Erişte Haberleri

Yemeden önce bir kez daha düşünün! Kansere yol açıyor

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında yer alıyor. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam nedeniyle her geçen kansere yakalan insan sayısında artış görülüyor. Tehlikesiz görüp severek yediğiniz besinler kansere yakalanma riskinizi artırıyor. Uzmanlar hazır gıdalar hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 01-09-22 11:56

Kadın polisler ve Kızılay personeli ihtiyaç sahiplerine kışlık yiyecek hazırladı

Kadın polisler ve Kızılay personeli ihtiyaç sahiplerine kışlık yiyecek hazırladı

Yurthaber 25-08-22 12:41

Fark etmeden yapıyorsunuz! Erişte yaparken bu hataları sakın uygulamayın

Mutfakta vazgeçilmezler arasında bulunan erişte evde yapıldığında oldukça lezzetli oluyor. Evde yapıldığında daha lezzetli olan yiyeceklerin başında yer alıyor. Ancak erişte yaparken bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor. Fark etmeden yapılan hatalar geri dönüşü olmaz bir lezzete neden oluyor.

Yemek 08-06-22 15:58

Böyle gerekçe ne görüldü ne duyuldu! Hep erişte yapıyor diyerek eşinden boşandı

Hindistan’da bir adam, her öğünde erişte hazırladığını iddia ettiği eşinden boşandı. Karnataka eyaletinin Ballari kentinde görülen ilginç dava, Maggi marka erişte kullanıldığı gerekçesiyle "Maggi davası" olarak nitelendirildi. Daha önce de aynı eyalette benzer vakalar yaşanmıştı.

Haber 03-06-22 14:46

Erişte

Erişte Hakkındaki Haberler Mynet'te. Erişte Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Lise öğrencilerinin yaptığı erişteler ihtiyaç sahiplerinin sofrasında aş oldu

Karabük Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş: - "Ramazan ayında öğrencilerimiz, ihtiyaç sahibi ailelerimize Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde erişte hazırlayıp dağıttılar. Sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek"

Yurthaber 29-04-22 11:19

Ana yemek olarak bile erişte yemeyi sevenlere: Mutlaka denemek isteyeceğiniz kremalı cevizli erişte tarifi

Yemeklerin yanına ara sıcak olarak yapılan erişte, ana yemek haline gelebilir mi? Tarifimizi gördükten sonra bu soruya yanıtınız "evet!" olacak. Hem cevizi hem kreması ve tereyağıyla tam olarak doyurucu bir yemek olan tarifimiz, lezzetiyle de damaklarda iz bırakacak. Eriştenin yanına yapacağınız rendelenmiş havuçlu turplu salata ile harika bir öğün hazırlamanız işten bile değil.

Yemek 13-01-22 10:28

Ağrılı kadınlar güneşte kurutup ateşte kavurdukları erişteleri kışa hazırlıyor

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Aşağı Toklu köyünden kadınlar, kış sofralarını süsleyecek erişteleri imece usulü yapıyor - Aşağı Toklu köyünden Sevda Deniz: - "Erişte kışın soğuk havalarda çok tüketiliyor. Atalarımızdan kalan geleneksel yemeklere sahip çıkmalıyız. Bu yemekler asırlardan bu yana yapılıyor"

Yurthaber 14-10-21 11:45

Kadınlar kış mesaisinde, elleriyle tek tek kesiyorlar

Kadınların kış ayları için hazırlamaya başladıkları erişte, sübüra, mantı gibi hamur işleri, ilk günkü tazeliğiyle kış aylarında sofralarda yerini alacak.

Finans 14-09-21 16:35

Asırlık lezzetler hamarat ev hanımlarına gelir kapısı oldu

Tuzluca ilçesinde, evlerinde veya bahçelerinde bir araya gelen kadınlar, kışın tüketilmek üzere hazırladıkları hengel ve erişteleri, belediye desteğiyle kurulan kooperatif aracılığıyla satıyor - Pazarlamacı Elif Gümüştekin: - "Hangi kadın elinden ne geliyorsa, en iyi neyi üretebiliyorsa evinde onu üretiyor, biz de öncülük yaparak onlara ürünlerini satma konusunda yardımcı oluyoruz"

Yurthaber 11-08-21 11:08

Körili Çin eriştesi tarifi nasıl yapılır? Restoran lezzetini evinize taşıyın

Körili Çin eriştesi (noodle) tarifinde tavuk ve noodle'ın soslarla uyumu tadına doyulmaz bir tat ortaya çıkartır. Yedikçe yedirten noodle tarifi hazırlanırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli nokta ise eriştelerin yapışmamasını sağlamak ve tavuk ile noodle'ın uyumlu şekilde pişmesi için tavuğu doğrarken tercihi jülyen kesimden yana kullanmaktır. Körili Çin eriştesi tarifi ile ilgili tüm detayları Restoran işletmecisi Barış Ofluoğlu anlattı.

Yemek 06-07-21 12:24