Mide Bulantısı Haberleri Ve Son Dakika Mide Bulantısı Haberleri

Mide Bulantısı Haberleri Ve Son Dakika Mide Bulantısı Haberleri

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkeste görülebilen mide bulantısı, tıpta bir hastalık olarak sayılmamaktadır. Yalnızca meydana gelebilecek olan bir hastalığın belirtisi olarak kabul edilir. Mide bulantısının ardından genellikle kusma meydana gelse de her zaman bu durum görülmez. Sıklıkla hoşa gitmeyen bir koku, mideyi rahatsız eden besin, sindirim problemi gibi gerekçelerle meydana gelir. Hafif ve önemsiz bir rahatsızlık gibi görülse de büyük hastalıkların başlangıcı olabilir. Bu yüzden dikkate alınmalı ve doktor kontrolüne başvurulmalıdır. Cinsiyet ayırt etmeyen bu belirti, kadınlarda sıklıkla hamilelik belirtisi olarak düşünebilir. Ancak hamilelik beklentisi olsa dahi bu mide bulantısının takibi yapılmalı, gerekiyorsa tedavisine başlanmalıdır. Devamındaki süreçte ise alınan besinlere dikkat edilmelidir.

Mide Bulantısı Haberleri

Her sabah mide bulantısı neden olur? Sabahları mide bulantısı sebepleri nelerdir, nasıl geçer?

Sabahları yaşanan mide bulantısı pek çok insanın günlük yaşamını olumsuz etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Birçok farklı nedeni olabilir ve bireylerin yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve sağlık durumu bu durumu etkileyebilir. Sağlıklı bir yaşam tarzı, dengeli beslenme ve stres yönetimi gibi önlemler, sabahları mide bulantısının azaltılmasına yardımcı olabilir.

Haber 28-07-23 15:28

Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı neden olur ve nasıl geçer?

Mide bulantısı, rahatsızlık veren bir hissiyat ile birlikte mide bölgesinde istemsiz bir mide hareketidir. Birçok kişi hayatlarının bir döneminde mide bulantısı yaşamıştır. Mide bulantısı genellikle midenin boşalmasını ve sindirimi engelleyen bir durumu yansıtır. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen mide bulantısı, bazen geçici bir rahatsızlık olabilirken bazı durumlarda altta yatan ciddi bir sağlık sorununun belirtisi olabilir.

Haber 29-06-23 19:17

Ağrılara ve mide bulantısına iyi gelen akupunktur noktaları nelerdir? Akupunktur baskı noktaları ve semptomlara faydaları nelerdir?

Modern tıp dışında başvurulan ve bazılarını doktorlar tarafından da önerilen alternatif tıp yöntemleri bulunur. Uzun zaman önce Çin’de doğan ve tüm dünyada kullanılan alternatif tıp yöntemlerinden biri de akupunktur yöntemidir. Türlü ağrıların tedavisinde kullanıldığı gibi kilo vermek isteyenleri destekleyici özelliği ile de bilinir. Ayrıca bazı durumlarda hamileler için de önerilen bir uygulamadır. Peki, ağrılara iyi gelen akupunktur noktaları ve faydaları nedir?

Haber 07-02-23 16:38

Sabahları yaşanan bu rahatsızlığa dikkat! Artık görmezden gelmeyin

Sabah erken saatlerde uyanmak birçok kişi için işkence olarak görülüyor. Erken saatlerde uyanınca uykusuz ve mutsuz olmak tüm vücudu etkiliyor. Sabahları yaşanan bazı sağlık problemleri genellikle göz ardı ediliyor. Ancak bu sorunların altında çeşitli hastalıklar bulunabiliyor. İşte sabahları mide bulantısına neden olan o etkenler...

Haber 05-01-23 09:14

Dikkat! Belirti vermeden sinsice ilerleyerek karaciğeri mahvediyor... Hastaların neredeyse yarısı aynı belirtiyi yaşıyor

Yağlı karaciğer hastalığı oldukça sinsi bir şekilde ilerleyerek çok ciddi hasarlara neden olabilmektedir. Türkiye'de yaklaşık 4 milyon yağlı karaciğer hastası var. Ancak birçok kişi bu hastalığa sahip olduğunu bilmiyor. Tedavi edilmeyen yağlı karaciğer hastalığı siroza zemin oluşturuyor. Bu hastalığa sahip kişilerin yüzde 40'ı aynı belirtiyi gördüğünü açıkladı.

Haber 22-12-22 16:57

En ölümcül kanser türü olarak biliniyor! Hayatınızı kurtarmak için belirtilere dikkat edin

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında bulunuyor. Her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Özellikle en ölümcül kanser olarak bilinen pankreas kanserinin belirtileri hakkında bilinçli olmak hayatı kurtarabiliyor.

Haber 17-12-22 09:21

Sakın görmezden gelmeyin! Uzmanlar bilinmeyen ciddi kalp hastalığı belirtilerini açıkladı

Kalp hastalığı nedeniyle her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. En ciddi hastalıklar arasında bulunan kalp hastalığı hakkında bilinçli olmak hayati önem taşıyor. Uzmanlar bazı ciddi kalp hastalığı belirtilerinin görmezden gelindiğini belirtiyor. Aşağıda yer alan belirtilerden birine veya birkaçına sahipseniz doktora gitmeniz gerekiyor.

Haber 21-11-22 09:09

Doktora başvurun! Tehlikeli kanserin özellikle sabahları görülen 'Yıkıcı' belirtileri

Kanser tüm hayatı etkisi altına alan ölüme sebep olabilen tehlikeli hastalıklar arasında üst sırada yer alıyor. Değişen yaşam koşulları kanser vakalarının artmasına sebep oluyor. Uzmanlar kanserin tehlikeli etkilerini azaltmak için erken teşhis etmenin hayati önemi olduğunu vurguluyor. Kanserin bazı belirtileri var ki genellikle sabahları görülüyor. Bu belirtileri sürekli olarak görüyorsanız mutlaka doktora başvurmanız gerekiyor.

Haber 04-11-22 16:04

Önemsiz görmeyin! Kalp krizinin yaklaştığını gösteren fark etmediğiniz 5 işaret

Kalp krizi her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Oldukça riskli durumlar yaratan kalp krizi aniden gelişse de bir ay öncesinden belirti gösterebilir. Uzmanlar yaklaşan kalp krizinin fark etmediğiniz 5 semptomunu açıkladı. Bu belirtilere dikkat etmek hayatınızı kurtarabilir.

Haber 28-10-22 15:01

Başka durumlarla karıştırmayın: Crohn hastalığı çok tehlikeli! Crohn hastalığı belirtileri nelerdir?

Karın ağrısı ve ishal birçok hastalığın yaygın belirtileri arasında bulunuyor. Genellikle üşütmeden dolayı olduğu düşünülen bu rahatsızlıklar ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. Crohn hastalığının yaygın belirtileri arasında da karın ağrısı ve ishal şikayetleri bulunuyor. Bu durumları sık sık yaşıyorsanız mutlaka doktora görünmeniz gerekiyor.

Haber 24-08-22 09:23

Karısı doğum yaptığı anları paylaşan adamın tepkisi sosyal medyada gündem oldu

TikTok’ta Danielle Foord ismiyle paylaşım yapan bir kadın doğum yaptığı anları sosyal medyadan yayınladı. Kadının doğum sancısı çektiği anlarda kocasının tepkisi sosyal medya kullanıcıların dikkatini çekti. Karısı doğum yaparken stresten midesi bulanan adam öğürmesine engel olmayınca sosyal medyada viral oldu.

Trend 18-08-22 14:41

Böbrek yetmezliğinin habercisi olabilir! Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek sağlığını korumak için ne yapılmalıdır?

Böbrek tüm vücudu etkileyen organlar arasında yer alıyor. Sağlık için böbreklere zarar verecek alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor. Böbrek yetmezliği toplumda sıkça görülen ciddi hastalıklardan. Böbrek yetmezliğinin gösterdiği belirtilere dikkat ederek hastalığınızı erken teşhis etmeniz mümkün.

Haber 17-08-22 17:04

Yoğun sıvı kaybı baş ağrısı ve mide bulantısına yol açıyor uyarısı

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Merve Pehlivan: -"Spor yapanlar için her yarım saat içinde bir iki bardak sıvı tüketimini öneriyoruz. Bazı bireylerde sıvı tüketimi alışkanlığı olmayabiliyor. Bunun için taze meyve parçacıklarından oluşan buz küpleri yapılabilir"

Yurthaber 12-07-22 12:18

Bu belirtilere dikkat etmek hayatınızı kurtarıyor

Her geçen gün beyin tümörü görülen kişi sayısında artış meydana geliyor. Beyin tümörleri çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Beyin tümörlerinin temel belirtilerini bilerek erken teşhis etmek tedavi sürecinde oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Haber 04-07-22 09:58

Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı evde tedavi yöntemleri nelerdir?

Yaşanan en rahatsızlık verici hislerden biri olan mide bulantısı, aslında evde doğal tedavi uygulanarak basit yöntemlerle geçirilebilir. Farklı hastalıkların habercisi olabileceği için uzun süreli ve ek belirtilerle birlikte seyrettiği durumlarda hızla bir hekime başvurmak gerekir. Alkol, yolculuk, stres veya besinler yüzünden bulantı yaşayanlar ise bitkisel çözümler ile geçirmek için mide bulantısına ne iyi gelir diye araştırır. Mide bulantısı basit evde uygulanacak tedavi yöntemleri nelerdir?

Haber 13-05-22 17:56

Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısına iyi gelen yiyecekler ve doğal çözümler

Mide bulantısı, her yaştan insanın yaşayabileceği bir durumdur. Bazen bir hastalıktan bazen de yediklerimizin dokunması ile meydana gelebilen mide bulantısı yaşandığı durumda ilk olarak ilaca başvurulur. Halbuki bazı yiyecekler mide bulantısına iyi gelmektedir. Ancak bu yöntemlere başvurmadan önce mide bulantısı neden olur ve nasıl geçer sorularına verilen cevaplar önemlidir. Mide bulantısına ne iyi gelir, iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Haber 06-05-22 15:58

Enfeksiyona yol açıyor! Salmonella’dan korunmak için…

Salmonella bakterisi özellikle son günlerde oldukça endişe yarattı. Yiyeceklerden bulaşan salmonella bakterisinin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Tifo, yumuşak doku ve solunum yolu enfeksiyonu gibi birçok hastalığa neden oluyor. Salmonella bakterisinden korunmak için yenilen yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor.

Haber 25-04-22 15:35

Hamilelik sürecinde inanılan 12 yanlış bilgi!

Anne adayları hamilelik sürecinde oldukça strese girebiliyorlar. Bu süreç boyunca çevreden gelen doğruluğu bilinmeyen bilgiler de strese neden olan etkenler arasında yer alıyor. Bu bilgilerin büyükler tarafından doğru olduğu düşünülse de hiçbir doğruluğu bulunmuyor.

Kadin 22-04-22 11:52

Mide bulantılarına neden olan ciddi hastalıklar

Mide bulantıları birçok nedenden dolayı kaynaklanabiliyor. Mide bulantıları genellikle yenilen yiyeceklerden kaynaklandığı düşünülüp önemsenmese de mide bulantısı yaratan 15 önemli durum bulunuyor. Özellikle uzun süreli veya şiddetli mide bulantısı yaşayanların mutlaka doktora görünmesi gerekiyor.

Haber 19-04-22 09:30

Bu belirtilere dikkat! Zehirlenmiş olabilirsiniz

Toplumda en yaygın şikayetlerden biri olan mide bulantısı, yemeği fazla kaçırmak, araç tutmaları, hoş olmayan koku ve görüntülere karşı tepki ya da üşütmek gibi daha masum nedenlerden kaynaklanabildiği gibi, ciddi hastalıkların habercisi de olabiliyor. Bulantı; ülser, mide bağırsak enfeksiyonları, ani başlayan gastrit, bağırsak tıkanıklığı, apandisit gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları başta olmak üzere stres, gebelik, vertigo, migren, tansiyon sorunları hatta beyin tümörüne işaret edebiliyor.

Haber 15-04-22 14:26

Yemek sonrası şişkinlik yaşayanlar dikkat!

Yemek sonrası şişkinlik her kesimden her yaştan insanın yaşadığı ortak sorunları arasında yer alıyor. Genellikle fazla yemekten kaynaklandığı düşünülüp soda içerek geçiştirilen şişkinlikler gastroparezis habercisi olabiliyor. Yemek sonrası şişkinlikler sıklıkla yaşanıyorsa mutlaka doktora gidilmesi gerekiyor.

Haber 07-03-22 11:20

Kalp krizinin bu belirtisini görmezden gelmeyin: Mide bulantısı yaşıyorsanız...

Mide bulantısı nedenleri, kısa süre sonra geçeceği düşünülerek fazla önemsenmese de ölümcül bir rahatsızlığın habercisi olabilir. Kalp krizi belirtileri denilince ilk akla gelenler arasında yer alan mide bulantısı, belirti olarak kabul edilmemesi durumunda ölümcül sonuçlar getirebilir. Peki her mide bulantısı kalp krizi belirtileri arasında yer almayacağına göre, kalple ilgili sorun yaşandığı nasıl anlaşılır? Prof. Dr. Zekeriya Nurkalem anlattı.

Haber 25-11-21 13:52

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi! Kas ağrılarının ilacı bu gıdalarda saklı

Mevsimine göre yeterince uygun gıda almayanların günlük hayatta kas ağrısı yaşayabileceğini belirten Diyetisyen Tuğba Küçük, bu konuda bazı ipuçları verdi. Küçük, ''Zencefil, geleneksel tıbbın vazgeçilmezidir. Kök bitkisinin en iyi bilinen etkisinden biri bulantıyı önlemesi ve mide yatıştırıcı özelliğidir. Bu bitki aynı zamanda menstürel kramplar ve egzersiz sonrası oluşan kas ağrılarıyla da savaşır. Baş ağrısı savaşçılarının en güçlülerindendir. Çünkü anti enflamatuar özelliğe sahiptir'' dedi.

Haber 02-10-21 07:59

Mide bulantısına iyi gelen besinler arasında et suyu da bulunuyor!

Mide bulantısına iyi gelen besinler, zaman zaman ilaçlardan daha etkili olabilir. Mide bulantısını önlemek için tercih edeceğiniz besin önerileri sıralandığında akla ilk olarak nane-limon ikilisi gelebilir. Ancak mide bulantısına iyi gelen besinler bunlarla sınırlı değildir. Zencefilden muza, tuzlu krakerden et suyuna kadar bulantıyı hızla kesecek ve sizi rahatlatacak besin önerileri...

Yemek 26-07-21 15:24

Deniz tutması ilacı belirtileri geçirir mi, deniz tutması nasıl önlenir?

Deniz tutması ilaç ile tedavi edilmeye çalışılsa da yetersiz kalabilir ya da yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle deniz tutması sırasında yaşanan mide bulantısı ve baş dönmesine maruz kalmamak için ilk olarak doğal yöntemleri denemekte fayda vardır. Peki deniz tutmasını önleyecek yöntemler nelerdir? İşte deniz tutması nedeniyle zorlu yolculuk geçirenlerin hayatını kolaylaştıracak öneriler...

Haber 06-07-21 15:53

Uzmanından şipşak mide bulantısını geçiren en etkili tarifler

Mide bulantısı, kimi zaman ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi kimi zaman da alkol tüketimi, havasız mekanlar, fazla yağlı veya bozulmuş yiyeceklerin tüketimi, hamilelik gibi etmenlerle ortaya çıkabilir. Peki günlük hayatımızı oldukça olumsuz etkileyen mide bulantısını geçirmenin pratik yolları nelerdir? Dilerseniz bu sorunun cevabını hep beraber görelim...

Haber 06-07-21 14:56

Mideye dışkı gitmesine neden oluyor: Bağırsak fistülü nedir, nasıl tedavi edilir?

İnce ya da kalın bağırsaktan dışarıya akıntı olması durumu bağırsak fistülü olarak adlandırılır. Bu akıntı karın boşluğunun içinde ya da bağırsak ile deri arasında gerçekleşebilir. Karın derisinden dışarıya bağırsak sıvıları veya dışkı gelmesine neden olan bağırsak fistülü nasıl tedavi edilir, nasıl anlaşılır? Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Korhan Taviloğlu konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

Haber 02-06-21 09:13

Amasra'da 103 kişi ishal ve mide bulantısıyla hastaneye başvurdu

Bartın'ın Amasra ilçesinde 103 kişinin ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri devreye girerek içilen sudan numune aldı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, incelemelerin başlatılmasının ardından açıklama yaparak şebeke sularının kaynatılarak tüketilmesini istedi.

Haber 14-03-21 11:03

Mide bulantısı hamilelik belirtisi olabilir mi?

Hamilelik testleri ve ultrason, hamile olup olmadığınızı belirlemenin tek yolu olsa da, dikkat edebileceğiniz başka belirti ve semptomlar da vardır. Hamileliğin en erken belirtileri, kaçırılan bir adetten daha fazlasıdır. Ayrıca sabah bulantısı, koku hassasiyeti ve yorgunluğu da içerebilirler. Bununla birlikte mide bulantısı da hamilelik belirtisi olabilir.

Kadin 03-03-21 16:30

Bir anda evi sardı! Ne olduğu bilinmeyen koku 5 kişiyi zehirledi

Düzce'de 5 kişi, evi saran koku nedeniyle zehirlendi. Mide bulantısı şikayetiyle hastanede tedavi altına alınan kişilerin duyduğu kokunun nereden geldiği ve ne olduğu ile ilgili araştırma başlatıldı. İşte Gümüşova ilçesinde yaşanan olayın detayları...

Haber 30-09-20 14:41

Mide bulantısı, diş ağrısı ve daha fazlası... Mucize tarifle hepsine veda edeceksiniz

Yemeklerin vazgeçilmez baharatı karabiber, tuz ve limonla bir araya geldiği zaman ilaç kadar faydalı oluyor. Tuz, limon ve karabiber ile tedavi edebileceğiniz hastalıklar.

Haber 29-09-20 07:29

Bu doğal çözümler mide bulantısını ortadan kaldırıyor! Bitki çayı, kuru yemiş...

Her yaştan insanın yaşayabileceği mide bulantısı problemi aslında vücuttaki bir sistemin uyarı göndermesi ile ortaya çıkan ve kişiye kusma hissi veren bir olaydır. Hemen hemen herkeste görülebilen ve farklı birçok nedenden kaynaklanabilen mide bulantısını doğal yöntemlerle çözmek mümkün müdür? İşte size her an karşı karşıya kalabileceğiniz mide bulantısı sorununa karşı uygulayabileceğiniz basit ve etkili yöntemler...

Haber 06-07-20 11:23

Mide Bulantısı: Neden olur, nasıl geçer?

Hücreler, en ufak solunum olayında bile enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacın ise büyük bir çoğunluğu dışarıdan alınan besinlerle karşılanır. Bu besinler önce ağızda fiziksel sindirime uğrar. Daha sonrasında ise yemek borusuyla birlikte mideye doğru yol alır ve burada da bir sindirim gerçekleşir.

Haber 24-06-20 10:27

Mide bulantısı sağlığınızın alarm zili olabilir!

Mide bulantısının birçok hastalığın belirtileri arasında yer alabileceğini söyleyen uzmanlar, 'nasılsa geçer' denilerek hekime başvurulmamasının ciddi bir hata olduğuna dikkat çekti. Konuyla ilgili açıklama yapan Acıbadem International Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Kerim Çıkım, mide bulantısına eşlik eden başka şikayetlere de dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Haber 09-06-20 13:51

Adıyaman'da gıda zehirlenmesi iddiası

Gölbaşı ilçesinde 7 öğretmen, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı

Haber 22-06-19 13:44

Yolda kitap okurken mide bulantısı yaşamanın nedeni nedir?

Hareket halindeki bir araçta yazı okuyanların karşılaştığı mide bulantısı problemi göz hastalıklarının belirtisi olabilir. Seyahat edenlerin yaklaşık yüzde 30'unda görülen mide bulantısı problemi ile ilgili konuşan Dünyagöz Altunizade’den Doç. Dr. Levent Akçay, bu rahatsızlığın altında yatan sebepleri anlattı.

Trend 18-01-19 15:54

Mide bulantısı nasıl geçer, mide bulantısı sebepleri nelerdir?

Baş dönmesi ve kusma gibi sonuçlar doğuran mide bulantısı neden olur, birçok faktöre bağlı olarak meydana gelen mide bulantısı nasıl geçer, mide bulantısını azaltmak için ne yapmak gerekir?

Kadin 20-07-18 14:11

Samsun'da özel yurtta kalan öğrencilerde zehirlenme şüphesi

Mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle hastanelere sevk edilen 118 öğrenciden 89'u taburcu edildi

Haber 17-07-18 16:44

Parfümden etkilenen öğrenciler hastaneye kaldırıldı

Trabzon'da, bir öğrenci tarafından sınıfta sıkılan parfüm nedeniyle mide bulantısı ve kusma şikayeti görülen 20 öğrenci ve öğretmen hastaneye kaldırıldı

Haber 29-03-18 16:07

Mideniz sürekli bulanıyorsa dikkat! Vücudunuz size sinyal veriyor olabilir!

Yemeği fazla kaçırma, zehirlenme, üşütme, gibi gündelik hayatta herkesin yaşadığı mide bulantısı ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Mide bulantısının böbrek yetmezliği, kulak hastalıkları ve kalp krizi gibi hastalıklarda da görüldüğünü belirten Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu “Bulantı genellikle altında yatan hastalığın kendine ait diğer belirtileri ile birlikte görülür ve tek başına ortaya çıkmaz” açıklamasında bulundu.

Haber 15-03-18 17:39

Geçmeyen mide bulantısının nedeni anksiyete olabilir

Tahlil ve tetkiklerde bir hastalık bulgusuna rastlanmamasına karşın sık tekrarlayan mide bulantılarının psikolojik kaynaklı olduğunu söyleyen Dr. Sinan Akkurt, çoğu kez hastanın kendini psikolojik açıdan sağlıklı bulduğuna ve bu yönde bir tedaviye yönelmediğine dikkat çekti.

Kadin 16-01-18 17:29

1,5 kilo Trabzon hurması yedi! Midesinden iki taş çıkarıldı

Trabzon'un Of ilçesinde bulantı ve karın ağrısı şikayetleri olan hastanın midesinden ameliyatla 400 gram ağırlığında 2 taş çıkarıldı.

Haber 03-12-17 11:33

Yolculukta Bir Şey Okurken Neden Midemiz Bulanıyor?

Hareketli araçlarda kitap, dergi vb. okunurken hemen hemen herkes mide bulanması sorunuyla karşılaşabiliyor. Halk arasında taşıt tutması olarak da bilinen bu hastalığa hareket hastalığı deniyor.

Haber 22-11-17 12:18

Yolculukta Bir Şey Okurken Neden Midemiz Bulanıyor?

Hareketli araçlarda kitap, dergi vb. okunurken hemen hemen herkes mide bulanması sorunuyla karşılaşabiliyor. Halk arasında taşıt tutması olarak da bilinen bu hastalığa hareket hastalığı deniyor.

Haber 22-11-17 12:18

Sudan onlarca öğrenci zehirlendi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir ilkokulda yaklaşık 50 öğrenci, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere kaldırıldı.

Haber 13-10-16 15:45

Hamilelere mide bulantısı ve kusmayı azaltacak öneriler

Diyarbakır Veni Vidi Hastanesi'nde görevli Tüp Bebek ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hamilelere bulantı ve kusmayı azaltacak önerilerde bulundu.

Magazin 25-06-15 11:54

Başından portakal büyüklüğünde tümör çıktı

Konya'da mide bulantısı, unutkanlık ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran kişinin, kafatasındaki portakal büyüklüğünde tümör ameliyatla çıkarıldı.

Haber 03-02-15 17:33

Mide bulantısıyla gitti, doğum yaptı!

Ankara’da oturan 16 yaşındaki E.Ü. mide bulantısı şikayetiyle gittiği hastanede doğum yaptı.

Haber 11-06-12 16:55

Araba tutması neden olur nasıl geçer? Araba tutmasına ne iyi gelir?

Tatil hepimize dinlenme ve keyfi çağrıştırır. Yaz tatilinde, yaşadığımız mekanlardan uzaklaşıp deniz kıyılarına atarız kendimizi. Bazılarımız için ise yol, araç tutması sebebiyle bitmek bilmez bir işkence haline dönüşür. Hep mavi yolculuk yapmak ister, ancak deniz tutar korkusuyla cesaret edemeyiz. Uzmanlar, araç tutmasının, kişinin kendi kendine yenebileceği bir hastalık olduğunu belirterek, yola çıkmadan önce alınacak bazı tedbirlerin tatile daha sağlıklı başlamayı sağlayacağını söylüyor.

Haber 30-11-99 00:00