Taşikardi Haberleri

Sadece 10 dakika ayakta durabiliyor! Hastalığı doktorları şoke etti: Yerçekimine alerjim var

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 28 yaşındaki Lyndis Johnson isimli bir kadın, doktorları şaşkına çeviren ve dünya genelinde az bilinen hastalığı nedeniyle günün 23 saatini yatakta geçiriyor. Yerçekimine alerjisi olduğunu ifade eden Johnson, yataktan kalktığında sadece 10 dakika ayakta durabiliyor. Daha uzun süre ayakta kaldığında ise kalp atışı hızlanıyor ve bayılacak gibi hissediyor.

Trend 31-08-22 14:18

TikTok kullanıcısından şaşkına çeviren açıklama: ''Yalan yok üç kez öldüm''

Üç kez öldüğünü söyleyen Rachel Boyle, yaşadıklarını bir TikTok videosunda anlattı. Supraventriküler taşikardi olarak bilinen bir kalp rahatsızlığı olduğunu ve birkaç kez öldüğünü söyleyen kadın, ''Yalan yok. Hayatım üzerine yemin ederim ki bu oldu'' diyerek yaşadıklarını anlattı.

Haber 06-04-21 10:02

Diyafram yüksekliği belirtileri neler? Nefes darlığı ve taşikardi yaşayanlar dikkat!

Diyafram yüksekliği belirtileri ile ilgili bilgi veren uzmanlar, tanısı çoğu zaman tesadüfen konulan diyafram yüksekliği ile ilgili mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık olduğuna dikkat çekti. Diyafram yüksekliği nedeniyle nefes darlığı ve taşikardi şikayetlerinin ortaya çıkabileceğini söyleyen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan, konuyla ilgili bilgi verdi.

Haber 02-03-21 16:19

Taşikardi bir dakikadan daha kısa sürede nasıl durdurulur?

Çoğumuz kalbimizin göğsümüzde daha hızlı atmaya başladığı duyguyu biliriz. Artan kalp atış hızıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak iki basit ama etkili yöntem sunuyoruz.

Haber 15-09-20 10:44

Diğer Haber Etiketleri

Taşikardi

Taşikardi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Taşikardi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Taşikardi: Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Taşikardi, kalp atışlarının normalde daha hızlı atmasıyla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Haber 24-06-20 10:29

Detaylı Taşikardi Rehberi: Nedir? Nedenleri,Belirtileri ve Tedavisi

Kalp, kaslardan oluşan ve vücuttaki görevi kan pompalamak olan hayati bir organdır. Yaşamsal faaliyetler açısından birçok organdan daha önemli bir konumdadır. Yetişkin bir insanda kalp atış hızı dakikada 50 ila 100 arasındadır. Kalp fonksiyonlarında meydana gelen bozulmalar, yaşamı tehdit eden sonuçlara yol açabilir, kalp yetmezliği, kalp krizi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Haber 22-05-20 14:49

Çocuklarda taşikardiler mutlaka tedavi edilmeli

Çocuklarda taşikardiye, yani kalp hızının normal düzeylerin çok üzerinde seyrettiği durumlara, erişkinlere göre daha az rastlanıyor. Ancak 5-6 yaşından sonra devam eden ve tedavi edilmeyen taşikardiler ileride bireyin yaşamında ciddi sorunlar doğurabiliyor. Çocuklarda tedavi de erişkinlere göre farklılık gösterir.

Kadin 20-11-19 17:01