Goji Berry Haberleri

Goji berry nasıl tüketilir? Goji berry meyvesi nasıl kullanılır, nasıl muhafaza edilir?

Son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren goji berry çok sık tercih edilen bir meyve hâline geldi. Goji berry meyvesi Tibet taraflarında mutluluk veren meyve olarak tarif edilirken ülkemizde de kurt üzümü olarak anılır. Goji berry meyvesi C vitamini ve lif açısından zengin, antioksidan kaynağı olarak bilinir. Günümüzde hem diyet programlarında hem de sağlıklı beslenme programlarında yoğun bir şekilde kullanılan goji berry meyvesi nasıl kullanılır?

Haber 08-11-22 10:50

Goji berry yetiştiriciliği nasıl yapılır, karlı mı devlet teşviki var mı? Goji berry nasıl yetiştirilir?

Bahçenizde goji bitkileri yetiştirmek, bu ekşi ve lezzetli meyveden uzun yıllar boyunca yararlanmanın kolay bir yolu. Goji berry yetiştiriciliği hem kolay hem de verimi yüksek olmasından dolayı oldukça avantajlı. Peki, goji berry fidanı nasıl yetiştirilir? Goji berry yetiştirme şartları neler? Konuyla alakalı bilmeniz gerekenlere bu yazıda değindik!

Finans 15-07-22 15:17

Bursa siyahının ihracat yolculuğundaki kaybını azaltacak ambalaj geliştirildi

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünce desteklenen proje kapsamında üniversite-sanayi iş birliğiyle prototipi geliştirilen biyobozunur nanolif ambalajın, "Bursa siyahı" olarak bilinen siyah incirin yanı sıra çabuk bozulabilen meyvelerde de kullanılması amaçlanıyor - Proje yöneticisi BTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Furkan Türker Sarıcaoğlu: - "Bu ambalaj malzemesinin boyutunu nano boyutlara indirebildiğimiz için etkinliği çok daha yüksek, muhafaza süresi çok daha uzun"

Yurthaber 14-04-22 12:05

Arkadaşının tavsiyesiyle hobi olarak başladı, şimdi Avrupa'ya ihraç ediyor

Aksaray'da orman mühendisi arkadaşının tavsiye ettiği goji berry üreticiliğine soyunan Mehmet Çelik, Avrupa'ya yılda 25 ton meyve ihraç ediyor. Halk arasında kurt üzümü olarak bilinen goji berry meyvesinin üretimine ilk olarak 18 dekarlık alanda başladığını söyleyen Çelik, "Şu an 57 dekarlık arazide yaklaşık 25 ton goji berry meyvesi üretiyorum. Pandemiyle birlikte talep arttı. Toptancılar aracılığıyla ürünün büyük bir bölümünü Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz" dedi.

Haber 11-10-21 11:15

Goji Berry

Goji Berry Hakkındaki Haberler Mynet'te. Goji Berry Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Goji Berry: Faydaları nelerdir, nasıl tüketilir?

Dünya genelinde wolf berry olarak bilinen goji berry, ülkemizde kurt üzümü olarak biliniyor. Ana vatanı Tibet olan goji berry, 6000 yıllık tarihe sahip. Tibet'ten başlayarak yüzyıllardır dünyaya yayılmış ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu pek çok ülkede yetiştiriliyor.

Haber 24-06-20 10:49

Goji Berrynin faydaları saymakla bitmiyor

Ülkemizde yeni duyulmaya başlayan Goji berry faydaları ile pek çok derde deva olabilecek nitelikte bir meyve. Goji berrynin faydalarını sizler için haberimizde derledik.

Haber 30-12-15 16:49