iktidara geldiği zaman işçi ve memur emeklisi maaşlarına yüzde 70 zam yapacağını dile getirdi.

Haber 15-11-21 14:33

Saadet Partisi Cumhur İttifakı'na mı geçecek? Karamollaoğlu'ndan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Temel Karamollaoğlu arasındaki görüşme "Saadet Partisi Cumhur İttifakı'na mı geçecek?" sorusunu akıllara getirmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Karamollaoğlu, iddialara son noktayı koydu.

Haber 12-11-21 11:06

Destici sözde Kürdistan haritasını yırttı: Sizin rüyanızı kâbusa çeviririz

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici “Demirtaş, PKK ve HDP diyor ki 'Kürt sorunu statüsel bir sorundur', yani ‘Biz statü istiyoruz, özerklik, anadilde eğitim, anayasadan Türk kavramının çıkarılmasını istiyoruz’ diyorlar. Daha da ilerisi ‘Devlet kuracağız’ diyorlar. Böyle sözde paçavra haritalar yayınlıyorlar. Biz Cumhur İttifakı olarak diyoruz ki siz bunları ancak rüyalarınızda görürsünüz, biz sizin rüyalarınızı kâbusa çeviririz” diyerek elindeki sözde Kürdistan haritasını yırttı.

Haber 07-11-21 18:42

Bakan Soylu'dan Hafıza Odası Sergisi tepkisi: Yazıklar olsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da oluşturulan Hafıza Odası Sergisine sert tepki göstererek "Sanatın ticarete alet olduğuna defalarca şahit olmuşuz, sanatın siyasete defalarca alet olduğuna şahit olmuşuz. Ama sanatın terörizmi meşrulaştırdığına ilk kez şahidiz. Yazıklar olsun." açıklamasını yaptı.

Haber 24-10-21 14:27

Muharrem İnce'den dikkat çeken sözler: Erdoğan 50 + 1 alırsa hepimiz gidelim

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Programda konuşan İnce, "Cumhur İttifakı’nın yanında değiliz, ortak aday olmamalı" sözlerine yer veren Muharrem İnce, "Erdoğan 50 + 1 alırsa hepimiz gidelim" ifadelerini kullandı.

Haber 13-10-21 23:43

Metropoll'den seçim anketi! Millet İttfakı'ndan Cumhur İttifakı'na fark

Seçimlere yönelik yapılan anket göre, seçmenlerin yüzde 48.7’si kendini Millet İttifakı’na, yüzde 40.8’i Cumhur İttifakı’na yakın hissediyor. Bu sonuç Millet İttifakı için yılbaşından bu yana en yüksek oran oldu.

Haber 12-10-21 10:33

Temel Karamollaoğlu'ndan ittifak sorusuna yanıt

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Önceki seçimlerde Millet İttifakı'nın içindeydik. Şu anda görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gündemde bir ittifak konusu yok" dedi.

Haber 10-10-21 14:07

Ahmet Davutoğlu'ndan ittifak açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz” dedi.

Haber 09-10-21 23:30

Adalet Bakanı Gül, Keşan'da ziyaretlerde bulundu

Adalet Bakanı Gül, Keşan'da ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 24-09-21 21:04

Türkiye Değişim Partisi, Cumhur İttfakı'na mı katılıyor? Sarıgül'den dikkat çeken açıklama

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 'Cumhur İttifakı' içinde yer alıp almayacağına ilişkin, "Çok erken. Daha 1,5 sene var. Çok şeyler değişebilir. Özellikle anayasanın değişmesi lazım, seçim sistemlerinin değişmesi lazım" diye konuştu.

Haber 21-09-21 15:47