Multipl Miyelom Haberleri

Miyelom hastaları hijyenik beslenmeli ve hijyenik yaşamalıdır!

Kemik iliği kanser türlerinden biri olan multipl miyelomu, bağışıklık sisteminin antikor üreten plazma hücrelerinden kaynaklanan bir kemik iliği tümörü olduğunu belirten Prof. Dr. Yıldız Aydın, multiple miyelom hastalığının kesin nedenlerinin bilinmediğinin altını çizdi.

Trend 03-09-19 10:55

Multipl miyelom hastaları hekimlerle bir araya geldi

Bir tür kemik iliği kanseri olan "multipl miyelom" hastalarının tanı ve tedavi süreciyle ilgili bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen "Hasta-Hekim Buluşması"nda, uzmanlar hastaları son yıllarda büyük rağbet gören alternatif tedaviler konusunda uyardı

Haber 30-04-19 17:15

Dirençli multipl miyelom kanserinde yeni tedavi umudu

Türk bilim insanı Prof. Dr. Meral Beksaç başkanlığında, kemik iliği kanseri türü multipl miyelomda tedavi şansı bulunmayan kişilere yönelik yeni bir tedavinin etkinliğini ortaya koyacak Avrupa çalışması başlatılacak - Mevcut multipl miyelom tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilen "Daratumumab" etken maddeli ilaçla birlikte kemoterapinin kombine uygulanmasıyla gerçekleştirilecek çalışma, Türkiye, İtalya, Hollanda ve Yunanistan'da yürütülecek - Prof. Dr. Beksaç: "Çalışma, tedaviye dirençli kabul edilen hasta grubu için uygulanacak"

Haber 04-04-19 11:13

Multipl miyelom nedir, belirtileri nelerdir? Multipl miyelom tedavisi nasıl yapılır?

Birçok kanser türünde olduğu gibi son yıllarda multipl miyelom tedavisinde önemli gelişmeler yaşandığı gözleniyor. Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Atilla Özkan, multipl miyelom tanısının ağırlıklı olarak 65-70 yaşları arasında konmakla birlikte son yıllarda daha genç yaşta da tanı konabildiğini söylüyor.

Haber 31-03-19 07:27

Diğer Haber Etiketleri

Multipl miyelom, hasta okulunda anlatıldı

Multipl miyelom, "hasta okulu"nda anlatıldı

Haber 05-03-18 16:59

Sinsi kanser: Multipl Miyelom

Sık gözlenen kan kanserlerinden Multipl Miyelom, çok zor tanısı konan bir kanser türü. Kemiklerde ağrı, kansızlık, halsizlik, akciğer enfeksiyonu gibi belirtilere dikkat! Türkiye'de Avrupa'dan az görülüyor ancak daha ölümcül.

Haber 05-02-11 10:07