Yanardağ Patlaması Haberleri

İzlanda'da 'en güçlü' yanardağ patlaması! Çok sayıda kişi tahliye edildi

İzlanda'nın Reykjanes Yarımadası'ndaki Grindavik kasabası yakınlarında son 3 ayda 4'üncü kez yanardağ patlaması yaşandı. Patlama sonrası lavların yerleşim yerinin yakınlarına kadar ulaştığı bildirildi. Yetkililerin "en güçlü patlama" olarak nitelediği olay sonrası bölgedeki çok sayıda kişi tahliye edildi. İşte detaylar...

Haber 17-03-2024 10:59

Alarm seviyesi 2'ye yükseltildi! O ülkede yanardağ patlaması... Yetkililerden turistlere ve bölge sakinlerine uyarı

Endonezya’da Anak Krakatau Yanardağı’nın meydana gelen patlamaların ardından 3 bin metre yüksekliğe kül ve duman püskürtmeye başladığı belirtildi. Patlamalardan sonra alarm seviyesi 2'ye yükseltilirken yerleşim bölgelerine henüz tahliye emri verilmedi. Ancak yetkililerden turistlere ve bölge sakinlerine yanardağ çevresine yaklaşmama uyarısı yaptı.

Haber 09-06-2023 13:18

Şili’de Lascar yanardağında patlama! Sarı alarm verildi

Şili’nin kuzeydoğusunda bulunan Lascar yanardağında patlama meydana geldi. Yetkililer, dumanın 6 kilometre yüksekliğe ulaştığını ifade ederek sarı alarm verildiğini duyurdu. Patlamanın ardından sismik hareketlerin izlendiği, uzman ekiplerce yanardağın faaliyetlerinin takip edildiği ifade edildi.

Haber 11-12-2022 14:01

Yeni keşif! Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştik ifadesinin kullanıldığı Tonga yanardağ patlaması, okyanusta iç dalgalar üretmiş

Çinli araştırmacılar Pasifik Okyanusu'nda bulunan Tonga'da ocak ayında meydana gelen volkanik patlamanın ürettiği okyanus iç dalgalarını keşfetti. Yanardağ, 15 Ocak'ta aktif hale gelerek kül, buhar ve gaz püskürtmeye başlamıştı. NASA'nın Güney California'daki Jet Propulsion Laboratuvarı'nda atmosfer bilimcisi olan ve Tonga yanardağının stratosfere gönderdiği su buharı miktarının incelendiği araştırmaya öncülük eden Luis Millan, "Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştik" ifadesini kullanmıştı.

Haber 12-09-2022 16:12

Diğer Haber Etiketleri

Yanardağ Patlaması

Yanardağ Patlaması Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yanardağ Patlaması Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.