Hava Harekatı Haberleri

SON DAKİKA | Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 16 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MSB, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Metina ve Gara bölgelerinde tespit edilen, aralarında sözde yöneticilerin de olduğu 16 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haber

SON DAKİKA | MSB duyurdu! Metina ve Gara'ya hava harekatı: 6 terörist öldürüldü

MSB, Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Gara bölgelerinde tespit edilen 6 PKK’lı teröristin düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

Haber

SON DAKİKA | Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 10 PKK'lı terörist öldürüldü

Son dakika haberi: Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde belirlenen 10 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Haber

Son dakika: MSB duyurdu: Irak ve Suriye'nin kuzeyine hava harekatı! 23 hedef imha edildi

Son dakika haberi: Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terörist hedeflere Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hava harekatı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı 23 hedefin imha edildiğini duyurdu.

Haber

Hava Harekatı

Hava Harekatı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hava Harekatı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son dakika: MSB duyurdu: Irak ve Suriye'nin kuzeyine hava harekatı! 24 hedef imha edildi

Son dakika haberi: Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terörist hedeflere düzenlenen hava harekatlarında içinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen 24 hedef imha edildi. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında "Terör örgütü PKK’ya Pençe vurmaya devam ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Haber

Son dakika: MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine bir hava harekatı daha! 16 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesine düzenlediği hava harekatlarına bir yenisini daha ekledi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk ve Asos bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik hava harekatlarında, 16 hedefin imha edildiğini, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haber

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı! Bakan Güler operasyona katılan pilotlara böyle seslendi

Irak ve Suriye'nin kuzeyinden gelen şehit haberlerinin ardından Milli Savunma Bakanlığı iki bölgeye de hava harekatı düzenledi. Bakan Güler, hava harekatlarına katılan pilotlara seslendi. Güler, "Operasyonlarımız, kim destek verirse versin, eli kanlı teröristler bu coğrafyadan yok olup gidinceye artan bir şiddet ve baskı ile aralıksız taarruzi anlayışla devam edecektir" ifadelerini kullandı. Öte yandan yılbaşından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 156'ya ulaştı.

Haber

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine bir hava harekatı daha! 13 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesine düzenlediği hava harekatlarına bir yenisini daha ekledi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil'e yönelik hava harekatlarında, sorumlu düzeyde teröristlerin barındığı belirlenen 13 hedefin imha edildiğini bildirdi.

Haber

Son dakika: Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 15 hedef imha edildi

Son dakika haberi: MSB, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'a yönelik hava harekatında, içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu 15 hedefin imha edildiğini bildirdi.

Haber

MSB duyurdu: Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde hava harekatı! 6 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 6 PKK'lı teröristin hava harekatı ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber

Suriye'nin kuzeyine hava harekatı! 'Terörist hedeflerini yok etmeye devam'

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekâtları ile ilgili açıklama yaptı. MSB'nin açıklamasında, 'Suriye'nin kuzeyinde bulunan sığınak ve barınaklardan oluşan 6 hedef imha edilmiştir.' denildi. Vurulan yerler arasında terör örgütüne ait petrol tesisi de yer alıyor.

Haber

Türkiye'nin son operasyonunda teröristlerin beklemediği hamle! Üslerden havalanan savaş uçakları o hedefleri bir bir vurdu

Türkiye'nin art arda düzenlediği sınır ötesi operasyonların sonuncusu dün gece saatlerinde gerçekleşti. Bu operasyonla birlikte Türk jetleri Tel Rıfat, Cizire ve Derik'teki terör yuvalarını bir yılda ikinci kez vurmuş oldu. Son operasyona damgasını vuran ise geçen seferkinden farklı detaylar oldu. Gece yarısına doğru üslerinden kalkan savaş uçakları, terör örgütünün elindeki petrol kuyusu ve depolama tesisleri de hedef alındı.

Haber

SON DAKİKA | Suriye'nin kuzeyine hava harekatı! 30 hedef imha edildi

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatında, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan petrol kuyusu ve depolama tesisi ile içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 30 hedefin imha edildiğini açıkladı.

Haber

Milli Savunma Bakanlığı, görüntüleri paylaştı: Terör hedefleri böyle vuruldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Irak'ın kuzeyine dün düzenlenen hava harekatına ilişkin görüntüler paylaşıldı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Hava Kuvvetlerimiz dün akşam Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerini işte böyle yok etti" ifadesine yer verildi.

Haber

SON DAKİKA | TSK'nın Irak'ın kuzeyine gerçekleştirdiği hava harekatının detayları ortaya çıktı

Son dakika haberi: Irak'ın kuzeyine yapılan hava harekatının detayları ortaya çıktı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği hava harekatında, 3 farklı muharip üsten kalkan savaş uçaklarının sınırdan 140 kilometre uzaklıktaki Asos'ta bulunanlar dahil hedefleri eş zamanlı vurduğu, harekatta tanker uçakları, Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağı ile İHA'ların da görev aldığı öğrenildi.

Haber

Irak’ın kuzeyinde teröre büyük darbe! Aralarında sorumlu düzeyde teröristler de vardı… ‘31 hedef imha edildi’

PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili önemli bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Irak'ın kuzeyine 13 ve 15 Eylül tarihlerinde düzenlenen hava harekatlarında teröristler tarafından kullanılan ve içinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen 31 hedef imha edildi.

Haber

Son dakika: MSB’den Kandil’e hava harekatı! Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi…

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Irak’ın kuzeyindeki Kandil ve Asos’ta bulunan ve teröristler tarafından sözde üs olarak kullanılan bölgelere 1 Eylül 2023 saat 00.30’da Hava Harekâtı icra edilmiştir. Harekât ile teröristler tarafından kullanılan 16 mağara ağzı, 4 sığınak, 2 malzeme deposu imha edilmiş; çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilerek terör örgütünün bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir" denildi.

Haber

Son dakika | Pençe-Kilit bölgesinde hava harekatı! 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Mehmetçik, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde hava harekatı düzenledi. Operasyonda 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Haber

Son dakika: Bakan Akar harekatta son durumu duyurdu! 254 terörist etkisiz hale getirildi: Cezalandırma atışlarıyla sürüyor

Son dakika haberi: Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör odaklarının hedef alındığı Pençe Kılıç Hava Harekatı devam ederken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan flaş bir açıklama geldi. Bakan Akar, harekatın cezalandırma atışlarıyla sürdüğünü belirtirken ateş altına alınan hedefler ve etkisiz hale getirilen teröristler hakkında bilgi paylaşırken "Teröristler için hesap zamanı. TSK ile oyun oynanmayacağını görecekler" dedi.

Haber

SON DAKİKA | Pençe Kılıç Harekatı'nın detayları ortaya çıktı: Arap Pınarı ilk defa hava harekatıyla vuruldu! 'Yağmur' ve 'Ecrin' unutulmadı

Son dakika haberi: MSB, Pençe Kılıç Hava Harekatı ile ilgili detayları paylaştı. Harekatta, Türk Silahlı Kuvvetlerinin muharip ve destek uçaklarının yanı sıra İHA/SİHA'lar ile 70'e yakın hava aracı görev aldı. Suriye'nin kuzeyindeki Arap Pınarı (Aynularab) ilk defa hava harekatıyla vuruldu. Irak'ın kuzeyinde sınır hattına 140 kilometre mesafedeki Asos ile 90 kilometre mesafedeki Kandil'deki hedefler imha edildi. Harekatın hedef sayısı ile 'Ecrin' ve 'Yağmur' detayı ise dikkat çekti.

Haber

SON DAKİKA | MSB'den Pençe-Kılıç Harekatı açıklaması! '89 hedef imha edildi, sözde üst yöneticiler dahil çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi'

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kılıç Harekatı ile ilgili açıklamada bulundu. MSB'den yapılan açıklamaya göre, TSK'nın Suriye ve Irak'ın kuzeyine başlattığı Pençe Kılıç Hava Harekatı kapsamında toplam 89 hedef imha edildi, aralarında sözde üst düzey yöneticilerin de bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. İşte operasyona ilişkin tüm detaylar...

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Kılıç Harekatı emrini böyle verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan terör hedeflerine yönelik Pençe Kılıç Hava Harekatı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a harekat emrini verdiği anın görüntüleri paylaşıldı.

Haber

SON DAKİKA | 51. madde detayı! Dünya basını Türkiye'nin operasyonunu konuşuyor: İngiltere, ABD, İsrail, Katar, Yunanistan...

Son dakika haberi: Irak ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan terör hedefleri Pençe Kılıç Hava Harekâtı'yla bombalandı. Terör saldırılarında üs olarak kullanıldığı belirlenen hedeflerin tam isabetle vurulması dünya basınında geniş yer buldu. İngiliz The Guardian ve Independent gazeteleri, ABD merkezli Bloomberg ile ABC News, Al Jazeera, İsrail merkezli Jerusalem Post ve Yunan Skai operasyonu 'son dakika' olarak geçerken, harekatın BM'nin 51. maddesi çerçevesinde gerçekleştirildiğinin altı çizildi.

Haber

Irak'ın kuzeyindeki Asos'a yönelik operasyonun görüntüleri paylaşıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, sınırdan 140 kilometre derinlikte düzenlediği harekata ilişkin görüntülerde pilotların PKK hedeflerini tam isabetle vurduğu görülüyor

Yurthaber

Kandil bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Kandil bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yurthaber

MSÜ seçim tarihleri ne zaman? 2022 MSÜ taban puanları nedir?

MSÜ tercih sonuçları, 20 Haziran 2022 Pazartesi günü Milli Savunma Bakanlığı PERTEM'de erişime açıldı. Yapılan açıklama sonrası 2022 askeri öğrenci temini açıklamasında bahsedilen fiziki yeterlilik testine ilişkin ayrıntılar merak konusu oldu. Peki MSÜ seçim tarihleri ne zaman? 2022 MSÜ taban puanları nedir? Detaylar haberimizde...

Egitim

Son dakika! MSB açıkladı: 14 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 14 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Haber

Kış Kartalı Harekatı: MSB görüntüleri paylaştı! Böyle başladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) dün akşam başlatılan "Kış Kartalı Harekatı"na katılan uçakların kalkış görüntülerini paylaştı. MSB'den yapılan açıklamada "Teröristlerin inlerini başlarına yıkan Kış Kartalı Harekatı dün akşam bu saatlerde böyle başladı" denildi.

Haber

Son Dakika: Kandil'e hava harekatı! 4 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi

Son dakika haberi: MSB, Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı teröristin hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildiğini açıkladı.

Haber

MSB duyurdu! Gara'da PKK'ya 'üst düzey' darbe

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlenen hava harekatlarında, aralarında PKK/KCK'nın sözde sorumlularının da bulunduğu 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Haber

MSB duyurdu! TSK ile MİT'ten Metina'da ortak operasyon

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), TSK ve MİT'in koordineli çalışmasıyla Irak'ın kuzeyindeki Metina'da 3 teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Haber

MSB duyurdu: Asos bölgesine hava harekatı! 28 hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde teröristler tarafından barınak, sığınak, mühimmat deposu ve sözde karargah olarak kullanılan 28 hedefin hava harekatıyla imha edildiğini bildirdi.

Haber

Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde teröristlerin kullandığı 28 hedef hava harekatıyla imha edildi

200 kilometre derinlikte Irak'ın kuzeyinde yer alan bölgedeki terör hedeflerine düzenlenen hava harekatına 20'den fazla uçak katıldı

Yurthaber

MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haber

Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yurthaber

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yurthaber

MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyine hava harekatı

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin düzenlenen hava harekatı ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber