Hafriyat Haberleri

Hafriyat nasıl yazılır? Hafriyat mı, harfiyat mı, TDK’ye göre doğru yazılışı nedir?

Kelimeleri doğru bir şekilde kullanmak için öncelikli olarak yazılış tarzlarını öğrenmemiz gerekir. Bu kapsamda rehberlik eden birçok kaynak mevcuttur. Bu kaynaklar arasında ise Türk Dil Kurumunun çevrimiçi hizmet veren yazım kılavuzu öne çıkmaktadır. Sözcüklerin yazımında yanlışa düşmemek adına yazım kılavuzları çok yardımcı olmaktadır. Günümüzde yazımında yaygın olarak imla hatası yapılan sözcüklerden biri hafriyat kelimesidir. Peki, hafriyat nasıl yazılır, TDK’ye doğru yazılışı nedir?

Egitim

Hafriyat yüklü kamyonun minibüsün üstüne devrildiği kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde hafriyat yüklü kamyonunun minibüsün üzerine devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Yurthaber

Hatay'da yıkık ve acil yıkılacak binalarda enkazın yüzde 49'u kaldırıldı

İş makinelerinin hafriyat döküm sahalarına 286 bin 662 sefer yaptığı kentte, 10 bin 447 binada enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandı.

Yurthaber

Kaçak döküm yapan sürücüye 819 bin lira ceza kesildi

İstanbul Arnavutköy'de görüntüleri basına da yansıyan, döküm alanı dışında hafriyat atığı döktüğü belirlenen sürücüye 819 bin lira cezai işlem uygulandı.

Haber

Hafriyat

Hafriyat Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hafriyat Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Araziye kaçak hafriyat döktü, kendisini uyaranları tehdit etti! '250 trilyon borcum var, başına iş arama'

Arnavutköy'de tepki çeken bir olay yaşandı. Dorsesindeki hafriyatı boş araziye döken şoför, kendisini görüntüleyen kişileri "250 trilyon borcum var, başına iş arama" diyerek tehdit etti. Görüntülenmesine rağmen tehditlerine devam eden şoförün rahat tavırları ise 'pes' dedirtti. İşte olayın detayları...

Haber

En acı kuyruk! Defalarca sefer düzenliyorlar! Biri gitmeden diğeri geliyor…

Kahramanmaraş merkezli depremler büyük yıkıma yol açarken yıkımın en fazla olduğu yerlerden birisi de Hatay oldu. Hatay’dan gelen görüntüler ise yıkımın ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. İşte yıkılan binaların enkazlarını kaldırmak için defalarca sefer yapan hafriyat kamyonlarının oluşturduğu kuyruğun görüntüleri…

Haber

Deprem sonrası dikkat çeken görüntü... Metrelerce kuyruk oluştu! 'Günde 6 veya 7 kere gidip geliyoruz'

Kahramanmaraş’ta deprem felaketinde yıkılan binaların enkazları hafriyat kamyonları ile taşınmaya başlandı. Enkazları taşıyan hafriyat kamyonları metrelerce kuyruk oluşturdu. Gün içerisinde defalarca sefer yapan kamyonların oluşturduğu yoğunluk, havadan görüntülendi. Kamyon şoförleri günde 6-7 sefer yaptıklarını belirtti.

Haber

Hafriyat kamyonu devrildi! Cadde trafiğe kapatıldı

İstanbul Bağcılar'da kontrolden çıkan hafriyat kamyonu yolun ortasına devrildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken Mahmutbey Yolu Arnavutköy istikameti bir süre trafiğe kapalı kaldı. Kamyondan yola dökülen hafriyat ise iş makinesi ile kamyonlara yüklenerek kaldırıldı.

Haber

İstanbul Tuzla'da kamyon damperi üst geçide takılı kaldı! Trafik yoğunluğu oluştu...

İstanbul'un Tuzla ilçesinde damperi açılan hafriyat kamyonu üst geçide çarptı. Damper üst geçide takılı kalırken kamyon yaklaşık 50 metre ileride durabildi. Kaza nedeniyle D-100 Karayolu'nda trafik yoğunluğu meydana geldi.

Haber

Seyhan Nehri kıyısında hafriyat ve atık kirliliği

Seyhan Nehri kıyısında hafriyat ve atık kirliliği

Yurthaber

Fatih Belediye Başkanı Turan'dan İBB'nin hafriyat iddiasıyla ilgili açıklama:

"İBB sadece Mevlanakapı'da T51-T52 sur, burçlar ve burçların önündeki yalnızca 844 metrekarelik alanda kumlama ve hafriyat çalışmasını yaptı. Biz bu bölgeyi de içine alan 230 bin metrekarelik alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" - "İBB yönetimi 844 metrekarelik bir alanın gösterisini yapmakta iken biz Fatih'imize, İstanbul'umuza 230 bin metrekarelik tarihi bir şölen hazırlıyoruz"

Yurthaber

Zeytinburnu'nda yıkılan binanın hafriyatının altında kalan kedi yavruları kurtarıldı

Zeytinburnu'nda yıkılan binanın hafriyatının altında kalan kedi yavruları kurtarıldı

Yurthaber

Aksaray'da otomobil ile kamyonun çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

Aksaray'da otomobil ile kamyonun çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

Yurthaber