Meclis Haberleri

Kripto para piyasasına yeni düzenleme! AK Parti hazırladı, sona gelindi: Meclis'e sunulması bekleniyor

Kripto para piyasasıyla ilgili yeni düzenleme geliyor. Kripto piyasasına yasal zemin hazırlamak için yürütülen çalışmalarda sona gelinirken, söz konus düzenlemeyle denetlenebilirlik ve şeffaflığın sağlanması amaçlanıyor. Düzenlemenin yıl bitmeden Meclis'e sunulması bekleniyor.

Finans 21-11-23 18:59

Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor! Meclis lokantasının fiyatları gündem oldu: Ankara döneri, ispir fasulyesi, pilav, salata...

Dönem dönem yemeklerin fiyatlarıyla çok konuşulan Meclis lokantası, yine sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafla gündem oldu. Söz konusu fotoğrafta yer alan fiyatlar dikkat çekerken servis olarak sipariş verilmiş Ankara dönerinin fiyatının 76 TL olduğu görüldü. İşte İspir fasulyesi, salata ve pilav gibi diğer yemeklerin fiyatları ve gündem yaratan o fotoğraf...

Haber 08-11-23 15:46

KENTSEL DÖNÜŞÜM YASASI nedir, maddeleri nelerdir? Meclis'te kabul edildi! Kentsel dönüşüm yasası maddeleri!

Kentsel dönüşüm yasası ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yasa içeriği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Bahsi geçen kanun teklifi ile kat maliklerinin uzlaşmada 3’te 2’yi yakalama zorunluluğunun önüne geçilmesi planlanıyor. Peki, kentsel dönüşüm yasası nedir? Kentsel dönüşüm yasası maddeleri nelerdir?

Finans 08-11-23 07:48

Meclis'teki küfür canlı yayına yansıdı! Sırrı Sakık'ın sözlerine sinirlendi, mikrofonu kapattı ama...

Meclis'teki küfür canlı yayına yansıdı. Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu'nda HEDEP'li Sırrı Sakık ile Celal Adan arasında polemik yaşandı. Adan'ın mikrofonu kapatıp küfrettiği anlar ise gündem oldu.

Haber 27-10-23 09:20

Meclise sunuldu! İşte 2028'de enflasyon, büyüme ve işsizlik oranı...

2024-2028 dönemini içeren 12. Kalkınma Planı TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Planda, 2028'de gayrisafi yurt içi hasılanın 2 trilyon 820 milyar liraya, kişi başına gelirin 17 bin 554 dolara yükseltilmesi hedefleniyor.

Haber 16-10-23 17:17

12. Kalkınma Planı için gözler 16 Ekim'de Meclis'te olacak!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci kalkınma planı olan 12. Kalkınma Planı 16 Ekim'de Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 17 Ekim’de TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda sunum yapacak.

Haber 10-10-23 19:20

TBMM'de protesto! O partiye Genel Kurul'da yer verilmedi: Meclis'in çalışmasına ara verin

TBMM'de Saadet Partili milletvekilleri, parti grupları için Genel Kurul'da yer verilmediğini belirterek, komisyon sıralarına oturdu. Milletvekillerinin protestosu nedeniyle tartışma yaşandı. Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin de Bozdağ'dan bu konuya bugün geçici bir çözüm bulmasını ya da Meclis'in çalışmalarına ara vermesini talep etti.

Haber 05-10-23 18:00

Bağ-Kur'luya erken emeklilik, evlilik kredisi, ev kadınlarına emeklilik fırsatı, ara zam... Torba yasa ile Meclis'e geliyor!

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemeler için gözler 1 Ekim'e çevrildi. Meclis'in açılmasıyla birlikte 2. torba yasanın gündeme gelmesi bekleniyor. Söz konusu yasada; Bağ-Kur'luya erken emeklilik, evlilik kredisi, ev kadınlarına emeklilik fırsatı gibi önemli başlıklar yer alacak. İşte detaylar...

Finans 17-09-23 07:59

Meclis açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023 Meclis tatili ne zaman bitiyor? TBMM yeni yasama dönemi

Meclis'in açılacağı tarih merak ediliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), çalışma dönemini tamamlayarak tatile girdi. Meclis tatilinin sona ermesiyle beraber yeni yasama dönemi başlayacak. Peki, Meclis açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023 Meclis tatili ne zaman bitiyor?

Haber 24-08-23 17:16

Meclis’te Mustafa Sarıgül'e saldırdığı iddia edilen Turan Tüysüz konuştu: ‘İlk o bana yumruk attı’

TBMM’de yaşanan Mustafa Sarıgül’e yumruklu saldırı ile ilgili bu kez saldırdığı iddia edilen isim Turan Tüysüz konuştu. Sarıgül’ün kendisine yüklü bir miktar borcu olduğunu öne sürerek onun için ‘kavga’ ettiklerini belirtti. Tüysüz ayrıca açıklamasının devamında ise ‘ilk o bana yumruk attı’ dedi.

Haber 26-07-23 08:25

Meclis olağanüstü toplanıyor! CHP talep etmişti, '200 milletvekili' detayı

TBMM Genel Kurulu, CHP'nin bazı vergilerdeki artışlarla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin önerisini müzakere etmek üzere, bugün olağanüstü toplanacak.

Haber 25-07-23 11:24

Meclis ne zaman tatile giriyor, uzatıldı mı? Meclis (TBMM) ne zaman kapanacak, hangi gün?

Meclis'in ne zaman kapanacağı merak ediliyor. 1 Temmuz'da tatile girmesi beklenen TBMM'de çalışma süresi uzatıldı. Birçok maddenin yer aldığı torba yasanın Meclis'ten geçmesi beklenirken TBMM'nin tatil tarihi de araştırılıyor. Peki, Meclis ne zaman tatile giriyor, uzatıldı mı? Meclis (TBMM) ne zaman kapanacak, hangi gün?

Haber 13-07-23 11:46

Eski kabine üyelerine Meclis'te önemli görev! Seçim sonrası merak ediliyordu... İşte komisyon başkanlıklarına gelen isimler

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerin ardından yeni kabinesiyle ilk adımlarını atmaya başlarken eski kabine üyeleri de yeni görevler üstlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışındaki tüm bakanlar ve Fuat Oktay AK Parti'den milletvekili seçildi. Yeni kabinede yer almayan 10 isim artık TBMM'de çeşitli komisyon başkanlıklarını yürütecek.

Haber 14-06-23 16:43

Bekir Bozdağ AK Parti’nin TBMM Başkanvekili oldu

Son dakika haberine göre; AK Parti TBMM Başkanlık Divanı üyelerini belirledi. TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ oldu. İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın ise AK Parti Meclis İdari Amirleri arasında yer alması dikkat çekti.

Haber 14-06-23 12:08

YENİ TBMM BAŞKANI 2023: Meclis başkanı kim oldu, seçim ne zaman? TBMM Başkanlık seçiminde kritik gün

TBMM Başkanı seçimi sonrası son dakika açıklamasının bugün yapılması bekleniyor. MHP ve AK Parti'nin Meclis Başkan adayı Numan Kurtulmuş olurken, CHP'nin Meclis Başkan adayı Tekin Bingöl olarak açıklandı. İYİ Parti'nin adayı Cihan Paçacı, Yeşil Sol Parti'nin adayı Tülay Hatimoğulları Oruç oldu. Peki, TBMM başkanı belli oldu mu, oylama ne zaman? Yeni meclis başkanı kim oldu?

Haber 07-06-23 13:29

TBMM'de yeni başkan seçimi ne zaman? 28. Dönem TBMM Başkanı kim olacak? Meclis'in haftalık mesaisi netleşti

TBMM'de yeni başkan seçiminin ne zaman yapılacağı merak konusu olurken Meclis'in haftalık mesaisi de belli oldu. Seçimin ilk turunda 401, ikinci turunda 301, son turda ise en çok oy şartı aranacak. Peki, TBMM'de yeni başkan seçimi ne zaman? 28. Dönem TBMM Başkanı kim olacak? İşte detaylar...

Haber 05-06-23 09:46

'İtiraf edeyim' dedi ve ekledi... Davutoğlu'ndan çok konuşulacak sözler 'Çağrıda bulunuyorum! Meclis'te...'

14 Mayıs'taki seçimlerin ardından Millet İttifakı'nda yer alan Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'den gelen açıklamalar da dikkat çekiyor. Seçime CHP listelerinden giren partiler, belirli sayıda milletvekilini Meclis'e gönderdi. Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turuna kısa bir süre kala liderlerden çarpıcı açıklamalar da geliyor. Son olarak Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu; DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’ye çok konuşulacak bir 'Meclis' çağrısı yaptı.

Haber 26-05-23 15:30

Meclis'in en genç milletvekili Zehranur Aydemir kaydını yaptırdı!

TBMM'nin en genç milletvekili olarak seçilen 25 yaşındaki AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, mazbatasını alarak kaydını yaptırdı.

Haber 25-05-23 17:04

Meclis'te renkli görüntüler! İlk kaydı yapan vekil o oldu: Yemek ikram ediyoruz

14 Mayıs seçimlerinin ardından Meclis'e girmeyi hak kazanan milletvekilleri kayıtlarını yaptırmaya başladı. TBMM'ye ilk gelen ise MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy oldu. Çiçek ve çikolata ile karşılanan Ersoy yeni dönemde 'hoşgörü' vurgusu yaparken TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanı Ahmet Yurtman, "Sayın vekilim ilk geldiği için bir yemek ikram ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 20-05-23 16:21

TBMM'de bir ilk! Rakam belli oldu: 335 kişi var... AK Parti ve CHP'deki oran şaşırttı

14 Mayıs seçimlerinin ardından 28. dönem parlamentosu büyük ölçüde netleşti. Sonuçlara göre; parlamentonun yüzde 63,49'u yenilenirken artık Meclis'te 30 yaş altındaki 5 milletvekili de görev alacak. Öte yandan 28. dönem parlamentosunda sanat, spor ve medya dünyasından da kamuoyunun yakından tanıdığı isimler olurken Cumhuriyet tarihi boyunda kadın milletvekillerinin temsilinin de 28. dönem parlamentosunda en yüksek seviyeye çıktığı kaydedildi.

Haber 18-05-23 15:05

Meclis'te şaşırtan tablo... 31 milletvekilinin adı aynı olacak! İsim benzerlikleri bununla da bitmiyor 26 vekil de...

14 Mayıs'ta gerçekleşen seçimlerin ardından cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalmış olsa da Meclis'te 28. dönemin milletvekilleri netlik kazandı. Vekillerin belli olmasıyla ortaya dikkat çeken ve şaşırtan bir tablo da çıktı. Buna göre Meclis'teki 31 milletvekilinin adı aynı olacak. Yeni dönemde Meclis'te 31 vekil Mehmet adının taşırken 26 vekilin adı da Mustafa olacak. İşte TBMM'deki vekillerle ilgili diğer detaylar...

Haber 18-05-23 10:11

Aday olmaları herkesi şaşırtmıştı... Spor dünyasından hangi isimler mecliste? İşte yanıtı

Resmi olmayan sonuçlara göre milletvekilleri belli olmaya başladı. Spor dünyasından da birçok ismin aday olduğu seçimlerin büyük oranda sonuçlanmasının ardından herkesin merak ettiği o isimlerin son durumları merak konusu oldu. İşte detaylar...

Spor 15-05-23 13:47

2018 seçimlerine göre neler değişti? AK Parti vekil kaybetti, çoğunluk Cumhur'da... CHP sayıyı artırdı, TİP ve YRP Meclis'te!

Resmi olmayan sonuçlara göre ittifakların ve partilerin Meclis'te kaç milletvekiliyle yer alacakları da büyük oranda belli oldu. Salt çoğunluğu alan Cumhur İttifakı'nda AK Parti'nin vekil sayısı düşerken, Yeniden Refah Partisi 5 vekille Meclis'e girdi. Ortak listeyle seçime giren CHP ise vekil sayısını 23 artırırken; Emek ve Özgürlük İttifakı'nda yer alan TİP 4 vekille parlamentoda yer alacak.

Haber 15-05-23 13:36

TBMM’de yer alacak 600 milletvekili belli oldu! İşte il il ve parti parti o isimler…

Türkiye, açılan sandıklar doğrultusunda gelen seçim sonuçlarını merakla takip ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yanı sıra 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına göre Meclis'te yer alacak isimler de araştırılıyor. Seçimin kesin olmayan sonuçlarına göre TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu. İşte il il o isimler...

Haber 15-05-23 08:58

Aydın'da İYİ Parti'den istifa eden meclis üyesi MHP'ye geçti

İYİ Parti Köşk Belediye Meclisi Üyesi Cemil Kahraman, partisinden istifa ederek MHP'ye geçti.

Yurthaber 01-05-23 13:23

İBB Meclisinde belediyenin 2022 yılı faaliyet raporu tartışıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde, belediyenin 2022 yılı faaliyet raporu tartışıldı.

Yurthaber 14-04-23 07:54

İBB Meclisinde İETT faaliyet raporu tartışıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde, İETT'nin 2022 yılı faaliyet raporu tartışıldı.

Yurthaber 13-04-23 08:48

Meclis'teki dokunulmazlık dosyaları rekor sayıya ulaştı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) 27'nci dönem boyunca ulaşan dokunulmazlık dosyası sayısı 1811 oldu.

Haber 10-04-23 16:28

Pankuş Meclisi nedir, özellikleri nelerdir? Pankuş Meclisi hangi uygarlığa aittir, ne işe yarar?

I. Hattuşili’ye ait olan yıllık ile Telipinu Fermanı gibi tarihi dokümanlarda Pankuş Meclisi’nden söz edildiği görülür. Dolayısıyla bu organizasyonun kim tarafından kurulduğu ve ne işe yaradığı sıklıkla araştırılır. Eski dokümanlarda belirtilen bilgilere göre Pankuş Meclisi’nin ilk olarak danışma kurumu şeklinde görev aldığı söylenebilir. Ancak zaman içerisinde bu meclise atfedilen yetkiler artmış ve söz edilen organizasyon siyasal ve hukuki faaliyetlerde önemli rol oynamıştır.

Egitim 10-04-23 14:08

Mecliste çekiçle cep telefonunu kırmıştı! TBMM Başkanlığı CHP’li vekile dava açtı

TBMM Başkanlığı, Genel Kuruldaki konuşması sırasında çekiçle cep telefonunu kıran CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay hakkında, meclis kürsüsüne zarar verdiği gerekçesiyle 10 bin 800 liralık alacak davası açtı.

Haber 25-03-23 13:03

SON DAKİKA | 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis'i feshedeceği' iddialarına AK Parti'den yanıt!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim takvimini açıklamasıyla Meclis'i de feshedeceği yönündeki iddialar gündem oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM'nin feshi iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Meclisimiz çalışmalarına devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-23 15:00

EYT yasalaştı mı, Meclis'ten geçti mi? EYT'de son durum ne? Milyonlarca kişinin beklediği gelişme!

EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle çalışmalarına ara veren Meclis'in mesaiye başlamasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik yolu açıldı. Peki, EYT yasalaştı mı, Meclis'ten geçti mi? EYT'de son durum ne?

Finans 01-03-23 06:55

MECLİS NE ZAMAN AÇILACAK? TBMM hangi tarihte toplanacak? EYT, taşerona kadroda son durum ve depremden sonra Meclis açılış tarihi 2023!

Meclis açılış tarihi, 10 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası EYT görüşmelerinin ertelenmesi sebebiyle vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. TBMM Genel Kurulu deprem gündemiyle toplanacak. TBMM'de 5 siyasi parti grubunun ortak imzası ile Deprem Araştırma Komisyonu kurulması planlanıyor. Peki, Meclis ne zaman açılacak? Meclis gündemindeki konular neler? EYT, taşerona kadro bekleyenlerin gözü o tarihte. İşte TBMM açılış tarihi...

Haber 24-02-23 08:25

EYT iptal mi, ne zaman yasalaşacak? EYT yasasında kritik dönem: TBMM 28 Şubat'ta açılıyor!

EYT çalışmalarında son düzlüğe girilmişken, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve Hatay başta olmak üzere birçok ili derinden sarsan depremin ardından çalışmalara ara verildi. Meclis'in açılacağı ve EYT yasasının yürürlüğe gireceği tarih binlerce EYT'linin gündeminde yer alıyor. Gelişmeler belli oldu. Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. İşte detaylar...

Finans 22-02-23 07:51

EYT ertelendi mi? EYT ne zaman çıkacak? Meclis ara verdi: Gözler o tarihte!

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından EYT düzenlemesinin ertelenip ertelenmeyeceği gündemde yer aldı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin görüşmelerin ertelenmesine ilişkin iddialar gündemde yer alırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son kararı verdiği öğrenildi. Peki EYT ertelendi mi, ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? İşte detaylar...

Finans 20-02-23 10:16

Meclis'in verdiği ara uzadı, EYT'de planlar değişti! İlk maaşlar ne zaman yatacak? Tarih vererek paylaştı

Türkiye, 'asrın felaketi' olan depremin açtığı yaraları sarmak için seferber olurken, milyonların beklediği EYT düzenlemesi için de gözler Meclis'e çevrilmişti. Deprem nedeniyle ara verilen Meclis'in çalışmalarına salı günü başlaması beklenirken, tarihin 28 Şubat'a çekilmesiyle EYT'liler için sürpriz oldu. İlk emekli maaşların yatacağı tarihle ilgili yapılan yeni açıklama ise dikkat çekti.

Finans 20-02-23 07:10

SON DAKİKA | AK Partili Mustafa Elitaş duyurdu! Meclis çalışmalarına 28 Şubat'a kadar ara verildi

Son dakika haberi: Kahramanmaraş'taki deprem felaketi sonrası TBMM çalışmalarına 21 Şubat'a kadar ara verilmişti. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis çalışmalarına verilen aranın 28 Şubat tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Haber 19-02-23 12:02

EYT ertelendi mi, ne zaman çıkacak? EYT görüşmeleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çevre illeri etkileyen yıkıcı depremin ardından Türkiye Büyük Miller Meclisi'nde yasama işlerine ara verildi. Uzun süredir gündemde olan EYT ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Mustafa Elitaş, merak edilenleri yanıtladı. Peki EYT ertelendi mi, ne zaman çıkacak? EYT görüşmeleri ne zaman başlayacak? İşte konuya ilişkin detaylar...

Finans 13-02-23 08:33

EYT'de son bir adım kaldı! Tüm gözler bu hafta Meclis'te... İlk maaş tarihi ve başvurularla ilgili yeni detaylar

Milyonların beklediği emeklilikte yaşa takılan (EYT) vatandaşlara yönelik hazırlanan düzenlemede sona gelindi. TBMM komisyonunda kabul edilen EYT düzenlemesinin bu hafta TBMM Genel Kurulu'nda görüşülüp yasalaşması bekleniyor. Düzenleme ile EYT'lilerin ilk maaş heyecanı da sona ermiş olacak. Peki, EYT'liler emeklilik başvurularını nasıl yapacak? İlk maaşlarını nasıl alacak? İşte tüm detaylar...

Finans 05-02-23 07:43

İlk adım atıldı, Meclis'te EYT maratonu başladı! Kademeli prim günü için AK Parti'den açıklama: 'Bu apaçık bir iftiradır...'

EYT düzenlemesi TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Teklifle ilgili son rütuşların yapılması planlanırken kademeli prim günü tartışmalarıyla ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan yeni açıklama geldi. "Ortaya koyduğumuz teklifle 'kademeli prim şartı' getirildiği sözü iftira, yalan" dedi. Öte yandan düzenlemenin Genel Kurul'a geleceği tarih de netleşti.

Finans 02-02-23 12:31

EYT için geri sayım! Son viraja girildi, düzenleme yarın Meclis'e geliyor; ilk maaşlar...

Milyonların merakla beklediği emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemede son viraja girildi. Son hazırlıkların da tamamlandığı EYT düzenlemesinin pazartesi günü (yarın) Meclis'e geleceği öğrenildi. İlk etapta 2 milyon 250 bin kişinin yararlanması planlanan EYT düzenlemesinin yasalaşması halinde ilk maaşların da Mart ayında ödenmesi bekleniyor.

Finans 29-01-23 11:54

Son dakika: Merakla bekleniyordu! Meclis'te EYT hareketliliği... İmzaya açıldı

Son dakika haberi: 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' (EYT) düzenlemesiyle ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), EYT düzenlemesini içeren kanun teklifi, AK Partili milletvekillerinin imzasına açıldı. İmzaların tamamlanması sonrası yasa teklifinin kısa süre içinde Meclis Başkanlığına sunulması planlanıyor. İşte son dakika EYT haberinin detayları...

Finans 25-01-23 17:02

EYT'lilerin beklediği haber için CHP'den 'Hodri meydan'! Kasım dediler, aralık dediler, 1 saatte...

2022'nin sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yapılan düzenleme henüz Meclis'e gelmedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba hükümeti eleştirerek, "“Bir EYT var. 'Kasım' dediler, 'Aralık' dediler, 'Ocak' dediler, 'Şubat' dediler. Hala ortada bir şey yok. Hala Meclis'e gelmiş bir şey yok. AK Parti grup başkan vekilleri 'Tarih veremeyiz' diyorlar. Niye?" ifadelerini kullandı.

Finans 14-01-23 18:13

SON DAKİKA | Kritik kanun teklifi Meclis'e sunuldu! 2 yıldan 3 yıla çıkacak

AK Parti, 7 ayrı kanunda değişiklik öngören, 21 maddelik torba kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifle kooperatiflerin genel kurul toplantılarında görevlendirilecek temsilcilere ödenecek gündelik ücretlerle ilgili düzenleme yapılıyor. Düzenleme ile ticaret veya sanayi odası askıya alma sebeplerine vergi mükellefiyetinin kapalı olma durumu da ekleniyor. Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu kapsamında verilen lisansların süresinin 2 yıldan 3 yıla çıkarılması amaçlanıyor

Finans 13-01-23 17:45

CHP, İYİ Parti ve HDP randevu talebini reddetmişti! AK Parti ve MHP görüştü! Tarih belli oldu…

AK Parti ve MHP grup başkanvekilleri başörtüsü düzenlemesini görüşmek için Meclis’te bir araya gelirken anayasa değişikliği teklifinin tarihi de belli oldu. AK Parti’nin randevu talebini CHP, İYİ Parti ve HDP reddetmişti. AK Parti Grup Başkanvekili İsmet Yılmaz, ise başörtüsü düzenlemesinin içeren anayasa teklifinin önümüzdeki hafta Meclis'te komisyonda gündeme alınacağını söyledi.

Haber 11-01-23 12:51

Son dakika: TBMM harekete geçti! İstismarların araştırılması için komisyon kuruluyor

Son dakika haberi: 6 yaşında bir kız çocuğunun cinsel istismara uğraması olayı ile her türlü çocuk istismarının önlenmesine ilişkin araştırma komisyonu kurulması, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Haber 03-01-23 20:35

Meclis ne zaman açılacak? TBMM tatili ne zaman bitiyor?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılış tarihi hem EYT hem de sözleşmelilere kadro bekleyen vatandaşlar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Bu kapsamda Meclis ne zaman açılacak? TBMM tatili ne zaman bitiyor? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte TBMM açılış tarihi hakkında tüm merak edilenler...

Haber 02-01-23 10:09

EYT için geri sayım! Milyonların beklediği düzenleme Meclis'e geliyor

EYT ve kamudaki sözleşmeli personele kadroyu içeren kanun teklifleri, Ocak ayı itibariyle TBMM'nin gündemine gelecek. TBMM Genel Kurulu, 2023'ün ilk toplantısını 3 Ocak Salı günü gerçekleştirecek.

Finans 01-01-23 14:30

EYT'de yaş şartı aranmayacağı açıklandı! Şimdi gözler ne zaman Meclis'e geleceğinde... AK Parti tarih verdi

EYT'de aylardır beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonların beklediği düzenlemenin detaylarını paylaştı. Yeni kararla birlikte emekli olmak için yaşa takılanlarda yaş sınırlaması aranmayacak. Heyecanlandıran sözlerin ardından şimdi gözler EYT düzenlemesinin ne zaman Meclis'e geleceğinde... AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu milyonları etkileyecek düzenleme için tarih verdi. İşte detaylar...

Finans 28-12-22 22:07