Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Narcos: Mexico dizisine konu olan Meksikalı uyuşturucu baronu Rafael Caro Quintero yakalandı

  Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin kurucusu olan ve 1985 yılında ABD’li gizli ajan Enrique ‘Kiki’ Camarena’yı işkence edip öldürmekle suçlanan Rafael Caro-Quintero, Meksika’da dün Max adlı özel eğitimli bir köpek tarafından çalıların içinde yakalandı. ‘En çok Arananlar’ listesinde ilk 10’na giren Caro-Quintero için FBI, tarihindeki en büyük ödüllerinden biri olan 20 milyon dolar ödül koymuştu.

  Narcos: Mexico dizisine konu olan Meksikalı uyuşturucu baronu Rafael Caro Quintero yakalandı

  Meksika Donanması tarafından dün yapılan açıklamada “Meksika ve ABD Hükümetleri tarafından en çok aranan, uyuşturucu kaçakçılığı lideri olduğu iddia edilen bir kişi tutuklandı” denildi. 1980’li yıllarda Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birini olan Guadalajara Karteli'nin kurucu üç liderinden biri ve bu kartelin altında Sinaloa Karteli’ni kuran ve yöneten Caro-Quintero’yu, Max adlı özel eğitimli bir polis köpeği çalılıkların arasında yakaladı.

  DÜŞEN BLACK HAWK’TAKİ 14 KİŞİ ÖLDÜ

  2

  Meksika Donanması, aynı açıklamada operasyon bölgesi olan Sinaloa'daki Los Mochis şehrinde bir Black Hawk helikopterinin düşmesi sonucu 14 personelinin öldüğünü belirtti. Kaza olup olmadığını araştırdığını ifade eden donanma, kazanın Caro-Quintero’nun yakalanma operasyonuyla bağlantılı olduğuna dair henüz bir bilgi bulunmadığını vurguladı.

  2013’TE BİR MAHKEME SERBEST BIRAKTI

  3

  Caro-Quintero, 1985 yılında ABD Uyuşturucu ile Mücadele İdaresi (DEA) güvenlik gücünün kartele yerleştiği gizli bir ajan olan Kiki Camarena’ya işkence edip öldürmekle suçlandı ve 40 yıl hapse mahkum oldu. 2013 yılında bir mahkeme, Quintero'nun cezasını kısaltarak serbest kalmasını sağladı. Karar daha sonra yüksek mahkeme tarafından bozuldu ancak Quintero kayıplara karıştı. O tarihten itibaren FBI’ın ‘En çok Arananlar’ listesinde ilk 10’na giren Caro-Quintero için tarihteki en büyük ödüllerinden biri olan 20 milyon dolarlık ödül konuldu.

  FBI, GOD FATHER TAKMA ADINI TAKMIŞTI

  KAPAK 6

  FBI, Rafael Caro-Quintero hakkında hazırladığı 2018 yılında hazırladığı dosyada “RCQ olarak bilinen ve Meksika uyuşturucu kaçakçılığının God Father’ı olarak kabul edilen Rafael Caro-Quintero, 1970'lerin sonlarında Amerika Birleşik Devletleri'nin başlıca uyuşturucu tedarikçilerinden biriydi” ifadelerini kullanmıştı. Caro-Quintero’nun dahil olduğu davaları araştıran FBI özel ajanı Russ Ellersick ise "Caro-Quintero otuz yıl önce muazzam bir güce sahipti ve bugün hala gücü var" açıklamasını yapmıştı.

  ‘CAMARENA HİKAYESİ’

  FİLM

  DEA özel ajanı Kiki Camarena’nın öldürülmesi, ABD gündeminde büyük yankı uyandırmış ve ünlü yönetmen Michael Mann, üç bölümlük 'Uyuşturucu Savaşları: Camarena Hikayesi' adlı diziyi çekmişti. Dizide Camarena’yı Steven Bauer ve Caro-Quintero’yu ise Benicio Del Toro oynamıştı.

  DEA Ajanı Kiki Camarena, gizli ajan olarak kartelin içine girmiş, elde ettiği bilgilerle Meksika'dan ABD'ye büyük bir uyuşturucu yolunu ortaya çıkartacakken işkence edilip öldürülmüş halde bulunmuştu. Caro-Quintero ayrıca yakın zamanlarda Narcos: Mexico dizisine de konu olmuştu. (DHA)


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler