Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Haberleri

Tapu Kadastro sözleşmeli personel alımı ne zaman? Tapu Kadastro personel alımı başvuru şartları neler? 426 personel alınacak

Tapu Kadastro sözleşmeli personel alımının detayları netleşti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleşen personel alımı için farklı branşlarda görevlendirilmek üzere 426 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar detayları sorgulamaya başladılar. Peki, Tapu Kadastro sözleşmeli personel alımı ne zaman? Tapu Kadastro personel alımı başvuru şartları neler?

Finans

Türkiye'de 7 ayda 1,8 milyonu aşkın gayrimenkul satış işlemi yapıldı

Satış işlemlerinden 21 milyar 19 milyon 26 bin 186 lira tapu harcı geliri sağlandı - İşlemlerin 798 bin 870'ini konut, 314 bin 2'sini arsa, 496 bin 15'ini tarla, 84 bin 750'sini iş yeri ve kalanını ise diğer taşınmazların satışı oluşturdu

Yurthaber

Türkiye'de 6 ayda 1,5 milyondan fazla gayrimenkul satış işlemi yapıldı

İşlemlerin 708 bin 547'sini konut, 274 bin 500'ünü arsa, 430 bin 125'ini tarla, 75 bin 284'ünü iş yeri oluşturdu - Haziranda satışlar bir önceki aya göre arttı, satış işlemlerinden yaklaşık 18,5 milyar lira tapu harcı geliri sağlandı

Yurthaber

Tapu memuru şüphelendi! İzmir'deki dublörlü arazi çetesinin milyonluk vurgunu son anda önlendi

Tapu memurlarının dikkati sayesinde engellenen milyonluk vurgun haberi bu kez İzmir'den geldi. Son günlerde artan arazi satışlarıyla ilgili dolandırıcılığa karşı tetikte olan tapu personelleri, yeni bir vurgunu önledi. Sahipleri yurt dışında olan kişilere ait arazileri değerinin altında ve sahte kimlik ile dublörle satmaya çalışanlar 2 ayrı çeteden 5 kişi, tapu personellerinin dikkati sayesinde yakalandı.

Haber

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Şanlıurfa'da 5 milyon liralık dolandırıcılık, tapu memurunun dikkati sonucu engellendi

Başkasına ait kimlik belgesi ile PTT'den e-Devlet şifresi alan ve Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi üzerinden talep oluşturarak, başkasına ait arsanın satışını yapmak isteyen kişiler, tapu memurunun dikkati sonucu yakalandı - Şanlıurfa Haliliye Tapu Müdürlüğü personelinin tespitiyle, ekonomik değeri 5 milyon lira olarak belirlenen gayrimenkul satışının önüne geçildi

Yurthaber

Son dakika: Tapu işlemlerinde flaş hamle! Güvenlik için yeni uygulama geliyor

Son dakika: Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tapu işlemlerinde güvenlik önlemi için yeni uygulama başlattı. Konuyla ilgili karar, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Buna göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, sistemdeki tapu ve kadastro bilgilerinin yetkisiz kişilerin eline geçmesi halinde verilerin kime ait olduğunun tespit edilmesini zorlaştıracak şekilde, bilgiler üzerinde kısmi kimliksizleştirme veya maskeleme tedbirleri uygulayacak.

Finans

Ocakta gayrimenkul satışları bir önceki aya göre yüzde 54 azaldı

Türkiye'de ocak ayında 199 bin 111 gayrimenkul satış işlemi yapıldı - Bu işlemlerin 83 bin 233'ünü konut, 34 bin 850'sini arsa, 56 bin 127'sini tarla, 9 bin 897'sini iş yeri, geri kalanını ise diğer taşınmazlar oluşturdu

Yurthaber

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden Şile'deki operasyona ilişkin açıklama:

"Yapılan operasyonlarda müdürlüğümüz personeline yönelik bir gözaltı olmamıştır" - "Devam eden soruşturma kapsamında yapılan bu ilave gözaltılar, kurum dışı aracı ve benzeri kişilere uygulanmıştır"

Yurthaber

Ziraat Bankası, Tapu Güvenilir Hesap Uygulamasını hayata geçirdi

Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı Emrah Gündüz: - "Uygulama ile nakit taşıma riski ortadan kaldırılarak, hırsızlığa karşı koruma sağlanırken, sahte para kullanımına karşı da önlem alınmış oluyor. Ayrıca tarafların bu süreçte yaşayabileceği olası güven problemleri de ortadan kaldırılıyor”

Yurthaber

Türkiye genelinde ilk altı ayda 1 milyon 262 bin 848 gayrimenkul satış işlemi yapıldı

Bu satış işlemlerinden 535 bin 445'ini konut, 226 bin 901'ini arsa, 350 bin 78'ini tarla, 57 bin 208'ini iş yeri, geriye kalan bölümünü diğer taşınmaz cinsleri oluşturdu

Yurthaber

Tek evi olanlar vergi ödeyecek mi? 15 gün itiraz hakkı var!

Lüks konut vergisi ile ilgili yeni dönem resmen başladı. Lüks konut sahipleri, ilk taksit tutarlarını şubat ayı içerisinde yatırdı. Ağustos ayında ise ikinci taksit ödemeleri yatırılacak. Tek lüks konut sahipleri, konutunun değeri 5 milyon TL’yi geçse dahi ödeme yapmama hakkına sahip olacak. Bu konuda konut sahiplerine 15 gün itiraz hakkı veriliyor.

Finans

Lisanslı harita kadastro mühendisleri ve bürolarına ilişkin kanun Resmi Gazete'de yayımlandı

Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri Ve Büroları Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Haber

EKDS ile tapuda sahteciliğin önüne geçilecek!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tarafından yapılan açıklamada tapuda sahteciliğin önüne geçebilmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'nin (EKDS) pilot uygulamasına başladıklarını belirtildi.

Finans

Bakan Kurum'dan yeni mezunlara istihdam müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık ve ilgili kuruluşlarda istihdam edilecek teknik personelin yüzde 20'sinin, artık yeni mezun veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 3 yıl geçmiş gençlerden oluşacağını açıkladı.

Finans

Hangi evde, kim ve ne kadar oturuyor belli olacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tapu siciline idareler tarafından konulan kamusal kısıtlamaların entegrasyonu ile taşınmazların bulunduğu yerlere ait "afet alanları, fay hatları, riskli bölgeler, sit alanları, çevre ve turizm alanları" gibi bilgilere isteyen herkesin ulaşabileceğini bildirdi

Finans

Türkiye'de ocak ayında 173 bin 143 gayrimenkul satıldı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün verilerine göre, ocak ayında ülke genelinde satılan taşınmazlar arasında 70 bin 587 konut, 8 bin 64 iş yeri, 49 bin 578 tarla ve 31 bin 813 arsa yer aldı - Satışlardan 1 milyar 72 milyon 103 bin 262 lira tapu harcı geliri sağlandı

Yurthaber

Ev aldıktan sonra geri alınan ödemeler 2021... Konut alırken alınan; tapu harcı, ekspertiz, emlak vergisi iade ediliyor!

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle, normalleşme sürecinde binlerce kişi ev sahibi oldu. Ev alırken yapılan masraf ödemeleri, devlet birimlerine yapılan ödemeler gibi binlerce liralık ödemeler yapılıyor. Ev alım sürecinden alınan ve geri verilen ödemeler nelerdir? İşte konut alanların geri almak için başvuru yapabileceği ödemeler!

Finans