Elektrikli Otomobil Haberleri

TOGG’a günler kala elektrikli otomobil piyasası karıştı! En ucuzu 760 bin lira…

Yerli otomobil TOGG 29 Ekim’de seri üretime geçerek, Mart ayında yollara çıkacak. TOGG’un fiyatının ne olacağı çok konuşurken Türkiye elektrikli araç piyasasında rekabet arttı. Mercedes, BMW, Hyundai gibi küresel markalar fiyat listelerini tek tek açıkladı. En ucuz elektrikli otomobil ise şu an için 760 bin lira olarak görülüyor.

Finans 03-10-22 12:11

Elon Musk mutlu! Tesla üçüncü çeyrekte rekor kırdı

Elon Musk'ın üst yöneticisi (CEO) olduğu Tesla, üçüncü çeyrekte 365 bin 923 elektrikli otomobil ürettiğini ve 343 bin 830 elektrikli otomobil teslim ettiğini açıkladı. Şirket, son 3 ayda teslim edilen 343.000'den fazla araç ve üretilen 365.000'den fazla araçla hem teslimat hem de üretim rekorlarını kırdı. Bu rakamların Elon Musk'ı fazlasıyla mutlu ettiğine inanılıyor.

Haber 03-10-22 10:42

Radisson Otel Grubu, Elektrikli Şarj Merkezi ile Avrupa'daki elektrikli araç şarj ağını genişletiyor

Radisson Otel Grubu Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Global Kıdemli Başkanı Inge Huijbrechts: - "EMEA'daki 141 otelde 510'dan fazla elektrikli araç şarj noktamız var ve 2025'e kadar tüm uygun Avrupa mülklerine elektrikli araç şarj çözümleri getirme konusunda iddialı bir hedef belirledik"

Yurthaber 30-09-22 09:52

Bu pil ezberleri bozacak! 3 dakikada şarj oluyor, piyasadakilerin iki katından daha uzun süre dayanıyor

Harvard Üniversitesi'nden çıkan Adden Energy isimli bir girişim, bir sandviçten ilham alarak elektrikli otomobil dünyasında ezber bozan bir pil geliştirdi. Yeni pil üç dakikada şarj oluyor ve mevcut pillerin iki katından daha uzun süre dayanarak 20 yıl ömür sunabiliyor. Lityum metal pilin 10.000 kez şarj edilip boşaltılabileceği belirtildi.

Haber 16-09-22 09:43

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil Hakkındaki Haberler Mynet'te. Elektrikli Otomobil Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Devrim otomobilinde yarım kalan hayal TEKNOFEST ile ileri taşınıyor

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde, gençlerin tasarladığı çok sayıda elektrik ve hidrojenle çalışan otomobil sergileniyor - Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü Başkanı İrfan Güven: - "Türkiye'nin geçmişte Devrim arabası ile yaşadığı sıkıntıları tekrardan yaşaması için, daha iyi gelecek için bu teknolojinin kaçırılmaması için daha ileri sistemler geliştirmeye çalışıyoruz"

Yurthaber 03-09-22 13:18

Üniversite öğrencileri yüzde 50'si yerli elektrikli otomobil tasarlayıp üretimini yaptı

Üniversite öğrencileri yüzde 50'si yerli elektrikli otomobil tasarlayıp üretimini yaptı

Yurthaber 30-08-22 11:06

Elektrikli otomobil şarj istasyonları, tatilcilerin otel tercihini etkiliyor

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir: - "Herhangi bir özel sektörle veya devletimizden destek alarak otellerimize bu istasyonların yerleştirilmesi yönünde çalışmalar başlatacağız" - Çeşme'de elektrikli otomobil şarj istasyonu bulunan otelin genel müdürü Ebru Tuğgan: - "Her geçen sene istasyona talep artıyor. Elektrikli araç sayısının da arttığını görüyoruz. Artık bu bir ihtiyaç haline geldi"

Yurthaber 27-08-22 11:04