Fbi Haberleri

ABD Başkanı Biden'ı tehdit eden kişi çatışmada öldürüldü!

ABD Başkanı Joe Biden'ı tehdit eden kişi FBI tarafından yakalanmaya çalışılırken çıkan çatışmada öldürüldü.

Haber

FBI'dan sansür savunması! ABD Başkanı Biden'a yönelik rüşvet soruşturmasında kriz

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ABD Başkanı Joe Biden ve oğluna yönelik rüşvet soruşturmasında belgelerin sansürlenmesini savundu. İşte haberin detayları...

Haber

ABD bu iddiayla çalkalanıyor! FBI'ın kiliselerden kaynak bulmaya çalıştığı öne sürüldü

ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), yurt içi terörle mücadele çabalarının bir parçası olarak ülkedeki Hristiyan kiliseleri ve Katolik piskoposlukları içinde "kaynaklar" geliştirmeye çalıştığı öne sürüldü.

Haber

ABD'de yaşayan şarkıcı Yeşim Erçetin'in evine FBI baskını! Erçetin ve eşi gözaltına alındı: 'Kefaleti ödeyecek bile parası yok'

Şarkıcı ve manken Yeşim Erçetin ile eşi ABD'de gözaltına alındı. FBI'ın düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Yeşim Erçetin ve eşi hakkında kara para aklama iddiası var. Olayla ilgili konuşan Erçetin'in önceki eşi Emre Matraş, "Sanal coinlerle ilgileniyor eşim, onlara brokerlık yapıyor tarzında konuşuyordu. Bu coinler üzerinden uluslararası bir para aklamış. Kızın haberi yokken bu banka hesaplarına 100 bin, 50 bin dolar şeklinde paralar geliyor. Kefaleti ödeyecek bile parası yok" dedi.

Magazin

Fbi

Fbi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Fbi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son dakika: FBI ekiplerinden ABD Başkanı Biden'ın evinde arama

Son dakika haberine göre, geçtiğimiz günlerde ofisinde gizli belgeler bulunan ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. ABD Başkanı Biden'ın avukatları, FBI'ın Biden'ın daha önce "gizli belge" çıkan Delaware'deki konutunda arama yaptığını bildirdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

FBI, uluslararası internet korsanlarının sitesini çökertti

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) dünya çapında büyük bir operasyona imza attı. FBI'ın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, uluslararası internet korsanlarının sitesi çökertildi. İşte haberin detayları...

Haber

Uyarı FBI'dan geldi! Bu duyuruya dikkat

FBI'ya bağlı İnternet Suçları Şikayet Merkezi, siber suçluların arama motoru reklam hizmetlerini kullandıkları konusunda uyarıda bulundu. Merkez, yayınladığı kamu hizmeti duyurusunda suçluların bu hizmetleri niçin kullandıklarını açıklarken, "Kendinizi korumak için ipuçları" başlığıyla bireylerin alması önerilen önlemleri paylaştı. Bu noktada verilen "reklam engelleyici tavsiyesi" ise tüm dikkatleri üzerine çekti.

Haber

FBI’ın en çok aranılanlar listesindeydi! Yetişkin film sitesi sahibi Michael James Pratt yakalandı

2019 yılından beri kaç durumunda olan ve FBI’ın ‘En Çok Aranılan 10 Kaçak’ listesinde yerini alan yetişkin film sitesi sahibi Michael James Pratt, sahte bir kimlikle kaldığı İspanya’daki bir otelde yakalandı. Kız çocuklarını ve kadınları modellik yapmaları için ikna ederek sonrasında seks işçiliğine zorladığı iddia edilen Pratt’ın yakalanma görüntüleri İspanya basınında geniş yer buldu.

Trend

FBI'dan TikTok açıklaması! Ulusal güvenliğimizi tehdit ediyor

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan TikTok ile ilgili ABD Federal Soruşturma Bürosu'ndan (FBI) dikkat çeken bir açıklama geldi. FBI'dan yapılan açıklamada, TikTok'un ABD için "ulusal güvenlik endişesi" barındırdığı bildirildi. Öte yandan FBI, daha önce birçok kez TikTok üzerinden toplanan verilerin Çin hükümeti tarafından "kötü niyetli" kullanılabileceğini söylemişti.

Haber

FBI kaynaklarına göre en tehlikeli burç sıralaması! Ne tür suçlusun?

Burçlar karakterimizi oldukça etkileyebiliyor. Ortak özelliği olan insanlar genellikle aynı burçlardan çıkıyor. Toplumda işlenen cinayet, hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlara bakıldığında en sık rastlanan burçlar belli oldu. FBI listelerinin kaynaklarına göre en tehlikeli burç sıralaması...

Kadin

FBI'dan flaş açıklama! Trump'ın evinde bulundu: Tamamı gizli...

FBI, ABD eski Başkanı Donald Trump'ın evinde 184 gizli belge buldu. Öte yandan FBI'ın, Trump'ın Florida'daki evinde yaptığı aramayı destekleyen beyanname düzenlenerek yayınlandı. Beyanda, Trump'ın evinde mayıs ayında yapılan aramalarda 15 kutu belgenin alındığı ve bu kutuların 14'ünde toplam 184 gizli belgeye ulaşıldığı aktarıldı. FBI bu beyanda Trump'ın evinde ele geçirilen belgelerin "insani istihbarat kaynaklarını tehlikeye atabilecek nitelikte" olduğunu da belirtti.

Haber

FBI baskın düzenlemişti! Trump'ın evinde 'çok gizli' belgeler ele geçirildi

Dünyanın konuştuğu olayda flaş bir gelişme yaşandı. FBI tarafından yapılan açıklamada eski ABD Başkanı Donald Trump'ın evine yapılan baskında 'çok gizli' belgeler ele geçirildiği bildirildi. Öte yandan Amerikan basını Donald Trump'ın evine yapılan baskında, nükleer silahlarla ilgili belge arandığını iddia etmişti. İşte haberin detayları...

Haber

ABD basınından çarpıcı iddia! 'FBI, Trump'ın evinde nükleer silahlarla ilgili belge arandı'

ABD'nin konuştuğu olayda yeni bir gelişme yaşandı. Amerikan basınında yer alan haberlere göre, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın evini basan FBI ajanlarının nükleer silahlarla ilgili belge aradığı iddia edildi. Trump ise hakkında çıkan haberlere yönelik yaptığı açıklamada nükleer silah meselesini bir "aldatmaca" olarak nitelendirdi.

Haber

ABD tarihinde bir ilk yaşanmıştı! Trump'ın evine baskında çarpıcı gelişme, aranan belgeler...

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın evinin, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından aranması haberi ülkede gündem oldu. ABD tarihinde bir olarak kayıtlara geçen baskınla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Washington Post, baskında gizli nükleer silahlarla ilgili belgelerin arandığı aktardı.

Haber

Narcos: Mexico dizisine konu olan Meksikalı uyuşturucu baronu Rafael Caro Quintero yakalandı

Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin kurucusu olan ve 1985 yılında ABD’li gizli ajan Enrique ‘Kiki’ Camarena’yı işkence edip öldürmekle suçlanan Rafael Caro-Quintero, Meksika’da dün Max adlı özel eğitimli bir köpek tarafından çalıların içinde yakalandı. ‘En çok Arananlar’ listesinde ilk 10’na giren Caro-Quintero için FBI, tarihindeki en büyük ödüllerinden biri olan 20 milyon dolar ödül koymuştu.

Trend

'Kripto Kraliçe' lakaplı dolandırıcı Ignatova, FBI'ın en çok arananlar listesine alındı

Bitcoin'e rakip olacak bir kripto para birimi geliştirdiğini söyleyerek binlerce kişiyi milyarlarca euro dolandıran ve sırra kadem basan 'Kripto Kraliçe' olarak anılan Ruja Ignatova isimli dolandırıcı, FBI'ın en çok aranan 10 kişilik listesine alındı. Ignatova son kez 2017 yılında Bulgaristan'dan Yunanistan'a giden bir uçağa binerken görüldü.

Haber

FBI'dan çarpıcı uyarı: Saldırabilirler!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI)'dan flaş bir uyarı yapıldı. FBI, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası Rus bilgisayar korsanlarının ABD’deki enerji şirketlerine saldırı riskinin artabileceği uyarısında bulundu.

Haber

WhatsApp ve iMessage FBI ile oldukça fazla veri paylaştı

Yayınlanan raporlara göre, ABD’de yerel istihbarat ve güvenlik temelli bir hükümet servisi olan FBI’dan sızdırılmış bir belgeden geliyor. Belge, Facebook’un WhatsApp ve Apple’ın iMessage’ının ajansa herhangi bir mesajlaşma uygulamasından yasal olarak elde edebileceği en fazla bilgiyi sağladığını ortaya koydu.

Haber

Trump'ın danışmanı FBI'ya teslim oldu

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon, hakkında "Kongreyi tahkir" suçlamasıyla iddianame hazırlanmasının ardından Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) teslim oldu.

Haber

Dünya bu olayı konuşuyor! FBI'dan binlerce sahte e-posta hakkında açıklama

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), dün dünya gündeminde yer alan ve FBI’ın sunucularından gönderilen ‘sahte e-posta gönderimi’ konusunda açıklama yaptı. FBI durumun farkında olduklarını ve ilgili donanımın internete kapatıldığını ifade etti.

Haber

Baş şüpheli olarak aranıyordu, kemikleri ve kafatası bulundu

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Florida'daki bir parkta bulunan insan kalıntılarının, öldürülen blog yazarı Gabby Petito'nun nişanlısı Brian Laundrie'ye ait olduğunu açıkladı. Laundrie'nin kemikleri ve kafatası bulundu. Geçen ay, nişanlısıyla yaptığı yolculuğun ardından cesedi bulunan 22 yaşındaki Gabby Petito'nun ölümü tüm dünyada yankı uyandırmış, Brian Laundrie şüpheli olarak aranmaya başlamıştı.

Haber

11 Eylül saldırıları: FBI'ın paylaştığı gizli belgelerde neler var?

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ABD'deki 11 Eylül saldırılarının 20. yıldönümünde ülkede yaşayan Suudi Arabistan vatandaşlarının saldırganlarla olası ilişkisini araştıran bazı gizli belgeleri kamuoyu ile paylaştı.

Haber

Organize suç örgütlerine yönelik küresel operasyonda yüzlerce kişi gözaltına alındı

Avustralyalı yetkililer, FBI ile ortak düzenledikleri küresel bir operasyon kapsamında, organize suçlara karışan kişilerin kullandığı şifreli mesajlaşma uygulamasına sızdıklarını ve mesajlardan elde edilen bilgiler kapsamında gözaltıların yapıldığını açıkladı. Avustralya basını, Türkiye'de yaşayan uyuşturucu baronu Hakan Ayık'ın bilmeden operasyonda yetkililere yardım ettiğini yazdı.

Haber

Dönemin en tanınan dolandırıcısıyken FBI danışmanı olmayı başaran Frank Abagnale’in ilginç hayatı

Henüz 19 yaşındayken doktor, avukat ve öğretim görevlisi olmayı başaran Frank William Abagnale’in hayatı birbirinden ilginç detaylara sahip. Suç dünyasının dahileri arasında kabul edilen Abagnale’in FBI danışmanlığına uzanan şaşırtıcı hikayesini sizler için araştırdık.

Trend

FBI, iPhone kilidini kırdı!

Normal şartlarda böyle bir şeyin neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Peki bunu nasıl başardılar?

Haber

FBI Kongre baskınında görevlilere saldıran kişilerin görüntülerini yayımladı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 6 Ocak Kongre baskınında yetkililere saldıran kişilerin fotoğraflarını yayımlayarak bu kişilerin kimliğinin tespit edilmesi için halktan yardım istedi.

Haber

FBI peşinde: Parti merkezlerine bomba koyan zanlının görüntüsü ortaya çıktı

FBI, 6 Ocak'taki Kongre baskınından 1 gün önce Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti merkezlerine bomba koyduğundan şüphelenilen şahsın kimliğinin tespit edilebilmesi amacıyla görüntülerini paylaştı.

Haber

ABD'de FBI ajanlarına silahlı saldırı: 2 ölü, 3 yaralı

ABD'nin Florida eyaletinde hakkında arama emri olan bir şüpheli, evine gelen 2 Federal Soruşturma Bürosu (FBI) görevlisini öldürdü, 3'ünü de yaraladı.

Haber

FBI verilerine göre suç oranı en yüksek burçlar listelendi

Yabancı kaynaklı astroloji siteleri en tehlikeli burçlar listesini tartışıyor... FBI'ın veritabanı üzerinden suçlulara dayalı yapılan analizler sonucu burçların suç işleme eğilimlerinin belirlendiği iddia ediliyor. Ancak yıllardır tartışılan bu konu FBI'ın resmi sitesinde yer almıyor. Buna rağmen astroloji meraklıları en tehlikeli burçları tekrar tartışıyor.

Kadin

Aynı bankayı 3 ayda 2 kez soydu

FBI uzmanları, Amerika`da 1 yıl içerisinde 8 soygun yapan ve 3 ayda 2 kez aynı bankayı dolandıran hırsızın peşinde koşuyor.

Haber

FBI 5 göçmeni arıyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), 5 yıl önce yasadışı yollarla Amerika'ya giriş yaptıklarına inanılan Arap asıllı 5 göçmen hakkındaki arama çalışmalarının başladığı bildirildi.

Haber

FBI yabancı öğrencileri fişliyor

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), üniversitelerden alacağı bilgilerle, yabancı öğrenci ve öğretmenlerin terörist gruplarla bağlantılı olup olmadığını araştıracak

Haber

FBI, şikayetçi oldu

İsveç'te, bilgisayarından, Los Angeles Havaalanı'dan FBI'a acil bomba çağrısı gönderen 16 yaşındaki genç, büyük paniğe neden oldu.

Haber

FBI 2 kişinin peşinde

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD), Washington Eyaleti ve çevresinde 10 kişiyi öldüren, 3 kişiyi de yaralayan keskin nişancı davasında sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Haber

FBI'dan El-Kaide uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Araştırma Bürosu (FBI) tarafından dün geç saatlerde yapılan bir uyarıda, El Kaide terör örgütü liderlerinin ABD'ye ya da ABD'nin ülke dışındaki menfaatlerine yönelik yeni bir saldırı kararı almış olabilecekleri öne sürüldü.

Haber

FBI tetikte

Amerikalı yetkililer, El-Kaide militanı olduğu sanılan ve New York'ta gizlenen 2 kişinin Yemen'e dönmüş olabileceğini açıkladı. FBI yetkililerinden Peter Ahearn, zanlılardan Cabir El-Baneh'in Buffalo kentinde birkaç yıl yaşadığını bildirdi.

Haber

FBI, 11 Eylül'ün ses kayıtlarını buldu

11 Eylül'de Dünya Ticaret Merkezi'ne düzenlenen saldırılar sırasında bir FBI yetkilisinin, üzerindeki mikrofon ile patlamalar, çarpma anları ve insan seslerini kaydettiği açıklandı.

Haber

FBI yine başaramadı

ABD'nin Maryland eyaletinde yaşayan bir web operatörü terör örgütü El Kaide yandaşı bir internet sitesini ele geçirerek El Kaide sempatizanlarını tuzağa düşürmeye çalıştı. FBI ile bir süre ortak çalışan Jon Messner adlı bilgisayarcı FBI harekete geçmekte geç kalınca planı uygulamaya koyamadı.

Haber