Gemici Haberleri

Kendi hayatını ortaya koyarak 18 denizciyi kurtaran deniz feneri bekçisi kadın: Ida Lewis

Deniz fenerleri, denizcilerin güvenliğini sağlamak ve geceleri gemilere yol göstermek amacıyla oluşturdu. Sizleri tarihte işlevini yerine getiren bir deniz feneri ve bunun korkusuz bekçisiyle tanıştıracağız.

Trend 16-03-21 10:07

İskenderiye Limanı açıklarında yük gemisi battı: 1 ölü, 1 kayıp

Mısır'ın İskenderiye Limanı açıklarında içinde farklı uyruklu 11 mürettebatın bulunduğu yük gemisinin batması sonucu 1 kişi boğularak hayatını kaybetti. Gemi personelinden 9 kişi kurtarılırken 1 kişiye ise henüz ulaşılamadı.

Haber 11-03-21 22:10

Alice Eve korku filmi “The Queen Mary”nin başrol oyuncusu olacak

Alice Eve, Gary Shore’un perili gemiyi konu alan filminde başrol oyuncu olacak. Star Trek’in yıldız oyuncusu gelecek projesini açıkladı. Hayranları büyük şaşkınlık yaşadı.

Trend 03-03-21 11:19

4 yıl ıssız adada tek başına yaşayan adam Alexander Selkirk’in hikayesi Robinson Crouse’a ilham oldu!

Daniel Defoe'nun 1719 yılında ilk basımı yapılan romanı Robinson Crusoe, ebebiyat tarihinin en önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. 23 yıl boyunca bir adada yaşayan ve oradaki yerli halkla yakın ilişkiler kurmayı başaran Crusoe’in hikayesinin bir benzeri ortaya çıktı. İskoç bir denizci olan Alexander Selkirk’in hayat hikayesi bu romandakilere oldukça benziyor.

Trend 02-03-21 14:34

Gemici

Gemici Hakkındaki Haberler Mynet'te. Gemici Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Nijerya'da kaçırılan gemiden kurtarılan gemiciler İstanbul'a getirildi

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan "Mozart" gemisinden kaçırılarak rehin tutulan ve 21 gün sonra özgürlüklerine kavuşan 15 Türk denizci Türkiye'ye geldi. İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda aileleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanan denizciler, büyük mutluluk yaşadı.

Haber 14-02-21 07:21

Nijerya'da korsanların saldırdığı gemiden kurtulan 3 denizci İstanbul'a geldi: Korku dolu saatleri anlattılar

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan "Mozart" adlı gemiden kurtulan gemiciler Furkan Yaren, İlhan Süha Tatlıgül ve Bahadır Yeşilalan, uçakla İstanbul'a geldi. İstanbul Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklama yapan gemiciler, yaşadıkları korku dolu saatleri anlattılar. O anları 'korku filmi gibi' diyerek tanımlayan mühendis Tatlıgül, "Devamlı ateş ettiler, taradılar. Balyozlarla saatlerce vurdular. 7 saat böyle inledi içerisi" dedi.

Haber 30-01-21 07:26

Kaçırılan gemicinin son sözleri 'Korsan bölgesinden geçiyoruz, endişeliyiz' olmuş

Nijerya açıklarında kaçırılan M/VMozart adlı konteyner gemisinde korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizci arasında bulunan Rizeli Ünsal Dilsiz’in ailesi endişeli bekleyişini sürdürüyor. Ağabeyi ile son olarak 3 gün önce telefonda görüştüklerini belirten Dilsiz'in kardeşi Cihan Dilsiz, “Olaydan önce konuştuğum ağabeyim 'korsan bölgesinden geçiyoruz, endişeliyiz' demişti. Olayı duyduk şok olduk” dedi.

Haber 25-01-21 14:21

Nijerya'da kaçırılan biri Türk 19 kişilik mürettebat kurtarıldı

Nijerya'da kaçırılan biri Türk 19 kişilik mürettebat kurtarıldı

Haber 24-12-19 11:56

Nijerya'da serbest bırakılan gemicilerin yurda dönmesi

Yurda dönen gemici Hakan Çakar: - "Ailem beni bekliyor. Henüz onlara kavuşmadım. Kızıma ve eşime kavuşacağım. Bundan sonra ne olur bilmiyorum, hesabını yapmadım. Tek düşündüğüm Türkiye'ye ayak basmaktı"

Haber 11-08-19 10:47

Nijerya'da serbest bırakılan Türk gemiciler Abuja Büyükelçiliğinde

Kurtarılan 10 Türk gemici, helikopterlerle Nijerya'nın güneyindeki Edo eyaletinden ülkenin başkenti Abuja'ya getirildi - Türkiye'nin Abuja Büyükelçiliğine götürülen gemiciler, yarın sabah Türkiye'ye getirilecek

Haber 10-08-19 20:35

Gemi yangınında hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor

Kerç Boğazı'nda çıkan yangında yaşamını yitirenlerden, "Candy" adlı geminin ikinci çarkçısı Semih Solak'ın cenazesi, memleketi Çanakkale'nin Biga ilçesinde defnedildi - Solak'ın tabutunun üzerine Türk bayrağı serilip, asker künyesi konuldu

Haber 29-01-19 14:55

Gemi yangınında hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor

Kerç Boğazı'nda iki gemide çıkan yangında yaşamını yitiren makine dairesi stajyeri Sinan Karabulut'un cenazesi, Yalova'da defnedildi

Haber 29-01-19 14:50

Gemi yangınında hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor

Kerç Boğazı'nda çıkan yangında yaşamını yitirenlerden, "Candy" adlı geminin ikinci çarkçısı Semih Solak'ın cenazesi, memleketi Çanakkale'nin Biga ilçesinde defnedildi - Solak'ın tabutunun üzerine Türk bayrağı serilip, asker künyesi konuldu

Yurthaber 29-01-19 14:40

Kartepe feribotunun İstanköy Adası'nda kalması

Olayla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı

Haber 24-12-18 18:57

Meral Akşener esti gürledi: Bunların her bir yeri rüşvet, her bir yeri talan

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir FETÖ borsası oluştuğunu iddia etti. Konuşması boyunca sert ifadeler kullanan Akşener, 'Kendi çocuklarının gemicikleri var. Gemicik filoları var. Hani kardeşim, sen bir yüzümle yola çıkmıştın? Nasıl oldu gemicikler, nereden yaptılar gemicikleri?' diye sordu.

Haber 21-12-17 18:55

Kanada’daki mağdur 12 gemici Türkiye’ye döndü

Phoenix Sun isimli gemiyi tamir etmek üzere geldikleri Kanada'da mağdur olan 12 Türk gemici, Türkiye'ye döndü.

Haber 22-09-14 01:41