Tespit Haberleri

Bitlis'te gölet setinin yıkılması sonucu oluşan hasarlar tespit edildi

Bölgede 210 dönüm tarım arazisi, 8 ahır, 8 samanlık, 3 traktör ve bir minibüsün zarar gördüğü, 4 büyükbaş hayvanın da telef olduğu belirlendi.

Yurthaber 16-03-23 11:02

Deprem sonrası bina hasar tespiti nasıl yapılır? Binanın hasarlı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem birçok ili de etkiledi. Deprem nedeniyle OHAL ilan edildi ve yurdun dört bir yanından yardım çalışmaları devam ediyor. Deprem sonrası binanın hasarlı olup olmayacağının nereden öğrenileceği de merak ediliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konuya ilişkin açıklama yaptı. Peki deprem sonrası bina hasar tespiti nasıl yapılır? Binanın hasarlı olup olmadığı nasıl anlaşılır? İşte detaylar...

Haber 09-02-23 13:07

Bilim adamlarından çığır açan araştırma! Kanseri koklayarak tespit edebiliyorlar

Karıncalar kendi ağırlıklarının beş bin katı ağırlığındaki nesneleri kaldırabilme özellikleri ile biliniyorlar. Son yapılan araştırmalar karıncaların ilginç bir özelliği daha olduğunu tespit etti. Bilim adamları karıncaların idrarı koklayarak kanseri tespit edebildiğini bildirdi.

Haber 26-01-23 14:00

Tıp dünyasında 'çığır açan' gelişme: Hastalığı tek bir saç teliyle tespit ediyor

Hastalıkları erken teşhis etmek hastalığın tedavi sürecinin çok daha etkili ve iyi olmasını sağlayabiliyor. Tıp dünyası hastalıkları daha erken teşhis etmek için çeşitli uygulamalar deniyor. Son yapılan açıklamalara göre tek bir saç teliyle geç fark edilen hastalığı tespit etmek mümkün olabiliyor.

Haber 08-01-23 13:58

Tespit

Tespit Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tespit Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kovid-19 yapay zeka kullanılarak ses ile tespit edebilir

Kovid-19 yapay zeka kullanılarak ses ile tespit edebilir

Yurthaber 05-09-22 23:22

Kartal sahilinde denizde el bombası bulundu

Dragos'ta, vatandaşların ihbarının ardından dalgıçlar tarafından yeri tespit edilen sarı renkli plastiğe sarılı el bombası SAS komandolarınca etkisiz hale getirilecek

Yurthaber 21-08-22 19:24

Havrita nedir? Havrita ne demek? Neden kapatılması isteniyor?

Son dönemlerde Havrita sıklıkla konuşuluyor. Özellikle sosyal medya üzerinden gündem olan Havrita’nın ne olduğu merak ediliyor. Hayvanseverler, Havrita’ya karşı çıkıyorlar. Peki Havrita nedir? Ne demektir?

Haber 21-08-22 15:21