Ali Erbaş Haberleri

Türkiye Uluslararası 8. Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Konya'da başladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: - "Esasen sadece İslam coğrafyasında değil, dünyanın birçok yerinde krizler yaşanmakta, maddi ve manevi huzursuzluklar gittikçe artmakta; aile, akrabalık, komşuluk, dostluk gibi en güçlü bağlar zayıflamaktadır. Bugün söz konusu bu olumsuz tabloyu değiştirmenin, medeniyetimize ve insanlığa umut olmanın yolu, tıpkı asrısaadette olduğu gibi Kur'an’ın doğru anlaşılmasından ve hayata doğru aktarılmasından geçmektedir"

Yurthaber 29-09-22 20:18

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şırnak Müftülüğünü ziyaret etti, Cizre'de temaslarda bulundu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şırnak Müftülüğünü ziyaret etti, Cizre'de temaslarda bulundu

Yurthaber 29-07-22 13:59

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hac organizasyonunda görevli personelle bayramlaştı:

"Türkiye'nin hac organizasyonunda geldiği nokta bizi sevindiriyor"

Yurthaber 10-07-22 22:06

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Eskişehir Teknik Üniversitesi Camisi Temel Atma Töreni'ne katıldı:

"Bu milletin mensuplarının, bu medeniyetin mensuplarının elinden kalemi, kitabı düşürmemesi lazım"

Yurthaber 27-06-22 21:10

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi'ni açıkladı: (1)

"Son zamanlarda özellikle Hindistan coğrafyasında İslam'a ve Müslümanlara yönelik ırkçı yaklaşımlar ve tavırlar endişe vericidir" - "Hindistan makamlarını ülkede artan İslam düşmanlığı karşısında politikalarını yeniden gözden geçirmeye ve Müslümanlara dini özgürlüklerini temin edecek bir duruş sergilemeye davet ediyoruz"

Yurthaber 08-06-22 15:32

Vekaletle kurban fiyatları ne kadar 2022? Vekaletle kurban kesimi kaç TL? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı!

Vekaletle kurban fiyatları ne kadar? sorusunun yanıtı ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Haziran ayının başında yaptığı açıklamanın detaylarını öğrenmek isteyenler internette araştırma yapmayı sürdürüyor. 9-12 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesi ayrıntılar belli oldu. Peki Vekaletle kurban fiyatları ne kadar 2022? Vekaletle kurban kesimi kaç TL? İşte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklama...

Haber 06-06-22 14:16

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kocaeli'de icazet merasimine katıldı:

"Kur'an, yeryüzüne gönderilen en büyük mucize, Efendimizin en büyük mucizesi, İslam'ın ana kaynağı"

Yurthaber 04-06-22 15:32

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Amasya'da hutbe irat etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Amasya'da hutbe irat etti

Yurthaber 20-05-22 16:14

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kimdir? Mehmet Görmez nereli ve kaç yaşında? Kaç yıl görev yaptı?

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, günün en çok araştırılan isimleri arasında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 17. başkanı olan Görmez ilahiyatçı ve hadis profesörüdür. Peki eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kimdir? Mehmet Görmez nereli ve kaç yaşında? Kaç yıl görev yaptı? İşte detaylar...

Haber 13-05-22 08:24

UMRE FİYATLARI NE KADAR 2022? Umre başvurusu nasıl yapılır? Diyanet açıkladı!

Umre fiyatları ne kadar 2022? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile yanıt buldu. Konuya ilişkin fiyat ve tarih bilgisi paylaşıldı. Vatandaşlar, Umre fiyatları ne kadar 2022? Umre başvurusu nasıl yapılır? soru ve konu başlıklarını internette araştırmaya başladı. İşte Diyanet'in açıklaması ve merak edilenler...

Haber 23-04-22 23:52

Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? Umre fiyatları açıklandı mı? Turlar ne zaman başlayacak? Ali Erbaş açıkladı!

Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir süre önce sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunmuştu. Koronavirüs salgını sebebiyle 2020 ve 2021'de yalnızca Suudi Arabistanlıların bir kısmı bu vazifelerini yerine getirebiliyorlardı. Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? Umre fiyatları açıklandı mı? Turlar ne zaman başlayacak? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklaması ve detaylar haberimizde...

Haber 21-04-22 12:21

2022 hac kurası ne zaman? Hac kura başvurusu başladı mı? Hac kura ve başvuru tarihleri!

Hac kurası ne zaman yapılacak? 2022 hac kura başvurusu bu yıl en çok araştırılan konuların başında geliyor. Hac kura başvuru ekranı arama motorlarında sorgulanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı hac kurası açıklamasında, 2022 yılı haccına Türkiye’den 37 bin 770 kişinin gideceğini açıklamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yeni bir yazılı açıklama yapıldı. Hacca gidecek kişiler yapılacak kura çekiminin ardından belli olacak. Peki; 2022 hac kurası ne zaman?

Haber 20-04-22 10:10

Hac kura tarihi belli oldu mu? 2022 Hac fiyatı ne kadar? Diyanet açıkladı!

Hac kura tarihi belli oldu mu? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Konuya ilişkin akıllarda oluşan soru işaretleri Diyanet'in yazılı açıklamasıyla giderildi. Peki Hac kura tarihi belli oldu mu? 2022 Hac fiyatı ne kadar? 2022 yılı için yeni bir kura çekilecek mi? İşte detaylar...

Haber 19-04-22 21:32

Umre ve Hac tarihleri ne zaman? 2022 umre fiyatı ne kadar? Diyanet Açıkladı!

Umre ve hac tarihleri ne zaman? sorusunun yanıtı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Konuya ilişkin akıllarda oluşan soru işaretleri Diyanet'in yazılı açıklamasıyla giderildi. Umre ve Hac tarihleri ne zaman? 2022 umre fiyatı ne kadar? İşte detaylar...

Haber 19-04-22 21:22

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan hac açıklaması! Kurada çıkan 84 bin kişiden...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu sene hacca gidecek kişi sayısına ilişkin açıklama yaptı. Erbaş, "2020'de 84 bin vatandaşımızın kurasını çektik. 84 binden ilk 30 bini ya da 40 bini hacca gönderme imkanı bulmuş olacağız." dedi. Öte yandan Erbaş, "Yalnız şöyle bir şey var, 65 yaşını geçmiş olanlar bu yıl hacca gidemeyecekler. Böyle bir üzüntülü karar var maalesef." ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-22 22:38

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde teravih kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde teravih kıldırdı

Yurthaber 06-04-22 00:06

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı: Fitre miktarı asgari 40 TL

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu yılki fitre miktarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Herkesin kendi imkanına göre fitresini belirleyebileceğini söyleyen Erbaş, fitre miktarının bu sene asgari 40 lira olacağını; 40 liranın altına düşmemesi gerektiğini ifade etti.

Haber 03-04-22 09:28

Son dakika! Diyanetten teravih namazı kararı! Ali Erbaş duyurdu

Son dakika haberine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, teravih namazıyla ilgili açıklama yaptı. Erbaş, "Beş vakit namazda olduğu gibi teravih namazı da camilerimizde cemaatle kılınacaktır." dedi.

Haber 29-03-22 11:20

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan dikkat çeken İslamofobi açıklaması! 'Hinduizmofobi' nasıl diyemiyorsam...

Pakistan'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir konferansta konuştu. Erbaş, "İslamofobi kelimesinin oluşmasının yanlış olduğunu, doğru olmadığını söylüyorum. Yanlış birtakım İslam anlayışlarına sahip olan marjinal gruplara bakarak böyle bir kavramın oluşturulması büyük bir haksızlıktır." dedi. "Müslümanlara zulmeden Hindular için bütün Hinduları içine alacak şekilde 'Hinduizmofobi' nasıl diyemiyorsam, İslamofobi kelimesini de kullanmamak lazım." şeklinde konuştu.

Haber 19-02-22 20:16

Mustafa İslamoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Mustafa İslamoğlu Ayasofya Camii ile ilgili ne dedi?

Mustafa İslamoğlu, Nevşin Mengü'nün sunuculuğunu üstlendiği programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Açıklamanın geniş yankı uyandırması sonrası bir anda gündem olan Mustafa İslamoğlu hakkında vatandaşlar tarafından internette araştırma yapılmaya başlandı. Peki Mustafa İslamoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Mustafa İslamoğlu Ayasofya Camii ile ilgili ne dedi? İşte Mustafa İslamoğlu'nun hayatı ve biyografisi ile Ayasofya Camii hakkında yaptığı açıklamanın detayları...

Haber 18-02-22 13:51

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş o soruya yanıt verdi... Kripto para açıklaması

Son dakika haberi: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Erbaş, Bitcoin gibi kripto paralara ilişkin olarak, "Kripto para konusunda insanlar arasında tam bir güven olmadığı için ve insanların birbirlerine zarar verme ihtimali olduğu için caiz değildir." ifadelerini kullandı.

Haber 10-02-22 22:37

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dinen haram olan sigarayı bırakalım

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bu alışkanlığın terk edilmesi çağrısında bulundu.

Haber 09-02-22 15:37

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın annesinden dinlediği anı herkesi duygulandırdı: Çarık parçalarını kızartmışlar

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kars'ta sabah namazının ardından Sarıkamış Harekatı'nın 107'nci yılı dolayısıyla şehitler için okunan 107 bin hatmin duasını yaptı. Şehitlerin büyük sıkıntılar içerisinde mücadele ettiklerini ifade eden Erbaş, ''Çarıklar tabii dayanmıyor, parçalanıyor. Parçalanan çarıkları da atmıyorlar, yemek için onu kullanıyorlar. Açlıktan çarık parçalarını kızartarak, közleyerek açlıklarını gidermişler. Dedelerimiz bu topraklarda vatan mücadelesi vermiş'' şeklinde konuştu.

Haber 08-01-22 15:10

Son Dakika: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan dikkat çeken 'kapitalist sistem' açıklaması

Son dakika haberi: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kars Kafkas Üniversitesi'nde "İslam’ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince" konferansında konuştu. Erbaş, "Zulmün, haksızlığın, ırkçılığın ve zenginin fakiri ezmesi üzerine kurulmuş bir kapitalist sistemin bulunduğu yerlerde aydınlık yok" dedi.

Haber 08-01-22 09:38

Son dakika: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Atatürk posteriyle protesto edildi mi?

Son dakika haberine göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Edirne'de Atatürk posteriyle protesto edilmesiyle ilgili açıklama geldi. Enez Kaymakamlığı konuyla ilgili, "Enez Ayasofya Camii Şerifi’nin 56 yıl sonra ibadete açılması dolayısı ile ilçemizde yaşanan bayram havasına gölge düşürmek isteyenlerin hayal ürünü yorumlarından ibarettir." denildi. İşte detaylar...

Haber 27-12-21 19:07

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Yaşar Okuyan'a yanıt: Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın kendisine yönelik "Senin bindiğin araba kaç lira? İsraf diyorsun" sözlerine yanıt verdi. Erbaş, tepkiler nedeniyle halen eski başkan Mehmet Görmez'in makam aracını kullandığını belirterek "Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz" dedi.

Haber 26-12-21 10:01

Diyanet'ten kitap almayana soruşturma iddialarına cevap

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki personellere, Ali Erbaş’ın, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın ve Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'in kitabının alınmasının zorunlu tutulduğu iddia edilmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan personele zorla kitap aldırılması iddialarıyla ilgili açıklama geldi.

Haber 14-12-21 18:27

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Sanal alemin cazibesine kapılıp kendimizi kaybettik

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Dijital dünya bizlere pek çok imkân sundu. Ancak sanal alemin cazibesine kapılıp kendimizi kaybettik. Dijital ortamlarda güzel ahlakı muhafaza edemedik; hakkı, hukuku gözetemedik" diye konuştu.

Haber 10-12-21 15:26

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş böyle yanıt verdi: Son derece yanlış ve üzücü

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gündelik tartışmaların içine çekilmesi, son derece yanlıştır, son derece üzücüdür. Din ve diyanet konularında yazan, konuşan ve paylaşım yapan herkesin bu konuda çok daha hassas olması gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

Haber 04-12-21 14:10

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul'da Can Göktuğ Boz (27) tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in (28) Ankara'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Haber 22-11-21 14:32

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Antalya'da toplu açılış törenine katıldı:

"Kurban Bayramı faaliyetleri dolayısıyla ülkemizdeki tüm beldelere ulaştığımız gibi Türkiye Diyanet Vakfı vasıtasıyla dünyanın 149 ülkesine ulaşıyoruz. Ramazan hizmetleri vasıtasıyla 100 civarında ülkede iftar sofraları kuruyoruz" - "Sadece Türkiye Diyanet Vakfının değil, milletimizin kurduğu yüzlerce vakfın hem ülkemizde hem de ülke dışındaki gönül coğrafyasında yapmış olduğu hizmetler, milletimizin ne kadar büyük olduğunu, cömert olduğunu tanıtmak anlamına geliyor"

Yurthaber 13-11-21 16:28

Diyarbakır'da Güncel Hadis Meseleleri ve Babanzade Ahmet Naim Uluslararası Sempozyumu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: - "Herkesin sadece kendi çıkarı peşinde koştuğu, daha fazlasına sahip olmanın özendirildiği ve teşvik edildiği günümüz dünyasında sevgili Peygamberimizin hayatına egemen olan isar anlayışını, kanaati, paylaşmayı, ihlası, sadakati, samimiyeti, vefayı ve takvayı çağın insanıyla buluşturmak bizlerin sorumluluğundadır"

Yurthaber 05-11-21 14:28

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da ezan okudu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Şuşa'da ezan okudu.

Haber 27-10-21 22:16

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'dan anayasa vurgusu

Diyanet’in her alanda herkesin yanında olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ”Anayasanın bize vermiş olduğu görevle, din konusunda aydınlatma görevimizi yapmaya çalışıyoruz." açıklamasını yaptı.

Haber 08-10-21 17:46

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İtibar suikastı yapılmaya çalışıldığını görüyoruz

Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, "Görsel, yazılı ve sosyal medya organlarında zaman zaman bunu özellikle ifade etmeliyim ki, başkanlığımızla ilgili asılsız, iftira dolu, art niyetli olduğu aşikar haberlere ve paylaşımlara da şahit oluyoruz. Bu milletin değerlerine yabancı çevrelerce üretilen yanlış bilgi ve mesnetsiz yorumlar üzerinden bir algı yönetimi ve itibar suikastı yapılmaya çalışıldığını da maalesef görüyoruz. Bu gibi durumlar, hizmetlerden bizleri asla alıkoyamayacaktır" dedi.

Haber 01-10-21 16:19

Ali Erbaş'ın verdiği hutbeye tepki göstermişlerdi! Ankara Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında dava

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, kamu görevlisine dini inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklaması nedeniyle görevinden dolayı 'hakaret' suçlamasıyla dava açıldı. Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması, 11 Kasım’da görülecek. Baro Başkanı ve yönetimi, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. Başkan ve üyeler, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın verdiği hutbenin içeriğiyle ilgili basın açıklamasında bulunmuşlardı.

Haber 27-09-21 15:06

Diyanet İşleri Başkanlığına yeniden atanan Prof. Dr. Erbaş'tan teşekkür mesajı:

"Anayasamızın 'toplumu din konusunda aydınlatma' görevini verdiği Diyanet İşleri Başkanlığının Başkanı olarak bu ulvi göreve bizi yeniden atama takdirinde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum"

Yurthaber 17-09-21 00:52

Son Dakika: Diyanet İşleri Başkanlığı'na Ali Erbaş yeniden atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararıyla Diyanet İşleri Başkanlığına Prof. Dr. Ali Erbaş yeniden atandı.

Haber 17-09-21 00:11

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş: Burada bizleri buluşturan yüreğimizde büyüttüğümüz ideal bir nesil özlemidir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2. Gençlik Çalıştayı'nda konuştu. Prof. Dr. Erbaş, "Burada bizleri buluşturan temel etken, hiç şüphesiz, yüreğimizde büyüttüğümüz ideal bir nesil özlemidir" açıklamasını yaptı.

Haber 09-09-21 17:08

Son Dakika! Bahçeli'den Ali Erbaş açıklaması: Desteğimiz tamdır

Son dakika haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la ilgili olarak " Doğru bir iş yapmıştır ve desteğimiz tamdır" açıklamasını yaptı.

Haber 09-09-21 12:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Haber 01-07-21 19:51

Şehirlerarası otobüslerde molalara 'namaz' ayarı! Diyanet yazı gönderdi

Diyanet İşleri Başkanlığı, şehirlerarası otobüslerin molalarını, namaz saatlerine göre ayarlamasını istedi.

Haber 29-06-21 08:50

Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri belirlendi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı

Yurthaber 10-06-21 11:44

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: İslamofobi bir insanlık suçudur

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslamofobi bir insanlık suçudur. Akıl tutulmasıdır. İçinde ırkçılık barındıran bir İslam düşmanlığıdır" dedi.

Haber 23-05-21 14:13

Ayasofya'da 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı

Müzeye dönüştürülmesinin ardından yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk Ramazan Bayramı namazını, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tedbirleri kapsamında caminin içi ve çevresinde vatandaşların katılımıyla eda edildi.

Haber 13-05-21 08:12

Yarın bayram namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bayram namazının camilerde kılınacağını ifade ederek, "Salgın tedbirlerinin en güzel uygulandığı mekanlar camilerimiz oldu. Cemaatimiz, tedbirler noktasında çok düzenli hareket etti. Bu tedbirlere riayet ederek inşallah bayram namazlarımızı kılacağız" dedi.

Haber 12-05-21 13:46

Ali Erbaş duyurmuştu! Öğle ezanı sonrası selalar ve dualar okundu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamada 'Tüm insanlık için burada Orhan Gazi Camii'nin önünden ''Tüm dünyaya sesleniyorum. İşgalci terör devleti İsrail, Mescid-i Aksa'ya yönelik en çirkin teşebbüsün içindedir. Tam bir barbarlıkla işgal etmeye çalışmakta, gözü dönmüş canavarlar masum Müslümanları canice katletmeye çalışmaktadırlar' dedi. Prof. Dr. Erbaş, bugün öğle ezanının ardından tüm camilerden selalar okunacağını duyurmuştu. 81 ilde Mescid-i Aksa için selalar okundu.

Haber 10-05-21 12:28

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan bayram namazı açıklaması! İl il bayram namazı saatleri

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı. İl il bayram namazı saatleri de belli oldu.

Haber 07-05-21 13:43

Camilerde cemaatle namaz kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, "Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor" dedi.

Haber 28-04-21 15:15