Yulaf Lapası Haberleri

Hem sağlıklı hem de lezzetli: Yulaf lapası tarifi

Kahvaltılarda sağlıklı ve pratik tarifler arayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan yulaf lapalarının lezzetsiz olduğu düşünülüyor. Ancak yulaf lapasını doğru şekilde yaptığınızda istediğiniz lezzeti elde etmeniz mümkün. Evde yulaf lapası nasıl yapılır merak ediyorsanız bu kolay yulaf lapası tarifini denemelisiniz.

Yemek 30-01-23 11:54

Yulaf nasıl tüketilir, yulaf zayıflatır mı? Yulaf en sağlıklı şekilde nasıl yenir, diyette nasıl tüketilir?

Günümüzde sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme ön plana çıkmıştır. Doğal gıdalar hayatımızda önemini daha arttırmıştır. Sağlıklı bir tahıl olan yulaf da son zamanlarda yükselişe geçen besinlerdendir. Yulaf da lif, mineral, vitamin ve antioksidan açısından gayet yüksek bir besin değerine sahiptir. Kilo sorunu olanlar, kalp ve ya şeker problemi yaşayanlar ya da sadece daha sağlıklı beslenmek isteyen bireyler yulafı tercih edebilirler. Peki, diyette yulafı nasıl yemek gerekir?

Haber 04-11-22 17:27

En sevmeyenler bile bayılacak: Keşkül tadında yulaf lapası tarifi

Yulaf lapaları uzun süre tok tutması nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmez besinleri arasında yer alıyor. Ancak birçok kişi yulaf lapasının tadını beğenmiyor. Bu nedenle yulaflı tariflerden uzak duruyor. Kolesterolü düşüren, zayıflamanıza yardımcı olan bu besini severek yemek istiyorsanız aşağıdaki tarifi kesinlikle denemelisiniz. Keşkül tadında olan bu yulaf tarifine bayılacaksınız.

Yemek 17-10-22 08:54

100 yaşına kadar yaşayanların uzun yaşamak isteyenlere önerileri! Bu öneriler oldukça şaşırtıcı

Herkes uzun yıllar boyunca yaşamak istiyor. Sağlıklı ve uzun bir ömür için hayat alışkanlıklarına dikkat etmek gerekiyor. Çok uzun yıllar yaşayan insanlar edinmeniz gereken bazı alışkanlıkları belirtiyor. Bu alışkanlıkların bazıları zaten bildiğimiz bilgiler olsa da bazıları oldukça şaşırtıcı.

Haber 17-10-22 08:38

Sinsice ilerleyerek tüm yaşamı etkiliyor! Kolesterolü düşürmek için birebir yiyecek

Kolesterolün etkileri önemsiz görülse de tedavi edilmeyen yüksek kolesterol kalp krizi, felç gibi ciddi sonuçlara yol açıyor. Yüksek kolesterole neden olan temel etkenler arasında sağlıksız beslenme yer alıyor. Uzmanlar sık yemediğimiz bazı yiyeceklerin kolesterolü düşüreceğini belirtiyor.

Haber 17-10-22 08:35

Sağlıklı tarifler arayanlar bunlar kaçmaz! Hem sağlıklı hem de lezzetli yulaf ezmesi, yulaf poğaçası, yulaf lapası tarifleri

Kahvaltılarınızda veya karnınız acıktığında az kalorili ama doyurucu tarifler arıyorsanız yulaf ezmesiyle yapılan tarifler tam size göre! Sağlıklı yiyeceklere gösterilen ilgi özellikle son yıllarda çok daha artış gösterdi. İstediğiniz lezzete uygun bir şekilde yapacağınız yulaf ezmelerini diyet listenize ekleyebilirsiniz.

Yemek 08-08-22 16:38