Basur Haberleri Ve Son Dakika Basur Haberleri

Basur Haberleri Ve Son Dakika Basur Haberleri

Diğer adıyla hemoroid olarak bilinen ve halk arasında da mayasıl olarak da adlandırılan basur, anal kanalda dışkının kontolüne yardımcı olan genişlemiş kan damarlarıdır. Bu kan damarları bazı zamanlarda gerilir ve genişler, bu durumda damarların genişlemesi, şişerek tahriş olmasına neden olur. Şişen ve tahriş olan yapılan makatın dışına çıkarlar. Bu durum basur olarak adlandırılır.

Hemoroid, aile bireylerinin geçmişinde varsa aile içinde görülme sıklığı artar. Rektum bölgesinde meydana gelen fazla basınç kan akışını etkiler ve damarların şişmesine yol açabilir. Bu durum tuvalete çıkarken veya ağır bir cisim kaldırmaya çalışırken veya egzersiden uzak bir hayat yaşanıyorsa ortaya çıkabilir. Belirtilere göre dereceleri ölçülür ve tedavi yöntemleri uygulanır.

Basur Haberleri

Melisa Döngel basur kremini bakın neresine sürüyormuş! Sosyal medyayı salladı

Son zamanlarda yaptırdığı estetik dokunuşlarla adından sıkça söz ettiren ve hakkında Sergen Yalçın ile aşk yaşadığına dair dedikodular çıkan Melisa Döngel ilginç basur kremi tavsiyesiyle sosyal medyada gündeme geldi.

Magazin 27-08-23 15:33

Tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat! Kanserin ilk ve en belirgin işareti

Kanser çok çeşitli türleri bulunuyor. Bu türler arasında en tehlikelilerinden olan bağırsak kanserinin belirtilerine dikkat etmek ve bu hastalığı erken teşhis etmek büyük önem taşıyor. Ancak kolokteral kanseri erken evrelerinde fazla belirti göstermeden ilerliyor. Uzmanlar kolokteral kanserinin ilk ve en belirgin belirtisinin tuvalette görüldüğünü belirtiyor.

Haber 17-01-23 17:22

Çok önemli bir nedeni var: Kaşıntı bir türlü durmuyorsa...

Anal kaşıntı veya pruritis ani, hijyen, beslenme alışkanlıkları veya altta yatan bir tıbbi durumdan kaynaklanabilen, sosyal açıdan biraz garip olsa bile yaygın bir sağlık sorunudur. Anal kaşıntı, diğer adıyla pruritus ani, çok yaygındır. İshal, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar veya parazitler gibi çeşitli nedenler yüzünden kaşınabilir. Kokulu mendil kullanarak temizlemek veya tuvalet kağıdıyla agresif bir şekilde silmek anal kaşıntıya neden olabilir.

Haber 25-10-22 18:27

Her defasında aynı ağrıyı mı çekiyorsunuz? Sebebi tehlikeli olabilir...

Hemoroid veya ishal gibi kendiliğinden geçme eğiliminde olan durumlar nedeniyle bazen ağrılı bağırsak hareketleri olabilir. Tek seferlik bir olaysa, muhtemelen endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, bağırsak hareketleri sırasında düzenli olarak ağrı hissediyorsanız, inflamatuar bağırsak hastalığı (IBD) ve anal kanser gibi tıbbi müdahale gerektiren altta yatan bir tıbbi durum olabilir.

Haber 22-10-22 22:04

Basura ne iyi gelir, evde nasıl geçer? Basur tedavisine iyi gelen yiyecekler ve yöntemler nelerdir?

Sindirim problemlerinden biri olan basur, makat bölgesinde oluşan bir rahatsızlıktır ve hemoroid olarak da bilinir. Dışkı problemi yaşanmasına neden olan hemoroid yani basur, hastanın ciddi ağrı ve acılar yaşamasına neden olur. Basura ne iyi gelir? Hemoroid yani basur tedavisinde evde uygulanabilecek doğal yöntemler var mıdır? Hemoroide yani basura iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Haber 19-10-22 22:57

Çektiğiniz acılara son verin! Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun verdiği tarif problemi kökten çözüyor

Basur olarak bilinen hemoroid sıklıkla görülen sağlık sorunları arasında bulunuyor. Basura neden olan birçok etken var. Bu sorundan yakınan insanlar basur nasıl geçer? Evde basur geçirme yöntemleri nelerdir? gibi araştırmalar yapıyor. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun verdiği hemoroid için verdiği doğal tarif bu sorundan kurtulmanızı sağlayabilir.

Haber 04-10-22 10:46

Çöpe atıyorsanız büyük yanlış yapıyorsunuz! Zeytin çekirdeğinin şaşırtan faydaları saymakla bitmiyor

Zeytin kahvaltılarda en tüketilen yiyecekler arasında bulunuyor. Birçok çeşidi bulunan zeytin ve zeytinyağı sağlık için oldukça faydalı olarak görülüyor. Yıllardır konuşulan zeytin çekirdeği faydası da toplumda merak edilen konular arasında bulunuyor. Prof. Dr. Canan Karatay gibi uzmanlar zeytin çekirdeğinin faydalarından yararlanmanız gerektiğini belirtiyor. Bu çekirdekler kabızdan kansere kadar birçok hastalık için etkili sonuçlar sağlıyor.

Haber 03-10-22 08:42

Evde hemoroid tedavisi yapmaya çalışan adamın anüsünden çıkan şok etkisi yarattı

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid yaşam kalitesinin oldukça düşmesine neden olarak büyük sorunlar yaratıyor. Hemoroidi geçirmek için evde çeşitli tedavi yöntemleri deneniyor. 51 yaşındaki bir adam hemoroidini geçirmek için anüsüne tenis topu soktu.

Haber 14-09-22 10:08

İkisini karıştırmayın! Basur sanıyorsunuz ama kanser olabilir

Hemoroid toplum içinde bilinen adıyla basur sıklıkla görülen sağlık sorunları arasındadır. Oldukça sıkıntılı durumlara yol açan hemoroid kanser belirtileriyle karıştırılmaktadır. Bu karıştırma nedeniyle kanserin teşhisi aksamakta ve ölümcül sonuçlara neden olmaktadır.

Haber 29-08-22 12:45

Acısını çeken biliyor! Basurun verdiği rahatsızlık hissini geçirmek için yapılması gerekenler

Hemoroid halk arasında bilinen adıyla basur çekilmez acılara sebep olabiliyor. Toplumda en sık görülen rahatsızlıklardan olan basur sorunu her yaşta görülebiliyor. Basur kanamalara ve rahatsızlık hissine sebep oluyor. Bu sebeple yaşam kalitesini artırmak adına basurun kesinlikle tedavi edilmesi gerekiyor.

Haber 25-08-22 10:42

Kimsenin aklına işe yarayacağı gelmezdi! Hep çöpe gitti: Basuru kökten çözüyor

Basur problemi insanların günlük hayatını oldukça zorlaştıran rahatsızlıkların başında geliyor. Günümüzde evden çalışma sisteminin yaygınlaşmasıyla artan basur sorununu çözmek için şimdiye kadar duyulmamış bir çözüm öneriliyor. Basur derdinden kurtulmak için doğal tedavi yöntemlerini deniyorsanız patlıcan sapını da denemek isteyebilirsiniz.

Haber 24-08-22 11:22

Çok merak ediliyor: Zeytin çekirdeğini yutmak zararlı mı?

Zeytin farklı çeşitleri ile kahvaltılarda sıklıkla tüketiliyor. Zeytinin faydaları saymakla bitmiyor. Ancak zeytin çekirdeği hakkında çeşitli teoriler ortaya atılıyor. Zeytin çekirdeğinin yutulmasının yararlı mı zararlı mı olduğu merak ediliyor. İşte zeytin çekirdeğini yutmanın etkileri…

Yemek 08-06-22 15:11

Makat bölgesindeki ağrı sizi yanıltmasın! Hemoroid olmayabilir

Makat bölgesinde bitmek bilmeyen ağrının kaynağı sadece hemoroid olmayabilir. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Kazim Bektaşoğlu, sık sık hemoroidle karıştırılan perianal bölge hastalıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Perianal bölge hastalıklarının, toplumda oldukça yaygın görüldüğünü belirten Bektaşoğlu, “Her ne kadar halk arasında hemen her türlü makat problemi “basur” olarak ifade edilse de gerçekte perianal bölge hastalıkları birden fazla hastalığı içerir” dedi.

Haber 31-05-22 10:33

Farkında olmadan hemoroide neden olabilirsiniz

Toplumda sıklıkla karşılaşılan hemoroide tuvalet alışkanlıklarınız neden oluyor olabilir. Hemoroidin birçok nedeni olabilir ancak uzmanlar, hemoroidin bir hastalık olmadığını anatomik bir oluşumun adı olduğunu ve bazı durumlarda kanama ve sarkma gibi belirtiler göstererek hastalık haline gelebileceği konusunda uyardı. Hemoroid nedir, belirtileri nelerdir ve hemoride karşı neler yapılmalı?

Haber 13-05-22 15:49

Basura ne iyi gelir? Hemoroid tedavisi evde nasıl yapılır? Doğal çözüm yöntemleri

Halk arasında basur olarak bilinen hastalığın bir diğer ismi de hemoroiddir. Genelde tuvalet sırasında kişiye oldukça rahatsızlık hissi veren ve kanamaya neden olan basur memesi dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Basura ne iyi gelir, tedavisi nasıl olmalıdır? İşte tedavi aşamaları...

Haber 27-04-22 17:20

Tuvalette uzun kalıyorsanız dikkat! Hemoroid bu yüzden oluyor

Tuvaleti kullanmak her gün birden fazla kez yapılan rutin eylemlerden biridir. Tuvaleti kullanmak yemek yemek, yürümek kadar basit bir eylem olarak görülebilir. Ancak uzmanlar günlük tuvalet alışkanlığının göründüğünden daha fazlası olduğu ve dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Basit gibi görünen bir görev, doğru yapılmadığı takdirde aslında sağlığınıza zarar verebilir. Önemli bir husus, tuvalet gezinizin uzunluğudur, çünkü bu "rektal kanamaya" yol açabilir.

Haber 21-04-22 09:10

Basur ve kabızlık tedavisinin doğal ilacı: Sinameki nedir, sinameki nasıl kullanılır?

Sinameki otu milyonlarca kişinin çok çektiği hastalıkların başında olan basur ve kabızlık tedavisi için adeta ilaç etkisi yaratıyor. Sinameki otunun bağırsaklarınızda yarattığı etki ve kabızlıkla savaşta en büyük iyileştirici güçlerden biridir. Bir bitki türü olan sinamekinin en önemli faydası basur ve kabızlığa karşı etkisidir. Sinameki, FDA tarafından onaylanmış reçetesiz bir müshildir.

Haber 15-04-22 06:46

Bunu yapıyorsanız hemoroid olabilirsiniz! Hemoroid nasıl tedavi edilir?

Uzmanlar, hemoroid hastalarının doktora genellikle geç başvurduklarını, bu sırada arkadaş tavsiyesiyle ilaç kullandıklarını söyleyerek “Ezbere ilaç kullanmayın” uyarısında bulundu. Hemoroide yol açan nedenlerin başında kabızlık yer alırken, uzun süre ayakta durmak hemoroide neden olabileceği uyarısında bulundular.

Haber 03-03-22 12:37

Hemoroid nedir, hemoroid belirtileri nelerdir?

Hemoroid, makat çıkışında görülen toplardamarlardan oluşan, meme şeklindeki makattan taşan yapılardır. Hemoroid hakkında merak edilen her şeyi Proktoloji Uzmanı Dr. Yasir Gözü’nün detaylı anlatımıyla sizler için derledik.

Haber 30-07-21 09:13

Benli pancar otunun faydaları arasında hemoroid (basur) tedavisi de var!

Benli pancar otu faydaları ile şifa arayanlar için umut oldu. Giresun'da kendiliğinden yetişen benli pancar otu, dere kenarlarında ve sulak alanlarda bulunuyor. Bölge sakinleri, hemoroide ne iyi gelir sorusunu yanıtlarken ilk olarak benli pancar otunu öneriyor. Hemen her yerde yetişen benli pancar otu bu tür hastalıklardan yakınanlar için umut oluyor.

Haber 27-07-21 09:32

Gebelikte ve doğum sonrası hemoroid tedavisi nasıl olur?

Hemoroid (basur) gebelik döneminde ya da sezaryen doğum sonrasında görülebilen bir durumdur. Gebelikte hemoroid 2 şekilde gözlenir. İç ve dış olarak yaşanabilen hemoroid tedavisinde gebelerde nasıl bir yol izlenir? İşte hemoroid tedavisi, belirtileri ve nedenleri ile ilgili merak edilenler...

Kadin 29-06-21 15:26

Herkesin tatile çıktığı bugünlerde dikkat! Kabusa dönebilir

Yaz aylarının gelmesiyle değişen beslenme ve yaşam şeklimize ilk alarm veren sindirim sistemimiz oluyor. Havaların ısınmasıyla açılan deniz ve havuz sezonunda ıslak mayo ile oturmanın hemoroid şikayetlerini tetiklediğinin altını çizen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ümit Sekmen, hemoroid rahatsızlığı olanlara önemli uyarılarda bulundu.

Haber 10-06-21 11:27

Basur nedir, belirtileri ve tedavi yöntemi nasıl olur? Tüm evreleriyle hemoroid

Hemoroid (basur) ya da halk arasında anılan ismiyle mayasıl hastalığı, makat bölgesinde olan ve makatı çevreleyen bağ doku, atardamar ve toplardamarlarda oluşan şişliklerdir.

Haber 24-05-21 16:26

Hacamat yaptırırken anüsüne bardak kaçtı

Şanlıurfa’da basur hastası olan bir kişinin iddiaya göre tedavi için hacamat yaptırırken yağlı çay bardağı anüs bölgesine kaçtı. Bardak ameliyatla çıkarıldı.

Haber 23-05-21 17:59

Pandeminin kabusu hemoroid tedavisi evrelere göre belirleniyor!

pandemi döneminde, hareketsizlik ve düzensiz beslenme nedeniyle hemoroidal hastalıklarda artış görüldüğünü söyleyen Op. Dr. Halil Mert Bahadır, hemoroid tedavisinin evrelerine göre belirlendiğini söyledi.

Haber 05-03-21 14:40

Hemoroid nedir? Hemoroid tedavisi nasıl olur? Hemoroid belirtileri nelerdir?

Hemoroid halk dilinde basur olukça sık görülen ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir rahatsızlık. Uzmanlar ise bu hastalıktan korunmak için beslenmenin önemine vurgu yapıyor.

Trend 22-08-19 09:26

Hemoroid yani basur sorunu yaşayanlar bunlara dikkat

Hemoroidal hastalık ülkemizde en sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Toplumun dörtte üçünün bu hastalıkla karşı karşıya kalmasına rağmen sadece dörtte birinin doktora başvurduğu, bu konuda rahatsızlık yaşayan bireylerin dörtte ikisinin ise profesyonel yardım almadığı biliniyor. Pek çok insanın bu hastalığın yaşamının bir parçası olduğu gibi yanlış bir fikre sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Bülent Menteş, hemoroid hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Trend 08-07-19 15:32

Basur nasıl geçer? En etkili tedavi yöntemleri

Halk dilinde basur olarak da bilinen hemoroid, fiziksel olarak acı vermesinin yanı sıra hastaları ruhsal olarak da yıpratır. Özellikle sık sık kabızlık sorunu yaşayanlar, basur olmaktan da şikayetçi. Peki başına gelen herkes için oldukça zor süreçlere yol açan basur nasıl geçer? Basur nedir, basur belirtileri nelerdir ve basura ne iyi gelir sorularının cevaplarını sizler için inceledik.

Kadin 21-07-18 14:17

Basurun bitkisel tedavisi için patlıcan sapı

Birçok kişinin korkulu rüyası haline gelen basur, tedavi aşamasında da oldukça acılı geçen bir hastalık. Dört mevsim elimizin altında olan patlıcan ise basurun çaresiymiş de haberimiz yokmuş . Peki basurun bitkisel tedavisi için patlıcan nasıl kullanılmalı?

Yemek 28-07-17 10:54

Basur tekrarlaması olabilir mi?

Hemoroid (basur) tedavi edilse bile ameliyatsız yöntemlerde % 10-50 ve ameliyatlı yöntemlerde ise % 1.5-15 oranında tekrarlayabilir veya nüks edebilir.

Haber 07-11-16 08:42
Haber 30-10-16 14:41

THD veya HAL yöntemi ile basur ameliyatı

THD yöntemi 2007 yılında İtalya’da Dal Monte tarafından tanımlanmış bir tekniktir.

Haber 24-10-16 09:01
Haber 10-10-16 08:55
Haber 03-10-16 08:52

Basur nedenleri nelerdir?

Günümüzde yaygın olarak kabul gören görüşe göre hemoroidler makat etrafındaki koruma gerçekleştiren yastıkçıkların (anal cushions) bütünlüğün bozulması nedeni ile oluşur.

Haber 19-09-16 08:01

Basur tipleri nelerdir?

Yer aldıkları bölgeye göre hemoroid veya basur iç ve dış olarak ikiye ayrılır.

Haber 05-09-16 08:00
Haber 22-08-16 08:41
Haber 08-08-16 10:40
Haber 27-06-16 08:37

Basur hastaları için spor

Hemoroid için yürüyüş ve koşu gibi egzersizlerin damar dolaşımını güçlendirmeleri nedeniyle yararı vardır.

Haber 20-06-16 09:30

Basur hastaları için zararlı gıda ve maddeler

Hemoroid (basur) hastalığında, hem hastalıktan korunmak ve hem de hastalığın alevlenme dönemlerinde rahat etmeleri açısından uygun bir diyetle beslenmeleri çok önemlidir.

Haber 13-06-16 14:46

Hemoroide İyi Gelen Yiyecekler

Ellili yaşlardaki yetişkin insanların neredeyse yarısının tecrübe etmiş olduğu hemoroid ya da halk arasında bilinen adı ile basur, rektum ya da anüsteki damarların iltihaplanması sonucu meydana gelmektedir.

Yemek 03-04-16 17:16

'Dikkat! Öldürücü etkisi var'

Sinüzit ve basur gibi rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülen "acı kavun" bitkisinin, sanıldığının aksine bünyede kalıcı hasar bırakabileceği, ölüme bile neden olabileceği bildirildi.

Haber 03-12-14 12:09

Kış aylarında 'hemoroid'iniz azmasın

Elverişsiz hava koşullarının etkisini artırdığı şu günlerde uzmanlar hemoroidi olanlara, 'Kendinize dikkat edin' uyarısında bulundu. Uzmanlar, her üç kişiden birini tehdit eden bir hastalık olan hemoroidin özellikle kış aylarında rahatsızlık veren boyutlara ulaştığını belirterek, soğuktan kaçınılmasını istediler.

Haber 22-11-04 12:12

Kabızlık ve Hemoroid'den korunma yolları

Kabızlık ve hemoroid pek çok kimsenin ortak sorunu. Peki bunların önüne nasıl geçilebilir?

Haber 30-11-99 00:00