Lenfoma Haberleri Ve Son Dakika Lenfoma Haberleri

Lenfoma Haberleri Ve Son Dakika Lenfoma Haberleri

Lenfoma, lenfosit adı verilen bağışıklık sisteminin enfeksiyonla savaşan hücrelerinde başlayan lenf kanseridir. Bu hücreler lenf düğümlerinde, dalakta, timusta, kemik iliğinde ve vücudun diğer kısımlarında bulunur. Lenfoma hastalığı görülen bireylerde lenfositler değişir ve kontrolden çıkar. Hodgkin ve hodgkin olmayan lenfoma şeklinde ikiye ayrılır. Her lenfoma türü farklı bir oranda büyür ve tedaviye farklı yanıt verir. Lenfoma genel olarak enfeksiyonla savaşan lenfositlerde başlar. Lenfoma tedavisi ise lenfoma tipine ve evresine bağlı olarak değişebilir. Lenfoma, lenf sisteminde hasar veya tıkanma olduğunda vücut dokularında biriken lenfödem ile aynı hastalık türü değildir. Öksürük, nefes darlığı, yüksek ateş, gece terlemeleri, yorgunluk ve ani kilo kaybı gibi her yaşta görülebilen semptomlara sahiptir.

Lenfoma Haberleri

Yoğun bakımda entübe edilen Özkan Uğur'un yeğeninden tepki: 1 saat içinde...

Ünlü müzik grubu MFÖ'nün üyesi başarılı müzisyen Özkan Uğur, entübe edildi. Üç aydır yoğun bakımda olduğu öğrenilen ünlü sanatçıya ilişkin sosyal medyada yer alan asılsız haberler sonrası dikkat çeken bir açıklamada bulunuldu. Özkan Uğur'un yeğeni Özlem Uğur yüzlerce mesaj aldığını belirtip "1 saat içinde sosyal medyada amcamla ilgili yayımlanan haber asılsızdır. Yüzlerce mesaja cevap vermeye çalışıyorum. Lütfen müsterih olunuz" ifadesini kullandı.

Magazin 25-06-23 09:49

Lenfoma tedavisi görüyordu! Hakan Özoğuz sağlık durumunu açıkladı

Yaklaşık bir yıldır lenfoma tedavisi gören Athena grubu üyesi Hakan Özoğuz sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından son durumuna dair bilgi veren Özoğuz tedavisinin bittiğini duyurdu.

Magazin 14-06-23 17:26

Kanserin ilk belirtisi olarak biliniyor! Her şey yürürken ortaya çıkıyor

Kanser her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında yer alıyor. Kanseri erken teşhis etmenin ne kadar önemli olduğu her fırsatta belirtiliyor. Erken teşhis için kanserin ilk belirtilerine dikkat etmek gerekiyor. Yürüme sırasında ortaya çıkan bir durumun üç tehlikeli kanserin ilk belirtisi olduğu öğrenildi.

Haber 02-03-23 16:59

Gökhan Özoğuz kansere yakalanan kardeşi Hakan Özoğuz'un son durumunu açıkladı

Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına katılan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, lenfoma tedavisi gören kardeşi Hakan Özoğuz'un son durumunu paylaştı.

Magazin 16-11-22 11:31

Tekirdağ'da bilim insanları kanserle mücadelede tedavi yöntemleri üzerinde çalışıyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde (NKÜ) görevli bilim insanları kanserle mücadele yöntemlerindeki çalışmaları sürdürüyor.

Yurthaber 08-11-22 07:40

Athena Hakan Özoğuz'dan üzücü haber! Bir süredir konserlerde yer almıyordu, lenfomaya yakalandı...

Sevilen müzik grubu Athena'nın gitaristi Hakan Özoğuz'un lenfomaya yakalandığı öğrenildi. Athena'nın solisti Gökhan Özoğuz'un ikiz kardeşi olan Hakan Özoğuz, tedavisi nedeniyle bir süredir bazı konserlerde yer alamıyordu.

Magazin 19-09-22 20:37

Lenfoma hastaları ile yakınları farkındalık yürüyüşünde bir araya geldi

Lenfoma hastaları ile yakınları farkındalık yürüyüşünde bir araya geldi

Yurthaber 18-09-22 17:35

Terlemeniz sıcak havalardan kaynaklanmıyor olabilir! O tehlikeli hastalığın belirtisi...

Terlemek toplumda sıklıkla görülen rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Bu durum hem terleyen kişiyi hem de çevresini oldukça rahatsız ediyor. Terlemenin genelde hava değişimlerinden meydana geldiği düşünülse de altında yatan neden çok ciddi olabiliyor. Terlemek lenf kanseri(lenfoma) belirtileri arasında bulunuyor.

Haber 16-09-22 09:30

Lenfoma veya löseminin sinyali olabilir! Bu belirtiler varsa, dikkat

Vücudun savunma mekanizmalarında önemli işlevler üstlenen lenf bezlerinin büyümelerine pek çok etken neden olabiliyor. Çocuklarda lenfatik sistem 10 yaşına kadar gelişimini sürdürüyor ve erişkinlere göre daha aktif çalışıyor. Lenf bezleri en sık baş-boyun bölgesinde olmak üzere; ensede, kulak önü ve arkasında, çene altında, koltuk altlarında, dirsekte, göğüs boşluğunda, karın içinde, kasıklarda ve diz arkasında yer alıyorlar.

Haber 30-03-22 11:07

Lenfoma kanseri ile mücadele eden Boğaç Aksoy'dan flaş karar!

'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı Volkan Komiser rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyordu. Aksoy'un yeniden setlere döneceği ortaya çıktı.

Magazin 19-10-21 13:46

Lenfoma belirtileri ve tedavisi nedir? Ağrısız şişliklere dikkat!

Lenfoma belirtileri gece terlemeleri, ateş, yorgunluk, halsizlik, lenf bezlerinde şişlik ve istem dışı kilo kaybı olarak özetlenebilir. İnatçı ve büyüyen lenf bezleri lenfomanın başlangıcında dikkat çeken belirtiler arasında yer alıyor. Ergenlik döneminde ve 55 yaş sonrasında ortaya çıkan lenfoma, tüm kanser türlerinin yüzde 5'ini oluşturuyor. Peki lenfoma tedavisi nasıl yapılıyor?

Haber 15-09-21 10:49

Lenf bezi kanserlerinin bazı türlerinde yüzde 95'e varan tedavi başarısı mümkün

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Kliniği ve Kök Hücre Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş: - "Tedavi edilebilir bir hastalık olan lenfoma, kür şansı olan, yani tedavi sonrası tekrarlamayacak ve sonuçları yüz güldürücü kanser tiplerinden biri" - "Güncel ilaç ve ışın tedavileriyle bazı lenfoma türlerinde yüzde 95'e kadar başarı şansı bulunuyor"

Yurthaber 14-09-21 12:37

Boğaç Aksoy kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Boğaç Aksoy'un son hali

Dizi ve sinema oyuncusu Boğaç Aksoy geçtiğimiz günlerde kansere yakalandığını duyurmuştu. Lenfoma kanseri ile boğuşan Boğaç Aksoy'un kim olduğu merak konusu oldu. "Boğaç Aksoy kimdir?" , "Kaç yaşında ve nereli?" sorularının yanıtı merak konusu oldu. Aksoy 35 Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. İşte Boğaç Aksoy'un son hali...

Magazin 09-07-21 22:50

Lenfoma kanserine yakalanan Arka Sokaklar oyuncusu Boğaç Aksoy, kemoterapi aldığı anları paylaştı

Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Volkan Komiser rolüyle hafızalara kazınan Boğaç Aksoy, geçtiğimiz aylarda lenfoma kanserine yakalandığını açıklamıştı. Genç oyuncu, kemoterapi gördüğü anlarda çektiği bir videosunu paylaştı.

Magazin 15-06-21 14:04

Lenfoma kanserine yakalanan Arka Sokaklar oyuncusu ilk kez anlattı! | Boğaç Aksoy kimdir? Boğaç Aksoy Arka Sokaklar’a geri dönecek mi?

Kanal D ekranlarının uzun soluklu polisiye dizisi Arka Sokaklar’da Volkan komiser karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, geçtiğimiz aylarda lenfoma kanserine yakalandığını açıklamıştı. Haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Boğaç Aksoy, tedavi olabilmek için Arka Sokaklar dizisinden ayrılmış ve hastanede tedavi görmeye başlamıştı.

Magazin 08-06-21 18:19

Lenfoma kanseri tedavisi gören Boğaç Aksoy Instagram'da merak edilen soruları cevapladı

Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde 'Volkan komiser' karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, bir ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. Tedavi görmeye başlayan ünlü oyuncu takipçilerinden gelen soruları yanıtladı.

Magazin 08-06-21 12:14

Boğaç Aksoy kimdir? Boğaç Aksoy'un sağlık durumu nasıl? Lenfoma nedir ve belirtileri nelerdir?

Kanal D ekranlarında uzun bir süredir yayın hayatına devam eden sevilen dizi “Arka Sokaklar”ın genç oyuncusu Boğaç Aksoy, Lenfoma kanseri olduğunu açıkladı. Haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Boğaç Aksoy’un sevenleri ise bu habere oldukça üzüldü. Kısa süre içerisinde birçok kişiden destek mesajları alan oyuncu sevenlerinden dualarını istedi.

Magazin 05-05-21 11:09

Ebru Şallı'dan oğlunun ölüm yıldönümünde yürek yakan paylaşımlar

Geçtiğimiz sene 16 Nisan'da oğlunun kaybeden Ebru Şallı, sosyal medya hesabından yürek yakan paylaşımlar yaptı.

Magazin 16-04-21 10:19

Arif Güloğlu'nun hastalığı ne? Ünlü oyuncudan hastalığıyla ilgili açıklama

Çok Güzel Hareketler 2 programının en sevilen oyuncularından biri olan Arif Güloğlu, lenfoma teşhisi sonrası kanser tedavisi görmeye başladı. Ünlü oyuncuya en büyük destek ise BKM Mutfak ekibinden geldi. Yılmaz Erdoğan bundan sonraki bütün skeçlerin Arif Güloğlu için olduğunu ifade etti. İşte, ayrıntılar...

Magazin 03-04-21 22:02

Lenf kanseri (Lenfoma) nedir? İşte lenf kanseri belirtileri...

Lenfatik sistemde oluşan kanserlerin genel adı olan Lenfoma belirtileri araştırılıyor. Lenf Kanseri olarak da bilinen hastalık yaygın olarak görülen kanser türleri arasında yer alıyor. En belirgin belirtileri düşmeyen ateş, öksürük, kilo kaybı gibi rahatsızlıklar olan lenf kanseri ile ilgili pek çok kişi ‘lenf kanseri nedir?’ , ‘lenf kanseri belirtileri nelerdir?’ gibi sorulara yanıt arıyor. İşte, Lenfoma belirtileri…

Haber 29-03-21 19:56

Lenfoma hastalığı nedir? Kısaca Lenfoma belirtileri neler nasıl anlaşılır?

Lenfositlerin oluşturduğu kanser türlerinden biri lenfomadır. Lenf dokusunda meydana gelen habis tümörüne denir. Günümüzde oldukça sık karşılaşılan lenfoma hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, tedavisi var mıdır? İşte detaylar!

Haber 03-12-20 09:20

Ateş ve terlemeye dikkat! Lenfomada erken teşhis hayat kurtarıyor

Lenfomanın erken evrede teşhis ve tedavi edildiğinde başarı oranının daha da arttığını söyleyen Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Özlem Şahin Balçık, “Hastalar erken dönemde hekime başvurdukları takdirde daha az sayıda tedavi kürü ile şifa elde edilebilmektedir. Böylece kemoterapinin ardından ileride oluşabilecek yan etkiler en aza indirilebilmektedir” dedi.

Haber 15-09-20 11:56

Bu belirtiler lenfoma habercisi olabilir! Vakit kaybetmeden...

Son yıllarda çok farklı sebeplerle ve sıklıkla görülmeye başlanan lenf kanseri veya tıp literatüründeki ismiyle lenfoma, sebebi tam olarak tespit edilememiş bulunmakla birlikte çok fazla insanı etkileyen bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Güncel konular arasında yer almaya başlayan bu hastalıkla ilgili merak edilen birçok husus bulunuyor. Peki, lenfoma nedir, belirtileri nelerdir?

Haber 02-07-20 15:05

Lenfoma nedir, belirtileri nelerdir? Ebru Şallı’nın lenfoma hastası oğlu Pars, yaşamını yitirdi!

Bugün Ebru Şallı’nın en acı günü. Ünlü isim Ebru Şallı’nın 8 yaşındaki oğlu Pars yaşamını yitirdi. Pars, lenfoma hastasıydı. Peki lenfoma nedir? Lenfoma hastalığının belirtileri, etkileri nelerdir?

Haber 17-04-20 15:36

Lenfoma belirtileri griple karıştırılıyor! Lenf bezi büyümesi nedenleri

Yorgun, halsiz ve ateşle kendini gösteren lenfoma belirtileri nedeniyle gribal enfeksiyonla karıştırılıyor. Konuyla ilgili uyarılarda bulunan Çocuk Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Funda Çorapcıoğlu, lenfomanın çocukluk çağında en sık karşılaşılan kanser türleri arasında yer aldığının altını çiziyor.

Haber 14-02-20 15:35

Kansere yakalanan Şırnaklı Güven'i projeleri yaşama bağladı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 5 yıl önce halsizlik ve yüksek ateş şikayetiyle gittiği hastanede lenf kanseri olduğunu öğrenen lise 2. sınıf öğrencisi Güven Tong, bilim ve teknolojiye olan ilgisiyle hastalığını bir nebze unutup moral buldu - Hazırladığı proje kapsamında suda ve karada hareket eden araç, savunma robotu gibi farklı tasarımlar yapan Tong'un kazandığı moral ve motivasyonun da etkisiyle tedavisinde büyük oranda başarı sağlandı - Tong: - "Projelerimle ilgilendiğimde ağrılarımın azaldığını hissettim. Bu sevdam beni daha da iyileştirdi. Doktorlar hastalığı yüzde 95 yendiğimi söylediler, çok sevindim"

Haber 27-09-19 11:30

Lenfoma hastası öğrenciye diploma sürprizi

Van'da yakalandığı lenfoma hastalığı nedeniyle Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören YYÜ Meslek Yüksek Okulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü öğrencisi Ali Yar, diplomasını Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli'den aldı

Haber 23-09-19 14:18

Lenfoma alt tiplerine göre tedavi yaklaşımı önem taşıyor

Türk Hematoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güner Hayri Özsan: - "Lenfoma konusundaki bilgilerin büyük bir hızla geliştiği ve bu gelişmelerin tedaviye yansıması sonucu yeni ajanların hastalık tedavisinde çığır açtığı günümüzde, lenfoma alt tipi konusunda farkındalık önem kazanmaktadır. Bu farkındalığın yaratılması ile en doğru tedavi, en doğru zamanda, en doğru hasta için uygulanacaktır" - "Bazı lenfoma tiplerinde yüksek doz tedaviler uygulanabileceği gibi, bazı tiplerde tanı konulduktan sonra hiçbir tedavi başlanmadan hastalar uzun yıllar sorunsuz olarak izlenmektedir"

Haber 14-09-19 12:52

Erken yakalanan lenfomada tedavi başarısı yüksek

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Meltem Aylı: - "Erken evrelerde yakalanıp uygun şekilde tedavi edilen hastalarda tedavi başarısı çok daha yüksek olmaktadır. Son yıllarda sayıları ve çeşitlilikleri gitgide artan hedefe yönelik ilaçlar sayesinde de lenfomalarda yüz güldürücü sonuçlar alma şansımız her geçen gün artmaktadır" - "Kişilerde niçin lenfoma oluştuğu konusunda suçlanan bazı etkenler vardır. Tarım, böcek, bazı kemoterapi ve bazı bağışıklık sistemi baskılayıcı ilaçlar, sigara, radyasyon, bazı viral enfeksiyonlar, bazı meslek gruplarındaki süregen maruziyetler gibi risk faktörleri tanımlanmış olsa da çoğu hastada bu risk faktörlerinden herhangi birini saptamak mümkün olmamaktadır" - "Hastaların erken tanı almaları çok önemlidir. Genel olarak 4 evresi olan bu kanser tipinde hastaların şüphe durumunda doktora gecikmeden başvurmaları erken evrelerde yakalanmalarını sağlamaktadır"

Haber 14-09-19 11:07

Teşhis konulamayan hastalıklarda Lenfoma olasılığı araştırılmalı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Güven Çetin: - "Boyun, koltuk altı veya kasıktaki lenf bezlerinin ağrısız şişmesi, yorgunluk, halsizlik, açıklanamayan kilo kaybı, ateş, uzun süreli enfeksiyonlar ve gece terlemesi gibi belirtilerden herhangi biri varsa ve bunun nedeni saptanamıyorsa, hastanın Lenfoma olasılığı açısından da araştırılması gerekmektedir"

Yurthaber 13-09-19 09:35

Teşhis konulamayan hastalıklarda Lenfoma olasılığı araştırılmalı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Güven Çetin: - "Boyun, koltuk altı veya kasıktaki lenf bezlerinin ağrısız şişmesi, yorgunluk, halsizlik, açıklanamayan kilo kaybı, ateş, uzun süreli enfeksiyonlar ve gece terlemesi gibi belirtilerden herhangi biri varsa ve bunun nedeni saptanamıyorsa, hastanın Lenfoma olasılığı açısından da araştırılması gerekmektedir"

Haber 13-09-19 09:33

Lenfoma belirtileri nelerdir? Lenfoma tedavisi nasıl olur?

Vücudumuzun en önemli savunma mekanizmalarından biri, hiç kuşkusuz, bağışıklık sistemimizin önemli bir parçası lenf bezlerimizde ve kemik iliğimizde olan lenfositlerdir. Ancak lenf bezlerimiz vücudumuzu hastalıklara karşı korurken bazı durumlarda kansere dönüşebiliyor. Lenf sisteminde gelişen kanserlere de ‘lenfoma’ deniyor.

Trend 12-09-19 10:09

Ebru Şallı küçük oğlunun lenfoma olduğunu açıkladı!

Eski eşi Harun Tan'dan olan 8 yaşındaki Pars'ın lenfoma hastalığına yakalanmasıyla zor günler geçiren Ebru Şallı, Oylum Talu'nun programında içini döktü.

Magazin 06-05-19 14:51

Lösemide yerli tedavi arayışı

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nezih Hekim ve ekibi, lösemi ve lenfoma tedavisinde kullanılan ve patenti ABD'de bulunan "CAR-T" hücre tedavisi yönteminden yola çıkarak, yerli tedavi metodunu geliştirmeye çalışıyor - Prof. Dr. Nezih Hekim: - "Burada önemli olan onların aldığı patentten farklı bir yöntemle yeni patent geliştirmek" - "Eğer başarılı olursak ve Türkiye de burada kendine bir yer edinirse, yarın lösemi dışındaki kanserlerin tedavisi de benzer yöntemlerle yapılacak. Yoksa bu yöntem bir süre sonra kanser tedavisinde baskın olduğunda biz çok geç kalmış olacağız" - "Kanser ilaçlarını zamanında biz geliştirmiş olsaydık, şu anda yurt dışına milyarlarca dolar ödemeyecektik. Bunda da geç kalırsak yarın benzer paraları ödeyeceğiz. Bu nedenle kendimizi geleceğe daha iyi hazırlamaya çalışıyoruz"

Haber 19-10-18 11:09

Kanser taramasını böyle paylaştı

Hastalığının teşhisi için 3 ay hastaneye gidip gelen Georgia McLennan'a lenfoma kanseri tanısı kondu. PET taramasını sosyal medyada paylaşan ve vücudunun tümörlerle kaplı olduğunu söyleyen McLennan, farkındalık oluşturmak için bu hikayenin birçok kişiye ulaşmasını istiyor.

Kadin 14-03-18 15:10

Çocuk kanserleri kış hastalıkları ile karıştırılabiliyor!

Her yıl 100’den fazla çocuk yaşı ne olursa olsun kanser gerçeği ile karşı karşıya kalıyor. Çocuklar arasında en sık görülen kanser türleri arasında ilk sırayı lösemi alırken; lenfoma, böbrek tümörleri ve yumuşak doku tümörleri ile de karşılaşılabiliyor. özellikle kış aylarında sık rastlanan ve enfeksiyon hastalıkları ile benzerlik gösteren kanser bulgularından olan yüksek ateş, uzun sürüyor ve antibiyotik tedavisine rağmen geçmiyorsa mutlaka doktora başvurulması gerekiyor.

Haber 29-01-18 10:24

Lenf kanseri nedir? Lenfoma belirtileri ve tedavisi

Fatih Erkoç'un Lenf kanserine yakalanması ile lenfoma gündeme geldi. Peki Lenf kanseri nedir? Lenfoma kanseri belirtileri ve tedavisi nelerdir? Hangi türleri vardır ve evreleri nelerdir?

Haber 19-11-16 15:37

6. Ulusal Lenfoma Myeloma Kongresi

Antalya'da düzenlenen 6. Uluslararası Lenfoma Myeloma Kongresi kapsamında yerli ve yabancı hekimlerin katılımıyla kök hücre üretiminde yeni teknikler konusunda kurs gerçekleştirildi.

Haber 11-04-15 09:49

Lenfomayı böyle yenin!

Yürümek, yoga yapmak, yüzmek ve yüksek moral lenfomayı yenmekte destek oluyor

Haber 11-09-14 10:48

9 yaşında, 7 yıldır kanserle mücadele ediyor

Yurtdışından ilaç getirme imkanı olmadığı için son çare olarak bakandan yardım isteyen Dilek Özçelik Türkiye gündemini meşgul ederken, kanser hastası çocukların durumu da yürek acıtmaya devam ediyor.

Haber 18-04-13 17:10

Gizem hala umutla bekliyor

Lenfoma kanseri olan 20 yaşındaki Gizem Erkekoğlu, üçüncü defa kemoterapi almak için tekrar hastaneye yattı.

Haber 26-08-12 12:07

Gizem'in umutları dünya ilik taramasında

Lenfoma kanseri olan 20 yaşındaki Gizem Erkekoğlu, hastaneden taburcu oldu. Ancak şimdi dünya ilik bankasının tarama sonuçlarını bekliyor.

Haber 05-07-12 14:08

Gizem için kritik dönem

Lenfoma kanseri olan 20 yaşındaki Gizem Erkekoğlu, kritik bir döneme girdi.

Haber 22-06-12 17:11

Gizem için kritik başvuru

Lenfoma kanseri olan 20 yaşındaki Gizem için bugün kritik bir süreç daha başlıyor.

Haber 04-06-12 11:45

Tek çare ilik nakli

Lenfoma tedavisinde saçları dökülen üniversiteli Gizem’in tek hayali, peruğunu atıp mezuniyet kepini takmak.

Haber 01-06-12 14:50

Tek hayali var, bir bağış yeter

Lenfoma tedavisinde saçları dökülen üniversiteli Gizem’in tek hayali, peruğunu atıp mezuniyet kepini takmak. Ve bu da, kendisi gibi hastalar için, herkesin ilik nakline bağışta bulunmasıyla mümkün...

Haber 30-05-12 17:22

Hayata yeniden tutunmayı bekliyor

İzmir'de lenfoma kanserine yakalanan genç kız, uygun iliğin bulunmasını bekliyor.

Haber 29-05-12 15:33

Kedi tırmığı hastalığı

Kedi tırmığı hastalığı, kedilerin ısırması, tırmalamasıyla meydana gelen ve lenf düğümlerinin şişmesine sebep olan bir hastalıktır.

Haber 18-05-12 09:49

İlik nakli yapılamadı sokakta kaldı

Lenfoma hastası Çağlar, ilik nakli için gönderildiği hastanede tedavi olamayınca eski hastanesine geri dönmek istedi ancak yer yok denilince ortada kaldı.

Haber 05-12-11 10:06