Mobbing Haberleri

Patiswiss'in eski CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu hakkında yeni iddia! 'Bağırıp çağırıp...'

Sosyal medyada bir kullanıcının küflü çikolata paylaşımına verdiği yanıtla tepki çeken Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu hakkındaki ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediyor.

Finans

Sokak ortasında kurşun yağdırdı, vahşetin nedeni mobbing çıktı

Beyoğlu'nda Mustafa S., yıllar önce marketinde çalışırken kendisine sürekli mobbing uygulayıp, aşağıladığını iddia ettiği eski patronu Salih Aka'yı (66) pazar tezgahının başında kurşunlayarak öldürdü. Saldırı sırasında yüzünü kapüşonla saklayan saldırgan, izini kaybettirmek için giysilerinin bazılarını çöp konteynerine attı. Saldırı anı güvenlik kamerasına da yansıdı.

Haber

Tüm çalışanları ilgilendiriyor... Yargıtay'dan emsal mobbing kararı

Yargıtay, iş yerlerindeki mobbing ile ilgili tüm çalışanları yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işçinin görev yerinin sık sık değiştirilmesi ve işçiye kariyeri ile uzlaşmayan görevler verilmesinin mobbing olarak değerlendirilmesi gerektiğine hükmetti. İşte detaylar...

Haber

Mobbinge uğruyorum ne yapmalıyım? Mobbing ile nasıl başa çıkılır?

Mobbing birçok insanın günlük yaşamını tehdit eden bir durum olarak ortaya çıkmıştır. İş yerinde, okulda, sosyal çevrede veya dijital platformlarda gerçekleşen mobbing mağdurların fiziksel ve zihinsel sağlığını ciddi şekilde etkileyen bir travma yaratabilir. Mobbing sadece bir kişinin sürekli olarak taciz, aşağılama, dışlama veya saldırıya uğraması değil aynı zamanda kişinin değerinin yok sayılması, kimliğinin çalınması gibi durumları da içerir.

Haber

Mobbing

Mobbing Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mobbing Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Mobbing nedir, ne anlama gelir? Mobbing davranışları nelerdir?

Mobbing günümüzün dijital çağında giderek artan bir sorun haline gelmiş olan zararlı bir davranış biçimidir. Bu davranış genellikle internet üzerinde, özellikle sosyal medya platformlarında gerçekleşir, ancak okul, iş yeri veya diğer sosyal ortamlarda da meydana gelebilir. Mobbingle mücadele, empati, saygı ve anlayış temelinde yükseltilmelidir. Toplumun her kesimi, bu zararlı davranışı önlemek ve mağdurlara destek olmak için bir araya gelmelidir.

Haber

Kadın memurdan belediye başkanına şok suçlamalar: Emekliliğe zorladı, mobbing uyguladı, borç aldı...

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Düzağaç belde belediyesinde memur H.A. (48), Belediye Başkanı Muammer Işıklı'nın kendisini emekliliğe zorlayıp, mobbing uyguladığı, kendisinden borç alıp, personel maaşlarını ödediği ve parayı kendisine geç verdiği için ev alamadığı iddiasıyla kaymakamlığa şikayette bulundu. Başkan Işıklı ise "Personel, bu iddiaları ispatlasın. Emekliliği geldi, emekli olmasını istedim ama olmadı. Bunlar bu yüzden yaşanıyor. İşe girişinde de usulsüzlük var" dedi.

Haber

İş yerinde mobbing skandalı! 'istifanı yazmanı istiyorum'

Afyonkarahisar'da deri mağazasında çalışan Melek Can Yurdalan (25), iddiasına göre çalıştığı iş yerinde mobbinge maruz kaldı. Yurdalan, 'İstifanı yazmanı istiyorum' diyerek kendisine mobbing uyguladığını ve istifa etmek zorunda bıraktığını öne sürdüğü müdürü F.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu. Genç kız yaşadıklarını detaylarıyla anlatırken, mağaza müdürü F.Ö. ise açıklama yapmak istemediğini söyledi. İşte olayın detayları...

Haber

Tüm çalışanlar dikkat: İş yerinde sakın bunu yapmayın! Hapis cezası var...

Son senelerde iş yerlerinde mobbing şikayetleri arttı. Genellikle psikolojik şiddet olarak kendisini gösteren mobbing, yüze karşı bağırma, baskı, özel hayata karışma, yapılan işi beğenmeme gibi davranışlarla belli oluyor. Ancak yöneticinin veya patronun çalışana mobbing yapması, hapis cezasına kadar gidebiliyor. İşte detaylar...

Haber

Çalışan herkesin başına gelebilir! Bilgilendirme yapıldı: 4 aydan 1 yıla kadar cezası var...

Çalışma hayatıyla ilgili detaylar çalışanlar tarafından araştırılıyor. Son yıllarda mobbing şikayetlerinde artış görülüyor. Uzmanlardan yönetici ya da patronuyla sorun yaşayan çalışanların karşılaştığı mobbing durumuda ne yapılması gerektiği hakkında bilgilendirme geldi. Öte yandan işverenin artan maliyetle çalışanı işten çıkarma isteği suç sayılıyor. İşte detaylar...

Finans

Mahkeme, işçiyi haklı buldu! Çalışanın yemekte yalnız bırakılması mobbing sayıldı

İş yerinde yalnız yemek yiyen işçinin başvurusunda dikkat çeken karar çıktı. Mahkeme, çalıştığı yerde yemek yediği sırada yalnız bırakılan ve görev kapsamı dışında çalıştırılan işçiye "mobbing" uygulandığı yönünde karar verdi. İşçinin başvurusu sonucu çıkan kararda bir de manevi tazminat ödenmesine hükmedildi.

Finans

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: Başını açtı diye uyarı cezası verdim

Bolu Belediyesi'nde 7 yıldır görev yapan kadın avukat H.N., adaletsiz bir şekilde görevinden alındığını, emekliliğe zorlandığını iddia ederek şikayetçi oldu. Şikayet sonrası belediye tarafından H.N.'ye 'Usulsüz müracaat veya şikayette bulunmak' hükmü gereği 'uyarma' cezası verildi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuyla ilgili açıklamasında, "Ben başını açtı, diye bir kadın belediye çalışanına uyarı cezası verdim; başını açtı, diye." ifadelerini kullandı.

Haber

Deniz Ateş Bitnel'in eşi Sinem Bitnel hangi bankada çalışıyordu? Deniz Ateş Bitnel hakemliği neden bıraktı?

Hakemlik kariyerini sonlandıran Deniz Ateş Bitnel eşiyle beraber katılmış olduğu programda hakemliği bırakmasının sebebini açıkladı. Bitnel'in eşi Sinem Bitnel ise bu süreçte başına gelenleri aktardı ve çalıştığı bankada mobbinge uğradığından söz etti. Peki Deniz Ateş Bitnel'in eşi Sinem Bitnel hangi bankada çalışıyordu? Deniz Ateş Bitnel hakemliği neden bıraktı? İşte ayrıntılar...

Spor

Profesörden '5 yıl mobbing'e uğradım' şikayeti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, üniversite ve fakülte yönetiminin, 5 yıl boyunca kendisine haksız soruşturmalar ve mobbing yaptığı gerekçesiyle savcılığa 9 sayfalık şikayet dilekçesi verdi.

Haber