Tazminat Haberleri Ve Son Dakika Tazminat Haberleri

Tazminat Haberleri Ve Son Dakika Tazminat Haberleri

Tazminat, Türk Dili Kurumu’nun günvel Türkçe sözlüğünde yapılan tanıma göre genel anlamda zarar karşılığı ödenen para anlamına gelmektedir. Hukukta ise tazminat ödemesinin yapılması için maddi ve manevi zarara neden olan eylemin hukuka aykırı olması gerekmektedir. Hukukta farklı tazminat türleriyle ilgili olarak manevi tazminat, maddi tazminat ce cezalandırıcı tazminat terimleri kullanılmaktadır. Basında sık sık hakaret davalarında tazminat konusu gündeme gelmektedir. Tazminat ile ceza farklı şeylerdir. Ceza, ceza kanununun konusu iken, tazminat borçlar hukukunun konusudur. Bunun yanında tazmianat kelimesi kıdem tazminatı, ihbar tazminatı gibi çalışanlara yapılan ödemelerde de karşımıza çıkar.

Tazminat Haberleri

BBC, eski kraliyet dadısı Tiggy Legge-Bourke'ye tazminat ödeyecek

BBC, eski kraliyet dadısı Tiggy Legge-Bourke'ye tazminat ödeyecek

Yurthaber 21-07-22 17:06

Erzurum'da eğitimciyi tehdit ettiği iddia edilen hakime tazminat cezası

Erzurum'da eğitimciyi tehdit ettiği iddia edilen hakime tazminat cezası

Yurthaber 16-07-22 16:00

Çalışanın iş yerinde yemekte yalnız bırakılması mobbing sayıldı

Konya'da bir kimyagere, iş yerinde yemekte yalnız bırakılması ve görev sınırı kapsamı dışında çalıştırılması nedeniyle tazminat ödenmesine karar verildi - Karardan: - "Davacının iş yerinde öğle yemeklerinde yalnız bırakıldığı, sabah kahvaltılarında diğer çalışanlar bir araya geldiği halde davacının bu toplantılara davet edilmediği, diğer çalışanlardan farklı davranışlara maruz kaldığı sabittir"

Yurthaber 16-07-22 12:13

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren 'tazminat' kararı!

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren emsal karar geldi. Çalıştığı iş yerinden, şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle işten atılan satış müdürü, tazminat talebinde bulundu. Yargıtay, bu gerekçeyle işten ayılan işçinin kıdem tazminatı alamayacağına hükmetti.

Finans 24-06-22 11:48

Yeniden görülen 'Man Adası' davasında karar çıktı! Kılıçdaroğlu, 489 bin lira tazminata mahkum edildi

Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden görülen iki ayrı ‘Man Adası’ davasında karar çıktı. İki davada da kararında direnen yerel mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine toplamda 489 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Haber 22-06-22 13:29

Son dakika: Galatasaray, Franck Ribery için tazminat ödeyecek! Binlerce euro...

Son dakika haberleri: Galatasaray'a transferi büyük olay yaratan Franck Ribery'nin takımdan ayrılışı da çok konuşulmuştu. 2004-2005 sezonun devre arasında sarı - kırmızılılara katılan Fransız futbolcunun performansı büyük beğeni toplarken, ocak ayında geldiği Galatasaray'dan temmuz ayında alacaklarının ödenmemesi gerekçesiyle ayrılmıştı. Bu olayın üzerinden 17 yıl geçmesinin ardından Ribery transferinden Galatasaray'a kötü haber geldi.

Spor 17-06-22 14:37

Yangın sırasında fenalaşarak hastanede ölen itfaiyecinin ailesinden tazminat talebi

Vefat eden itfaiye erinin eşi Pervin Çetin: - "Eşim görevi başında vefat etti, bir can kurtarmak amacıyla o eve girdi"

Yurthaber 13-06-22 12:42

Konya'daki süt banyosu görüntülerinden beraat eden sanık, tazminat kazandı

Konya'daki "süt banyosu" görüntülerinden beraat eden sanık, tazminat kazandı

Yurthaber 10-06-22 15:12

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 60 bin lira manevi tazminat ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşmasında kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle açtığı davada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 60 bin lira manevi tazminat kazandı.

Haber 08-06-22 13:14

Şırnak'ta jandarmanın bulduğu yaralı yaban keçisi tedavi altına alındı

Şırnak'ta jandarmanın bulduğu yaralı yaban keçisi tedavi altına alındı

Yurthaber 07-06-22 11:27

Hepimizin başına geliyor! Alınmayan para üstüne tazminat hakkı: 1 kuruşun karşılığında 10 bin lira...

Alışverişlerde sıkça rastlanılan küsuratlı fiyatlardan para üstü alınmadığı takdirde tazminat kazanılabileceği ifade edildi. Tüketici Birliği Şube Başkanı Neşet Gündüz, alışverişte 1, 5, 10 kuruş para üstünü 'Bozuk para yok' gerekçesiyle ödemeyen firmalara dava açılabileceğini ve bu firmaların 10 bin liraya varan tazminatlar ödemek zorunda kalabileceğini belirtti.

Haber 04-06-22 10:09

Kaynanasına bunu söyleyen yandı! Hem boşanma hem tazminat nedeni

Aile Mahkemesi, eşinin kredi kartlarını iptal ettiren ve konuyla alakalı kendisini arayan kayınvalidesine 'manyak karı' diyen kocayı ağır kusurlu buldu. Buna göre, yüksek mahkeme kaynanaya hakaretin kadının kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğundan dolayı manevi tazminat sebebi sayıldığına dikkat çekti.

Haber 03-06-22 10:30

Tazminat alabilirsiniz! Çoğu araç sahibi bundan haberdar değil

Kaza geçirmiş araçlar, satılırken emsallerine göre daha ucuza satılıyor. Çoğu araç sahibinin haberdar olmadığı 'değer kaybı tazminatı' ile oluşabilecek kaybın önüne geçebilirsiniz. Peki, değer kaybı tazminatı nasıl alınabilir? İşte detaylar...

Finans 29-05-22 10:06

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a bir kez daha tazminat ödeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Man Adası" iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı davada 100 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi

Yurthaber 26-05-22 13:37

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Ücretsiz izinlerle ilgili flaş karar: Kıdem ve tazminat hakkı...

Pandemide ücretsiz izin çalışma süresinden sayılınca tazminata hak kazandı. Bir temizlik firmasında 10 ay çalışıp ücretsiz izne gönderildiği 60 günün ardından işten çıkartılan D.Ö., tazminat davası açtı. Mahkeme, 1 yılı doldurmadığı için çalışma haklarını almayan D.Ö.'ye pandemi süresinde verilen 60 günlük ücretsiz iznin keyfi çalışmama durumu olmadığından çalışma süresine ekledi. Emsal niteliği taşıyan davada 1 yıl çalışmış sayılan D.Ö., kıdem ve ihbar tazminatı almaya hak kazandı.

Finans 21-05-22 10:56

Memur-Sen'den Soma faciasına ilişkin açıklama:

"Üzerinden 8 yıl geçmiş olmasına rağmen tazminat davalarının sonuçlandırılmamış olması ve ailelerin bir kez daha mağdur edilmesi kabul edilemez"

Yurthaber 13-05-22 11:50

Erdoğan'ın avukatı duyurdu! Kılıçdaroğlu, 30 bin TL tazminata mahkum edildi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz mart ayında TBMM'deki grup toplantılarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği sözler nedeniyle 30 bin TL tazminata mahkum edildi. Açıklamayı, Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın yaptı.

Haber 11-05-22 15:04

Son dakika: Yargıtay, Beşiktaş'ın Abdullah Avcı'ya vereceği tazminatı onadı! 17 milyon TL...

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Trabzonspor'un başına geçen ve siyah beyazlı kulübün sözleşmesini haksız feshettiği Abdullah Avcı için 17 milyon 130 bin lira tazminat ödenmesi kararını onadı.

Spor 10-05-22 12:03

Emekliliği beklemeden kıdem tazminatı alabilmek mümkün! İşte kıdeme hak kazanmanın şartları...

Kıdem tazminatı çalışan her birey tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Yalnızca işten çıkartılanlar değil, bazı durumlarda kendisi ayrılanlar da kıdem tazminatı hak edebiliyor. Haklı sebeple istifa, askerlik, evlilik ve primin tamamlanması da buna imkan verebiliyor. İşte emekliliği beklemeden kıdem tazminatı almanın şartları...

Finans 10-05-22 10:24

Son dakika: Milli yıldız Hakan Çalhanoğlu'ndan 2,5 milyon liralık tazminat davası!

Son dakika haberleri: İtalya Ligi Serie A devi Inter'de şampiyonluk yarışı veren milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, kendi fotoğrafını izinsiz olarak kullanan kripto paraalım satım işleri yapan bir firmaya dava açtı.

Spor 09-05-22 18:27

SGK’ya 1 gün prim yatırsanız bile o parayı alabilirsiniz! İşte tazminat hakkı ile ilgili bilinmeyen detaylar…

Milyonlarca SGK’ya bağlı çalışan için işten ayrılırken dikkat etmesi gereken bazı konular var. Bunlardan en önemlisi ise kıdem ve ihbar tazminatı. Çünkü haklarınızı bilmek zarara uğramanızın önüne geçebilir. Tazminat için çalışan ve işverenin yerine getirmesi gereken bazı kritik noktalar var. Peki kimler tazminat alabilir? İşten ayrılırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler? İşte haberin detayları…

Finans 30-04-22 08:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e tazminat davası

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sözleri tartışılmaya devam ederken dikkat çeken bir hamle geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e tazminat davası açtıklarını duyurdu. Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, açılan tazminat davasıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 29-04-22 13:02

Golf sahasının yanında yaşıyorlardı! Bakın nasıl milyonları oldu

Erik ve Athina Tenczar, bir golf sahasının yanında yaşayan bir çift. İkili, mülklerine zarar verdiğini bildirdikleri yüzlerce golf topunun bombardımanına maruz kaldı. Bu sebeple açtıkları dava başarılı olunca milyonlarca dolar kazandılar.

Trend 26-04-22 12:22

Yanlış giden ameliyatın ardından ‘aşk hayatının etkileneceği’ gerekçesiyle 75.000 pound tazminat aldı!

Rutin bir operasyonun ardından maruz kaldığı ihmal sebebiyle ciddi yaralarla baş etmek zorunda genç bir kadın, aldığı hasarın arından yüksek topuklu ayakkabı giyemeyeceğini öğrendi. Olayın ardından hastaneye tazminat davası açan kadın, avukatların yaralanmanın aşk hayatını mahvedebileceğini savunmasıyla 75.000 pound tazminat aldı.

Trend 13-04-22 18:47

Varis tedavisi için gitti, ölüm haberi geldi! Doktor kendinin böyle savundu

Varis şikayeti olan iş kadını Elçin Şekerci (40), tedavi için Prof. Dr. Bora Farsak'a başvurdu. Ameliyatın ardından devam eden tedavi kapsamında gittiği klinikte fenalaşan Şekerci, hayatını kaybetti. İş kadını Şekerci'nin ailesi, işlemi yapan doktora 790 bin liralık tazminat davası açarken, Prof. Dr. Farsak ise kendini böyle savundu.

Haber 13-04-22 07:45

Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Tazminat ödenmeyecek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre bazı hayvan hastalıkları, tazminat verilecek hastalıklar arasından çıkartıldı.

Finans 08-04-22 08:50

Son dakika | Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle manevi tazminat davası açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları aracılığıyla açtığı davanın 1 milyon TL değerinde olduğu belirtildi.

Haber 04-04-22 12:20

Tayvan'da koronavirüs aşısı nedeniyle yaşamını yitiren kadının ailesine rekor tazminat

Tayvan Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen uzmanlar, ülkede koronavirüs (Covid-19) aşısına bağlı sebeplerden bir kadının hayatını kaybettiğini ve bu nedenle kadının ailesine 200 bin dolar tazminat ödeneceğini duyurdu.

Haber 30-03-22 07:32

SON DAKİKA | Zam talebinde bulunan işçiye Yargıtay'dan kötü haber: Tazminat isteme hakkı da yok!

Son dakik haberi: Zam talebi geri çevrilen işçiye kötü haber Yargıtay'dan geldi. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işçi ücretine zam yapılmamasının ayrımcılık yasağının ihlali olarak değerlendirilemeyeceğine hükmetti. Emsal niteliğindeki kararla birlikte, zam talebi çevrilen işçi, tazminat talebinde bulunamayacak.

Finans 20-03-22 09:45

Beklediği gibi olmayınca dava açtı ama... 10 yıldır parayı bekliyor

Kocaeli'de yaşayan Ufuk Haşimoğlu, 10 yıl önce temelden bir ev satın aldı. Tamamlandığında ise evin, anlaştığı metrekarede olmadığını belirterek dava açan Haşimoğlu, tazminat kazandı. Ancak Haşimoğlu, aradan 10 yıl geçmesine rağmen hak kazandığı tazminatı, müteahhitten alamadı...

Haber 19-03-22 13:31

İşçi tazminat ödemek zorunda kalıyor! Sözleşme feshedilirse...

4857 sayılı İş kanununun 24. maddesi iş sözleşmelerinin işçi tarafından, bildirim süresi verilmeden ve kıdem tazminatı hakkı istenerek feshiyle alakalı esasları düzenler. "İş sözleşmesi feshedilirse kıdem tazminat alınır mı?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. İşte detaylar...

Finans 18-03-22 23:33

Milyonlarca çalışana 3 aylık tazminat hakkı! Başvuru yapmayanlar alamıyor...

Çalışırken askerlik görevini yerine getirmek için giden işçinin, askerlik dönüşünde işini geri alma hakkı bulunuyor. Eğer patron çalışanı işe geri almazsa tazminat ödemek zorunda kalıyor. Ancak işçinin, işe geri dönme hakkından yararlanması için detaylar bulunuyor.

Finans 13-03-22 15:02

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Hem işinizi hem tazminat hakkınızı elinizden alıyor

Bilindiği üzere iş kanunu, çalışanın korunması üzerine kurguludur. Ancak bazı durumlarda çalışanın tazminatsız olarak işten çıkarılması söz konusu olabiliyor. Öte yandan bu durumun da, her çalışanın haberdar olması gereken önemli detayları bulunuyor.

Finans 11-03-22 14:55

CHP'li Özgür Özel'den motokuryeler için kanun teklifi! Tazminat ödensin

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, idari kararla çalıştırılmayan motokuryelere tazminat ödenmesini öngören kanun teklifi verdi. Teklif, mülki idare amiri kararlarıyla ya da kamu idareleri tarafından alınan kararlar doğrultusunda faaliyetlerini yerine getiremeyen motokuryelere, prime esas günlük kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanan tutarın "mahrumiyet tazminatı" olarak İşsizlik Sigortası Fonu'ndan ödenmesini düzenliyor. İşte detaylar!

Haber 11-03-22 11:41

8 maaş tazminat alabilirsiniz! Başvuru yapmak gerekiyor...

Çalışma hayatına yönelik bulunan yasalarda işçi ve işverenlerin korunmasına yönelik birçok madde bulunuyor. İhbar tazminatı, kıdem tazminatı, ayrımcılık tazminatı, haklı fesih bu konulardan bazıları. Öte yandan işten çıkartılan çalışanların aynı iş yerinde tekrar çalışma imkanı bulunuyor. Çalışma imkanının bulunmadığı durumlarda 8 maaşa kadar tazminat alabiliyor.

Finans 11-03-22 11:11

Ukrayna'dan Rus askerlerine çarpıcı teklif: Silah bırakırsanız...

Ukrayna, silah bırakan Rus askerlerini affedeceğini açıklayıp para teklif etti. Teklif Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov tarafından duyuruldu. Reznikov pazartesi günü Ukrayna'da çatışmaya katılan Rus askerlerine, "Katil olup ölmek istemeyenler kendini kurtarabilir" diye çağrıda bulundu.

Haber 28-02-22 22:16

Patlamada bir oğlunu kaybeden, bir oğlu yaralanan babaya haciz şoku

Bursa'da bir fabrikada meydana gelen patlamada 5 işçi ölmüş, 16 işçi ise yaralanmıştı. Korkunç olayda 1 oğlu ölen, kendisiyle birlikte 1 oğlu da yaralanan baba açtığı davaları kazandı ancak fabrika devredilince parasını alamadı. Bunun üstüne bir şok daha yaşayan baba, karşı tarafın talep ettiği 25 bin liralık avukatlık ücreti nedeniyle maaşına haciz geldiğini öğrendi.

Haber 26-02-22 10:41

Sosyal medyada eşinin fotoğraflarını görünce hayatının şokunu yaşadı! Gerçeği öğrenince çocuklarının peşine düştü

Bursa'da H.A. isimli kadın "sahile gezmeye gidiyorum" diyerek yanına aldığı 11, 12 ve 14 yaşındaki çocuklarıyla beraber Bayram Y. isimli bir adama kaçtı. İlk başta eşinin kaybolduğunu düşünen Mehmet Arı sosyal medyada Bayram.Y. ile eşinin samimi fotoğraflarını görünce tazminat davası açtı. Bir televizyon programına bağlanan H.A ise, "Ben kocam beni bir an önce boşasın diye Bayram Y, ile fotoğrafımı sosyal medyaya attım" dedi.

Haber 10-02-22 10:28

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davası

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıktığı televizyon programında kendisine hakaret eden ve daha sonra yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş hakkında tazminat davası açtı. Mahkeme sunulan dilekçede "Davalı çıkmış olduğu televizyon programında kullanmış olduğu ifadelerle, Recep Tayyip Erdoğan'ın kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik fevkalade ağır hakaret, saldırı ve iftirada bulunmuştur" denildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 08-02-22 17:47

Kocanın aşırı alkol tüketimi boşanma nedeni ve ağır kusur sayıldı

Antalya 11. Aile Mahkemesi, "normal içici olma" sınırının üzerinde alkol tükettiği belirlenen kocayı boşanma davasında "haysiyetsiz hayat sürme" ağır kusuruyla 500 lira aylık nafaka ve 27 bin 500 lira tazminata mahkum etti - Mahkemenin kararından: - "Çiftin evlilik birliğine zarar veren bu durumun davacı için artık çekilmez hal aldığı sabittir"

Yurthaber 04-02-22 11:25

Yargıtay'dan emsal karar! Whatsapp grubuna attığı mesaj tazminattan etti

İşveren ve işçi arasındaki tazminat tartışmasında son sözü Yargıtay söyledi. Yargıtay, şirket whatsApp grubuna "Merhaba, 14 yıllık çalışma hayatımı bitirmiş bulunmaktayım, herkes hakkını helal etsin" mesajı atan davacı işçinin tazminat alamayacağına hükmetti.

Finans 30-01-22 10:04

Son dakika! Erdoğan dava açmıştı, Kılıçdaroğlu'ndan yanıt: Bu devlet bana 13 bin euro para ödedi

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 250 bin liralık tazminat davası açmıştı. Kılıçdaroğlu bu hamlenin ardından Erdoğan'a tepki göstererek, "Niye dava açıyorsun. Tüm belgeler senin elinde. Gelirsin buraya gösterirsin" karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca kendine açılan davalardan dolayı devletten 13 bin euro tazminat kazandığını belirtti.

Haber 28-01-22 21:29

İğrenç şaka yüzünden hem işinden hem tazminatından oldu! Arkadaşının iç çamaşırını çıkartıp...

İğrenç olay bir fabrikada meydana geldi. Mesai saatine de bir işçi, iş arkadaşının pantolonunu indirip iç çamaşırını çıkarttı. Bunla da yetinmeyen işçi onlar kişinin şaşkın bakışları altında iç çamaşırını iş yerinde gezdirince, hem işten kovuldu hem tazminatından oldu. Yıllar süren davada Yargıtay da son noktayı koydu.

Finans 16-01-22 11:06

Mahkemeden şaşırtan karar! İşini sıkıcı bulduğu için şirkete dava açan çalışan binlerce euro tazminat kazandı

Fransa’da yaşayan Frederic Desnard isimli adam 2014 yılında yedi ay boyunca yaşadığı hastalıklar nedeniyle izin yapmak zorunda kalınca işte çıkartıldı. İşini sıkıcı bulduğunu ve şartlarının kendisini depresyona soktuğunu iddia eden Frederic Desnard, çalıştığı parfüm şirketine dava açtı. Çalışan davanın sonucunda 40 bin euro (yaklaşık 619 bin TL) tazminat kazandı.

Trend 14-01-22 17:15

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç'a 250 bin TL'lik tazminat davası

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Haber 10-01-22 16:09

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Son dakika haberine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 80 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Haber 23-12-21 13:11

AİHM, Rusya'nın elleri eşi tarafından baltayla kesilen kadına 370 bin euro tazminat ödemesine hükmetti

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Rusya'nın, elleri kocası tarafından kesilen bir kadına 370 bin euro tazminat ödemesine hükmetti. AİHM'e göre Rusya, ev içi şiddetle mücadele edemiyor. Margarita Graçeva, 2017'de kocası tarafından kaçırıldıktan sonra baltalı bir saldırıya uğramıştı. AİHM, Rusya'nın gelecekte bu tür saldırıları engellemek için acil değişiklikler yapması gerektiğini de vurguladı.

Haber 15-12-21 12:23

27 Mayıs darbesi mağdurlarına manevi tazminat ödenecek

27 Mayıs 1960 askeri darbe mağdurlarının zararlarının tazmini amacıyla kurulan komisyon, 27 Mayıs darbesi mağdurlarına manevi tazminat ödeneceğini açıkladı.

Haber 26-11-21 13:27

Bunu yapan yandı! Mesaide gazete okumak tazminatsız kovulma sebebi

Mesai saatleri içerisinde internetten gazete okuyarak işi savsakladığı iddia edilen işçi, tazminatsız kovuldu. Yıllar süren yargılamaya son noktayı koyan Yargıtay, mesai saatinde işi savsaklayan işçinin atılmayı hak ettiğine hükmetti.

Finans 21-11-21 10:03