Tasarımcı Haberleri

73 yaşındaki Vera Wang yaşlanma karşıtı güzellik sırrını açıkladı! Kırışıklık olmaması için...

Yaşıtlarına göre daha genç gözüken ve kırışıksız cilde sahip olan kadınların güzellik rutinleri oldukça merak ediliyor. Her kadının cildine uyguladığı bakımlar farklılık gösteriyor. 73 yaşındaki moda tasarımcısı Vera Wang, yaşına göre fit vücudu ve genç cildiyle dikkat çekiyor. Ünlü modacı Wang, cildi için uyguladığı basit yaşlanma karşıtı güzellik sırlarını açıkladı.

Kadin 17-04-23 11:22

Dünyaca ünlü tasarımcı Paco Rabanne hayatını kaybetti

Tasarladığı parfüm ve kıyafetlerle birçok ülkede adından söz ettiren moda dünyasının önemli isimlerinden Paco Rabanne 88 yaşında yaşamını yitirdi.

Magazin 04-02-23 01:51

Tire'nin beledi dokumasını öğrenmek için ABD'den İzmir'e gelip tezgah başına geçti

Ülkesinde moda tasarımı üzerine yüksek lisans yapan Kyra Zapf, bir haberde hikayesine rastladığı beledi dokuma ustası Nurefşan Yaykal'dan eğitim almak için İzmir'in Tire ilçesine geldi - 23 yaşındaki Zapf: - "Her tekniğin kendi zorluğu oluyor ama bu tezgahta takip etmeniz gereken bir sürü şey var. Bu oldukça zorlayıcı"

Yurthaber 12-10-22 11:02

Gülcan Selçuk, Ekonomi Zirvesi için dolar ve eurodan elbise tasarladı

Dünyanın üst düzey isimlerinin katıldığı İstanbul Ekonomi Zirvesi'nde ilginç bir olay yaşandı. İcra Kurulu üyesi modacı Gülcan Selçuk, Zirve için özel hazırladığı defilesinde dolar ve eurodan tasarladığı elbisesini görücüye çıkardı.

Magazin 11-12-21 20:23

Amerikan servisi kendin yapmaya ne dersin? İşte ahşap Amerikan servis yapımı

Hayatın hızına ayak uydurma noktasında günlük rutinlerimizi de pratikleştirmeye çalışıyoruz. Öyle ki bu yemek yediğimiz anlara bile yansıyor. Temizliğe daha az zaman ayırmak için tercih edilen Amerikan servisler de bu rutinin bir parçası oldu. Ancak Amerikan servisler hemen hemen aynı şekillerde üretildiği için evinde farklı bir görünüm yakalamak isteyenler kendisi yapmayı (DIY) tercih ediyor. Peki Amerikan servis evde nasıl yapılıyor?

Trend 15-06-21 07:51

Lüks moda devi telefon kablosuna benzetilen kolyeyi 14 bin 925 TL'ye satıyor!

İtalyan tasarımcı Bottega Veneta, sabit hatlı telefon kablosuna benzeyen plastik kolye tasarımıyla sosyal medya kullanıcılarının gündemindeydi. 14 bin 925 TL değerindeki kolye için ''büyükannemin evinde bu parçaları bulabilirim'' yorumları yapıldı.

Kadin 18-03-21 08:11

Tasarım ve Moda Dünyası sıra dışı bir platforma kavuşuyor: Designers Iconic

Tasarımın değerine ve önemine inanan iki girişimci; iş insanı Serra Arıkök ve tasarımcı Aslı Varlıer Pelit, digital alış veriş dünyasındaki en önemli eksikliği fark ederek yepyeni ve özgün bir projeye imza attılar: Yalnızca tasarım ürünlerden oluşan ve hepsi kendi alanında çok saygın isimler olan tasarımcıların buluştuğu bir online alış veriş platformu; Designers Iconic.

Haber 16-03-21 18:58

Tasarımcı Aslı Yılmaztürk, kiraladığı evde ölü bulundu

Tasarımcı Aslı Yılmaztürk, kiraladığı evde ölü bulundu

Yurthaber 06-03-21 10:44

Diplomatik hediyelik eşyalar kadın zanaatkarın elinden çıkıyor

Tasarımcı Suzi Dilara Yücel'in ürettiği diplomatik hediyelik eşyalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Biden, Eski ABD Başkanı Obama'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda siyasetçi, iş insanı ve sanatçıya hediye ediliyor - Suzi Dilara Yücel: - "Diplomatik hediyelik eşya üretmeyi seviyorum çünkü eserinizde ustalığınızı konuşturabileceğiniz çok ince detaylar var"

Haber 19-11-19 11:08

ULUSLARARASI KÖPRÜ KURAN TÜRK DİZİLERİ - Malezyalı moda tasarımcısı Nurzulaikha: Türk dizilerinde aile ve komşuluk ilişkileri iyi işleniyor

"Türk dizilerini izlemeye Türkiye'ye ilk ziyaretimin ardından başladım. Aksiyon yapımlarını sevdiğim için ilk olarak bu diziyi (Çukur) takip ettim" - "İzlediğim Türk dizilerinden, her insanın bir hikayesi olduğunu ve insanların geçmişini bilmeden yargılamamak gerektiğini öğrendim"

Magazin 17-11-19 12:02

Terörden temizlendi, moda rüzgarı esti!

Aslen Hakkarili olan moda tasarımcısı Hicran Önal, ata toprağında kendisine ait MİHA markasının sonbahar-kış koleksiyonunun çekimlerini 2 bin 800 rakımda yaptı.

Trend 02-09-19 09:18

Bu kostümlerin hepsi Oscar'lı! Sadece biri için 19 bin kostüm dikildi

21. yüzyılda, En İyi Kostüm Tasarımı dalında Oscar ve en önemli film ödülünü yalnızca 19 film kazandı. İşte o filmler ve harika kostümleri...

Trend 23-05-19 14:48

IF Wedding Fashion İzmir'de Tasarımcılar Alanı heyecanı

IF Wedding Fashion İzmir'de "Tasarımcılar Alanı" heyecanı

Finans 28-01-19 22:39

IF Wedding Fashion İzmir'de Tasarımcılar Alanı heyecanı

IF Wedding Fashion İzmir'de "Tasarımcılar Alanı" heyecanı

Yurthaber 28-01-19 22:36

İnsan kuyruğu mu olurmuş demeyin

Japonlar yine ilginç bir buluşa imza attı. Sizin de kalp atışınıza bağlı çalışan ve heyecanlandığınızda son sürat sallanan “insan kuyruğu” nuz olabilir.

Trend 03-01-13 14:44

Alman tasarımcıdan ilginç icat

Alman tasarımcı Lorenz Potthast dünyanın 'yavaş' göremeye yarayan bir cihaz icat etti.

Haber 17-11-12 16:43

İlk dizüstü bilgisayarın tasarımcısı öldü

İlk dizüstü bilgisayarın İngiliz tasarımcısı Bill Moggridge öldü.

Haber 10-09-12 00:27

Prensesle tartıştı kırbaç cezası aldı!

Suudi Arabistan prensesiyle anlaşmazlık yaşayan ünlü Mısırlı tasarımcı kırbaç cezasına çarptırıldı.

Haber 28-08-12 14:20