Esir Haberleri

Rusya - Ukrayna savaşında dikkat çeken pitbull detayı! Fotoğrafını paylaşarak sosyal medyadan duyurdu

Rusya ile Ukrayna arasında 31 Aralık'ta yapılan esir takasında, Ukrayna'nın Mariupol kentindeki Azovstal Fabrikası'ndan Rus askerleri tarafından götürülen pitbull cinsi köpeğin de Ukrayna tarafına iade edildiği bildirildi. Gelişmeyi Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak duyururken paylaşımında köpeğin fotoğrafına da yer veren Yermak "Azovstal'ın ünlü köpeğini de geri getiriyoruz." dedi.

Haber 02-01-23 15:03

İşte dünyanın konuştuğu takas anı! Viktor Bout ve Brittney Griner için ABD ve Rusya bir arada... “ABD bedelini ağır ödeyecek”

“Ölüm Taciri” kalabıyla bilinen 56 yaşındaki silah kaçakçısı Viktor Bout’un adalete teslim edilmesinde önemli rol oynayan eski bir DEA ajanı Tom Pasquarello ABD ve Rusya arasında yapılan takasla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Takasın sonrasında Rusya’nın elinin güçlendiğini ifade eden Pasquarello, “ABD bedelini ağır ödeyecek” yorumunda bulundu.

Trend 10-12-22 11:51

Kadirov’un görüntüleri dünyayı şoke etti! Çocukları babalarına ‘esir asker’ hediye etti…

Ukrayna’daki savaşın baş aktörlerinden Çeçen lider Kadirov, 18 yaşından küçük 3 oğlunu cepheye göndermişti. Özel bir operasyona katılan çocuklar dönerken babalarına esir aldıkları 3 askeri 'hediye' olarak getirdi. Kadirov ise çocuklarına adeta övgüler yağdırdı. Öte yandan sahadaki çatışmaların da devam ettiği öğrenildi.

Haber 24-10-22 08:10

Esaret eş anlamlısı nedir? Esaret kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Türkçe, farklı kökenli kelimelerle zenginleşen bir dildir. Bunlardan birisi de esaret kelimesidir. Yabancı kökenli bir sözcük olan esaretin eş anlamlısı kelimeler vardır. Peki, esaret kelimesinin eş anlamı nedir?

Egitim 07-10-22 17:40

Esir

Esir Hakkındaki Haberler Mynet'te. Esir Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Esir eş anlamlısı nedir? Esir kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Yazılışları ve okunuşları farklı ama anlamları aynı olan sözcüklere eş anlamlı (anlamdaş) sözcükler denir. Türkçede kullandığımız neredeyse her kelimenin bir ya da birden fazla anlamdaşı bulunur. Esir de bu kelimelerden birisidir. Birden fazla eş anlamlısı olan esir kelimesi yabancı kökenli olup çok eski zamanlardan beri dilimizde kullanılmaktadır. Peki, esir eş anlamlısı nedir?

Egitim 07-10-22 17:32

Ukraynalı askerin son hali dehşete düşürdü! Esir takasıyla Rusların elinden kurtulmuştu…

Türkiye’nin arabuluculuk yaptığı esir takası ile serbest kalan Ukraynalı askerin son hali dehşete düşürdü. Mariupol kuşatmasında Rusya tarafından esir alınan ve aylar sonra yapılan anlaşmada serbest kalan Ukraynalı bir askerin görüntüleri tüm dünyada ses getirdi.

Haber 24-09-22 12:32