Jinekomasti Haberleri

Jinekomasti ameliyatını SGK karşılar mı? Jinekomasti nedir?

Erkeklerde gelişen meme büyümesi, vücuttaki östrojen ve testosteron hormonunun dengesizliğine işaret eder. Bu kişiler meme büyümesi sebebiyle jinekomasti tedavisi için özel ve devlet hastanelerine başvurabilirler. Bu tedaviden yararlanmak isteyenlerin ise en çok merak ettiği soru ise özel ve devlet hastanelerinde gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatının SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığıdır.

Haber 30-12-22 16:48

Erkeklerde memede büyüme neden olur? Jinekomasti nasıl anlaşılır, nasıl geçer? Erkeklerde meme büyümesinin sebepleri ve tedavisi

Bazı erkeklerin şikayetçi olduğu sorunlardan bir tanesi de erkeklerde memede büyüme problemidir. Farklı nedenlere bağlı olarak gelişebilen bu durum, sorunun nedenine ve şiddetine bağlı olarak farklı yöntemlerle giderilebilir. Peki, jinekomasti nasıl anlaşılır, nasıl geçer? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin konuyla ilgili bilgiler verdi. İşte erkeklerde meme büyümesi sebepleri ve tedavisi

Haber 09-02-21 15:59

Erkeklerde göğüs büyümesi operasyonu nedir?

Göğüs büyümesi (jinekomasti) erkeklerin psikolojisini oldukça olumsuz yönde etkileyebilen fiziksel sorunlar arasında yer aldığını söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

Haber 17-03-20 14:06

Jinekomasti nedir? Jinekomasti ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Erkekler tarafından en sık tercih edilen estetik uygulama olan jinekomasti nedir? Erkeklerin korkulu rüyasının son bulmasını sağlayan jinekomasti ameliyatı hastayı fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlatarak kendine güveninin gelmesini sağlıyor. Peki jinekomasti ameliyatı sonrası ne oluyor? İşte jinekomasti ile ilgili merak edilenler...

Haber 14-01-20 15:55

Diğer Haber Etiketleri

Jinekomasti

Jinekomasti Hakkındaki Haberler Mynet'te. Jinekomasti Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Erkeklerin yeni trendi: Jinekomasti

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Burak Türkyılmaz, erkeklerin estetik dünyasındaki en popüler uygulama olan jinekomasti hakkında merak edilenleri anlattı.

Trend 19-12-19 15:32

Mahkeme 'İlaçlar memelerimi büyüttü' diyen erkeği haklı buldu

Amerikan ilaç firması Johnson & Johnson, aldığı anti-psikotik ilaçların memelerini büyüttüğü ve ilacın üzerinde bu konuda bir uyarının yer almadığını söyleyerek dava açan bir kişiye 8 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Trend 09-10-19 13:40

Jinekomasti'den Kurtulmanın Şimdi Tam Zamanı!

Son yıllarda erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) vakaları gün geçtikce daha sık görülür oldu.

Kadin 05-09-19 15:32

Göğsünüzü gere gere dolaşın

Erkeklerde meydana gelen östrojen ve testosteron dengesi bozukları sonucunda ‘jinekomasti’ adı verilen meme büyümesi ortaya çıkar. Meme büyümesi genellikle çift taraflı görülmektedir. Ancak bazı durumlarda tek taraflı olarak da meydana gelebilir.Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, jinekomasti teşhisinin nasıl gerçekleştiğinden tedavi yöntemlerine kadar tüm ayrıntıları bizler için açıkladı.

Trend 26-04-19 15:04

Jinekomasti nedir? Jinekomasti tedavisi nasıl olur? Vaser liposuction ile jinekomasti tedavisi

Erkeklerde meme büyümesi olarak da bilinen jinekomasti oldukça sık görülen ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir sorundur. Jinekomastinin pek çok farklı nedeni olsa da tedavisi genellikle meme küçültme ameliyatı ile mümkündür.

Trend 12-02-19 11:59

Jinekomasti ne demek? Jinekomasti neden olur? Jinekomasti ameliyatı sonrası ne yapmalı?

Günümüzde erkeklerin kabusu haline gelen meme büyümesi diğer bilimsel adıyla “Jinekomasti”, her geçen daha büyük bir sorun haline geliyor. Önceden alanında uzman sporcuların daha çok karşılaştığı bir sorunken, artık düzenli spor yapanlarda da görülebiliyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz, Jinekomasti ve spor arasındaki ilişkiye değindi. Op. Dr. Yılmaz , operasyonundan risklerine kadar sizler tüm ayrıntılarını tek tek sizler için açıkladı.

Haber 14-11-18 15:34

Karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları jinekomastiye yol açabilir

Erkeklerde göğüslerin normalden büyük olması durumuna jinekomasti ismi verilir. Bu durum tıbbi olarak altta bir kitle ya da tümöral bir oluşum yoksa genelde bir soruna yol açmasa da çoğu kişide estetik olarak sorun yaratır. Erkek hastalarda havuza, denize girerken, toplum içinde ciddi psikolojik sıkıntılar yaratabilir. Op. Dr. Barış Şahin bu haftaki yazısında jinekomasti ameliyatını el aldı.

Kadin 12-10-18 11:13

Erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) hakkında merak edilenler

Prof. Dr. Koray Coşkunfırat erkekte meme büyümesi Jinekomasti hakkında sıkça sorulan soruları cevapladı.

Kadin 06-07-18 17:22

Bu kez erkekler memelerini saklıyor!

Erkeklerde anormal meme büyümesi olarak adlandırılan jinekomastinin tedavisine ilişkin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, önemli açıklamalarda bulundu.

Kadin 23-05-18 15:07

Jinekomasti kabus olmaktan çıkıyor!

Erkeklerde görülen meme büyüklüğü, bir diğer adıyla jinekomasti hastalığı artık kabus olmaktan çıkıyor.

Haber 16-11-17 14:48

Jinekomasti ameliyatları yaygınlaşıyor

Geçtiğimiz Murat Boz’un uygulatıp uygulatmadığı polemiğiyle gündeme gelen Jinekomasti ameliyatları, göğüs bölgesinde sarkıklık sorunu yaşayan pek çok erkeğin tercihi haline geldi.

Haber 08-11-13 13:53

Her 3 erkekten 1’inde meme kanseri riski

Genellikle kadınlarda rastlanan meme kanseri hastalığı son yıllarda erkeklerde de sıklıkla görülmeye başlandı.

Haber 07-10-13 15:44

Erkeklerde meme büyümesinin nedenleri?

Jinekomasti, erkeklerde meme dokusunun büyümesine verilen isimdir, tek tarafta veya iki taraflı olabilir, memede hassasiyete ve ağrıya sebep olabilir. Bazı erkek çocukları veya erişkin erkeklerde meme bölgesinde normalden fazla yağ toplanması oluşabilir, bu duruma pseudojinekomasti (yalancı jinekomasti) denir. Jinekomasti ile aynı şey değildir ve kozmetik görüntü dışında patolojik bir durum oluşturmaz. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Koç, Mynet okurları için yazdı.

Haber 15-12-06 02:50