Embriyo Haberleri

Sperm ve yumurtasız tam insan embriyosu modeli geliştirildi

İsrail'deki Wiezmann Bilim Enstitüsü'nden bilim insanları sperm, yumurta ya da rahim olmaksızın insan embriyosuna benzer modeller geliştirdi. Kök hücreden üretilen embriyo modellerinin gebeliğin fazla bilinmeyen ilk evresine ışık tutması umuluyor.

Haber

Dünyanın en yaşlı ikizleri! Yeni doğdular ama aslında 29 yaşındalar... 30 yıl önce dondurulan embriyolardan doğdular

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Philip ve Rachel Ridgeway çifti, 30 yıl önce dondurulmuş embriyolar sayesindeki ikiz bebeklerinin dünya geldiğini anlattı. Doğum en yaşlı embriyolarla gerçekleşen yenidoğan bebek olarak dünya rekoru kırmayı başardı.

Trend

Doktoru 'Bir daha anne olamazsın' dedi... Sonrası tüm dünyada haber oldu: 56 yaşında torununu doğurdu

Taşıyıcı anne sayesinde çocuğu olmayan birçok çift bebeklerine kavuşabiliyor. Amerika'da yaşayan 56 yaşındaki Nancy Hauck, oğlu ve gelinin vekili olmaya karar vererek torununu doğurdu. İlginç hikaye tüm dünyada ses getirdi.

Kadin

Teksas'tan Kars'a getirilen embriyolardan elde edilen beefmaster ırkı ilk buzağılar doğdu

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu: - "Geçtiğimiz hafta da 3 tane doğum gerçekleşti. İlk dişi danamız doğdu ve adını 'Kafkas'ın Gülü' koyduk. Şu an 15 gebe ineğimiz var ve doğumlarını bekliyoruz"

Yurthaber

Embriyo

Embriyo Hakkındaki Haberler Mynet'te. Embriyo Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Dul kadın ölmüş kocasının spermlerini kullanarak hamile kaldı

41 yaşındaki Sarah Shellenberge 2020 yılının Şubat ayında kocası Scott'ı kalp krizi nedeniyle kaybetti. Kocasının spermlerini dondurarak oluşturulan tedavi yöntemiyle ilk çocuğunu dünyaya getiren Sarah ikinci çocuğuna da kocası öldükten sonra önceden dondurmuş oldukları spermler ile hamile kaldı. Sosyal medyadan yaşadıklarını paylaşan Sarah büyük ilgi gördü.

Haber

Erzurum'da embriyo transferi hem hayvan sayısını hem de kalitesini artıracak

Atatürk Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında uygulanan yöntemle, taşıyıcı ineklerden toplanan embriyolarla genetik kapasitesi yüksek buzağı elde edildi

Yurthaber

Kapsamlı kromozom taraması tüp bebek tedavisinde umut veriyor

Tüp bebek uygulamalarında umut veren gelişmeler arasında yer alan kapsamlı kromozom taramasının, embriyoların içeriğinin incelenmesine yardımcı olan bir yöntem olduğunu söyleyen Embriyolog Necati Fındıklı, sadece belli kromozomlar yönünden değil embriyoların içerdikleri tüm kromozomların incelenmesini sağlayan kapsamlı kromozom taraması sonrasında normal bulunan embriyoların transfer edilmesi sağlandığını, böylece gebelik elde edilebileceğini söyledi. İşte konuyla ilgili detaylar...

Haber

Tüp bebek yönteminde sperm ve embriyo kalitesi de sonucu etkiliyor!

Tüp bebek yönteminde çoğu zaman yumurta kalitesine dikkat çekilse de embriyonun kalitesini artırmak için sperm kalitesini de artırmak büyük önem taşıyor. Bu noktada farkındalığın artırılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Yavuz Aydın, tüp bebek yöntemini düşünen çocuk isteyen adaylara konu ile ilgili bilgi verdi.

Haber

Yaşlandıkça yumurta sayısı düşüyor

Uzmanlar, kadınlarda yumurta sayısı ve kalitesinin yaşlılıkla birlikte önemli ölçüde düştüğünü bildirdi.

Haber

Dondurulmuş yumurtalıklardan embriyo

İsrailli araştırmacılar, koyunlardan alıp dondurdukları ve tekrar koyunlara naklettikleri yumurtalıklardan embriyo elde etmeyi başardı.

Haber

Olgunlaşmamış yumurtadan embriyo

Dünyada ilk kez, olgunlaşmamış insan yumurtalarından alınan embriyolar klonlandı.

Haber

Kök hücreden sperm ve yumurtalık

İngiliz bilim adamlarının embriyonik kök hücrelerden, sperm ve yumurtalık hücrelerinin başlangıç formunu üretmeyi başardıkları bildirildi.

Haber

Avustralya'da embriyo araştırmaları

Avustralya'da haftalardır üzerinde hararetli tartışmaların yapıldığı insan embriyosunun araştırılmasına müsaade eden tasarının önemli bir merhaleyi geride bırakarak senatoda kabul edildiği bildirildi.

Haber