Nafaka Haberleri

Avukat, 9 yıl boyunca müvekkilinin nafakasını alan avukat: 'O parayı yemişiz'

Ankara'da, müvekkili emekli hemşire Ayşe Ç.'nin 2 çocuğu için eski eşinin ödediği 400 lira nafakayı 9 yıl boyunca aldığı suçlamasıyla avukat Hasan C.'ye, 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma' suçundan dava açıldı. Avukata, pişman olması ve sabıkası bulunmaması indirim nedeni sayılarak 9 ay 10 gün hapis ve 8 bin 320 lira adli para cezası verilip, hükmün açıklanması geri bırakıldı. Kendini savunan avukat “Biz o dosyayı kaldırmışız, unutmuşuz ve o parayı yemişiz” dedi.

Haber 03-03-2024 09:59

Erkekleri Koruma Derneği devreye girdi! Nafaka ödemediği için tutuklanan 81 yaşındaki adam tahliye edildi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki Zülfü Ş., Avustralya'da yaşayan eski eşine geçen ay nafaka yollamadığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Jandarma eşliğinde cezaevine götürülen Züftü Ş., bu sırada gözyaşlarını tutamadı. Yürek sızlatan görüntülerin ardından Erkekleri Koruma Derneği devreye girdi.

Haber 05-12-2023 21:58

Nafaka ödemediği için 81 yaşında cezaevine girdi! Gözyaşlarını tutamadı

Bursa'da eski eşine nafaka ödemediği iddiasıyla tutuklanıp, cezaevine götürülen Züftü Şirin (81), gözyaşlarını tutamadı. Şirin'in geçen ay Avustralya'da yaşayan eski eşine nafaka ödemeyi unuttuğu öne sürüldü. Eski eşinin bunun üzerine şikayetçi olduğu kaydedildi.

Haber 05-12-2023 12:53

Yargıtay'dan ‘yıllık enflasyon artışı’ kararı! ‘Nafaka’ verenler dikkat!

Nafaka ile ilgili tartışmalar sürerken Yargıtay’dan yeni bir karar daha çıktı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesinin kararında, "yoksulluk ve iştirak nafakasının artırılması"nı isteyen davacı kadının "yıllık enflasyon oranında artış" talebinde bulunmadığı ifade edildi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, nafaka artırımı için açılan davada, davacı talep etmediği halde mahkemece "yıllık enflasyon oranında artış" kararını hukuka aykırı bularak bozdu.

Finans 24-11-2023 14:24

Diğer Haber Etiketleri

Nafaka

Nafaka Hakkındaki Haberler Mynet'te. Nafaka Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Eski eşinden nafaka alamayan kadın cinnet getirdi! Bebeğini dövüp kameraya kaydetti... O anları eski kocasına gönderdi

Adının yalnızca Alina olduğu belirtilen kadın, Ukrayna'nın doğusundaki Rus işgali altındaki Donetsk'teki evlerinde eski eşinden nafaka alamadığı için bebeğini dövdüğü anları kameraya kaydetti. Bebeğini darp ettiği görüntüleri eski kocasına gönderen Alina'nın ağlayan bebeğine "Babana teşekkür et" dediği duyuldu. Görüntülerin sonrasında yetkililerin harekete geçtiği ifade edildi.

Trend 17-11-2023 08:40

Yargıtay'dan dikkat çeken 'nafaka' kararı! Kadın tam kusurlu bulundu

Yargıtay, nafaka ile ilgili dikkat çeken bir karara imza attı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi bir boşanma davasında kadına nafaka bağlanmasına yönelik mahkeme kararını, kadının kaynanasına hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle bozdu. Kararın gerekçesinde "Tam kusurlu kadın yararına yoksulluk nafakası takdir edilemez" ifadesine yer verildi.

Haber 26-09-2023 08:06

Yargıtay'dan dikkat çeken 'nafaka' kararı! Kaynanaya hakaret eden geline...

Son yılların tartışmaları konularından biri olan 'nafaka' ile ilgili bir yeni gelişme daha yaşandı. Yerel mahkeme tarafından karşılıklı boşanma davası açan çiftten koca kusurlu bulundu ve kadına nafaka bağlanmasına karar verdi. Yargıtay ise kararı bozarak kadını, eşinin annesine süregelen şekilde, ağır biçimde hakaret ettiği gerekçesiyle 'tam kusurlu' bularak nafaka verilmemesi kararını verdi.

Haber 23-09-2023 20:33

Tartışma konusu olmuştu! Boşanmak isteyenler avukatlara o taleple koştu… Nafakaya ‘dolar’ kalkanı

Türkiye’deki yüksek enflasyon evlilikleri de etkiledi. Boşanma davaları artarken, sebep olarak ekonomik durum gösterildi. Süresiz nafakanın kaldırılması yönündeki tartışmalar devam ederken, alınan paranın enflasyon etkisini en az seviyeye indirmek isteyenlerin avukatlara ‘dövize endeksli nafaka’ talebi ile koştuğu ortaya çıktı.

Finans 12-09-2023 08:19

'Yüzde 25 sınırı aşılabilir' dedi, şartı açıkladı! Kira zammıyla ilgili dikkat çeken açıklama: Zorunlu arabuluculuk dönemi yarın başlıyor

Kira anlaşmazlığında yeni dönem yarın başlıyor. 1 Eylül itibarıyla başlayacak olan zorunlu arabuluculuk dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 ay içinde uzlaşma sağlanırsa mahkemeye gidilmeyeceğini, tarafların anlaştığı takdirde yüzde 25 sınırının aşılabileceğini söyledi. Süresiz nafaka tartışmalarına ilişkin de konuşan Adalet Bakanı, aile hukukunu sil baştan ele alacaklarını ifade ederek ''Boşanma, tazminat, nafaka sorunları ile ilgili arabuluculuk olabilir'' dedi.

Finans 31-08-2023 12:28

Süresiz nafakada yeni düzenlemenin sinyali! Bakan Göktaş ‘Adil değil’ demişti, formül ortaya çıktı: Evlilik süresi ve kusur oranı…

Kısa süren evlililikler, ömür boyu süren nafaka ödemeleri…. Nafaka mağduriyetlerine ilişkin tartışmalar sürerken, Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, yeni düzenlemenin sinyalini verdi. Yeni formüle göre; evlilik yılıyla birlikte kusur oranı dikkate alınacak, yani nafaka süreli olacak. İşte detaylar…

Finans 29-07-2023 09:06

Bakan Göktaş'tan 'süresiz nafaka' açıklaması Adil bir durum değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş "Brüksel Parlamentosu’nda kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine yönelik çalıştığım gibi burada da aynı hassasiyeti göstereceğim. Bizim amacımız kadın cinayetlerinin, şiddetinin olmaması. Bizler isteriz ki bu rakamlar sıfırlansın. Çalışmalarımızı her geçen gün aynı hassasiyetle yapmaya devam edeceğiz" dedi. Süresiz nafaka konusunu da önemsediğini belirten Göktaş "Süresiz nafaka gibi bir durum adil bir durum değil" ifadelerini kullandı.

Haber 26-07-2023 16:32

Yargıtay'dan emsal nafaka kararı! 'Cezaevinde olmak yükümlülüğü ortadan kaldırmaz'

Yargıtay, nafaka yükümlüsü kişileri ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, "Cezaevinde hükümlü veya tutuklu olmak yoksulluk nafakası ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz" dedi. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikteki nafaka kararının detayları...

Haber 23-05-2023 11:18

Dikkat! Herkesi ilgilendiriyor: Yargıtay’dan emsal nafaka kararı

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, nafaka ile ilgili boşanmış çiftleri yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme; müşterek çocuğun okul ve servis giderleri için yapılan harcamaların iştirak nafakası borcuna mahsuben yapıldığına ilişkin bir açıklama yoksa iştirak nafakası borcunun devam edeceğine hükmetti. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikteki kararının detayları...

Haber 03-02-2023 09:45

Borca batınca çareyi evlenmekte buldu! Tazminat ve nafaka hayalleri suya düştü: Sadece ödetmek amacıyla...

Borç batağına girdi, çareyi evlenmekte buldu. Maddi çıkar amacıyla yapılan evliliklere bir yenisi daha eklenirken borcundan kurtulmak isteyen kadının planı beklediği gibi gitmeyince hayalleri suya düştü. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle kocasından boşanıp nafaka ve tazminat almayı umuyordu ancak Yargıtay'dan emsal nitelikte bir kararla boşanmada kadın kusurlu bulundu.

Haber 11-12-2022 12:31

İnternetten tanışıp evlendi, hayatı kabusa döndü! 'Çetenin ağına düştüm'

Ankara'da bir kişi internetten tanıştığı kadınla evlendi. Kendisinin üzerine 29 ayrı hat çıkan kadın, eşiyle birlikte yaşadığı evi soydu. Bu olay sonrası Murat Alparslan açtığı boşanma davasında verilen kararla ikinci kez hayatının şokunu yaşadı. Mahkeme Alparslan'ın her ay bin TL nafaka ödemesine karar verdi.

Haber 03-12-2022 07:51

Yargıtaydan emsal nafaka kararı! Kadın kocasından fazla maaş alsa bile...

Bir boşanma davasında emsal bir karara imza atıldı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, davacı kadının kamu çalışanı olduğu ve kocasına oranla daha çok maaş aldığı gerekçesiyle tedbir nafakası kararının yasaya aykırı olduğunu ifade etmesine rağmen Yargıtay Hukuk Genel Kurulu dikkat çeken bir karara imza attı. Kurul, kadının kocasına oranla daha fazla maaş alması durumunda bile kadın lehine tedbir nafakası verilmesi gerektiğine karar verdi. Hukukçular, kararın hakkaniyet kurallarına uymadığını öne sürdü.

Haber 04-07-2022 14:06

Son dakika: Antalyaspor ve Konyaspor'un eski yıldızı Samuel Eto'o'nun başı, kızıyla dertte! Ölseler de umrumda değil

Son dakika haberleri: Spor Toto Süper Lig'de Fraport TAV Antalyaspor ve Konyaspor formalarını giyen Samuel Eto'o, dört yıl önce ortaya çıkan kızı Erika Eto'o hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Erika ve annesi, mahkemenin nafaka kararı verdiğini dile getirerek isyan ederken, Eto'o'dan "İkisi de umrumda değil" açıklaması geldi.

Spor 31-05-2022 17:33

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, canlı yayında soruları yanıtladı:

"(Şiddet Yasası) Kadınlara yönelik işlenen suçların katalog suçlar kapsamına alınması ve bir ağırlaştırıcı sebep olarak düzenlenmesi TCK sistematiğinde bir ilk" - "Yeni düzenlemede bunun kadar önemli hususlardan bir başkası, kadına yönelik saldırılarda somut pişmanlık emaresi içermeyen hiçbir durum indirim sebebi olmayacak" - "Israrlı takibin hem suç kapsamı hem de tutuklama sebeplerinden birisinin arasına alınması, bu anlamda çok önemli özellikle kadınlar açısından"

Yurthaber 13-05-2022 13:47

Niğde'de boşanma davası açan eşe 'nafaka' oyunu pes dedirtti! Alışverişe çıkınca fark etti

Niğde'de boşanma aşamasındaki eşi Sinem S.'ye, mobil bankacılık üzerinden mahkemenin hükmettiği 4 aylık birikmiş tedbir nafakası ücreti 3 bin lirayı gönderen, dekontu da avukatına yollayacağını söyleyerek, eşinin telefonunu alan İsmail S., 3 bin lirayı 'elden alınan borç ödemesi' açıklamasıyla ablasının hesabına aktardı. Başına gelenleri alışverişe çıkınca anlayan Sinem S. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Haber 27-04-2022 11:26

Ankara'da 16 yıllık eşten nafaka sitemi! '80 bin TL borcum var, 3 ayda bir beni tutuklatıyor'

Ankara'da nafakasını ödeyemeyen 49 yaşındaki Orhan Korkmaz, 6 yılda 3'er aylık sürelerde 15 kez cezaevine girdi. 80 bin TL nafaka borcu olan Korkmaz, sürekli cezaevine girince işte çalışamadığını, nafakanın düşürülmesi veya kaldırılması için dava da açamadığını söyledi. Korkmaz, ''Nafakanın bir süresi olmalı. Ben 'Nafaka olmasın' demiyorum. Sorun süresiz oluşu ve bu ömür boyu sürecek. İşsizim ve gelirim yok. Israrla her 3 ayda bir beni tutuklatıyor'' açıklamasında bulundu.

Haber 30-03-2022 11:51

Banka dekontuna ‘haram olsun’ yazınca cezayı yedi!

Eski eşine nafaka gönderirken dekonta ‘haram olsun’ diye not yazınca tazminata mahkum oldu. Nihal B.'yi haklı bulan mahkeme, eski eşinin huzurunu bozan Barış A.'nın 15 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Haber 14-02-2022 07:34

Şeyma Subaşı'na nafaka şoku! 2 yıl sonra kesiliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın incelemeye aldığı nafaka düzenlemesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. 2 yılın altındaki evliliklerde 5 yıl nafaka verilmesi planlanıyor. Buna göre 2018 yılında Acun Ilıcalı'dan boşanan Şeyma Subaşı, 2024 yılından itibaren nafaka alamayacak.

Magazin 08-02-2022 16:48

Nafaka düzenlemesi Meclis'ten geçti mi, ne zaman çıkacak? 5 yıldan az evli kalan kaç yıl nafaka ödeyecek?

Süresiz nafaka meselesi uzun süredir tartışma malzemesi olan konular arasındaydı. Nafaka düzenlemesine ilişkin detaylar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açıklandı. 2 yılın altında evli kalan ile 5 ile 10 yıl arasında evli kalanların ödemesi gereken nafaka süreleri aynı olmayacak. Nafaka ödemelerinde evlilik süresi esas alınacak. Peki 5 yıldan az evli kalan kaç yıl nafaka ödeyecek?

Finans 08-02-2022 13:56

Son dakika: Nafakada yeni düzenleme! Artık süre önemli olacak: 3 yıldan az evli kalana 5 yıl nafaka

Son dakika haberi kamuoyunun merakla beklediği nafakayla ilgili yeni düzenlemede sonra doğru yaklaşılıyor. Evlilik süresinin kıstas olacağı yeni nafaka düzenlemesinde detaylar da netleşti. Düzenleme kapsamında 3 yılın altındaki evliliklerde 5 yıl, 7 yılın altındaki evliliklerde 5 ile 10 yıl arasında nafaka verilmesi planlanıyor. Taslak metnin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın masasında olan çalışmanın bu yıl Meclis'e gelmesi planlanıyor.

Haber 08-02-2022 08:46

Kocanın aşırı alkol tüketimi boşanma nedeni ve ağır kusur sayıldı

Antalya 11. Aile Mahkemesi, "normal içici olma" sınırının üzerinde alkol tükettiği belirlenen kocayı boşanma davasında "haysiyetsiz hayat sürme" ağır kusuruyla 500 lira aylık nafaka ve 27 bin 500 lira tazminata mahkum etti - Mahkemenin kararından: - "Çiftin evlilik birliğine zarar veren bu durumun davacı için artık çekilmez hal aldığı sabittir"

Yurthaber 04-02-2022 11:25

Son dakika: Bakan Yanık Nafaka için net konuştu: Verilmiş bir karar yok!

Son dakika haberine göre, ile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gazetecilerle bir araya gelerek nafaka konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, “Nafaka konusuyla alakalı verilmiş bir karar ve yapılmış nihai bir değerlendirme yok” dedi.

Finans 15-01-2022 10:25

Yargıtay'dan emsal nafaka kararı! Boşanma davasında daha kusurlu bulunan eşe nafaka verilmesi kanuna aykırı bulundu

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, nafaka ile ilgili emsal olabilecek bir karara imza attı. Yerel mahkemenin verdiği kararı bozan Yargıtay, boşanma davasında daha ağır kusurlu olduğu belirtilen eşe nafaka verilmesinin kanuna aykırı olduğuna hükmetti. İşte Yargıtay'ın emsal niteliğindeki nafaka kararının detayları!

Haber 14-01-2022 10:56

SON DAKİKA | Yeni nafaka düzenlemesinde neler var? AK Parti hazırladı, Erdoğan'a sunulacak

Nafaka düzenlemesinde son dakika haberleri geliyor. Gelen şikayetler sonrası AK Parti'nin hazırlamış olduğu nafaka düzenlemesiyle ilgili çalışma bugün AK Parti MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yeni düzenlemeyle birlikte nafakaya üst sınır getirilmesi veya evliliğin süresine göre yeni ödeme düzeni oluşturulması bekleniyor. Çekişmeli boşanmalarda ise tazminat ve velayet gibi anlaşmazlıklar için yeni formüller üzerinde çalışılıyor. İşte nafaka düzenlemesi detayları.

Haber 10-01-2022 07:57

Son dakika: Nafaka sistemi değişiyor! İşte masadaki yeni formül

Son dakika haberine göre nafakaya yeni düzenleme yolda. Gelen bilgilere göre yeni yargı paketi içerisinde süresiz nafaka ile ilgili yeni modeller de yer alacak. Üzerinde çalışılan yeni nafaka formülüne göre, nafaka koca tarafından belli bir süre ödenecek, süre bittikten sonra ise çalışmayan kadına ödeme devlet tarafından yapılacak. İşte son dakika nafaka haberinin detayları...

Haber 25-12-2021 07:46

Son dakika... Boşanma davalarında flaş gelişme! Yeni sistem geliyor...

Adalet Bakanlığı’nın çalışmalarını sürdürdüğü boşanma davalarındaki nafaka düzenlemesinde sona gelindi. Boşanan kadına evlilik süresi kadar nafaka ve sonra devlet desteği modeli gündeme gelirken 'aile arabuluculuğu' sistemi de gelebilir. İşte nafakaya yeni formülün detayları...

Haber 24-12-2021 09:50

Yargıtaydan emsal karar! Mağdur kadın, zengin olsa da nafaka alacak

Yıllar süren boşanma davasına son noktayı koyan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, kadın eşin yüksek miktarlı geliri ve mal varlığı olsa dahi uygun miktarda tespit edilecek tedbir nafakası alması gerektiğine hükmetti.

Haber 04-12-2021 11:42

500 lira nafaka istedi! 12 yerinden bıçaklanan kadın hayatını kaybetti: Böyle baba olmaz olsun

Gaziantep'te emekli Ali Çakır'ın (61) kendisinden 500 TL nafaka talep ettiği için dövüp, 12 yerinden bıçakladığı boşanma aşamasındaki eşi Behiye Çakır (56) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Morg önünde annesinin cenazesini beklerken gözyaşı döken Ahmet Çakır, "Böyle baba olmaz olsun. Devletimizden ona en ağır cezayı vermesini istiyorum" dedi.

Haber 04-11-2021 15:42

Para gönderirken nafaka yerine sadaka yazdı, bir kez daha ödemeye mahkum oldu

Her ay tedbir nafakası olarak boşanma arefesindeki eşi S.Ç.’ye 300 lira ödeyen M.Ç. geçtiğimiz yıl eylül ayında internet bankacılığını kullanarak yaptığı ödemenin açıklama kısmına "nafaka" yerine "sadaka" yazınca eşi, nafakanın ödenmediğini ileri sürerek icra takibi başlattı. M.Ç. olayda kasıt olmadığını cep telefonundaki otomatik klavyenin mağduru olduğunu belirtip icra takibinin iptali için karşı bir dava açtı fakat yerel mahkeme M.Ç.’nin yeniden nafaka ödemesine hükmetti.

Haber 04-11-2021 15:13

1 gün evli kaldı, 700 lira nafaka ödüyor! Amacı sesini Cumhurbaşkanı'na duyurmak

Kastamonu’da 1 gün evli kaldıktan sonra eşine nafaka ödemeye mahkum edilen Mustafa Duman (33) yaşadığı haksızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak için üçüncü kez memleketinden İstanbul’a yürüyüşe çıktı. Dün yürüyüşe çıkan Duman 100 kilometre yürüyerek Karabük’e ulaştı.

Haber 06-10-2021 17:24

Satamadığı aracının üzerine çıkıp kendini yakmak istedi! İşte nedeni

Kayseri'de, nafakasını ödeyemeyen Hüseyin T. (38), hafif ticari aracının üzerine çıkarak, eline aldığı benzin bidonuyla kendini yakmak istedi. Hüseyin T.'nin kendini yakma girişimi polis ekiplerince engellendi.

Haber 17-09-2021 19:42

Nafakayla ilgili emsal niteliğinde karar: 2 yıl sonra sona erecek

İstanbul'da bir boşanma davasında mahkeme kocanın eşine ayda bin lira yoksulluk nafaka ödemesine ve 2 yıl geçmesinin ardından süreli nafakanın sona ermesine karar verdi. Kararı değerlendiren Avukat Büşra Kanpalta Köklü, Türkiye'de bazı insanların sadece nafaka almak için kayıtsız olarak çalıştığını, artık bu olayın gelir kapısı haline geldiğini belirterek "Bu sebeple sayın mahkemenin verdiği karar çok değerli ve yerinde bir karar oldu" dedi.

Haber 09-09-2021 10:31

Eski eşini 30 kez bıçaklayarak öldürmüştü! İfadesi ortaya çıktı

Kayseri’de, nafaka nedeniyle çıkan tartışmada eski eşi Fatma Abravcı'yı (43) 30 kez bıçaklayarak, öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Yasin Tatar (40) hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede Tatar'ın "Olay günü nafaka yüzünden tartıştık. ‘Nafakayı adam gibi ödeyeceksin' diyerek yüzüme tükürdü. Ele geçirdiğim bıçakla Fatma'ya önce araçta ardından da araç dışında vurdum. Korktuğum için hastaneye götürmedim" dediği ortaya çıktı.

Haber 28-07-2021 10:13

Yargıtay'dan emsal nafaka kararı: Sürekli ve yeterli geliri var

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, öğretmen kadın lehine verilen yoksulluk nafakası kararını bozdu. Yüksek Mahkeme; davalı-karşı davacı kadının öğretmen olduğu, sürekli ve yeterli gelirinin bulunduğu, boşanma nedeniyle yoksulluğa düşmeyeceğine hükmetti.

Finans 05-07-2021 11:12

Cem Yılmaz eski eşi Ahu Yağtu’ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın azaltılmasını istedi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz eski eşi Ahu Yağtu’ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin TL’ye düşürülmesi için dava açtı. Mahkeme, Yılmaz’ın çocuğunun eğitim ve sağlık gibi giderlerini karşılayıp karşılamadığının tespiti için duruşmayı erteledi.

Magazin 01-06-2021 14:06

İzzet Yıldızhan'ın evlilik dışı ilişkiden doğan kızı için nafaka davası açılmıştı! Yeni gelişme

Şarkıcı İzzet Yıldızhan'a 15 yaşındaki kızının annesi eski sevgilisi Gizem Şehnaz İzgi tarafından açılan nafaka davasının düşürülmesine karar verildi.

Magazin 21-05-2021 13:29

Necati Şaşmaz boşandı! Kararda dikkat çeken 'Tarikat' detayı

Oyuncu Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz’ın karşılıklı açtıkları boşanma davasında mahkeme tarafları eşit kusurlu bularak boşanmalarına karar verdi. Mahkeme tarafların istediği maddi ve manevi tazminat taleplerini reddederken çocukların velayeti Nagehan Şaşmaz’da kaldı. Mahkeme 2 çocuğa ayda toplam 16 bin TL tazminat ödemesine hükmederken, mahkemenin aldığı 'tarikat' detayı dikkat çekti.

Magazin 17-05-2021 17:31

Yargıtay'dan ilginç nafaka kararı: Kadının söylediği sözler sonrası karar bozuldu

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk dairesi, eşine 'Salak mısın, sen erkek misin, bana karışamazsın' diyen kadını ağır kusurlu buldu. Boşanmaya sebep olan olaylarda ağır kusurlu eş lehine yoksulluk nafakasına hüküm edilemeyeceğine dikkat çeken yüksek mahkeme; bu yöndeki Aile Mahkemesi kararını bozdu.

Haber 19-04-2021 11:40

Böylesi görülmedi! 300 bin TL ödediği eski eşi, araçlarına ve evine haciz koydurdu

Beykoz’da yaşayan Erkan Can isimli vatandaş için, iddiaya göre eşinden boşanınca eşine 300 bin TL ile aylık 2 bin TL nafaka ödemesine hükmedildi. Nafaka mağduru olduğunu söyleyen Erkan Can, eşinin kendisine oyun oynadığını ve 4 ticari aracına da haciz kararı aldırdığını belirtti. Kendisinin nafaka mağduru olduğunu belirten Can, mağduriyetini duyurmak için İstanbul’dan Ankara’ya yürüme kararı alarak yola çıktı.

Haber 17-04-2021 10:24

1 günlük evliliğinin nafakaya mahkum ettiği kişi İstanbul’a kadar yürüyecek

Yaklaşık dört yıl önce evlendiği ve 1 gün evli kalıp evini terk eden eşine boşanamadığı halde 4 yıldır her ay 700 lira nafaka ödemeye mahkum edilen genç, yaşadığı haksızlığa dikkat çekmek için Kastamonu’dan İstanbul’a kadar 580 kilometre yol yürüyecek.

Haber 13-04-2021 10:45

'İstismar ediliyor' diyerek açıkladı: İlk 5 yıldaki boşanmalarda nafaka bağlanmamalı

İzmir Barosu avukatlarından Özkan Yıldırım, evliliklerin ilk 5 senesinde gerçekleşen boşanmalarda taraflara nafaka bağlanmaması gerektiğini söyledi. Yıldırım, boşanma davalarına kadınların haklılığının karine olarak kabul edilerek başlandığını ifade ederek, “Kötü niyetli insanlar bu durumu istismar ediyor. Nafakayı geçim kaynağı haline getirip ünlü birinden boşanarak büyük nafakalar alan kadınları rol model gösteren bir düşünceyle karşı karşıyayız. Bu insanlara özenen bir güruh var” dedi.

Haber 08-04-2021 10:35

Şok üstüne şok yaşadı! Bir gün evli kaldığı eşi hayatını kararttı

2017 yılında kaçarak evlendiği ve bir gün evli kalan eşinden 4 yıldır boşanamayan genç, şok üstüne şok yaşadı. Mahkemenin eşine ayda 700 lira nafaka ödemesine karar vermesi üzerine bir şok daha yaşayan genç, "FETÖ’cülükle bile suçladılar. Hakkımda 7 tane açılmış dava var, bir işe de girip çalışamıyorum" diye konuştu.

Haber 05-04-2021 10:37

Yargıtay'dan emsal karar! Baba, üniversite mezunu işsiz çocuğuna yardım nafakası ödeyecek

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, üniversite mezunu işsiz gence babasından bağlanan yardım nafakasını kaldıran yerel mahkeme kararını bozdu. Kurul, üniversite mezunu işsiz gencin, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kursuna gitmesini eğitiminin devam etmesi kabul ederek, babanın yoksulluğa düşmüş çocuğuna yardım etmesinin bir zorunluluk olduğuna karar verdi.

Finans 20-12-2020 13:04

Nafaka nedir? Nafaka türleri nelerdir?

Yürümeyen evlilikler sonrasında boşanma sürecinde olan çiftlerin, boşanma sonrası hayatını da etkileyeceğinden dolayı, boşanmada nafaka önem arz etmektedir. Bunun sonucu olarak biz de günlük hayatımızda sıklıkça nafaka kavramına ilişkin şeyler duyuyoruz. Peki nafaka nedir gerçekten biliyor muyuz?

Haber 18-11-2020 10:46

Ivana Sert'ten nafakaya yüzde 30 zam talebi!

Modacı Ivana Sert, velayeti kendisinde olan oğlu Ateş’e verdiği nafakayı arttırması için eski eşi Yurdal Sert’e dava açtı. Ivana Sert, aylık 5 bin TL olan nafakanın 15 bin TL’ye çıkarılmasını talep etti.

Magazin 10-10-2020 15:38