Norovirüs Enfeksiyonu Haberleri

Her şey 8 saniyede oluyor! İğrenç anlar gözler önüne serildi: Hastalık yayıyor

Bilim insanları tuvalette klozet kapağını kapatmadan sifon çekildiğinde neler olduğunu gösteren bir simülasyon hazırladı. Görüntülerde klozet kapağı açık şekilde sifon çekildiğinde tuvaletin içinden fırlayan damlacıkların 8 saniyede iki metreye kadar yükseldiği ve bazı parçacıkların dakikalarca havada asılı kaldığını gözler önüne serdi.

Haber 10-12-22 08:14

Norovirüs nedir, öldürür mü? Norovirüs belirtileri neler ve nasıl bulaşır?

Koronavirüs salgınının ardından pek çok salgın hastalık toplumda paniğe sebep oldu. Bu hastalıklardan biri de son yıllarda dünya genelinde sık görülen Norovirüs oldu. Peki Norovirüs nedir, öldürür mü? Norovirüs belirtileri neler ve nasıl bulaşır? İşte merak edilenler...

Haber 31-05-22 14:46

Binlerce kişi hastaneye akın etmişti! Bilecik'teki salgının kaynağı 'norovirüs'

Bilecik Sağlık Müdürlüğü, binlerce kişinin kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurmasına ilişkin başlatılan incelemenin sonuçlandığını bildirdi. İncelemeyle ilgili yapılan açıklamada "Vakaların kaynağı olarak 'norovirüs' saptanmıştır." ifadeleri kullanıldı. Artan vakalar nedeniyle Sağlık Bakanlığı kente uzman ekip göndermişti.

Haber 15-02-22 22:25

Indiana Jones filmi setinde norovirüs vakası görüldü! Çekimlere ara verildi

Başrol oyuncusu Harrison Ford'un ameliyat olması nedeniyle aksayan beşinci Indiana Jones filminin çekimleri yeniden durduruldu. Norovirüs salgınından etkilenen film setindeki 50’den fazla çalışan temas nedeniyle evlerinde karantina yapması için gönderildi.

Trend 15-09-21 17:37

Çocuklar arasında yayılıyor! Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz’dan Norovirüs uyarısı: Salgın olabilir

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklar arasında sıkça görülmeye başlanan Norovirüs hakkında uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Yavuz, ishal ve kusma ile ortaya çıkan Norovirüs hastalığının da tıpkı Kovid gibi hızla bulaşabildiğine dikkat çekerek "Salgın yapabilir" dedi. İstanbul'da aşırı kalabalıkların oluşmaya başladığına da işaret eden Prof. Dr. Yavuz, bunun da Kovid dahil pek çok virüs hastalığı için besi yeri ortamı oluşturduğuna dikkat çekti.

Haber 14-09-21 10:31