Korona Haberleri

Korona bitmeden yeni kâbus başladı! Kolera nedeniyle ölüm sayısı giderek artıyor

Koronanın hayatımıza girmesiyle birlikte tüm dünya Maymun çiçeği, Strep A gibi birçok hastalıkla savaşmaya başladı. Son günlerde giderek artan kolera salgını nedeniyle binlerce kişinin hayatını kaybetmesi tedirginliğe yol açtı. Malavi'de uzmanlar kolera salgını hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 26-01-23 09:03

Çin'de kırmızı alarm! Cesetleri koyacak yer kalmadı... Uzmanlar uyardı: ''90 güne içinde...''

Çin'den gelen görüntüler herkesi şoke etti. Ülkenin son zamanlarda sıfır vaka politikasının gevşetmesinin ardından Çin'deki durumun iyiye gitmediği iddia edildi. Her ne kadar Pazartesi günü yalnızca iki ölü bildirilmiş olsa da, sosyal medyada yayılan görüntülerde hastanelerde cesetlerin biriktiği görüldü.

Trend 21-12-22 15:59

Dünya bunu konuşuyor! Türkiye'de görüldü mü? Covid-19'un tedavilere direnç gösteren yeni varyantı: 'BQ1'

Bilim insanları, korona virüsün Omicron varyantının yeni bir türü olan ve Covid 19 için geliştirilmiş mevcut tedavi yöntemlerine direnç gösterdiği keşfedilen BQ1 adlı varyanta karşı uyardı. 50 ülkede tespit edildiği bildiren bu tür dünya çapında endişe yaratırken, yetkililer bu yeni varyanta karşı tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Trend 06-12-22 16:42

‘Sıfır vaka’ politikasının uygulandığı Çin’den tartışma yaratan görüntüler! Kadına zorla anal korona testi yapıldığı iddia edildi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığı düşünülen ve tüm dünyaya yayılarak kısa sürede pandemiye dönüşen koronavirüs Çin’de hala büyük panik yaratıyor. Dünya genelinde aşıyla birlikte normalleşme adımları atılırken Çin ‘sıfır vaka’ politikası kapsamında sert tedbirler uygulmaya devam ediyor. Son olarak Çin’de sağlık ekiplerinin zorla anal koronavirüs testi yapmaya zorlandığı iddia edilen bir kadına ait görüntüler sosyal medyada gündem yarattı.

Trend 28-11-22 14:39

Korona

Korona Hakkındaki Haberler Mynet'te. Korona Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Açlıktan ölmek üzere olan kadının yasaklardan kaçmak için bulduğu çare şaşırttı! Metroda başına bir poşet geçirip muz yeyince...

Çin'in Wuhan kenti Covid 19 pandemisinin ortaya çıktığı bölge olarak gündem olmuş, sonrasında ise sert sıfır vaka politikasıyla sık sık gündeme gelmişti. Salgın devam ederken birçok yasağın da hala yürürlükte olduğu Wuhan kentinde bir metroda çekilen görüntüler kısa sürede viral oldu. Bir kadının kafasına kocaman bir poşet geçirip metroda muz yediği anlar, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Trend 07-11-22 10:42

Dikkat! Belirtisi değişti: Covid enfeksiyonu ilk darbeyi tuvaletten vuruyor

Covid-19 2019 yılından beri tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 birçok olumsuz duruma yol açıyor. Koronavirüse yakalanan kişilerin bu virüsü ilk günlerde fark edip izole olmaları toplum sağlığı için büyük önem taşıyor. Uzmanlar Delta ve Omicron varyantlarının belirtileri hakkında uyarıyor.

Haber 23-10-22 10:51

Uzmanlar uyarıyor: Bu kış virüslerin çok daha fazla artması bekleniyor

Kış aylarında virüsler çok daha bulaşıcı olabiliyor. Kapalı alanlar virüslerin hızlı bir şekilde bulaşmasına neden oluyor. Uzmanlar özellikle bu kış virüslerin artabileceğini belirterek hasta olan kişilerin yapmaları gerekenleri açıkladı. Bilinçli bir şekilde kendinizin ve çevrenizin hastalanma riskini azaltabilirsiniz.

Haber 02-10-22 12:19

Dikkat! Daha önce Covid olduysanız bu hastalığa yakalanma riskiniz yüksek

Covid-19 hayatımıza girdiğinden beri hem sağlık hem de sosyal açıdan birçok değişim yaşamamıza neden oldu. Toplumda birçok insan oldukça korunmasına ve aşı olmasına rağmen koronavirüse yakalandı. Yapılan araştırmalar daha önce Covid geçiren kişilerin bazı hastalıklara yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğunu buldu.

Haber 16-09-22 10:37

Kod adı: LsPyV KY187! Covid’in çıkış noktasında yeni kriz

Wuhan'da koronavirüsü yaydığı iddia edilen laboratuvarda yeni bir virüs tespit edildiği iddia ediliyor. ABD’nin Covid’i yaymakla suçladığı ve gündemden düşmeyen Çin’deki Wuhan Viroloji Enstitüsü'ndeki araştırmacılar farelerde 'daha fazla değerlendirilmesi' gereken yepyeni bir virüs tespit etti. İngiliz basınında yer alan iddialara göre, bu virüsün kod adı LsPyV KY187 ve insanlar üzerindeki etkisinin 'belirsiz olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini' söylüyor.

Haber 31-08-22 07:52

Covid'e karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyenlerin bir numaralı tercihi krill yağı

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle bağışıklık sistemini güçlendirmek için takviye ürünler kullanmaya başlayan insanların sayısı epey arttı. Çoğu kişi "Bağışıklığımı nasıl daha güçlü hale getirebilirim?", "Hangi takviyeleri kullanmalıyım?" diyerek araştırmaya girişiyor. Son dönemlerde krill yağı da gerek koronavirüse gerek başka hastalıklara yakalanmamak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyenlerin ilgi odağı oldu. Biz de birçok faydaya sahip krill yağı önerilerini sizin için derledik.

Haber 05-08-22 14:10

Yeni koronavirüs belirtileri neler? Covid-19 belirtileri değişti! İşte Covid (corona) BA.5 varyantı belirtileri

Koronavirüste meydana gelen yeni BA.5 varyantı, vaka sayılarındaki artışla beraber gündem oldu. Şimdiye kadar ortaya çıkan en bulaşıcı varyant olarak bilinen Omicron alt varyantı BA.5 belirtileri ise güncellendi. Covid-19 BA.5 varyantında tat ve koku kaybı ve nefes darlığı belirtiler artık daha az yer alırken, artık başka belirtiler daha fazla görülüyor. Peki yeni koronavirüs belirtileri neler? İşte Covid (corona) BA.5 varyantı belirtileri...

Haber 29-07-22 17:24