Nafaka Haberleri

Yargıtaydan emsal nafaka kararı! Kadın kocasından fazla maaş alsa bile...

Bir boşanma davasında emsal bir karara imza atıldı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, davacı kadının kamu çalışanı olduğu ve kocasına oranla daha çok maaş aldığı gerekçesiyle tedbir nafakası kararının yasaya aykırı olduğunu ifade etmesine rağmen Yargıtay Hukuk Genel Kurulu dikkat çeken bir karara imza attı. Kurul, kadının kocasına oranla daha fazla maaş alması durumunda bile kadın lehine tedbir nafakası verilmesi gerektiğine karar verdi. Hukukçular, kararın hakkaniyet kurallarına uymadığını öne sürdü.

Haber 04-07-22 14:06

Son dakika: Antalyaspor ve Konyaspor'un eski yıldızı Samuel Eto'o'nun başı, kızıyla dertte! Ölseler de umrumda değil

Son dakika haberleri: Spor Toto Süper Lig'de Fraport TAV Antalyaspor ve Konyaspor formalarını giyen Samuel Eto'o, dört yıl önce ortaya çıkan kızı Erika Eto'o hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Erika ve annesi, mahkemenin nafaka kararı verdiğini dile getirerek isyan ederken, Eto'o'dan "İkisi de umrumda değil" açıklaması geldi.

Spor 31-05-22 17:33

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, canlı yayında soruları yanıtladı:

"(Şiddet Yasası) Kadınlara yönelik işlenen suçların katalog suçlar kapsamına alınması ve bir ağırlaştırıcı sebep olarak düzenlenmesi TCK sistematiğinde bir ilk" - "Yeni düzenlemede bunun kadar önemli hususlardan bir başkası, kadına yönelik saldırılarda somut pişmanlık emaresi içermeyen hiçbir durum indirim sebebi olmayacak" - "Israrlı takibin hem suç kapsamı hem de tutuklama sebeplerinden birisinin arasına alınması, bu anlamda çok önemli özellikle kadınlar açısından"

Yurthaber 13-05-22 13:47

Niğde'de boşanma davası açan eşe 'nafaka' oyunu pes dedirtti! Alışverişe çıkınca fark etti

Niğde'de boşanma aşamasındaki eşi Sinem S.'ye, mobil bankacılık üzerinden mahkemenin hükmettiği 4 aylık birikmiş tedbir nafakası ücreti 3 bin lirayı gönderen, dekontu da avukatına yollayacağını söyleyerek, eşinin telefonunu alan İsmail S., 3 bin lirayı 'elden alınan borç ödemesi' açıklamasıyla ablasının hesabına aktardı. Başına gelenleri alışverişe çıkınca anlayan Sinem S. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Haber 27-04-22 11:26

Ankara'da 16 yıllık eşten nafaka sitemi! '80 bin TL borcum var, 3 ayda bir beni tutuklatıyor'

Ankara'da nafakasını ödeyemeyen 49 yaşındaki Orhan Korkmaz, 6 yılda 3'er aylık sürelerde 15 kez cezaevine girdi. 80 bin TL nafaka borcu olan Korkmaz, sürekli cezaevine girince işte çalışamadığını, nafakanın düşürülmesi veya kaldırılması için dava da açamadığını söyledi. Korkmaz, ''Nafakanın bir süresi olmalı. Ben 'Nafaka olmasın' demiyorum. Sorun süresiz oluşu ve bu ömür boyu sürecek. İşsizim ve gelirim yok. Israrla her 3 ayda bir beni tutuklatıyor'' açıklamasında bulundu.

Haber 30-03-22 11:51

Banka dekontuna ‘haram olsun’ yazınca cezayı yedi!

Eski eşine nafaka gönderirken dekonta ‘haram olsun’ diye not yazınca tazminata mahkum oldu. Nihal B.'yi haklı bulan mahkeme, eski eşinin huzurunu bozan Barış A.'nın 15 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Haber 14-02-22 07:34

Nafaka düzenlemesi Meclis'ten geçti mi, ne zaman çıkacak? 5 yıldan az evli kalan kaç yıl nafaka ödeyecek?

Süresiz nafaka meselesi uzun süredir tartışma malzemesi olan konular arasındaydı. Nafaka düzenlemesine ilişkin detaylar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açıklandı. 2 yılın altında evli kalan ile 5 ile 10 yıl arasında evli kalanların ödemesi gereken nafaka süreleri aynı olmayacak. Nafaka ödemelerinde evlilik süresi esas alınacak. Peki 5 yıldan az evli kalan kaç yıl nafaka ödeyecek?

Finans 08-02-22 13:56

Son dakika: Nafakada yeni düzenleme! Artık süre önemli olacak: 3 yıldan az evli kalana 5 yıl nafaka

Son dakika haberi kamuoyunun merakla beklediği nafakayla ilgili yeni düzenlemede sonra doğru yaklaşılıyor. Evlilik süresinin kıstas olacağı yeni nafaka düzenlemesinde detaylar da netleşti. Düzenleme kapsamında 3 yılın altındaki evliliklerde 5 yıl, 7 yılın altındaki evliliklerde 5 ile 10 yıl arasında nafaka verilmesi planlanıyor. Taslak metnin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın masasında olan çalışmanın bu yıl Meclis'e gelmesi planlanıyor.

Haber 08-02-22 08:46

Kocanın aşırı alkol tüketimi boşanma nedeni ve ağır kusur sayıldı

Antalya 11. Aile Mahkemesi, "normal içici olma" sınırının üzerinde alkol tükettiği belirlenen kocayı boşanma davasında "haysiyetsiz hayat sürme" ağır kusuruyla 500 lira aylık nafaka ve 27 bin 500 lira tazminata mahkum etti - Mahkemenin kararından: - "Çiftin evlilik birliğine zarar veren bu durumun davacı için artık çekilmez hal aldığı sabittir"

Yurthaber 04-02-22 11:25

Son dakika: Bakan Yanık Nafaka için net konuştu: Verilmiş bir karar yok!

Son dakika haberine göre, ile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gazetecilerle bir araya gelerek nafaka konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, “Nafaka konusuyla alakalı verilmiş bir karar ve yapılmış nihai bir değerlendirme yok” dedi.

Finans 15-01-22 10:25

Yargıtay'dan emsal nafaka kararı! Boşanma davasında daha kusurlu bulunan eşe nafaka verilmesi kanuna aykırı bulundu

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, nafaka ile ilgili emsal olabilecek bir karara imza attı. Yerel mahkemenin verdiği kararı bozan Yargıtay, boşanma davasında daha ağır kusurlu olduğu belirtilen eşe nafaka verilmesinin kanuna aykırı olduğuna hükmetti. İşte Yargıtay'ın emsal niteliğindeki nafaka kararının detayları!

Haber 14-01-22 10:56

SON DAKİKA | Yeni nafaka düzenlemesinde neler var? AK Parti hazırladı, Erdoğan'a sunulacak

Nafaka düzenlemesinde son dakika haberleri geliyor. Gelen şikayetler sonrası AK Parti'nin hazırlamış olduğu nafaka düzenlemesiyle ilgili çalışma bugün AK Parti MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yeni düzenlemeyle birlikte nafakaya üst sınır getirilmesi veya evliliğin süresine göre yeni ödeme düzeni oluşturulması bekleniyor. Çekişmeli boşanmalarda ise tazminat ve velayet gibi anlaşmazlıklar için yeni formüller üzerinde çalışılıyor. İşte nafaka düzenlemesi detayları.

Haber 10-01-22 07:57

Son dakika: Nafaka sistemi değişiyor! İşte masadaki yeni formül

Son dakika haberine göre nafakaya yeni düzenleme yolda. Gelen bilgilere göre yeni yargı paketi içerisinde süresiz nafaka ile ilgili yeni modeller de yer alacak. Üzerinde çalışılan yeni nafaka formülüne göre, nafaka koca tarafından belli bir süre ödenecek, süre bittikten sonra ise çalışmayan kadına ödeme devlet tarafından yapılacak. İşte son dakika nafaka haberinin detayları...

Haber 25-12-21 07:46

Son dakika... Boşanma davalarında flaş gelişme! Yeni sistem geliyor...

Adalet Bakanlığı’nın çalışmalarını sürdürdüğü boşanma davalarındaki nafaka düzenlemesinde sona gelindi. Boşanan kadına evlilik süresi kadar nafaka ve sonra devlet desteği modeli gündeme gelirken 'aile arabuluculuğu' sistemi de gelebilir. İşte nafakaya yeni formülün detayları...

Haber 24-12-21 09:50

Yargıtaydan emsal karar! Mağdur kadın, zengin olsa da nafaka alacak

Yıllar süren boşanma davasına son noktayı koyan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, kadın eşin yüksek miktarlı geliri ve mal varlığı olsa dahi uygun miktarda tespit edilecek tedbir nafakası alması gerektiğine hükmetti.

Haber 04-12-21 11:42

500 lira nafaka istedi! 12 yerinden bıçaklanan kadın hayatını kaybetti: Böyle baba olmaz olsun

Gaziantep'te emekli Ali Çakır'ın (61) kendisinden 500 TL nafaka talep ettiği için dövüp, 12 yerinden bıçakladığı boşanma aşamasındaki eşi Behiye Çakır (56) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Morg önünde annesinin cenazesini beklerken gözyaşı döken Ahmet Çakır, "Böyle baba olmaz olsun. Devletimizden ona en ağır cezayı vermesini istiyorum" dedi.

Haber 04-11-21 15:42

Para gönderirken nafaka yerine sadaka yazdı, bir kez daha ödemeye mahkum oldu

Her ay tedbir nafakası olarak boşanma arefesindeki eşi S.Ç.’ye 300 lira ödeyen M.Ç. geçtiğimiz yıl eylül ayında internet bankacılığını kullanarak yaptığı ödemenin açıklama kısmına "nafaka" yerine "sadaka" yazınca eşi, nafakanın ödenmediğini ileri sürerek icra takibi başlattı. M.Ç. olayda kasıt olmadığını cep telefonundaki otomatik klavyenin mağduru olduğunu belirtip icra takibinin iptali için karşı bir dava açtı fakat yerel mahkeme M.Ç.’nin yeniden nafaka ödemesine hükmetti.

Haber 04-11-21 15:13

1 gün evli kaldı, 700 lira nafaka ödüyor! Amacı sesini Cumhurbaşkanı'na duyurmak

Kastamonu’da 1 gün evli kaldıktan sonra eşine nafaka ödemeye mahkum edilen Mustafa Duman (33) yaşadığı haksızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak için üçüncü kez memleketinden İstanbul’a yürüyüşe çıktı. Dün yürüyüşe çıkan Duman 100 kilometre yürüyerek Karabük’e ulaştı.

Haber 06-10-21 17:24

Satamadığı aracının üzerine çıkıp kendini yakmak istedi! İşte nedeni

Kayseri'de, nafakasını ödeyemeyen Hüseyin T. (38), hafif ticari aracının üzerine çıkarak, eline aldığı benzin bidonuyla kendini yakmak istedi. Hüseyin T.'nin kendini yakma girişimi polis ekiplerince engellendi.

Haber 17-09-21 19:42

Nafakayla ilgili emsal niteliğinde karar: 2 yıl sonra sona erecek

İstanbul'da bir boşanma davasında mahkeme kocanın eşine ayda bin lira yoksulluk nafaka ödemesine ve 2 yıl geçmesinin ardından süreli nafakanın sona ermesine karar verdi. Kararı değerlendiren Avukat Büşra Kanpalta Köklü, Türkiye'de bazı insanların sadece nafaka almak için kayıtsız olarak çalıştığını, artık bu olayın gelir kapısı haline geldiğini belirterek "Bu sebeple sayın mahkemenin verdiği karar çok değerli ve yerinde bir karar oldu" dedi.

Haber 09-09-21 10:31

Eski eşini 30 kez bıçaklayarak öldürmüştü! İfadesi ortaya çıktı

Kayseri’de, nafaka nedeniyle çıkan tartışmada eski eşi Fatma Abravcı'yı (43) 30 kez bıçaklayarak, öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Yasin Tatar (40) hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede Tatar'ın "Olay günü nafaka yüzünden tartıştık. ‘Nafakayı adam gibi ödeyeceksin' diyerek yüzüme tükürdü. Ele geçirdiğim bıçakla Fatma'ya önce araçta ardından da araç dışında vurdum. Korktuğum için hastaneye götürmedim" dediği ortaya çıktı.

Haber 28-07-21 10:13

Yargıtay'dan emsal nafaka kararı: Sürekli ve yeterli geliri var

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, öğretmen kadın lehine verilen yoksulluk nafakası kararını bozdu. Yüksek Mahkeme; davalı-karşı davacı kadının öğretmen olduğu, sürekli ve yeterli gelirinin bulunduğu, boşanma nedeniyle yoksulluğa düşmeyeceğine hükmetti.

Finans 05-07-21 11:12

Cem Yılmaz eski eşi Ahu Yağtu’ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın azaltılmasını istedi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz eski eşi Ahu Yağtu’ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin TL’ye düşürülmesi için dava açtı. Mahkeme, Yılmaz’ın çocuğunun eğitim ve sağlık gibi giderlerini karşılayıp karşılamadığının tespiti için duruşmayı erteledi.

Magazin 01-06-21 14:06

Necati Şaşmaz boşandı! Kararda dikkat çeken 'Tarikat' detayı

Oyuncu Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz’ın karşılıklı açtıkları boşanma davasında mahkeme tarafları eşit kusurlu bularak boşanmalarına karar verdi. Mahkeme tarafların istediği maddi ve manevi tazminat taleplerini reddederken çocukların velayeti Nagehan Şaşmaz’da kaldı. Mahkeme 2 çocuğa ayda toplam 16 bin TL tazminat ödemesine hükmederken, mahkemenin aldığı 'tarikat' detayı dikkat çekti.

Magazin 17-05-21 17:31

Yargıtay'dan ilginç nafaka kararı: Kadının söylediği sözler sonrası karar bozuldu

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk dairesi, eşine 'Salak mısın, sen erkek misin, bana karışamazsın' diyen kadını ağır kusurlu buldu. Boşanmaya sebep olan olaylarda ağır kusurlu eş lehine yoksulluk nafakasına hüküm edilemeyeceğine dikkat çeken yüksek mahkeme; bu yöndeki Aile Mahkemesi kararını bozdu.

Haber 19-04-21 11:40

Böylesi görülmedi! 300 bin TL ödediği eski eşi, araçlarına ve evine haciz koydurdu

Beykoz’da yaşayan Erkan Can isimli vatandaş için, iddiaya göre eşinden boşanınca eşine 300 bin TL ile aylık 2 bin TL nafaka ödemesine hükmedildi. Nafaka mağduru olduğunu söyleyen Erkan Can, eşinin kendisine oyun oynadığını ve 4 ticari aracına da haciz kararı aldırdığını belirtti. Kendisinin nafaka mağduru olduğunu belirten Can, mağduriyetini duyurmak için İstanbul’dan Ankara’ya yürüme kararı alarak yola çıktı.

Haber 17-04-21 10:24

1 günlük evliliğinin nafakaya mahkum ettiği kişi İstanbul’a kadar yürüyecek

Yaklaşık dört yıl önce evlendiği ve 1 gün evli kalıp evini terk eden eşine boşanamadığı halde 4 yıldır her ay 700 lira nafaka ödemeye mahkum edilen genç, yaşadığı haksızlığa dikkat çekmek için Kastamonu’dan İstanbul’a kadar 580 kilometre yol yürüyecek.

Haber 13-04-21 10:45

'İstismar ediliyor' diyerek açıkladı: İlk 5 yıldaki boşanmalarda nafaka bağlanmamalı

İzmir Barosu avukatlarından Özkan Yıldırım, evliliklerin ilk 5 senesinde gerçekleşen boşanmalarda taraflara nafaka bağlanmaması gerektiğini söyledi. Yıldırım, boşanma davalarına kadınların haklılığının karine olarak kabul edilerek başlandığını ifade ederek, “Kötü niyetli insanlar bu durumu istismar ediyor. Nafakayı geçim kaynağı haline getirip ünlü birinden boşanarak büyük nafakalar alan kadınları rol model gösteren bir düşünceyle karşı karşıyayız. Bu insanlara özenen bir güruh var” dedi.

Haber 08-04-21 10:35

Şok üstüne şok yaşadı! Bir gün evli kaldığı eşi hayatını kararttı

2017 yılında kaçarak evlendiği ve bir gün evli kalan eşinden 4 yıldır boşanamayan genç, şok üstüne şok yaşadı. Mahkemenin eşine ayda 700 lira nafaka ödemesine karar vermesi üzerine bir şok daha yaşayan genç, "FETÖ’cülükle bile suçladılar. Hakkımda 7 tane açılmış dava var, bir işe de girip çalışamıyorum" diye konuştu.

Haber 05-04-21 10:37

Yargıtay'dan emsal karar! Baba, üniversite mezunu işsiz çocuğuna yardım nafakası ödeyecek

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, üniversite mezunu işsiz gence babasından bağlanan yardım nafakasını kaldıran yerel mahkeme kararını bozdu. Kurul, üniversite mezunu işsiz gencin, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kursuna gitmesini eğitiminin devam etmesi kabul ederek, babanın yoksulluğa düşmüş çocuğuna yardım etmesinin bir zorunluluk olduğuna karar verdi.

Finans 20-12-20 13:04

Nafaka nedir? Nafaka türleri nelerdir?

Yürümeyen evlilikler sonrasında boşanma sürecinde olan çiftlerin, boşanma sonrası hayatını da etkileyeceğinden dolayı, boşanmada nafaka önem arz etmektedir. Bunun sonucu olarak biz de günlük hayatımızda sıklıkça nafaka kavramına ilişkin şeyler duyuyoruz. Peki nafaka nedir gerçekten biliyor muyuz?

Haber 18-11-20 10:46

Hamza Hamzaoğlu’nun nafaka davasında karar: Her ay 10 bin TL ödeyecek

Ünlü teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’na, evlilik dışı çocuğuna nafaka ödemediği gerekçesiyle açılan davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, Hamzaoğlu’nun, her ay 10 bin TL iştirak nafakası ödemesine hükmetti.

Haber 17-01-20 11:18

AYM'nin gelirden yüksek nafaka kararına yerinde değerlendirmesi

Başvurucunun avukatı Yahya Özüdoğru: - "Nafaka verenin de hayatını devam ettirme, yiyecek, içecek, barınma ve sosyal ihtiyaçları var. O açıdan değerlendirdiğimizde yerinde bir karar. Nafakaya ilişkin kararlarda biraz daha hassas olmak lazım"

Haber 17-12-19 14:09

Anayasa Mahkemesi, gelirden yüksek nafakayı hak ihlali saydı

Eşinden boşanan 4 çocuk babası, velayetlerin verildiği eski eşi ve çocukları için ödediği toplam 1000 liralık nafakanın maaşından fazla olduğunu iddia ederek, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu - Anayasa Mahkemesi, başvurucunun gelirinden daha yüksek miktarda nafakaya hükmedilmesi nedeniyle ihlal kararı verdi

Haber 17-12-19 12:02

İki kez evlenip boşanan Kaya Çilingiroğlu'ndan şaşırtan nafaka çıkışı

Hülya Avşar'ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu, kadın haklarıyla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Çilingiroğlu, "Ben çocuklarımın giderlerini karşılıyorsam kadına niye para vereyim" dedi.

Magazin 07-12-19 16:22

Yargıtay: İstifa eden kadına nafaka verilmez

Son günlerde tartışma konusu olan nafakayla alakalı Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nden emsal bir karar çıktı. Yüksek mahkeme, çalıştığı işyerinden kendi isteğiyle çıkan kadına nafaka verilemeyeceğine hükmetti.

Finans 27-11-19 09:38

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm:

"Mahkeme tarafından hükmedilen nafakaların yüzde 50,7'si ödenmiyor. Kadınlar yıllarca icra takipleriyle uğraşıyor"

Haber 07-11-19 14:02

Ömür boyu nafaka bitiyor mu?

İkinci yargı paketinde yer alması beklenen düzenlemeye göre, iki seneye kadar olan evliliklerde nafaka süresi iki sene, bu sürenin üzerindeki evliliklerde ise evli kalınan süre kadar olacak. Bu durum en çok usta televizyoncu Acun Ilıcalı’nın 125 bin TL nafaka alan eski eşi Şeyma Subaşı’yı bir hayli üzecek.

Trend 02-11-19 15:01

İkinci yargı paketiyle ilgili son dakika gelişmesi! 'İnfaz' ve 'nafaka' düzenlemesi yeni pakatte

Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 maddelik yasa teklifinin Meclis'ten geçmesinin ardından, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık 30 maddelik ikinci paketin, Meclis takvimine göre Kasım veya 2020 yılı ocak ayında TBMM Başkanlığı'na sunulması bekleniyor.

Haber 24-10-19 12:15

Çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenince dünyası başına yıkıldı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde oturan Nazir O. (42), 2002 yılında evlenip, 2015 yılında boşandığı eşinden doğan 13 ve 9 yaşlarındaki biri kız, diğeri erkek 2 çocuğun, öz babası olmadığını öğrenince neye uğradığını şaşırdı. Eski eşinin çocukları için nafaka artırma davası açtığı Nazir O., buna karşın 'soy bağının reddi' davası açtı.

Trend 17-10-19 14:31

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu:

"Bir grup güç sahibi erkek ve gazeteci tarafından nafakayla ilgili tamamen yapay bir gündem yaratıldı"

Haber 16-10-19 14:17

Kayseri Adliyesi'nde nafaka kavgası

Boşanma davasında, nafaka konusunda anlaşamayan tarafların yakınlarının da karıştığı kavga sonrası 6 kişi gözaltına alındı

Yurthaber 20-06-19 15:21

Tuba Ünsal'ı kaçıran soru!

Son olarak boşanma sonrası nafaka alınmasıyla ilgili açıklamalarıyla magazin gündemine yerleşen Tuba Ünsal, önceki gün Bebek'teydi.

Magazin 18-05-19 10:50

Nafaka süresi sınırlı mı olacak? MHP kanun teklifi hazırladı

Adalet Bakanlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın “nafaka ödeme sistemi”nde değişiklik öngören çalışması devam ederken, MHP de “nafakanın 5 yılla sınırlanması” ile ilgili kanun teklifi hazırladı.

Haber 05-05-19 08:30

Yargıtay'dan yeni karar: Çocuğuna bakan taraf nafaka ödemez!

Yargıtay, velayeti anneye verilen çocuğun nafaka yükümlüsü babanın yanında kalması durumunda borçlu babanın nafaka ödemeyeceğine hükmetti.

Finans 04-05-19 13:09

KADEM'den nafaka sorunu için çözüm önerileri

KADEM nafaka tartışmalarına ilişkin görüş ve çözüm önerilerini açıkladı: - "Aile hukuku bağlamında ara buluculuk kurumu işletilmelidir" - "Nafaka alacaklısının ihtiyacı halinde, kısa süreli evliliklerde dahi, en az 2 yıl nafaka ödenmesi gerektiği kanaatindeyiz. Nafaka alacaklısının ihtiyacının devam etmesi halinde ise en fazla evlilik süresi kadar süre boyunca nafaka ödenmesi kanunla düzenlenebilir"

Haber 23-04-19 15:58

7 ay evli kaldığı eşinden boşanmak isteyen kadının tepki çeken soruları

Yedi ay evli kaldığı eşinden boşanmak isteyen kadın, hukuki destek veren internet sitesine, nafaka olarak eşinin 4 bin lira olan maaşının yarısı ile otomobilini, düğünde takılan 60 bin TL değerindeki altınları ve düğün öncesi yaptığı 5 bin TL'lik masrafı alıp alamayacağını sordu. 'Derya A.' rumuzu kullanan kadın, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Trend 20-03-19 22:02

Aile Bakanı Selçuk'tan nafaka açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: - "(Nafaka sürelerinin sınırlandırılması) Biz bu süreci hükümet olarak büyük bir hassasiyetle izlemeye devam ediyoruz. Tüm tarafların da görüşlerini alarak gerek akademisyenler olsun gerek STK ile iletişim halinde yürütüyoruz bu süreci. Hedefimiz yeni mağduriyetler yaratmadan bu soruna sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak" - "(Kadınlara müjde) Yakında bir projemiz başlayacak. Yavaş yavaş müjdelerini veriyoruz. Daha doğrusu kelimelerini vermeye başladık, öyle diyeyim. Biz son zamanlarda şöyle diyoruz: 'Kadına değer, aileye değer ve Türkiye'ye değer'. İnşallah buradan ne kastettiğimizi de yakın zamanda biz projeyi daha da geliştirdikçe sizlerle paylaşacağız"

Haber 14-03-19 11:11

Yolanthe Cabau alacağı tazminatla Şeyma Subaşı’nı solladı

Galatasaray'ın eski futbolcusu Wesley Sneijder, yollarını ayırma kararı aldığı Yolanthe Cabau'ya yaklaşık 120 milyon lira tazminat ödeyecek. Futbolcunun eşine ödeyeceği miktar Şeyma Subaşı'nın aldığı tazminatı bile geçti.

Magazin 09-03-19 14:55