Elektrikli Otomobil Haberleri

Bu pil ezberleri bozacak! 3 dakikada şarj oluyor, piyasadakilerin iki katından daha uzun süre dayanıyor

Harvard Üniversitesi'nden çıkan Adden Energy isimli bir girişim, bir sandviçten ilham alarak elektrikli otomobil dünyasında ezber bozan bir pil geliştirdi. Yeni pil üç dakikada şarj oluyor ve mevcut pillerin iki katından daha uzun süre dayanarak 20 yıl ömür sunabiliyor. Lityum metal pilin 10.000 kez şarj edilip boşaltılabileceği belirtildi.

Haber 16-09-22 09:43

Devrim otomobilinde yarım kalan hayal TEKNOFEST ile ileri taşınıyor

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde, gençlerin tasarladığı çok sayıda elektrik ve hidrojenle çalışan otomobil sergileniyor - Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü Başkanı İrfan Güven: - "Türkiye'nin geçmişte Devrim arabası ile yaşadığı sıkıntıları tekrardan yaşaması için, daha iyi gelecek için bu teknolojinin kaçırılmaması için daha ileri sistemler geliştirmeye çalışıyoruz"

Yurthaber 03-09-22 13:18

Üniversite öğrencileri yüzde 50'si yerli elektrikli otomobil tasarlayıp üretimini yaptı

Üniversite öğrencileri yüzde 50'si yerli elektrikli otomobil tasarlayıp üretimini yaptı

Yurthaber 30-08-22 11:06

Elektrikli otomobil şarj istasyonları, tatilcilerin otel tercihini etkiliyor

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir: - "Herhangi bir özel sektörle veya devletimizden destek alarak otellerimize bu istasyonların yerleştirilmesi yönünde çalışmalar başlatacağız" - Çeşme'de elektrikli otomobil şarj istasyonu bulunan otelin genel müdürü Ebru Tuğgan: - "Her geçen sene istasyona talep artıyor. Elektrikli araç sayısının da arttığını görüyoruz. Artık bu bir ihtiyaç haline geldi"

Yurthaber 27-08-22 11:04

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil Hakkındaki Haberler Mynet'te. Elektrikli Otomobil Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.