Internet Haberleri Ve Son Dakika Internet Haberleri

Internet Haberleri Ve Son Dakika Internet Haberleri

İnter ve net kelimelerinin birleşmesiyle oluşan internet, "ağlar arasında" anlamına gelir. Bir iletişim ağı olan internet, tüm dünya üzerinde yayılmış bir hizmettir. İnternet farklı işleyiş ve yapıdaki kullanıcıların iletişim sağlamasına imkan tanır. Veri haberleşmesi amacıyla ortaya çıkan internet, teknolojik yeniliklerin etkisiyle gelişmiştir. Haberleşme ve iletişim fonksiyonuyla ön plana çıkan internet üzerinden araştırma ve alışveriş yapmak, müze ve sergileri gezmek, yurt içi ve yurt dışında bağlantı kurmak mümkündür. Temelleri ilk kez 1950'li yıllarda Amerika'da ortaya atılmıştır. 1989 yılında İngiltere'de Tim Berners-Lee tarafından yapılan çalışmalar sonucunda modern internetin doğduğu görülmüştür. ARPANET, NPL, Merit Ağı gibi ağ sistemlerin internetin gelişmesinde büyük rol oynamıştır. İnternet kullanımı sayesinde tüm dünyada bilgiye erişim kolaylaşmıştır.

Internet Haberleri

1 Temmuz'dan itibaren geçerli! Türk Telekom'dan internete zam... İşte yeni tarife

Türk Telekom internet ücretlerine zam geliyor. 1 Temmuzdan itibaren zamlı tarife uygulanacak.. Zamdan taahhütsüz müşteriler ve yeni üye olacak müşteriler etkilenecek.

Finans

Güvenli İnternet abone sayısı 44 milyon aştı! Bakan Uraloğlu açıkladı 'Önceliğimiz çocukları internetteki olumsuz içeriklerden korumak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu 2011'de uygulamaya alınan “Güvenli İnternet Hizmeti”nin abone sayısının gün geçtikçe arttığını söyledi ve altyapısının erişim sağlayıcılar tarafından oluşturulan ücretsiz, talebe bağlı ve alternatif bir erişim hizmeti olduğunu belirtti. Uraloğlu “2024 Nisan sonu itibarıyla hizmetimizden faydalanan abone sayısı 44 milyon 287 bini aşmış durumda. Abonelerin yüzde 99,5’i aile profilini tercih ederken kalanı da çocuk profili kullanıyor” dedi.

Haber

Siber güvenlik temelleri: İnternette nasıl güvende kalınır? İnternette güvende kalma yolları

İnsan hayatının merkezi olarak görülen internet, tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. İnternetin bu kadar fazla kullanılması beraberinde bazı güvenlik ihlali sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Günümüzde internet kullanımında karşılaşılan güvenlik problemlerine karşı siber güvenlik uygulamalarından faydalanılmaktadır. Peki, internette nasıl güvende kalınır ve internette güvende kalma yolları nelerdir?

Haber

Wi-Fi hızlandırma ipuçları: Wi-Fi hızı nasıl artırılır? İnternet hızını artırma

Başta bilgisayarlar olmak üzere çeşitli teknolojik cihazlar arası bilgi ve veri akışının kesintisiz bir şekilde yapılabilmesi için internete ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde internet bağlantısı olmadan online iş yapma, oyun oynama, başkalarıyla iletişim kurma gibi durumların gerçekleşmesi mümkün değildir. Özellikle kablosuz bağlantı olarak bilinen Wi-Fi bağlantısında yeterli kadar sinyal olmadığında internet yavaşlayabilmektedir. Peki, Wi-Fi hızı nasıl artırılır?

Haber

Internet

Internet Hakkındaki Haberler Mynet'te. Internet Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ethernet nedir, ne işe yarar? Ethernet ve internet arasındaki fark

Teknoloji dünyasında kullanılan birçok farklı terim bulunmaktadır. Bu terimlerden biri ethernet denilen, çoğunlukla kablosuz ya da kablolu ağlarda mevcut olan bir standart iletişim protokolü olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleneksel teknoloji olarak da tabir edilen ethernet kavramı zaman zaman internet terimiyle karıştırılabilmektedir. Ancak her iki kavramdan da pek çok özellik açısından birbirinden farklı olmaktadır. Peki, ethernet nedir, ne işe yarar, ethernet ve internet arasındaki fark nedir?

Haber

Access point nedir, ne işe yarar? Access Point modem yerine kullanılır mı?

Access Point, Türkçe'de “Erişim Noktası” biçiminde adlandırılır. AP cihazları, bilgisayar, telefon gibi internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan bir teknolojik cihaza verilen ortak addır. Peki, Access point nedir ve ne işe yarar?

Haber

Boş port yok ne demek? Boş port yoksa ne yapılır?

İnternet, altyapı aracılığıyla iş yerlerine, evlerine verilen bir hizmet türüdür. Kablo altyapısının uğradığı noktalar port olarak adlandırılır. İnternet portu, hizmet noktasına gelen internet akımıyla bina arasındaki bir orta nokta olarak açıklanabilir. Bu orta noktanın olmaması ise kullanıcıların boş port yok sorunu yaşamasına neden olur. Peki, boş port yok ne demek? Boş port yoksa ne yapılır?

Haber

Çağımızın yaygın problemi: Teknoloji bağımlılığı çocukların fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkiliyor

Acıpayam Sağlıklı Hayat Merkezi Çocuk Gelişimcisi R. Mukaddes Sarıkaya, teknoloji bağımlılığının çocukların fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekerek çocuklarda teknoloji bağımlılığı ile ilgili ebeveynlere ve öğrencilere önerilerde bulundu.

Kadin

Türkiye'de internet hızına şikayet yüzde 615 arttı! Cayma bedeli isyan ettirdi, kullanıcılar o soruna veryansın etti

Türkiye'deki internet kullanıcıları internet hızından, cayma bedelinden, bağlantı kopmalarından ve benzeri sorunlardan bezmiş durumda. Öyle ki söz konusu sorunlarla ilgili şikayetler geçen yıla oranla yüzde 615 arttı. Şikayetvar'da isyan eden internet kullanıcıları taahhüt bitiminde yüzde 300'ü geçen zamlara, 144p çözünürlükte video izleyememeye ve benzeri sorunlara isyan etti.

Haber

Düzenli olarak çöp kutularını karıştırıyor! Buldukları şaşkına çevirdi... Hepsini internetten satıyor

İngiltere'de yaşayan bir kadın, mağazaların arkasındaki çöp kutularını karıştırdıktan sonra bulduğu ilginç eşyaları ve ürünleri sosyal medya hesabından paylaştı. Kadının paylaşımları büyük ilgi görürken genç kadının bulduğu pahaca birbirinden değerli ürünleri internet sitesi üzerinden satıyor. Genç kadının sosyal medyadaki paylaşımlarına çok sayıda yorum gelirken bazıları bunu denemeyi düşündüğünü belirtti. Bazıları ise dükkanların bu ürünleri çöpe atmak yerine neden bağışlamadığını sorguladı.

Kadin

Herkes bu durumu yaşıyor! ’Dünyada 10 yıl içinde en ciddi hastalıklardan biri olacak' diyerek uyardı

İnternet bağımlılığı, bireyin internet kullanımını kontrol etme güçlüğü çektiği durumu ifade eder. Aşırı internet kullanımına duyulan isteğin belirgin olması, çevrimiçi geçirilen zamanın farkına varılamaması, internetten uzak kalındığında ortaya çıkan sinirlenme gibi belirtileri vardır. İnternet bağımlılığı hakkında uyarılarda bulunan Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Çevik, “Dünyamızda gelecek 10 yıl içerisinde en ciddi hastalıklardan biri internet bağımlılığı olarak görülüyor” dedi.

Haber

Kuryeye ahlaksız teklif! Siparişine yazdığı notla taciz etti... Evine davet edince kurye arkasına bakmadan kaçtı

İnternetten market siparişi veren erkek müşteri, sipariş notuna eklediği cümleyle kuryeyi taciz etti. Notu okuduktan sonra durumdan şüphelenen kurye cep telefonuyla kayıt ederek siparişin teslimatını yapmaya karar verdi. Paketi teslim ettiği sırada müşteri kuryeyi evine davet etti. Teklifi duyan kurye ise arkasına bakmadan kaçtı.

Trend

Kiralık villa ilanıyla doktoru dolandıran şüpheliye 10 yıla kadar hapis talebi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, internetten sahte kiralık villa ilanı vererek bir doktoru dolandırdığı iddia edilen kişi hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Yurthaber

Solar maksimum evresi geliyor: Bilim insanlarından korkutan uyarı! İnternet haftalarca olmayabilir...

Bilim insanları, güneşin her 11 yılda bir girdiği "solar maksimum" evresine 2024 yılının başında girilebileceğini, bunun da beraberinde haftalarca sürecek internet kesintilerine sebebiyet verebileceğini açıkladı.

Haber

Ulaştığı hızla bu ne hız dedirten dünyanın en hızlı interneti tanıtıldı: Sadece bir saniyede 150 yüksek çözünürlüklü filme eşdeğer veri aktarabiliyor

İnternet hızlarının daha daha yükselmesi için dünya çapında çalışmalar sürerken, bir ülke bu konuda oldukça büyük bir adım attı! Bahsettiğimiz ülke: Çin... Çin, saniyede 1,2 terabit hızla çalışan dünyanın en hızlı internetini tanıttı, sektör tahminlerini aşarak dünyanın ilk yeni nesil internet hizmetini başlattı! Bu internet ağı, sadece bir saniyede 150 yüksek çözünürlüklü filme eşdeğer veri aktarabilecek kadar olağanüstü bir kapasiteye sahip.

Haber

İnternetten otomobil satın almak istedi, başına gelmeyen kalmadı!

Trabzon'da, internetten otomobil satın almak isteyen kişinin başına gelmeyen kalmadı. Araç sahibi 740 bin lirasının dolandırıldığı iddiasıyla polise başvurdu.

Haber

Bakan Abdulkadir Uraloğlu'ndan ücretsiz internet hediyesiyle ilgili karar!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ulaşan ve Erişen Türkiye 2053 Üniversiteler Arası Fikir Yarışması'nın tanıtım programında gençlerle bir araya geldi. Uraloğlu, üniversite öğrencilerine ücretsiz internet uygulaması için tarih verdi.

Haber

Bakan Uraloğlu açıkladı! Türkiye'de genişbant internet abone sayısı 93,1 milyona ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yılın ilk yarısı itibarıyla genişbant internet abone sayısının 93,1 milyona ulaştığını bildirdi. Uraloğlu, yılın ilk yarısı itibarıyla mobil şebekelerde aylık ortalama kullanım süresinin 477, sabit şebekelerde ise 95 dakika olduğuna dikkati çekerek, "İnternet abone sayısı incelendiğinde 71,7 milyonu mobil olmak üzere toplam genişbant internet abone sayısı 93,1 milyona ulaştı." dedi.

Haber

Android ve İOS telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır? İnternet nasıl paylaşılır?

Günümüzde ister evde olsun ister işte isterse de dışarıda olsun internete her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Çoğu insan alışverişini veya işini internet üzerinden hızlı bir şekilde halletmektedir. Ayrıca oyun oynamak, video izlemek gibi aktivitelerde yine internet bağlantısı ile gerçekleşmektedir. Ancak bazı durumlarda akıllı telefonlarda mobil internet paketi bitebilir. Böyle bir durumda başkasının cihazından internet alınabilir. Peki, Android ve İOS telefonlarda internet paylaşımı yapılır mı?

Haber

Herkes kullanıyor! Canan Karatay bağışıklığı çökerten en büyük tehditleri sıraladı! Elimizden düşürmüyoruz ama...

İç Hastalıkları Uzmanı Canan Karatay ezber bozan açıklamalarına yenisini ekledi. Akıllı telefonların yaydığı radyasyona dikkat çeken ve 4.5 G ile 5.5 G mobil iletişim teknolojisine ilişkin uyarıda bulunan Canan Karatay bunların olumsuz etkilerini tek tek sıraladı.

Haber

'Telefonuma indirdim, 40 dolar kazandığımı gördüm! 3 günde iyi kazançtı' İnternette görüp tıkladı... 45 bin dolar beklerken 12 bin 500 dolardan oldu

Isparta'da emekli hemşire Zeynep Naile Dilmaç'in (50) yüksek kazanç ümidiyle tıkladığı internet reklamı hayatını kararttı. Telefonla kendisini arayan dolandırıcılara inanıp 12 bin 500 dolar tutarında kredi çeken Zeynep Naile Dilmaç, "Paramın geri geleceğini düşünmüyorum. Lütfen bu dolandırıcılara inanmayın, kanmayın. İnternette gördüğünüz her şeye kapılmayın" dedi.

Haber

İnternetteki ek iş ilanına tıkladı, hayatının şokunu yaşadı! Tam 300 bin lira...

Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. İnternette ek iş arayan H.M., ek kazanç elde etmek isterken hayatının şokunu yaşadı. Kendisine gönderilen hesaba 300 bin lira yatıran H.M., dolandırıldığını anlayınca soluğu emniyette aldı. İşte akılalmaz dolandırıcılık olayının detayları...

Haber

Bakan Abdulkadir Uraloğlu açıkladı! Genişbant internet abone sayısı 91,6 milyona ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 72,5 milyonu mobil olmak üzere toplam genişbant internet abone sayısının 91,6 milyon olduğunu açıkladı. Bakan Uraloğlu, 2003 yılından itibaren Türkiye’nin iletişim altyapısında çok büyük ilerlemeler kaydedildiğini belirterek, "İnternet abone sayısı 72,5 milyon mobil olmak üzere toplam genişbant internet abone sayısı 91,6 milyona ulaştı." dedi.

Haber

Mersin merkezli dolandırıcılık operasyonunda 4 şüpheli yakalandı

Mersin merkezli 3 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber

İnternette sattığı oyun konsolunu göndermedi: 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı!

Samsun'da internetten satışa sunduğu oyun konsolunu parasını almasına rağmen göndermeyen şahıs, yargılandığı mahkemece "dolandırıcılık" suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası ve ayrıca adli para cezası verildi.

Haber

Adana merkezli sahte ilanla dolandırıcılık soruşturmasında 6 zanlı tutuklandı

Adana merkezli 4 ilde, internetten verdikleri sahte araç satış ilanlarıyla 14 kişiyi dolandırdığı öne sürülen kişilere yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheliden 6'sı tutuklandı.

Yurthaber

Adana merkezli sahte ilanla dolandırıcılık soruşturmasında gözaltı sayısı 11'e çıktı

Adana merkezli 4 ilde, internetten verdikleri sahte araç satış ilanlarıyla vatandaşları dolandırdığı öne sürülen kişilere yönelik soruşturma kapsamında 1 kişi daha yakalandı.

Yurthaber

'Antika yazılı taş' yazıp 20 bin TL fiyatla internette satışa koydu! Harekete geçildi... İncelemede ortaya çıktı

Kahramanmaraş'ta internet üzerinde 20 bin TL fiyatla ve 'Antika yazılı taş' yazısıyla satışa çıkarılan kitabe için harekete geçildi. Osmanlı dönemindeki bir çeşmeye ait olduğu belirlenen 'kitabe', Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nce koruma altına alındı. Kitabenin 1835-1836 tarihli çeşmeye ait olduğu ve 6 satırdan oluştuğu öğrenildi.

Haber

İnternette video izleyerek öğrendi! Köyden tüm Türkiye'ye satıyor... Yurt dışından bile talep var

Bilecik'teki Koyunlu köyünde yaşayan Derya Kaytan, arkadaşında görüp internetten video izleyerek öğrendiği amigurumi tekniğiyle 4 yılda bebek ve hayvan figürlü binlerce oyuncak üretti. Sosyal medya üzerinden Türkiye'nin pek çok iline çok sayıda satış yaptığını söyleyen Kaytan, kendisine yurt dışından bile ulaşanların olduğunu ve onlara da ürünlerini gönderdiğini anlattı.

Finans

İnternetten aldığı elbise eve gelince hayal kırıklığına uğradı! Sosyal medyada viral oldu

İnternetten alışverişin artmasıyla birlikte birçok kişi kıyafetlerini mağazadan almak yerine internetten almayı tercih ediyor. Oldukça zaman kazandıran bu durum çeşitli problemlere neden olabiliyor. TikTok'ta internetten aldığı balo elbisesini paylaşan bir kadın yaşadığı hayal kırıklığını göstererek viral oldu.

Kadin

Üniversite öğrencilerine 10 GB ücretsiz internet mi verilecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 GB ücretsiz internet müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine 10 GB ücretsiz internet müjdesi geldi. Konuya ilişkin açıklama AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda yapıldı. Birçok kişi internette araştırma yapıyor. Peki, Üniversite öğrencilerine 10 GB ücretsiz internet mi verilecek? 10 GB ücretsiz internet nasıl alınır, nasıl kullanılır?

Finans

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: 2022'de 65 milyar 256 milyon gigabayt internet kullandık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2022 yılında 319 milyar dakikadan fazla telefon görüşmesi gerçekleştirildiğini ve 65 milyar 256 milyon gigabayt internet kullanıldığını açıkladı.

Haber

6 aylık bebeğine lazımlık eğitimi veren ünlü model Gisele Bündchen'den hayatınızı kolaylaştıracak ebeveynlik ipuçları

42 yaşındaki Gisele Bündchen, yaşına rağmen koruduğu düzgün fiziği, kusursuz cildi ve özel hayatıyla dikkat çekiyor. 2 çocuk annesi olan Gisele Bündchen, çocuklarında uyguladığı ebevenylik ipuçlarını paylaştı. 6 aylık bebeğine lazımlık eğitimini nasıl verdiğini anlatan Gisele'nin tüyoları hem cebinizi rahatlatacak hem de daha konforlu olmanızı sağlayacak.

Kadin

Çevrimiçi ders işlerken görüntü donma numarası yapan öğrenci yakayı böyle ele verdi! O anlar sosyal medyada gündem yarattı

Koronavirüs pandemisiyle birlikte çevrimiçi ders uygulaması pek çok kişinin kurtarıcısı olmayı başardı. İsmi Duygu olarak açıklanan bir öğrencinin çevrimiçi ders sırasında öğretmeninin sorusuna cevap vermemek için “Görüntüm dondu” numarası yaptığı anlar sosyal medya gündem oldu. Öğrenciyi kardeşinin odaya girmesi ele verdi.

Trend

Caretta caretta ve tespih... Gören şaşırıyor! 'Orijinaldir'

İnternette caretta caretta kabuğundan satılık tespihler pes dedirtiyor. İlanlarda orijinal olarak gösterilen tespihler, yasak olmasına rağmen internet sitelerinden satışa çıkarılıyor. Dünyada nesli tehlike altındaki türlerden caretta carettaların kabuklarından yapılan tespihler, internetten 850 ile 6 bin lira arasında fiyatlarla satılıyor. Yetkililerin belirttiğine göre ise satışın tespiti halinde 26 bin 390 lira ceza uygulanıyor.

Haber

200 TL ucuz diye internetten aldı, 30 km yol yapınca arabasından oluyordu! 50 bin TL zararı var...

İnternetten piyasa değeri 200 TL ucuz diye motor yağı satın alan öğretim üyesi olan Mahmut Durmaz adeta hayatının şokunu yaşadı. Aldığı yağı aracına koyan Durmaz, 30 kilometre yol yapıp yağı değiştirse de 50 bin TL'lik zarara uğramadan kurtulamadı. "İnternete güvenim kalmadı" diyen Durmaz, alınan yağın gerçek olup olmadığının anlaşılması için ustaların söylediği o detayı anlattı.

Haber

SpaceX, OneWeb internet uydularını başarılı bir şekilde fırlattı

Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, Londra merkezli iletişim firması OneWeb'e ait 40 internet uydusunu daha Falcon-9 roketi ile yörüngeye gönderdi.

Haber

Adana'da internetten tanıştığı kişiyi gasbeden şüpheli tutuklandı

Adana'da, internetten tanıştığı kişiyi bıçakla yaralayıp 500 avrosunu gasbeden zanlı tutuklandı.

Yurthaber

İnternetten alışverişin kurbanı oldular! İnternettekiyle gelen arasındaki fark hüsrana uğrattı

İnternet hayatımızda birçok alanın kolaylaşmasını sağladı. Kıyafet denemeyi sevmeyen ve mağaza dolaşmaya zamanı olmayan kişiler internet üzerinden alışveriş yaparak bu sorunlarını pratik bir şekilde hallediyor. Ancak internetten söylenen kıyafetler her zaman istenilen sonucu vermeyebiliyor. İnternetten söylediği ile gerçekteki arasındaki farkı paylaşan kadınlar görenleri hayrete düşürdü.

Kadin

İran'da tansiyon gittikçe yükseliyor! Canlı yayında duyurdu, tüm dünya ile bağlantıları kesiliyor

İran'da genç bir kadının ahlak polisi tarafından gözaltına alınıp öldürülmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor. Molla rejimi gösterileri bastıramayınca yeni bir hamle yaptı. Bir rejim görevlisi İran genelinde internetin kesileceğini açıkladı. Bununla da kalmayan rejim birçok bölgede sıkı yönetim ilan etti.

Haber

İşkenceye bir son verin: Çekmeyen internet bağlantısını hızlandırmak kolay! Wifi sinyallerinin artması için...

Pandemiyle birlikte artan evden çalışma sistemi çok daha rahat görünse de ansızın giden internetler oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bir şeyler izlerken veya çalışırken aniden giden internet bağlantılarından şikayetçiyseniz internet bağlantısını hızlandırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kadin

1 TL’ye 7 bin TL’lik tableti aldı! Tüketiciler Birliği Başkanı tek tek anlattı! Herkes imkansız sanıyor ama...

İnternet sitelerinde yapılan tuzağa karşı vatandaşlara çok önemli bir uyarı geldi. Bir alışveriş sitesindeki ‘1 TL’ye 7 bin TL’lik tablet’ kampanyasına katılan vatandaşın yaşadıkları şoke etti. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin tüm detayları tek tek anlatırken internet sitelerinin ‘sehven yapılmış’ tuzağına karşı da tüketicileri uyardı. Şahin, “Sehven yapılmış, mesajında bir tuzak var, bu tuzağı küçük değil büyük firmalar dahi yapabiliyor” dedi.

Finans

Podyum ve gerçekler bambaşka! Podyumda giyilen kıyafetlerin ünlülerdeki görünüşü

Podyumda veya online alışveriş sitelerinde gördüğümüz kıyafetlerin üzerimizde nasıl görüneceğini oldukça merak ediyoruz. Bazen podyumda yapılan fark etmediğimiz ufak hileler ile kıyafetler bambaşka görünebilirken bazen ise alınan kıyafet üzerimizde çok daha güzel görünüyor. Ünlüler özel günlerinde podyumda giyilen kıyafetleri tercih ederek aradaki farklılıkları gösterdi.

Kadin

Trafik sigortasında büyük tuzak! Polis çevirmesine girene kadar anlamadı bile…

İnternetten trafik sigortası yaptıranlar dikkat! Ankara’da yaşayan bir vatandaş internetten sigorta yaptırdı dolandırıcıların tuzağına düşüp hem parasından oldu hem de trafik sigortası olmadığı için ceza yedi. Arama motoruna sigorta yaptırmak istiyorum yazınca ilk çıkan siteye tıkladı başına gelenleri polis çevirmesine girene kadar anlamadı. İşte trafik sigortasındaki büyük dolandırıcılığın detayları…

Finans

Çok bildiğimiz kurumsal firma Araba kiralamak istedi internete yazdı başına gelmeyen kalmadı... Artık bu yöntemi kullanıyorlar!

İnternetten araç kiralamak isteyenler yanlış tercih yaptıklarında bir anda dolandırıcıların eline düşebiliyorlar. Benzer bir olay, Diyarbakır'da araba kiralamak isteyen bir çiftin başına geldi. Giyim sektöründe çalışan Mehtap ve Mahmut Taş çifti, acil olarak Ankara'ya gitmek üzere internetten bir araç kiralama şirketinin numarasını aradı. Ancak çift, kurumsal araç kiralama şirketinin ismi kullanılarak açılmış sayfaya tıklamıştı. İletişime geçtikleri şahıslar, çifti 7 bin 200 TL dolandırdı.

Haber

Ordu'da internetten araç kiralamak isteyen kişi dolandırıldı

Ordu'da yaşayan öğretim üyesi, internet üzerinden araç kiralamak isterken 1550 lira dolandırılınca polise başvurdu.

Yurthaber

Genç kuşak vaktini internette harcıyor! Geçirdikleri zaman televizyon izleme süresini yaklaşık 3'e katladı

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 15-21 yaş grubundaki gençlerde günlük televizyon izleme süresinin 1 saat 42 dakika, günlük internet kullanımı ortalamasını 4 saat 37 dakika olarak belirledi.

Haber

İnternet faturasını düşürmek mümkün! Bütçeyi sarsan internet faturalarını düşürme yöntemleri

İnternet faturaları tıpkı doğalgaz, su ve elektrik faturaları gibi bütçeyi sarsan faturalar arasında bulunuyor. İnternet hayatımızı daha kolay bir şekilde devam ettirebilmemiz için önem taşıyor. Ancak yüklü faturalar ev ekonomisini zorlayabiliyor. İnternet faturalasından tasarruf etmek için internet faturalarını düşürme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kadin

Twitter, WhatsApp ve Instagram çöktü mü? Sosyal medya ve internete erişimde sıkıntı mı var? BTK nedenini açıkladı! Bant daraltma uygulaması nedir?

Twitter, WhatsApp ve Instagram çöktü mü, sosyal medya uygulamaları ve internet neden yavaşladı? Instagram, Twitter, WhatsApp, TikTok ve YouTube gibi çoğu sosyal medyanın kullanıcıları, "Instagram, WhatsApp ve Twitter çöktü mü, internette sorun mu var? internet yavaşladı mı?" sorularının cevabını arıyor. Kullanıcılar sosyal medyada erişim sorunu ve internette yavaşlama olduğunu bildirdi. Bu, kısa sürede gündem olurken, BTK'dan bant daraltma açıklaması geldi. Peki bant daraltma uygulaması nedir?

Haber