Düzce Üniversitesi Haberleri

Depremzede öğrenciyle konuşması infiale yol açmıştı! Düzce Üniversitesindeki öğretim görevlisi hakkında karar verildi

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, uzaktan eğitim dersi sırasında Malatya'da yaşayan bir depremzede öğrenciyle arasında geçen ve sosyal medyada yer alan diyalog nedeniyle bir öğretim görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi. İşte üniversite rektörlüğünden yapılan o açıklama...

Haber 08-03-23 22:13

Düzce Valisi Atay duyurdu: Eğitim öğretime yarın da ara verildi! Düzce Üniversitesi'nden de açıklama var

Düzce Valisi Cevdet Atay, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün daha ara verildiğini açıkladı. Öte yandan Düzce Üniversitesinde de (DÜ), Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle eğitim öğretime 4 Aralık tarihine kadar ara verilmişti.

Haber 23-11-22 21:02

Düzce Üniversitesi tatil mi verdi? Deprem sonrası üniversiteler tatil mi? Bolu, Düzce, Sakarya

Düzce Üniversitesinde (DÜ), Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle eğitim öğretime ara verdiğini duyurdu. Yaşanan hasardan dolayı bölgede önemler alınmaya devam ediyor. Deprem sonrası hangi üniversitelerin tatil olduğu merak edildi. Peki, Düzce Üniversitesi kaç gün tatil? Deprem sonrası üniversiteler tatil mi? Bolu, Düzce, Sakarya...

Egitim 23-11-22 19:40

Düzce Üniversitesinde deprem nedeniyle eğitime bugün ara verildi

Düzce Üniversitesinde, deprem nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

Yurthaber 23-11-22 08:52

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım DÜ akademik yıl açılış töreninde konuştu:

"Türkiye'nin bölgede bu kadar hızlı fark edilmesi, güçlenmesi bazılarını rahatsız ediyor. Varsın, rahatsız olsunlar. Onların keyfine göre hareket edecek değiliz. Bizim amacımız vatandaşımızın mutluluğudur, yaşam kalitesinin artmasıdır" - "(Rusya-Ukrayna savaşı) Esir değişiminden tutun orada 26 milyon ton tahılın kıskaç içerisinden alınması, ihtiyaç sahiplerine dağıtılması ve daha birçok hususta kolaylaştırıcı ve arabulucu rolümüzü hiçbir hesap kitap içinde olmadan yapıyoruz. Ancak Batı ülkeleri böyle değil. Batı ülkeleri maalesef iki yüzlü davranıyor"

Yurthaber 04-10-22 18:55

Sirkeli Höyüğü, arkeolog adaylarının bilimsel çalışmalarına da katkı sağlıyor

Demir ve Geç Tunç Çağı'na ait yerleşim yeri kalıntılarının bulunduğu Sirkeli Höyüğü'ndeki kazılarda, Türkiye'nin yanı sıra İsviçre, Almanya ve İtalya'dan öğrenciler de görev alıyor - Bern Üniversitesi doktora öğrencisi Sofia Marks: - "Ben ilk kazı çalışmama 2019'da Sirkeli Höyüğü'ndeki 'D' açmasında başladım ve bu açmada küçük bir parça buldum, çok heyecanlıydı"

Yurthaber 02-10-22 11:50

Tozkoparan Höyüğü kazısında mimari kalıntılar ve çömlek parçaları bulundu

Tunceli'nin Tozkoparan köyünde geçen yıl başlatılan kurtarma kazısına, Düzce, Erzurum, Diyarbakır ve Çorum illerindeki çeşitli üniversitelerden akademisyenler danışmanlık yapıyor - Düzce Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Yılmaz: - "Kazıda bizi şaşırtan mimari kalıntılar açığa çıktı ve çok geniş duvarlarla karşı karşıyayız. Kalın duvarlar olması bunun bize anıtsal yapı olduğunu düşündürüyor"

Yurthaber 19-08-22 12:30

Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir kimdir? Nedim Sözbir ne mezunu, hangi görevlerde bulundu?

Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 4 Ağustos 2022 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile 3 üniversiteye rektör ataması yapıldı. Peki Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir kimdir? Nedim Sözbir ne mezunu? Hangi görevlerde bulundu? İşte Düzce Üniversitesi Rektörü ile ilgili merak edilenler...

Haber 04-08-22 08:32

Tarımsal atıklar kompost gübre ve malça dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor

Düzce Üniversitesinde tarımsal atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla fındık, pirinç, talaş, buğday ve mısır sapları kullanılarak laboratuvarda üretilen kompost gübre ve malçlar, talep üzerine mantar yetiştiricileri ile belediyelere satılıyor - Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Çağlar Akçay: - "Vatandaşlar bu tarımsal atıkları gübre olarak değerlendirdiklerinde maliyetlerini aşağı indirmiş olacaklar"

Yurthaber 14-07-22 11:07

Fındıkta verim kaybını önlemek için mücadele ve bahçe bakımı şart

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Özdemir: - "Bakımlı bahçeler, zararlılara karşı daha dirençli oluyor. O yüzden kültürel önlemler, bahçe temizliği ve budama çok önemli. Bunlara çok dikkat edilmesi gerekiyor" - "Şu an içinde bulunduğumuz mayıs ayı, özellikle fındık kurdu ve yeşil kokarca için çok uygun bir dönem"

Yurthaber 12-05-22 09:45

Özel gereksinimli öğrenciler Düzce'de üniversite deneyimi yaşıyor

Özel gereksinimli öğrenciler Düzce'de üniversite deneyimi yaşıyor

Yurthaber 17-03-22 13:30

Özel gereksinimli öğrenciler Düzce'de üniversite deneyimi yaşayacak

Özel gereksinimli öğrenciler Düzce'de üniversite deneyimi yaşayacak

Yurthaber 03-03-22 12:05

Risk altındaki bitki türleri botanik bahçede geleceğe taşınacak

Türkiye'nin farklı alanları ile özellikle Batı Karadeniz Bölgesi'ne ait bitkilerin kurutulmuş örneklerinin yer aldığı Düzce Üniversitesi Herbaryumu, yaklaşık 10 bin bitki türünü bünyesinde barındırıyor - DÜ Süs Bitkileri ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Necmi Aksoy: - "Ülkemiz, bitki anlamında çok çeşitliliği sahip. Böyle bir coğrafyada envanteri çıktıktan sonra iyi bir izleme sistemiyle bitki kaybımızın olup olmadığını veya ne kadar kaybımızın olduğunu görmemiz ve analiz etmemiz gerekiyor"

Yurthaber 21-02-22 11:08

Düzce Üniversitesinde üretilen tıbbi şitaki mantarının ilk hasadı yapıldı

Düzce Üniversitesinde üretilen tıbbi "şitaki" mantarının ilk hasadı yapıldı

Yurthaber 08-02-22 12:57

Bartın Üniversitesince endemik bitki türü keşfedildi

Bartın Üniversitesince endemik bitki türü keşfedildi

Yurthaber 12-01-22 10:07

Görevden uzaklaştırıldı! Üniversitenin personel daire başkanı hemşireyi darbetti iddiası

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisine göğüs ağrısı şikayetiyle başvuran Düzce Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük, kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek hakaretler edip hemşire Merve H.'yi darbetti. Hemşire şikayetçi olurken, Rektörlük Kütük'ün görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Haber 26-11-21 18:51

24 il risk altında! Marmara Depremi için tarih verildi

12 Kasım 1999 Düzce depreminin yıldönümünde Türkiye'deki deprem gerçeğine dikkatleri çeken uzmanlar, "Şu an bile olsa şaşırmayız" dedikleri Marmara Depreminin 10 yıl içinde olabileceğini belirtti.

Haber 12-11-21 11:12

Filistin meselesi Düzce'de gerçekleştirilen panelde ele alındı

"Filistin meselesi" Düzce'de gerçekleştirilen panelde ele alındı

Yurthaber 28-05-21 16:52

Düzce Üniversitesinde Türkiye'deki bal arısı ırklarının genetik haritası çıkarılacak

Düzce Üniversitesinde Türkiye'deki bal arısı ırklarının genetik haritası çıkarılacak

Yurthaber 16-04-21 17:21

Propolise büyük ilgi! Kilosu araç değerinde ama yok satıyor

İşlenip son ürün halini aldıktan sonra kilosu 25 bin lirayı bulan propolis son zamanlarda vatandaşların büyük ilgisini görüyor. Düzce Üniversitesi’nde yaptıkları araştırmalarla propolisi alkolsüz üretmeyi başaran Arı Mucizesi Akademisi kurucu yöneticilerinden Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, değeri 25 bin liralara kadar çıkan ürünün koronavirüs sonrasında kullanımının daha fazla artışa geçtiğini ifade etti.

Haber 24-02-21 10:56

Arı kovanı havasının tedavi edici etkileri araştırıldı

SÜ ve DÜ birliğinde astım, bronşit, KOAH ve amfizem gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan, arı kovanı havasının tedavi ve tamamlayıcı tedavi edici etkilerinin, deney hayvanları üzerinde araştırıldığı belirtildi - SÜ Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahdettin Altunok: - "Çalışmaların, başta astım, bronşit, amfizem ve KOAH olmak üzere birçok hastalığın alternatif tedavisi veya destekleyici tedavisi açısından bilimsel verilere dayalı yeni umutlara ışık tutacağı beklenmektedir"

Yurthaber 07-09-20 15:59

Kurban keserken yaralanmalara karşı öneriler

DÜ Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hasan Sultanoğlu: - "İlk önce yaraya temiz ellerle dokunulmalıdır, kesik olan yer ılık suyla yıkanmalıdır" - "Eski geleneksel yöntemlerden olan küle basma, tütün ve şeker koyma olayı kesinlikle yapılmamalı, merhem sürülmemeli. Bunlar kanda zehirlenmeye, kangrene ve tetanos hastalığına neden olabilir"

Yurthaber 29-07-20 09:58

Gramı 400 lira olan arı zehri dolayısıyla artık arıcının gözü balda olmayacak

Birçok hastalığın tedavisinde ve kozmetik ürünlerinde ham madde olarak kullanılan arı zehri, Düzce Üniversitesindeki çalıştayda masaya yatırıldı - Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin: - "Arı sütünde eksikliklerimiz var, hala dondurulmuş arı sütünü ne zaman kullanacağımızı ortaya koyamadık. Artık eksikliklerimizi çalışalım, tamamlayıp dünyaya gösterelim" - DÜ Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Kekeçoğlu: - "Artık arıcının balda gözü olmayacak. Bir gram arı zehrinden zaten 400 lira gibi bir gelir elde ederse balla uğraşmasına bile gerek kalmayacak. Bal bundan sonra yan gelir olacak"

Yurthaber 25-09-19 13:45

Gramı 400 lira olan arı zehri dolayısıyla artık arıcının gözü balda olmayacak

Birçok hastalığın tedavisinde ve kozmetik ürünlerinde ham madde olarak kullanılan arı zehri, Düzce Üniversitesindeki çalıştayda masaya yatırıldı - Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin: - "Arı sütünde eksikliklerimiz var, hala dondurulmuş arı sütünü ne zaman kullanacağımızı ortaya koyamadık. Artık eksikliklerimizi çalışalım, tamamlayıp dünyaya gösterelim" - DÜ Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Kekeçoğlu: - "Artık arıcının balda gözü olmayacak. Bir gram arı zehrinden zaten 400 lira gibi bir gelir elde ederse balla uğraşmasına bile gerek kalmayacak. Bal bundan sonra yan gelir olacak"

Finans 25-09-19 13:44

Ülkemizde 4 bine yakın tıbbi bitki çeşitliliği var

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar: - "Ülkemizin yaklaşık 4 bine yakın tıbbi bitki çeşitliliği var. Çinliler bunun peşinde. Özellikle fitoterapi alanında ve ilaç etken maddelerinin tıbbi bitkilerden oluşturulması alanında çok hararetli bir çalışma yürüyor"

Haber 08-08-19 15:59

Ülkemizde 4 bine yakın tıbbi bitki çeşitliliği var

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar: - "Ülkemizin yaklaşık 4 bine yakın tıbbi bitki çeşitliliği var. Çinliler bunun peşinde. Özellikle fitoterapi alanında ve ilaç etken maddelerinin tıbbi bitkilerden oluşturulması alanında çok hararetli bir çalışma yürüyor"

Yurthaber 08-08-19 15:59

Taşkın bölgesindeki yapıların buralardan taşınması sağlanmalı

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından oluşturulan heyet, sel felaketine ilişkin teknik değerlendirme raporu hazırladı - Rapordan: - "Arazilerin yetenek sınıflarına uygun kullanılması önemlidir. Arazi kullanımından dolayı bozulan toprak, bitki ve su dengesinin yeniden kurulması, taşkın bölgesinde yer alan yapıların buralardan taşınmaları sağlanmalıdır" - "Yağış sularının yağış havzasından dere yatağına düzenli geçişinin sağlanması, havza yamaçlarından dere yataklarına taşınan katı materyalin nitelik ve nicelik bakımından kabul edilebilir ölçülere indirilmesi, düzenli bir şekilde dere yatağına ulaşması sağlanan suların ve materyalin uygun yerlerde depolanması ve tespit edilmesi gerekiyor"

Yurthaber 31-07-19 18:56

Taşkın bölgesindeki yapıların buralardan taşınması sağlanmalı

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından oluşturulan heyet, sel felaketine ilişkin teknik değerlendirme raporu hazırladı - Rapordan: - "Arazilerin yetenek sınıflarına uygun kullanılması önemlidir. Arazi kullanımından dolayı bozulan toprak, bitki ve su dengesinin yeniden kurulması, taşkın bölgesinde yer alan yapıların buralardan taşınmaları sağlanmalıdır" - "Yağış sularının yağış havzasından dere yatağına düzenli geçişinin sağlanması, havza yamaçlarından dere yataklarına taşınan katı materyalin nitelik ve nicelik bakımından kabul edilebilir ölçülere indirilmesi, düzenli bir şekilde dere yatağına ulaşması sağlanan suların ve materyalin uygun yerlerde depolanması ve tespit edilmesi gerekiyor"

Haber 31-07-19 18:55

Harçlıklarıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladılar

Düzce'de üniversite öğrencileri, 4 yıl boyunca biriktirdikleri harçlıklarından artırdıkları para ve buldukları sponsorlar aracılığıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye hibe etti

Haber 12-06-19 11:05

Harçlıklarıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladılar

Düzce'de üniversite öğrencileri, 4 yıl boyunca biriktirdikleri harçlıklarından artırdıkları para ve buldukları sponsorlar aracılığıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye hibe etti

Yurthaber 12-06-19 11:04

Aksu HES'e Düzce Üniversitesi öğrencilerinden ziyaret

Aksu HES'e Düzce Üniversitesi öğrencilerinden ziyaret

Yurthaber 27-05-19 16:36

Aksu HES'e Düzce Üniversitesi öğrencilerinden ziyaret

Aksu HES'e Düzce Üniversitesi öğrencilerinden ziyaret

Finans 27-05-19 16:33

Akademisyenlerden kişiye özel kozmetik ürün

Çevre ve sağlık alanlarında çalışma yapan DÜ akademisyenleri, bölgedeki çiftçilerin yetiştirdiği ürünlerle kişisel kozmetik ürünü geliştirmeye başladı - DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş: - "Özelikle kırsal alanda köylülerimize teknik destek vererek, onların tıbbi aromatik bitki yetiştirmelerini sağlıyoruz. Ekim kısmından başlayıp laboratuvar bölümü ve diğer aşamalarda da onlarla yol alıyoruz. Özellikle köylü kadınlar ile sanayi firmaları, geleneksel tıp firmaları arasında bağ oluyoruz, garantörlük görevi görüyoruz" - Fitoterapi uzmanı ve kozmetolog Seda Sakacı Çelik: - "Herkesin cildi eşsiz, derisi farklıdır. O yüzden bilimsel analize dayalı kişiye özel kozmetik ve topraktan tohuma etken malzemelerin kullanılmasıyla herkes eşsiz olduğu için herkesin kullanacağı kozmetik ürünün de ayrı olması gerekir"

Yurthaber 03-03-19 18:30

Akademisyenlerden kişiye özel kozmetik ürün

Çevre ve sağlık alanlarında çalışma yapan DÜ akademisyenleri, bölgedeki çiftçilerin yetiştirdiği ürünlerle kişisel kozmetik ürünü geliştirmeye başladı - DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş: - "Özelikle kırsal alanda köylülerimize teknik destek vererek, onların tıbbi aromatik bitki yetiştirmelerini sağlıyoruz. Ekim kısmından başlayıp laboratuvar bölümü ve diğer aşamalarda da onlarla yol alıyoruz. Özellikle köylü kadınlar ile sanayi firmaları, geleneksel tıp firmaları arasında bağ oluyoruz, garantörlük görevi görüyoruz" - Fitoterapi uzmanı ve kozmetolog Seda Sakacı Çelik: - "Herkesin cildi eşsiz, derisi farklıdır. O yüzden bilimsel analize dayalı kişiye özel kozmetik ve topraktan tohuma etken malzemelerin kullanılmasıyla herkes eşsiz olduğu için herkesin kullanacağı kozmetik ürünün de ayrı olması gerekir"

Haber 03-03-19 18:29

Akademisyenlik alimlik değildir

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun: - "Akademisyenlik alimlik değildir. İnsanın bilgi yüklü olması onu alim yapmaz. Her alim ilim sahibidir, her ilim sahibi alim değildir"

Yurthaber 25-02-19 18:50

AA'nın Yılın Fotoğrafları oylaması

DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak 4 fotoğrafa oy verdi

Haber 18-12-18 11:43

2. Uluslararası Göç ve Mülteci Kongresi başladı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: - "Güçlü olacağız. Bu gemiyi daha da güçlendireceğiz ki hem kendi insanımıza hem de gönül dünyamızın darda kalanlarına sahip çıkabilme adına dimdik ayakta kalabilelim" - Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz: - "Son dönemde sizi ve bizi üzen hadiselerden biri de Suriyelilerle ilgili özellikle basın-yayında, sosyal medyada, bazı siyasilerin üzücü ifadeleri ve bunların suistimalidir. Bu krizde gerçekten hem devletimiz hem de milletimiz üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi" - Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan: - "Şu an Türkiye'de 191 ülkeden insan bulunmakta. Sosyal uyum yardımları programımızdan yaklaşık 78 ülkeden insan istifade etmektedir. Dileğimiz insanların kendi ülkelerinde yaşamaları"

Haber 06-12-18 14:38

2. Uluslararası Göç ve Mülteci Kongresi başladı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: - "Güçlü olacağız. Bu gemiyi daha da güçlendireceğiz ki hem kendi insanımıza hem de gönül dünyamızın darda kalanlarına sahip çıkabilme adına dimdik ayakta kalabilelim" - Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz: - "Son dönemde sizi ve bizi üzen hadiselerden biri de Suriyelilerle ilgili özellikle basın-yayında, sosyal medyada, bazı siyasilerin üzücü ifadeleri ve bunların suistimalidir. Bu krizde gerçekten hem devletimiz hem de milletimiz üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi" - Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan: - "Şu an Türkiye'de 191 ülkeden insan bulunmakta. Sosyal uyum yardımları programımızdan yaklaşık 78 ülkeden insan istifade etmektedir. Dileğimiz insanların kendi ülkelerinde yaşamaları"

Yurthaber 06-12-18 14:36

Bosna, İslam ümmeti için bir milattır

İHH Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Müzeyyen Taşçı: - "Bosna savaşı İslam coğrafyası için bir milattır. Bu coğrafyadaki imtihanlarımızın somut bir şekilde açığa çıkmasıdır. Aynı zamanda İslam ümmetinin bu imtihanların temelinde yatan kopukluğu, birbirinden uzaklığın Bosna ile birlikte somutlaşarak karşımıza çıktığını görüyoruz"

Haber 05-12-18 16:24

Çiftçilerin bilim mesaisi meyve vermeye başladı

Düzce'de akademisyenlerin desteğiyle çiftçiler tarafından üretilen bitkilerden krem, çay, yağ ve kolonya yapılıyor - DÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haydar Göksu: - "Burada asıl amaç bir nihai ürün elde etmek ama bunun öncesinde bölge halkına alternatif bir geçim kaynağı sunmaktır. İnsanların, arazilerinde belki de hiç görmediği bir bitkinin, kendisine bir geçim kaynağı olabileceğini bilmesi gerekiyor. Bunu da üniversite göstermiş oluyor"

Haber 06-11-18 11:03

Geleneksel tıpta suistimalleri önleyecek standartlar yolda

İstanbul’da Aksu Vital ve Düzce Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen "Geleneksel Tıp Uygulamalarında Kalite ve Standardizasyon 2. Çalıştayı"nda, sektörün standartları belirleniyor - Aksu Vital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu: - “Şu anda Tarım Bakanlığı nezdinde ruhsatlandırılan gıda takviyelerinin, en azından Avrupa standartlarına, AB’de kabul edilmiş sağlık beyanlarının kabul edilmesi ve Türkiye’de de uygulanması gibi bir zorunlu ihtiyaç var" - Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş: - “Geleneksel tıbbın sınırlarını belirlemediğimiz zaman ne yazık ki bu iş şarlatanların eline düşüyor. Doğru yapanlarla merdiven altları birbiriyle karışıyor”

Haber 19-10-18 13:12

Endonezya'daki depremzedeler yararına mantı açtılar

DÜ öğrencileri, yaptıkları mantının kampüs içerisinde satışından elde edecekleri geliri Endonezya'daki depremzedelere ulaştıracak

Haber 18-10-18 16:43

Amerikan beyaz kelebeği mücadelesinde başarıya ulaşıldı

DÜ Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz: - "2017 Ekim ayında zararlı, evlerin içine kadar girerek hayatı olumsuz etkilediği halde, bu yıl Ekim ayının ikincisi yarısı olmasına rağmen, böyle bir sorunla karşılaşılmamıştır"

Haber 18-10-18 11:38

Düzce'de İletişim Ekimi etkinlikleri başladı

Sanatçı, yazar ve televizyon programcılarının katılacağı 4 gün sürecek etkinliklerde, üniversite öğrencileriyle atölye çalışmaları yapılacak - Sanatçı Nuri Alço: - "Bir işi seviyorsan onda başarılı olmaman mümkün değil. Bizim zamanımızda şimdiki gibi sinema okulları yoktu. Aktör, oyuncu olmak için bir ders yoktu. Bu içten gelen bir yetenektir"

Yurthaber 16-10-18 17:11

Düzce'de İletişim Ekimi etkinlikleri başladı

Sanatçı, yazar ve televizyon programcılarının katılacağı 4 gün sürecek etkinliklerde, üniversite öğrencileriyle atölye çalışmaları yapılacak - Sanatçı Nuri Alço: - "Bir işi seviyorsan onda başarılı olmaman mümkün değil. Bizim zamanımızda şimdiki gibi sinema okulları yoktu. Aktör, oyuncu olmak için bir ders yoktu. Bu içten gelen bir yetenektir"

Haber 16-10-18 17:09

Nuri Alço: Sosyal medya büyük tuzak

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu İletişim Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen 'İletişim Ekimi' programına katılan sinema sanatçısı Nuri Alço, öğrencilerle söyleşi yaptı.

Magazin 16-10-18 15:24

Fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler

Düzce'de akademisyenler, bölgenin önemli geçim kaynağı olan fındığın çotanak veya zuruf denilen yeşil kabuğundan selüloz elde etti - DÜ Tarımsal Atıkların Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ümit Büyüksarı: - "Amacımız başta Düzce yöresinde yetişen fındığın zurufu gibi atıkları, katma değeri yüksek olan farklı alanlarda değerlendirilmesini sağlayarak bunların ülke ekonomisine kazandırılmasıdır" - DÜ Tarımsal Atıkların Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Tozluoğlu: - "Yürüttüğümüz çalışmalarda özellikle Düzce bölgesinde büyük potansiyeli oluşturan fındık zurufunu, fındıktan arta kalan malzeme olan çotanak dediğimiz kısmı kullanarak nanoselüloz üretimini gerçekleştirdik"

Haber 23-09-18 12:40

Rusya’da Bağımlılıkla Mücadele Deneyimlerini Anlattı

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Aysel Karaca ve Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve...

Yurthaber 14-09-18 11:07

Türkiye’nin Tek Nüfus Ve Vatandaşlık Programı Kontenjanlarını Doldurdu

Düzce Valiliği ile Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün destekleriyle Türkiye’de ilk kez Düzce Üniversitesi...

Yurthaber 14-09-18 10:17