Elektrikli Araba Haberleri

Dev otomobil markasından korkutan çağrı! Sayısı 321 binden fazla

Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu ABD'li elektrikli otomobil devi Tesla, belirli 2023 Model 3 ve 2020-2023 Model Y modellerinden oluşan 321 binden fazla aracını geri çağırıyor. Tesla'nın arka lambaların beklendiği şekilde yanmamasına neden olan bir yazılım hatası nedeniyle geri çağırma adımını attığı açıklandı. Bu hatanın karanlık koşullarda "çarpışma riskini artırabileceği" söyleniyor. Fakat artık geri çağırma kararı alınmış durumda.

Finans 21-11-22 13:36

Emeklinin elektrikli otomobil hayali kabusa dönüştü! Piyasa değerinden 10 kat daha ucuza almak istedi: Tokatladılar, tam tokatlandık

Emekli Kadir Kirpi'nin hayalinde kısa mesafelerde kullanabileceği, yakıttan tasarruf edebileceği bir araç almak vardı. Kirpi hayallerine gerçekleştirmek isterken dolandırıcıların tuzağına düştü. Piyasa değerinden 10 kat daha ucuza araba almak isteyen Kirpi, paralarını dolandırıcılara kaptırdı. Sosyal medyada gördüğü ilanla hayali kabusa dönüşen Kirpi, "Resmen ağlıyor araç, hoşuma gitti. Şimdi ağlayan yine ben oldum. Tokatladılar, tam tokatlandık" dedi.

Haber 05-10-22 09:19

Altından rol çalıyor! 17 milyon elektrikli araç beklentisi Türkiye’yi harekete geçirdi: Şimdiden toplamaya başladılar…

Otomotiv sektörünün elektrikli araçlara yönelmesiyle platin pandemi sonrasında yeniden yükselişe geçerek altın ve gümüşü solladı. Endüstride önemli bir yere sahip olan değerli metal için Türkiye de harekete geçti. Türkiye’nin platin ithalatı, Temmuz ayında 33,98 kg 2005 yılından bu yana en yüksek rakama ulaştı.

Finans 10-08-22 15:02

Küresel ısınmayı fırsat bildiler: Eriyen buzullarda ‘hazine avı’! Jeff Bezos, Bill Gates…

Dünya küresel ısınma ile mücadele ederken Grönland'da buzulların 20 ila 30 yıl içinde ortadan kalkacağı öngörülüyor. Ancak dünyanın en zengin insanları bu durumu fırsat bilerek kolları şimdiden sıvadı. Bill Gates, Jeff Bezos ve Michael Bloomberg gibi milyarderler milyonlarca elektrikli araca güç sağlamak için kullanılabilecek kritik mineralleri bulmak için şirketlere finansman sağladığı ifade ediliyor.

Finans 09-08-22 13:53

Elektrikli Araba

Elektrikli Araba Hakkındaki Haberler Mynet'te. Elektrikli Araba Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Meslek liseliler 3 ayda hurda malzemelerden elektrikli araç yaptı

İTÜ MTAL'de okuyan öğrenciler, atık malzemeleri kullanarak tek kişilik elektrikli otomobil üretti - Proje takım kaptanı Poyraz Alpaslan: - "Bataryamızın gücü 2,4 kilovat. Tüm bataryayla aracımız 50 kilometre menzile sahip. Ayrıca 50 kilometre hıza da çıkıyor"

Yurthaber 03-08-22 11:13

Resmi Gazete'de yayımlandı! Elektrikli otomobile yeni vergi... Yüzde 10'dan yüzde 20'ye yükseltildi

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni düzenleme ile birlikte ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi. Böylece elektrikli otomobil ithalatında ilave gümrük vergisi yüzde 10'dan yüzde 20'ye yükseltildi.

Finans 28-07-22 09:46