Yosun Haberleri

Yaşlılık etkilerini silip atacak! Brezilyalı kadınların 8 güzellik sırrı ile yıllara meydan okuyun

Saçlarımız ve cildimiz sürekli olarak değişim yaşıyorlar. Dışarıdan gelen zararlı etkenlerden kolayca etkilenen cildimiz çeşitli cilt sorunları yaşamamıza neden olabiliyor. Zaman geçtikçe artan yaşlılık etkilerini azaltmak için doğal çözümler aranıyor. Dünyanın en güzel kadınları arasında yer alan Brezilya kadınların güzellik sırları doğal botoks etkisi yaratıyor ve güzelliğinize güzellik katıyor.

Kadin 24-01-2023 21:15

Tekirdağ'da şiddetli rüzgar nedeniyle sahilde kırmızı yosun birikti

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kuvvetli lodos nedeniyle sahilin bir kısmında kırmızı yosun birikintisi oluştu.

Yurthaber 12-01-2023 13:31

İzmit Körfezi'nde ortaya çıktı! Sahil şeridi kızıla büründü

Geçtiğimiz senelerde müsilajla adından söz ettiren İzmit Körfezi'nde, bu kez de sahil şeridinin bir bölümü kırmızı renkteki yosunlarla kaplandı. Öte yandan uzmanlar kırmızı renkli yosunların zararlı olmadığını belirtti.

Haber 03-01-2023 18:15

İstanbul'da şaşırtan görüntü! Caddebostan Sahili'ni kapladılar

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, İstanbul'da akşam saatlerinde başlayacak olan fırtına için sarı kodla uyarıda bulunmuştu. Anadolu Yakası’nda etkisini gösteren lodos sonrasında Kadıköy’ü kırmızı yosunlar vurdu. Caddebostan Sahili kırmızı yosunla kaplandı. Şiddetli dalgalar, kırmızı yosunları yürüyüş yoluna taşıdı.

Haber 11-12-2022 11:36

Yosun

Yosun Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yosun Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sakarya Üniversitesi astronot yiyeceği spirulina üretip pazarlıyor

Havuzda elde edilen yüksek besin değerine sahip spirulina yosunu, özel kağıtlarda kurutularak toz haline getirilip bir firma aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı pazarına sunuluyor - Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuba Ongun Sevindik: - "İklim değişikliğiyle tarım arazilerinde meydana gelebilecek verimsizlik ve insan popülasyonunun artması sonucu ileride yetiştiriciliği kolay ve ucuz şekilde elde edilebilen bir besin ihtiyacı oluşmaktadır. Spirulinanın da bu ihtiyacı karşılayacağı düşünülmektedir"

Yurthaber 27-09-2022 12:03

İzmir'de Bostanlı sahilinde yosun tabakası oluştu

İzmir'de Bostanlı sahilinde yosun tabakası oluştu

Yurthaber 02-07-2022 16:14

Seyhan Nehri'nde yosun birikintileri oluştu

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Deda Büyüköztürk: - "Su açıldığında yosunların temizlenmesi için 5 Temmuz'dan itibaren çalışmalarımıza başlayacağız"

Yurthaber 28-06-2022 13:41

Bitlis'te mesire alanındaki havuza giren genç boğuldu

Bitlis'te mesire alanındaki havuza giren genç boğuldu

Yurthaber 12-06-2022 16:30

Altı ay boyunca yosunla çalışan bilgisayar dünyada yankı uyandırdı! Öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi

Cambridge Üniversitesi'nden araştırmacılar dünyayı sallayan bir çalışmaya imza attı ve basit bir bilgisayar düzeneğini 6 aydan fazla bir süre boyunca sadece yosunla çalıştırdı. Yöntem, gelecekte çok sayıda elektronik cihaz için güç sağlamayı amaçlıyor olsa da daha şimdiden çoğu kişiye "keşke bu teknoloji bende de olsa" dedirtti.

Haber 16-05-2022 18:05

Caddebostan sahili kırmızı yosunla kaplandı! ''Marmara Denizi kusuyor''

İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve yağmur nedeniyle Kadıköy Caddebostan sahilini yine kırmızı yosunlar kapladı. Sahile vuran dev dalgalar nedeniyle kırmızı renkli yosunlar sahildeki kayalıklara ve yürüyüş yolunu kapladığı görülürken, İBB ekipleri temizlik çalışması başlattı. Sahilde yürüyüş yapan bir vatandaş yaşanan durumla ilgili, ''Marmara Denizi kusuyor diye düşünüyorum. Sonuçta bunlar da bir canlıydı. Ölmüşler ve denizin dibine çökmüşler'' dedi.

Haber 11-12-2021 11:35

Yosundan jet yakıtı üretildi! 2022'de ilk kez uçaklarda kullanılacak

Boğaziçi Üniversitesi'nin yosundan ürettiği biyoyakıt 2022'de jet uçuşunda kullanılacak. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Berat Zeki Haznedaroğlu, "2022'nin ikinci çeyreğinde bütün testleri ve sertifikasyon işlemleri tamamlandıktan sonra bir Türk Hava Yolları iç hat uçuşunda demo uçuşunu gerçekleştireceğiz" dedi. 

Haber 17-11-2021 12:22

Kuşlar sıkışıp kaldı! İzmir Körfezi'nde deniz yosunu yayılıyor

Kirliliğe bağlı olarak deniz suyundaki azot ve fosfor miktarının artmasıyla meydana gelen ve geçen ayın başında İzmir Körfezi'nin kuzey ve güney kıyılarında ortaya çıkan deniz yosunu (ulva), temizlik çalışmalarının ardından yeniden yayılarak sahil kesimini yeşile bürüdü. İnciraltı kıyılarındaki Çakalburnu Lagünü'nde de deniz yosunları yeniden görülmeye başlandı. Flamingo başta olmak üzere çok sayıda kuşun yaşadığı lagünde suyun yüzeyi deniz yosunlarıyla örtüldü.

Haber 02-11-2021 13:56

İzmir sahilinde tedirgin eden görüntü! Denizi istila ettiler

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde sahili, 'deniz marulu' olarak bilinen 'ulva lactuca' adlı yeşil renkli yosunlarla kaplandı. Yürüyüş için sahile gelen Koral Özdemir, "Müsilaj olayının ardından hepimiz tedirginiz. İlk gördüğümde de müsilaj olabilir mi diye aklımdan geçirdim. Herkesin çevreye daha duyarlı olması gerekiyor" dedi.

Haber 05-10-2021 16:26

Edirne'de su seviyesi düşen nehirlerde adacıklar oluştu, yosunlar yüzeye çıktı

Edirne'de su seviyesi düşen nehirlerde adacıklar oluştu, yosunlar yüzeye çıktı

Yurthaber 23-07-2021 15:10

Antalya'da suyun rengini gören telefona sarıldı!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde sulama kanalına bakır sülfat döküldü. Yosun ve yabancı otların oluşumunu engellemek için dökülen madde üzerine suyun rengi değişti. Mavi rengi gören vatandaşlar, belediyeyi ihbar yağmuruna tuttu.

Haber 20-06-2021 13:42