Tazminat Haberleri Ve Son Dakika Tazminat Haberleri

Tazminat Haberleri Ve Son Dakika Tazminat Haberleri

Tazminat, Türk Dili Kurumu’nun günvel Türkçe sözlüğünde yapılan tanıma göre genel anlamda zarar karşılığı ödenen para anlamına gelmektedir. Hukukta ise tazminat ödemesinin yapılması için maddi ve manevi zarara neden olan eylemin hukuka aykırı olması gerekmektedir. Hukukta farklı tazminat türleriyle ilgili olarak manevi tazminat, maddi tazminat ce cezalandırıcı tazminat terimleri kullanılmaktadır. Basında sık sık hakaret davalarında tazminat konusu gündeme gelmektedir. Tazminat ile ceza farklı şeylerdir. Ceza, ceza kanununun konusu iken, tazminat borçlar hukukunun konusudur. Bunun yanında tazmianat kelimesi kıdem tazminatı, ihbar tazminatı gibi çalışanlara yapılan ödemelerde de karşımıza çıkar.

Tazminat Haberleri

Son dakika: Galatasaray, Igor Tudor davasını kaybetti! Ödenecek tazminat da ortaya çıktı

Son dakika haberleri: Trendyol Süper Lig'in 13. haftasında oynayacağı Alanyaspor maçına hazırlanan Galatasaray'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. 15 Şubat 2017 tarihinde sarı - kırmızılı takımın başına geçen ve 18 Aralık 2017'te görevinden ayrılan Igor Tudor'un ayrılık süreci olaylı olmuştu. Galatasaray, Tudor’a temsilcilik ücreti ödemediği için aleyhinde açılan davayı kaybetti. İşte detaylar...

Spor 22-11-23 18:39

Bu ifadeyi kullandı tazminatsız kovuldu! Yargıtay tartışmaya son noktayı koydu

Bursa'da bir işçi, mesai arkadaşına gönderdiği elektronik postada 'terbiyesiz' kelimesini kullandığı gerekçesiyle tazminatsız kovuldu. İşçi soluğu mahkemede aldı. 3. İş Mahkemesinin kararı temyiz edilince Yargıtay 9. Hukuk Dairesi dikkat çeken bir karara imza attı. Kaba hitapla, sataşmanın aynı şey olmadığına dikkat çeken Yargıtay, işten çıkartılan işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine hükmetti.

Finans 11-11-23 10:02

KDK'den deprem hasarı sigorta tazminatının güncel tarifeden ödenmesi kararı

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası evleri hasar görenlere 2022 yılı tarifesine göre ödenen sigorta tazminatının, 2023 yılı tarifesine göre ödenmesi yönünde tavsiye kararı verdi.

Finans 04-11-23 13:44

Yeni emeklilik sistemi geliyor: Yaş düşecek, kıdem tazminatı... İşte ayrıntılar!

Türkiye'de bir süredir gündemde olan ikinci emeklilik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Orta Vadeli Program'a (OVP) da girdi. Orta Vadeli Program'da yer alan ikinci basamak emeklilik ile çalışanlar çifte maaş alacak. Kıdem tazminatı garanti olacak, ikinci emeklilikte yaş düşecek. Peki bu sistem nasıl uygulanacak ve kimler yararlanabilecek? İşte detaylar...

Finans 07-09-23 17:17

Tazminat alma şartları nelerdir? İş yerinden nasıl tazminat alınır?

Her insanın çalışma hayatıyla ilgili belirli yasalar kapsamınca bazı temel hakları bulunur. Bu haklar arasında tazminat alma hakkı da yer alır. Tazminat, yıllarca emek vermiş ve hizmet etmiş çalışan kişilere tanınan en temel haklardan biri olarak karşımıza çıkar. Tazminat genel olarak, çalışan kişinin kendi dışında yaşanan durumlar karşısında işsiz kaldığı vakit, zor duruma düşmemesi için işveren tarafından ödenen bir miktardır. Peki, tazminat alma şartları nelerdir, nasıl alınır?

Haber 21-07-23 11:44

Sallama çay tartışması işverene 77 bin liraya mal oldu

Diyarbakır'da özel bir hastanenin yemek firmasında çalışırken misafire "demleme" yerine "sallama" çay verdiği gerekçesiyle işten çıkarılan işçi, hukuk mücadelesini kazandı. Mahkeme, işverenin işçiye 77 bin 340 lira tazminat ödemesine karar verdi.

Yurthaber 13-06-23 12:12

Yeni iş için tazminatı yakıp istifa edenler dikkat! Yargıtay'dan emsal niteliğinde karar: İşçi artık talep edebilecek

Yargıtay'dan işçileri ve patronları yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karar geldi. Çalıştığı iş yerinden daha iyi şartları vadeden başka bir işverenin iş yerine geçmek için istifa eden ve yeni patronunun işe alma kararından vazgeçmesiyle mağdur olan işçiler için müjde gibi haber geldi. Yüksek mahkeme, personelin mahrum kalınan kıdem tazminatı ile işe başlayana kadar doğan ücret alacağını işe almayan işverenden talep edebileceğine hükmetti.

Finans 11-06-23 11:06

Genç kadını vahşice katletmişti! Katil sevgiliye rekor tazminat

Antalya'da Duygu Çelikten (30) kaybolduktan 13 gün sonra cesedi toprağa gömülü halde bulundu. Çelikten'i öldürdüğünü itiraf eden sevgilisi Veli Ünder (39), ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ünder, hakkında açılan manevi tazminat davasında ise toplam 1 milyon lira ödemeye mahkum edildi. Çelikten ailesinin avukatı Semih Gökpınar, "Bu karar, Türkiye'de bir rekordur. Emsal teşkil edecek bir karardır" dedi. İşte detaylar...

Haber 16-05-23 10:10

Resmi Gazete’de yayımlandı! Fazla mesai ve tazminat kararı: 6 ay süre ile 2.059 TL verilecek…

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerde görev yapan kamu personeline 6 ay süreyle 2 bin 59 lira 99 kuruş tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenecek. Konuya ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girerken, şartlar ve kimlerin faydalanabileceği de aktarıldı.

Finans 12-05-23 07:37

Deprem bölgesindeki kamu personeline tazminat ve fazla çalışma ücreti

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerde görev yapan kamu personeline 6 ay süreyle 2 bin 59 lira 99 kuruş tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenecek.

Yurthaber 12-05-23 07:28

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, tazminat davasını kazandı! İşte Yıldırım'ın elde edeceği para...

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ‘Futbolda şike’ davasının kumpas olduğu ortaya çıkması, haksız yere cezaevinde tutulduğu için İstanbul Defterdarlığı’na açtığı 777 milyon 741 bin lira maddi ve manevi tazminat davasında karar çıktı.

Spor 24-03-23 17:09

Isparta'da evde çıkan yangında ölen 2'si çocuk 3 kişi için mahkemeden tazminat kararı

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde 3 yıl önce evde çıkan yangında 2'si çocuk 3 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili ailenin açtığı davada, Yalvaç Belediyesi toplam 1 milyon 635 bin 765 lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Yurthaber 28-02-23 07:56

Yargıtay'dan emsal kıdem tazminatı kararı! EYT’lilerin tazminat planı suya düşebilir

Yargıtay, kıdem tazminatı ile ilgili hem işçiyi hem de iş vereni ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işçinin iş sözleşmesi feshedilmediği halde çeşitli sebeplerle kıdem tazminatı adı altında yapılan ödemelerin avans niteliğinde sayılması gerektiğine hükmetti. Emsal kararla birlikte; yıllardır çalıştıkları işyerlerinden kıdem tazminatı alma hayali kuran EYT’lilerin tazminat planı da suya düşebilir. İşte emsal nitelikteki kararın detayları...

Finans 05-02-23 09:45

Apartman sakinleri dikkat: Komşunuz sizden tazminat talep edebilir! Mutlaka önleminizi alın

Komşularla sorun yaşamak, daireleri etkileyecek arızalar çıkması apartmanda yaşayanların ortak sorunlarından biridir. Komşuluk ilişkilerini de yıpratan bazı durumlar karşısında komşunuzun evinize izinsiz girme, sizden tazminat talep etme hakkı oluyor. Bütün önlemlerin önceden alınması gerekiyor. İşte apartmanda yaşayan herkesin bilmesi gereken önemli detaylar...

Finans 27-01-23 17:26

Alkolmetrede 1.53 promil alkollü çıkınca ehliyetini kaptırmıştı... 4 bin TL tazminat kazandı

Adana'da şaşkınlık yaratan bir olay meydana geldi. 2022 yılının temmuz ayında bir üniversite öğrencisi içki içmediği halde bozuk alkolmetre nedeniyle 1.53 promil alkollü çıkmış ve bu yüzden ehliyetine el konulmuştu. Sağlık raporunda ise 0.02 promil alkollü çıkan öğrencinin ehliyeti yine de elinde alındı. Yeni gelişmede öğrenci mahkeme yoluyla ehliyetini geri alırken ehliyetsiz kaldığı süreçte taksi kullandığı için açtığı 4 bin TL'lik manevi tazminat davasını da kazandı.

Haber 27-01-23 17:05

Uzman ve başöğretmenlik tazminat oranları belli oldu! Karar Resmi Gazete’de: Yüzde 100’e çıkarıldı

Devlet memurlarına ödenecek zam ve tazminatlara ilişkin kararda değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik okul ve kurumlardan, ilave eğitim-öğretim tazminatı ödenecek olan başöğretmen ve uzman öğretmen unvanını kazanmış olanların tazminat oranları yüzde 100’e kadar arttırıldı.

Finans 29-12-22 08:53

Sigara içen tüm çalışanlar dikkat: Tazminat alamadan kovulabilirsiniz!

Hem tüketene hem de dumanı soluyan kişiye çok sayıda zararı bulunan sigara, çalışanların tazminat alamadan işten çıkarılmasına neden oluyor. Bu konuda, işe girerken imzalanan sözleşmeler belirleyici oluyor. Çalışan ve iş verenlerin hem sözleşmeye hem de iş kanununa dikkat etmesi gerekiyor. İşte ayrıntılar...

Haber 25-12-22 12:30

Borca batınca çareyi evlenmekte buldu! Tazminat ve nafaka hayalleri suya düştü: Sadece ödetmek amacıyla...

Borç batağına girdi, çareyi evlenmekte buldu. Maddi çıkar amacıyla yapılan evliliklere bir yenisi daha eklenirken borcundan kurtulmak isteyen kadının planı beklediği gibi gitmeyince hayalleri suya düştü. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle kocasından boşanıp nafaka ve tazminat almayı umuyordu ancak Yargıtay'dan emsal nitelikte bir kararla boşanmada kadın kusurlu bulundu.

Haber 11-12-22 12:31

Bunu yapan ev sahibi yandı! Kiracıyı çıkartayım derken hem ceza hem tazminat Kira sözleşmesinde yazmıyor olabilir ama...

Ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıklar uzun süredir Türkiye'nin gündeminde. Kiracılar yüksek kiralardan yakınırken ev sahipleri ise evlerini daha yüksek fiyata kiralamanın, bunun için de mevcut kiracılarını evden çıkartmanın yollarını arıyor. Ev sahiplerinin kiracıları çıkartmak için yeni yöntemleri ise kendi üstlerine olan abonelikleri iptal etmeleri oldu. Ancak uzmanlar bunun yasal olmadığını ve ev sahiplerinin hem ceza alacağını hem de kiracıya tazminat ödeyeceğini söylüyor.

Finans 07-12-22 18:01

Rapor alıp izin kullanan işçiler dikkat: Tazminat alamadan kovulabilirsiniz! İşte detaylar...

Çalışan milyonlarca vatandaş sağlık sorunları olduğunda istirahat etmek için doktora gidiyor ve izin alıyor. Çalışamaz durumdaki kişiler rapor kullanıyor ve birkaç gün dinleniyor. Ancak bazı durumlarda işçi, raporlu olduğu halde işten çıkarılabilir. Üstelik tazminat alma hakkı da yanar. İşte tüm detaylar...

Finans 06-12-22 09:33

Amirine beddua edince tazminatsız kovuldu! Soluğu mahkeme kapısında aldı: İşverenin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici değil

Genç işçi, iki senedir depocu olarak çalıştığı firmadan tazminatsız kovuldu. Nedeniyse amirine "Allah belanızı versin, çocuğunuzdan çıkarsın" sözleriyle beddua etmesiydi. Amirinin kendine baskı yaptığını öne süren işçi mahkemenin kapısını çaldı. Mahkeme ise bedduanın hakaret değil, kötü temenni çerçevesinde olduğunu vurgulayarak emsal niteliğinde bir karara imza attı.

Finans 02-12-22 11:18

Eski sevgili kabusu! Uçak kazasından kurtuldu ama... Akademisyenin hayatı altüst oldu

Akademisyenin hayatı, eski sevgilisi yüzünden altüst oldu. 3 yıl önce geçirdiği uçak kazasından mucize eseri sağ kurtulan Devrim Gün, kazandığı tazminat parasıyla otomobil aldı. Ancak iddiaya göre eski sevgilisi, akademisyen Gün'ü darbetti ve otomobilini de elinden aldı.

Haber 15-11-22 07:31

Eşinden şüphelenip DNA testi yaptırınca öğrendiği gerçekle yıkılmıştı! Mahkemenin kararıyla ikinci şoku yaşadı

İzmir'de yaşayan Gürkan Ü. boşanma aşamasında olduğu eşinden olan oğluna yaptırdığı DNA testi sonucu çocuğun kendisinden olmadığını öğrendi. Dünyası başına yıkılan Gürkan Ü., mahkemenin tazminat kararı ile ikinci bir şok yaşadı. Gürkan Ü.'nün başka kadınlarla yaptığı yazışmaları kusur olarak gören mahkeme, Gürkan Ü.'nün 20 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Erkeklik onurum incindi diyen Gürkan Ü. "Çocuğun doğumundan itibaren yaptığım tüm masrafları, aldığım hediyeleri isteyeceğim" dedi.

Haber 07-11-22 13:15

Güven Kıraç'ın ihanetinin bedeli ağır oldu! Genç kadınla karısını aldatmıştı: Neler vermiş neler...

Oyuncu Güven Kıraç genç bir kadınla samimi halde kameralara yakalanmış, 12 yıllık evliliği bu görüntüler nedeniyle sona ermişti. Güven Kıraç'ın boşanma davasının detayları ortaya çıktı. Güven Kıraç'ın eski eşine ödediği tazminat ortaya çıktı!

Magazin 02-11-22 07:07

Sokak havanları için yaptığı o hareket sonu oldu

Sokak hayvanlarına bakmak için çalıştığı fabrikanın çitlerini patrondan habersiz kesen işçi tazminatsız kovuldu.

Haber 27-10-22 11:19

İstifa edip tazminat alma hakkı! Maaşlar yatmaya devam eder...

Tüm çalışanların yasal olarak birçok hakkı bulunuyor ancak çoğu çalışa bu haktan habersiz. Kanunlara göre bir işçi istifasını verip tazminat alabilir. Haklı sebeple işçinin çalışmaktan kaçındığı dönemde maaşlar kesilemez, yatmaya devam eder. İşte ayrıntılar...

Finans 11-10-22 09:19

EYT'de kimsenin bilmediği detay! İkinci kez tazminat alma fırsatı... Emeklinin cebine girecek toplu para netleşiyor

EYT düzenlemesi için gözler artık Meclis'e çevrildi. Milyonlarca vatandaş EYT düzenlemesini iple çekerken, yasa çıktıktan sonra emekli olup işinden ayrılacak olanlar şimdiden hesap yapmaya başladı. Kıdem ve ihbar tazminatları ile izin paralarının nasıl olacağı merak edilirken, işinden ayrılan emeklinin alacağı toplu paranın tablosu da ortaya çıktı. Öte yandan çoğu kişinin bilmediği ikinci tazminat hakkı da netleşti. İşte EYT ile ilgili tazminat hesabında tüm detaylar...

Finans 10-10-22 10:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı davayı kazandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı davada 50 bin lira manevi tazminat kazandı.

Haber 05-10-22 15:10

Darbecilerin Ankara Emniyet Müdürlüğünde neden olduğu hasarın boyutu bilirkişi raporunda

Uzman ekibin çalışması sonucu oluşturulan raporda il emniyet müdürlüğünde ve bağlı binalarda 53 milyon 501 bin liralık hasar tespit edildi

Yurthaber 27-09-22 13:59

Yargıtay'dan emsal karar! 'Boşanma manevi tazminat gerektirmez'

Yargıtay, bir boşanma davası için emsal nitelikte bir karara imza attı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, salt boşanmış olmanın ya da bunun sebebiyet verdiği üzüntünün manevi tazminatı gerektirmeyeceğine hükmetti. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikteki o kararının detayları...

Haber 18-09-22 09:53

Antalya'da yaban keçisi avlayan 3 kişiye 530 bin 794 lira ceza

Antalya'da yaban keçisi avlayan 3 kişiye 530 bin 794 lira ceza

Yurthaber 09-09-22 16:52

Kendisine küfür eden kişiye attığı tokat hayatını kararttı! Hem işinden hem tazminatından oldu

Kocaeli'de çalıştığı fabrikada kendisine küfür ve hakaret ettiği iddia edilen kişiye tokat attığı için tazminatı verilmeden işten çıkartılan Kani Yılmaz, eşi ve çocuklarıyla birlikte fabrika önünde eylem yapıyor. Dikkat çekebilmek için aracına pankartlar asan Yılmaz, sesini duyurabilmek için de sloganlar atıyor. Süreci anlatan Kani Yılmaz, "Buradan herkese soruyorum, şahsın teki karşınıza geçse, ana, avrat size küfür etse kendinizi ne kadar tutabilirsiniz?" ifadelerini kullandı.

Haber 05-09-22 11:11

Arazisinden geçen enerji hattı için başlattığı hukuk mücadelesini AYM kararıyla kazandı

Anayasa Mahkemesi, arazisi üzerinde kamulaştırma yapılmadan enerji hattı geçirilen başvurucunun mülkiyet hakkının ihlal edildiğine ve başvurucuya 40 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi - Başvurucu Recep Tok: - "Kural ve kanunları bildiğim için avukat tutmadan süreci kendim yürüttüm. Kararı gördüğümde sadece mücadelemin sevincini yaşadım"

Yurthaber 31-08-22 13:24

BBC, eski kraliyet dadısı Tiggy Legge-Bourke'ye tazminat ödeyecek

BBC, eski kraliyet dadısı Tiggy Legge-Bourke'ye tazminat ödeyecek

Yurthaber 21-07-22 17:06

Erzurum'da eğitimciyi tehdit ettiği iddia edilen hakime tazminat cezası

Erzurum'da eğitimciyi tehdit ettiği iddia edilen hakime tazminat cezası

Yurthaber 16-07-22 16:00

Çalışanın iş yerinde yemekte yalnız bırakılması mobbing sayıldı

Konya'da bir kimyagere, iş yerinde yemekte yalnız bırakılması ve görev sınırı kapsamı dışında çalıştırılması nedeniyle tazminat ödenmesine karar verildi - Karardan: - "Davacının iş yerinde öğle yemeklerinde yalnız bırakıldığı, sabah kahvaltılarında diğer çalışanlar bir araya geldiği halde davacının bu toplantılara davet edilmediği, diğer çalışanlardan farklı davranışlara maruz kaldığı sabittir"

Yurthaber 16-07-22 12:13

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren 'tazminat' kararı!

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren emsal karar geldi. Çalıştığı iş yerinden, şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle işten atılan satış müdürü, tazminat talebinde bulundu. Yargıtay, bu gerekçeyle işten ayılan işçinin kıdem tazminatı alamayacağına hükmetti.

Finans 24-06-22 11:48

Yeniden görülen 'Man Adası' davasında karar çıktı! Kılıçdaroğlu, 489 bin lira tazminata mahkum edildi

Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden görülen iki ayrı ‘Man Adası’ davasında karar çıktı. İki davada da kararında direnen yerel mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine toplamda 489 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Haber 22-06-22 13:29

Son dakika: Galatasaray, Franck Ribery için tazminat ödeyecek! Binlerce euro...

Son dakika haberleri: Galatasaray'a transferi büyük olay yaratan Franck Ribery'nin takımdan ayrılışı da çok konuşulmuştu. 2004-2005 sezonun devre arasında sarı - kırmızılılara katılan Fransız futbolcunun performansı büyük beğeni toplarken, ocak ayında geldiği Galatasaray'dan temmuz ayında alacaklarının ödenmemesi gerekçesiyle ayrılmıştı. Bu olayın üzerinden 17 yıl geçmesinin ardından Ribery transferinden Galatasaray'a kötü haber geldi.

Spor 17-06-22 14:37

Yangın sırasında fenalaşarak hastanede ölen itfaiyecinin ailesinden tazminat talebi

Vefat eden itfaiye erinin eşi Pervin Çetin: - "Eşim görevi başında vefat etti, bir can kurtarmak amacıyla o eve girdi"

Yurthaber 13-06-22 12:42

Konya'daki süt banyosu görüntülerinden beraat eden sanık, tazminat kazandı

Konya'daki "süt banyosu" görüntülerinden beraat eden sanık, tazminat kazandı

Yurthaber 10-06-22 15:12

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 60 bin lira manevi tazminat ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşmasında kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle açtığı davada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 60 bin lira manevi tazminat kazandı.

Haber 08-06-22 13:14

Şırnak'ta jandarmanın bulduğu yaralı yaban keçisi tedavi altına alındı

Şırnak'ta jandarmanın bulduğu yaralı yaban keçisi tedavi altına alındı

Yurthaber 07-06-22 11:27

Hepimizin başına geliyor! Alınmayan para üstüne tazminat hakkı: 1 kuruşun karşılığında 10 bin lira...

Alışverişlerde sıkça rastlanılan küsuratlı fiyatlardan para üstü alınmadığı takdirde tazminat kazanılabileceği ifade edildi. Tüketici Birliği Şube Başkanı Neşet Gündüz, alışverişte 1, 5, 10 kuruş para üstünü 'Bozuk para yok' gerekçesiyle ödemeyen firmalara dava açılabileceğini ve bu firmaların 10 bin liraya varan tazminatlar ödemek zorunda kalabileceğini belirtti.

Haber 04-06-22 10:09

Kaynanasına bunu söyleyen yandı! Hem boşanma hem tazminat nedeni

Aile Mahkemesi, eşinin kredi kartlarını iptal ettiren ve konuyla alakalı kendisini arayan kayınvalidesine 'manyak karı' diyen kocayı ağır kusurlu buldu. Buna göre, yüksek mahkeme kaynanaya hakaretin kadının kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğundan dolayı manevi tazminat sebebi sayıldığına dikkat çekti.

Haber 03-06-22 10:30

Tazminat alabilirsiniz! Çoğu araç sahibi bundan haberdar değil

Kaza geçirmiş araçlar, satılırken emsallerine göre daha ucuza satılıyor. Çoğu araç sahibinin haberdar olmadığı 'değer kaybı tazminatı' ile oluşabilecek kaybın önüne geçebilirsiniz. Peki, değer kaybı tazminatı nasıl alınabilir? İşte detaylar...

Finans 29-05-22 10:06

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a bir kez daha tazminat ödeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Man Adası" iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı davada 100 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi

Yurthaber 26-05-22 13:37

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Ücretsiz izinlerle ilgili flaş karar: Kıdem ve tazminat hakkı...

Pandemide ücretsiz izin çalışma süresinden sayılınca tazminata hak kazandı. Bir temizlik firmasında 10 ay çalışıp ücretsiz izne gönderildiği 60 günün ardından işten çıkartılan D.Ö., tazminat davası açtı. Mahkeme, 1 yılı doldurmadığı için çalışma haklarını almayan D.Ö.'ye pandemi süresinde verilen 60 günlük ücretsiz iznin keyfi çalışmama durumu olmadığından çalışma süresine ekledi. Emsal niteliği taşıyan davada 1 yıl çalışmış sayılan D.Ö., kıdem ve ihbar tazminatı almaya hak kazandı.

Finans 21-05-22 10:56

Memur-Sen'den Soma faciasına ilişkin açıklama:

"Üzerinden 8 yıl geçmiş olmasına rağmen tazminat davalarının sonuçlandırılmamış olması ve ailelerin bir kez daha mağdur edilmesi kabul edilemez"

Yurthaber 13-05-22 11:50