Tam Kapanma Haberleri Ve Son Dakika Tam Kapanma Haberleri

Tam Kapanma Haberleri Ve Son Dakika Tam Kapanma Haberleri

Tam kapanma kavramı Covid-19 (Koronavirüs) salgını döneminde ortaya çıkmıştır. Hastalığın yayılmasını önlemek için alınan tam kapanma kararı kapsamında Türkiye’de hayatın devam edebilmesi için çalışması zorunlu olan sektörler dışında (gıda, tarım, lojistik vb.) hemen her iş yerinin kapanması, özel nedenlerle muaf olanlar dışında herkes için sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. İç işleri bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile zorunlu hal sayılacak durumlar belirlenmiş ve kimlerin izin belgesi ile sokağa çıkabileceği ilan edilmiştir. Tam kapanma kapsamında yine zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatler de kısıtlanmıştır. Medyada ve halk arasında tam kapanma olarak adlandırılan durum İçişleri Bakanlığı genelgesinde kısmi kapanma olarak ifade edilmiştir.

Tam Kapanma Haberleri

Uzman isim açıkladı! Zorunlu kapanma geri mi dönüyor? '30-40 katın üzerinde artış var...'

Koronavirüste vaka sayılarındaki artış 'yeniden zorunlu kapanma olacak mı?' sorusunu akıllara getirdi. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, merak edilen soruyu yanıtladı. Vaka sayılarındaki artış, hatırlatma dozu ve eksik aşı konusunu da gündeme getirdi. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan, bir ay önceye göre yaklaşık 30-40 katın üzerinde vaka sayısında artış olduğunu belirtip "Toplumun tüm kesimlerini aşılamamız gerekiyor" dedi.

Haber 21-07-2022 10:12

Son dakika... Koronavirüste kapanma yok, ek önlem var! 100 bin vaka bekleniyor…

Omicron varyantının etkisini göstermesi ile birlikte vaka sayıları son dakika gelen haberlere göre adeta patladı. Durumun giderek kötüleşmesi ile yeni tedbirlerin de gündeme alındığı bir yol haritası konuşulmaya başlandı. Günlük vaka sayılarının bu ay sonunda 100 bine dayanması bekleniyor. İşte yeni tedbirlerle ilgili gelen son dakika kulis bilgileri…

Haber 07-01-2022 07:32

SON DAKİKA | Yılbaşında kısıtlama veya kapanma olacak mı? Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'ndan açıklama

Son dakika haberine göre koronavirüs salgınında Omicron varyantı paniği devam ederken yılbaşında yeni bir kısıtlama veya kapanma olacak mı sorusu da merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'ndan bir açıklama geldi. Prof. Dr. Memişoğlu, herkesin kendi kişisel tedbirini alması gerektiğini belirterek yılbaşında kısıtlama veya kapanmanın söz konusu olmadığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 25-12-2021 10:29

Omicron yüzünden sokağa çıkma yasağı gelir mi? Dikkat çeken ‘tam kapanma’ açıklaması!

Omicron yüzünden sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma söylentilerine karşı Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi’den açıklama geldi. Avrupa ve dünyada birçok ülke, Kovid-19’un yeni varyantı Omicron ile mücadele ediyor. Türkiye’de de Omicron nedeniyle sokağa çıkma yasağı ya da tam kapanmanın gelip gelmeyeceği özellikle sosyal medyada konuşuluyor.

Haber 21-12-2021 12:40

Son Dakika: Omicron'dan sonra Türkiye'de kapanma olur mu? Dikkat çeken açıklama

Güney Afrika'da ortaya çıkan koronavirüs varyantı Omicron hızla yayılmaya devam ediyor. Delta varyantının ardından ortaya çıkan ve yayılma hızı, diğer varyantlara göre çok daha fazla olan Omicron tehlikesi sürerken, Avrupa'da birçok ülke yeni tedbirlere başvurdu. "Türkiye'de de kapanma veya yasak gelir mi?" sorusu merak edilirken, Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi Avrupa ile benzer kapanma önlemlerinin gündeme gelebileceğini söyledi ve bunun 1-1,5 ay sonra yaşanabileceğini ekledi.

Haber 21-12-2021 10:59

Dünyada Omicron alarmı! Hollanda'dan tam kapanma kararı

Hollanda, koronavirüs vakalarının artması ve Omicron mutasyonu nedeniyle karantina tedbirlerini sıkılaştırarak, bugünden itibaren zorunlu olmayan tüm işletmelerin 14 Ocak’a kadar kapatılmasına karar verdi. Başbakan Mark Rutte, söz konusu kapanma kararının Omicron mutasyonun neden olduğu salgındaki 5’inci dalga nedeniyle kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Haber 19-12-2021 07:43

Türkiye'de kapanma olur mu? Prof. Dr. Ateş Kara'dan açıklama

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsün yeni ortaya çıkan 'Omicron' varyantında gelen ilk verilere göre, klinik tablonun çok ağır seyretmediğini söyledi. Kara, "Benim gözlemim, bu varyant Türkiye’de ilave bir kapanmayı gerektirecek gibi görünmüyor'' dedi.

Haber 04-12-2021 12:15

20 gün sürecek! Avusturya'dan tam kapanma kararı

Avusturya Başbakanı Alexander Schallenberg, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede son haftalarda alınan kararların yetersiz olduğunu ve günlük vaka sayılarındaki artışın sürdüğünü belirterek pazartesi gününden itibaren 20 gün süresince herkesi kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını bildirdi.

Haber 19-11-2021 15:40

Bilim Kurulu Üyesi Şener uyardı: Yeniden kapanma olabilir, yüz yüze eğitim durabilir

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, koronavirüs vaka sayılarının günlük 25- 30 bin aralığında seyrettiğini belirterek, “Günlük 60 bin, 70 bin vaka sayılarına sıçrama olması durumunda ise yeniden kapanma, okulların kapanması gibi tabloların gündeme gelme durumu söz konusu olabilir” dedi.

Haber 30-10-2021 09:54

Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan kapanma açıklaması: Hiçbirimiz istemiyoruz

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Artık hiçbir yerin kapanmasını hiçbirimiz istemiyoruz. Bu nedenle genç vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırmaları ve eksik aşılarını tamamlamaları önemli. Büyüklerimizden de 2 doz inaktif aşı olanlar varsa onların da üçüncü doz aşılarını tamamlamaları çok doğru bir yaklaşım olacaktır" dedi.

Haber 12-10-2021 11:08

29 Ekim sonrası tam kapanma mı olacak? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Ekim'den sonra tam kapanma ve kısıtlama olacağına dair iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Haber 29-09-2021 08:38

Artan vakalar sonrası flaş açıklama: Kapanmak zorunda kalacağız

Koronavirüs vaka sayısının güncel haritasına göre en çok vaka yoğunluğu yaşanan iller listesinde, Karadeniz'de Rize ve Bayburt zirvede yer aldı, diğer bölge illeri de yüksek vaka oranlarıyla öne çıktı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, "Kış çok ağır geçecek. Kapatmamak için direniyoruz ama önlemlerimizi almaz, vaka sayılarını düşüremezsek kapanmak zorunda kalacağız." dedi.

Haber 18-09-2021 10:40

Avustralya'nın başkenti Canberra'da koronavirüs yasakları 4 hafta daha uzatıldı

Koronavirüsün Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya'nın başkenti Canberra'da, 17 Eylül'de sona ermesi beklenen tam kapanmanın, 4 hafta daha uzatıldığı açıklandı.

Haber 14-09-2021 07:27

Yeni bir kapanma olacak mı? İstanbul İl Sağlık Müdüründen açıklama

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da vaka sayılarında son haftalarda bir durgunluğa girildiğini, Ekim-Kasım aylarında vaka sayılarında bir artış yaşansa da aşılamalar sayesinde, bu artışın önceki piklerdeki kadar hastanelere yansıyacağını düşünmediğini söyledi. Prof. Dr. Memişoğlu, yeni bir kapanmanın gündeme geleceğini düşünmediğini de belirtti.

Haber 05-09-2021 10:51

Son 4 haftaki yükseliş korkuttu, vaka sayısı 25 bine dayandı! Uzmanlar uyarıyor: Yine kapanabiliriz

Koronavirüs vaka sayılarındaki son 4 haftaki yükseliş endişe yaratırken pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitim öncesi uyarıyor: Böyle giderse yine kapanırız.

Haber 03-09-2021 08:57

Avustralya'nın başkenti Canberra'da tam kapanmanın süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya'nın başkenti Canberra'daki tam kapanma 17 Eylül’e kadar uzatıldı.

Haber 31-08-2021 07:36

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Yeni bir kapanma olacak mı?

Sağlık Bakanı Koca, kabine toplantısının ardından salgın süreciyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Türkiye'deki delta varyantı yoğunluğunun yüzde 90’ı geçtiğini söyleyen Bakan Koca, 'yeni bir kapanma olur mu?' sorusuna yanıt verdi. Aşılama sürecine değinen Koca, 3. ve 4. doz aşılamaya ilişkin de önemli mesajlar verdi.

Haber 20-08-2021 12:06

Hayatımızı etkileyecek 15 gün! Bilim insanlarından yüz yüze eğitim ve aşı seferberliği açıklaması

Koronavirüsle mücadelede aşı olmayanların etkisiyle artan vaka sayıları endişe verirken bilim insanlarından önümüzdeki 15 gün için seferberlik çağrısı geldi. Yeniden kapanma ve yüz yüze eğitimin başlayamaması durumunda kayıp nesiller yetişebileceğinin uyarısını yapan bilim insanları, aşı yaptırana teşvik yaptırmayana ise kısıtlama olması gerektiğini belirtti.

Haber 30-07-2021 08:36

1100 TL sosyal yardım başvurusu: Pandemi sosyal yardım ödemeleri ne zaman yapılacak?

‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adıyla vatandaşlara ödenen 1100 TL sosyal yardım başvuruları sorgulanıyor. Yapılan destek kapsamında 2020 yılında ödenen 1000 liralık sosyal yardım ödemesi, bu sene 1100 liraya çıkarıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen 1100 TL sosyal yardım başvuruları ve sonuçları merak ediliyor. 1100 TL sosyal yardım sonuçları ne zaman açıklanacak?

Finans 08-07-2021 11:23

AVM'de aşı uygulaması! İlk kez oluyor

Gaziantep’te yer alan bir alışveriş merkezi yerinde aşı uygulamasına geçtiğini duyurdu. Bu uygulama sektörde ilk olma özelliği taşıyor.

Finans 17-06-2021 13:58

8 Haziran koronavirüs tablosu | Günlük koronavirüs tablosu açıklandı! 8 Haziran vaka sayısı ne kadar oldu?

Geçtiğimiz 2020 yılının Mart ayından beri ülkemizde etkili olan koronavirüs salgını ile ilgili olarak tedbirler alınıyor. Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden her gün açıklanan vaka sayıları ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Tam kapanma öncesinde günlük 60 bine kadar yükselen vaka sayılarının ardından, son günlerde günlük vaka sayılarında ciddi düşüşler gözlemleniyor.

Haber 08-06-2021 17:56

Normalleşme süreci devam ederken korkutan açıklama! Yeni kapanma uyarısı

Koronavirüsle mücadelede normalleşme adımları atılmaya devam ederken tedirgin edici bir açıklama geldi. Aşının önemine dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Cinel, 4. dalga uyarısı yaptı ve yeni kapanmalar konusunda uyardı.

Haber 03-06-2021 08:44

Son Dakika: Normalleşme nasıl olacak? Kritik Kabine toplantısı başladı

1 Haziran sonrası uygulanmaya başlanacak olan yeni normalleşme kararları bugün açıklanacak. Tüm Türkiye, hangi kısıtlamaların kaldırılacağını merak ederken; gözler, bugün saat 16.00'da başlayan Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

Haber 31-05-2021 15:55

Yarın kahvehaneler açılacak mı? 1 Haziran'da kahvehane ve kıraathaneler açılacak mı?

Tüm dünyada bir yılı aşkın süredir etkilerini göstermeye devam eden koronavirüsü için, önlemler ülkemizde uygulanmaya devam ediyor. Tam kapanma sürecinden sonra kademeli normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bu süreçte İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı genelgeye göre, kıraathane ve kahvehane gibi işletmelerin kapatılması kararı 1 Haziran tarihine kadar uzatılmıştı.

Haber 31-05-2021 08:57

Normalleşme kararları bugün açıklanacak! Gözler, kabine toplantısına çevrildi

1 Haziran sonrası uygulanmaya başlanacak olan yeni normalleşme kararları bugün açıklanacak. Tüm Türkiye, hangi kısıtlamaların kaldırılacağını merak ederken; gözler, bugün saat 15.00'te toplanacak kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı açıklamalara çevrildi.

Haber 31-05-2021 08:19

30 Mayıs Koronavirüs tablosu açıklandı! | Bugün (30 Mayıs) vaka sayısı ne kadar?

Tam kapanma sürecinde hızla düşüş gösteren vaka sayıları, kademeli normalleşme döneminde seviyesini koruyor. 7 – 8 bin civarlarında seyreden günlük vaka sayıları, birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. 29 Mayıs günü açıklanan tabloda bir önceki güne göre düşüş gözlemlendi.

Haber 30-05-2021 18:45

Normalleşme nasıl olacak? Gözler kabine toplantısına çevrildi

Kademeli normalleşme 1 Haziran'da sona eriyor. Gözler, normalleşme kararlarının açıklanacağı kabine toplantısına çevrildi.

Haber 30-05-2021 11:30

Halısahalar 1 Haziran'dan sonra açılır mı, ne zaman açılacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamıdnda kapanan bir çok işletmeyle birlikte halı sahalar da faaliyetlerine ara verdi. Vaka sayılarının düşmesiyle birlikte futbol severlerin gözleri yapılacak açıklamaya çevrildi. Aylardır kapalı olan halı saha işletmecileri de merakla İçişleri Bakanlığı'ndan gelecek açıklamayı bekliyor. Peki 1 Haziran’da halı sahalar açılacak mı? İşte merakla beklenen o sorunun cevabı…

Haber 28-05-2021 20:34

Dikkat çeken 'kısıtlama' uyarısı: Dikkat etmezsek tekrar gelecek

Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, tam kapanmanın etkilerinin olumlu yansıdığını belirterek, "Bu süreçte dikkat etmezsek vakalarımız tekrar artmaya başlayabilir. Bu kurallara uyduğumuz zaman vakaların olumlu seyrini göreceğiz. Biz buna dikkat etmezsek tekrar kısıtlama gelecek." dedi.

Haber 28-05-2021 10:03

Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak?

Tam kapanma sonrasında birçok kafe işletme sahibi tedbirlerin genişletileceği ve 17 Mayıs tarihinden sonra açılacaklarını düşünüyordu. Ancak, 16 Mayıs Pazar akşamı İçişleri Bakanlığı’nı açıkladığı genelgenin, tam kapanma öncesi tedbirlere çok benzediği görüldü. Birçok kafe ve restoran işletme sahibi ise bu duruma tepki gösterdi.

Haber 27-05-2021 12:58

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonları ne zaman açılacak?

Tam kapanma sürecinin geride kalmasının ardından vatandaşlar, normalleşme adımlarının nasıl olacağını merak ediyor. Vaka sayıları bir süredir düşük seviyelerde ilerlerken, bu şekilde düşüş eğilimine devam etmesi sonucunda 1 Haziran’dan itibaren tedbirler daha da genişletilecek. Birçok düğün salonu işletmesi bir seneyi aşkın süredir kapalı.

Haber 27-05-2021 11:46

Yasaklar ne zaman kalkacak? 1 Haziran’dan sonra normalleşme nasıl olacak?

Tam kapanma sürecinden sonra geçilen kademeli normalleşme döneminde, birçok tedbir uygulanıyor. Vaka sayılarında yaşanan düşüş şe uzmanlar ve vatandaşlar tarafından dikkat çekiyor. İçişleri Bakanlığı’nın 16 Mayıs Pazar günü 81 il valiliklerine gönderdiği genelgeye göre, alınan yeni normalleşme tedbirleri 1 Haziran tarihine kadar sürecek.

Haber 27-05-2021 10:55

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? İşte 29 - 30 Mayıs sokağa çıkma yasağı saatleri…

Tam kapanmanın 17 Mayıs itibariyle son bulmasının ardından, İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir genelge yayımlandı. Yayımlanan genelge, yeni normalleşme adımları kapsamında yeniden düzenlendi. Tedbirlerin genişletilmiş şekilde yer aldığı genelge 1 Haziran tarihine kadar geçerli olacak. Genelgede sokağa çıkma saatleri hakkında da yeni düzenlemeler yer aldı.

Haber 27-05-2021 10:10

İrem Derici süper minili poz verip isyan etti: Sevilmek istiyorum kardeşim

Tam kapanmanın ardından soluğu tatilde alan İrem Derici'nin yalnızlık canına tak etti. Cesur pozlarını paylaşan Derici "Bu kız neden yalnız?" diyerek isyan etti.

Magazin 27-05-2021 09:57

Yasaklar ne zaman bitecek? 1 Haziran’dan sonra ne olacak?

17 Mayıs tarihinde son bulan tam kapanma sürecinden sonra, vatandaşlar yeni normalleşme adımlarını bekliyordu. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı yeni normalleşme genelgesi ise birçok insanı hayal kırıklığına uğrattı. Tam kapanmadan önceki yasaklara benzeyen yeni kısıtlamalar birçok kesimden tepki görürken, alınan tedbirlerin 1 Haziran’a kadar devam edeceği öğrenildi.

Haber 25-05-2021 14:14

Gelir Kaybı Desteği ne zaman yatacak? Gelir Kaybı Desteği Nisan ödemesi ne zaman yatacak?

Geçtiğimiz 2020 yılında ülkemizde görülmeye başlanan pandeminin etkisiyle kepenk indiren birçok esnaf için gelir kaybı destek paketi hayata geçti. Gelir kaybı desteği, esnafa Ocak, Şubat ve Mart ayı için verilecekti. Mayıs ayının ilk iki haftasının tam kapanma ile geçmesi sonucunda verilen destek, Nisan ayını da kapsayacak şekilde genişletilmişti.

Finans 22-05-2021 14:22

Sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

30 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan tam kapanma sürecinin bitmesinin ardından 16 Mayıs tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından bir “kademeli normalleşme” genelgesi devreye sokuldu. İçerisinde sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında da yeni düzenlemeler bulunan genelge, 1 Haziran tarihine kadar geçerli olacak.

Haber 21-05-2021 12:30

Kapanmanın ilk haftasında kartlı harcamalar sert geriledi

Merkez Bankası'nın verilerine göre, tam kapanmanın ilk haftasında kartlı harcamalar yüzde 27 düştü.

Finans 21-05-2021 08:12

Tarih vererek uyardı! Yapılmazsa tüm aşılamalar boşa gidecek, kabus olacak

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhan Sarıkaya, aşılama süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Yoğun bakımda ve servislerde koronavirüs nedeniyle tedavi gören 60-65 yaş grubu hasta yok, demek ki aşı işe yarıyor" diyerek aşının önemine değinen Sakarya, "Eylül ayına kadar toplumun yüzde 75'i aşılanmazsa, yapılan tüm aşılamalar boşa gidecek, kasım-aralık ayları kabus ayı olacak" diye ekledi.

Haber 20-05-2021 11:42

Kademeli normalleşmenin 2. aşaması ne zaman başlar?

17 Mayıs tarihli Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kademeli normalleşme sürecinin nasıl olacağını açıkladı. 3 aşamalı olarak düzenlenen normalleşme takviminin detayları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, kademeli normalleşmenin 2. aşaması ne zaman ve nasıl olacak? İşte, ayrıntılar...

Haber 20-05-2021 01:25

1 Haziran'dan sonra ne olacak? Bakan Soylu'dan açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT ekranlarında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Bakan Soylu, 17 Mayıs tarihinde sona eren tam kapanmanın ardından gündeme gelen normalleşme takvimine ilişkin açıklamada bulundu. 1 Haziran itibari ile başlayacak olan normalleşme süreci ile. ilgili detaylar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte, ayrıntılar...

Haber 20-05-2021 01:13

Piknik yapmak ve mangal yakmak yasak mı? Sahillerde ve piknik alanlarında mangal yapılıyor mu?

Tam kapanmanın 17 Mayıs itibariyle son bulması ve kademeli normalleşme adımlarının atıldığı süreç içerisinde, havaların ısınmasıyla beraber vatandaşlar kendini açık alanlara attı. Sıcakların artmasıyla piknik yapmak için sahile inmek isteyen vatandaşlar, mangal yakmak ve piknik yapmanın yasak olup olmadığını araştırıyor.

Haber 19-05-2021 15:12

Kısıtlama bitti, vatandaş sahillere akın etti

Pandemi sürecinde 17 gün süren tam kapanmanın sona ermesinin ardından sahil yörelerinde hareketlilik başladı.

Haber 19-05-2021 14:25

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova: Kalabalıklar oldukça daha çok kapanma görürüz

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, "Kapanmaya rağmen şampiyonluk kutlamalarından tutun da başka toplantılar, cenazelerle de bir araya gelişler oldu. Bütün bunların aslında çok acı sonuçları olduğunu hep birlikte yaşadık. Bunlara dikkat etmediğimiz ölçüde daha çok kapanma görürüz" açıklamasını yaptı.

Haber 19-05-2021 11:55

İstanbul için sevindiren gelişme! Nisan ayına göre vaka sayılarında büyük düşüş

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) bağlı vaka sayılarının nisan ayı ortalarına göre yaklaşık yüzde 600 azaldığını söyledi. Memişoğlu ayrıca, yatan hasta sayısında ve yoğun bakım doluluk oranında da düşüş olduğunu ekledi.

Haber 19-05-2021 09:53

19 mayısta sokağa çıkma yasağı var mı? Yarın sokağa çıkmak yasak mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma dönemi 17 Mayıs itibari ile sona erdi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olup olmadığı vatandaşlar tarafında araştırılıyor. Peki, 19 Mayıs'ta (yarın) sokağa çıkmak yasak mı? İşte, ayrıntılar...

Haber 19-05-2021 01:21

Prof. Dr. Ceyhan'dan korkutan açıklama: Ters tepebilecek tedbirler var

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Şu anda tedbirler, hastalığı kontrol etme açısından aşılamadan daha önemli. Aşılamada, yüzde 10- 20 ikinci doz aşılamayla direkt etki göremiyorsunuz, etkiyi yüzde 70-75 aşıladığınızda görüyorsunuz" açıklamasını yaptı. Öte yandan 1 Haziran'a kadar uygulanacak tedbirleri çok etkili bulmadığını söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, "Hatta bazen ters etki de yapabilecek kısa süreli, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarının devam ettiğini görüyoruz." diye konuştu.

Haber 18-05-2021 12:19

Ardahan'da tam kapanma sürecinde kurallara uymayan 174 kişiye ceza kesildi

Ardahan'da tam kapanma sürecinde kurallara uymayan 174 kişiye ceza kesildi

Yurthaber 18-05-2021 12:16

Koronavirüsle mücadelede kritik eşik yüzde 50! Kısıtlamalar kalkacak

Ramazan ayında uygulanan 'tam kapanma' dönemiyle birlikte vaka sayıları büyük ölçüde düşse de henüz istenilen seviye gelmedi. Uzmanlara göre, temmuz ayına kadar nüfusun yüzde 50'nin aşılanması kritik eşik. Böylelikle vaka ve ölüm oranları ciddi derecede azalacak ve kısıtlamalar kalkacak.

Haber 18-05-2021 08:35