Bayram Namazi Haberleri Ve Son Dakika Bayram Namazi Haberleri

Bayram Namazi Haberleri Ve Son Dakika Bayram Namazi Haberleri

Bayram namazı, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günü kılınan namazdır. Güneşin doğumundan 50 dakika sonra cemaatle111 birlikte kılınır. Her yıl Diyanet İşleri Bakanlığı Ramazan ve Kurban bayramlarında bayram namazının kılınacağı saati il il ve ilçe ilçe ilan eder. İnternet siteleri de bayram namazı ne zaman kılınacak ve nasıl kılınacak gibi soruları cevapladıkları paylaşımları ile bayram namazı saatini paylaşırlar.

Bayram Namazının Kılınışı Birinci Rek'at:

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Ramazan ya da Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde olduğu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.

İkinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide olduğu kadar durulur.

Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

4) Bundan sonra imam, gizlice "Euzü Besmele", açıktan Fatiha ve bir sure okur. (Cemaat bir şey okumaz, imamı dinler.)

5) Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rek'ata) kalkılır ve eller bağlanır.

Bayram Namazının Kılınışı İkinci Rek'at:

6) imam gizlice Besmele, açıktan da Fatiha ve bir sure okur. Sure bitince imam yüksek sesle, cemaat da içinden (birinci rek'atta oldugu gibi) üç kere daha tekbir alır, üçüncü tekbirden sonra eller bağlanmadan, dördüncü tekbir ile rükua varılır sonra da secdeler yapılarak oturulur.

7) Oturuşta. İmam ve cemaat, Ettehiyyatü. Allahumme salli, Allahumme barik ve Rabbena atina... duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namazı bitirirler. Namazdan sonra hutbe okunur. Kurban bayramı namazının kılınışı da bunun gibidir. Sadece niyeti değişiktir.

Bayram Namazı Haberleri

Köy muhtarı namaza gelmeyenleri tespit etti! Verdiği ceza sonrası ortaya çıkan görüntüler gündem oldu

Bolu’nun Mudurnu ilçesi Munduşlar köyü muhtarının, bayram namazına gelemeyenlere yaptığı “sulu şaka” görenleri kahkahaya boğdu. Buz gibi suya girmek istemeyip kaçanların yakalanma anları renkli görüntüler oluşturdu.

Haber 28-06-2023 18:29

ANTALYA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Antalya bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Antalya bayram namazı saati merak edilen konular arasında yer alıyor. Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı dört gün boyunca devam edecek. Bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba günü olacak. Her dini bayramda olduğu gibi çarşamba günü sabahı bayram namazı kılınacak. Cemaat ile beraber kılınan bayram namazının kaçta kılınacağı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Peki, Antalya bayram namazı saati kaçta?

Haber 28-06-2023 01:18

DÜZCE BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Düzce bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Düzce bayram namazı saati merak edilen konular arasında yer alıyor. Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı dört gün boyunca devam edecek. Bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba günü olacak. Her dini bayramda olduğu gibi çarşamba günü sabahı bayram namazı kılınacak. Cemaat ile beraber kılınan bayram namazının kaçta kılınacağı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Peki, Düzce bayram namazı saati kaçta?

Haber 28-06-2023 01:18

AĞRI BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Ağrı bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Ağrı bayram namazı saati merak edilen konular arasında yer alıyor. Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı dört gün boyunca devam edecek. Bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba günü olacak. Her dini bayramda olduğu gibi çarşamba günü sabahı bayram namazı kılınacak. Cemaat ile beraber kılınan bayram namazının kaçta kılınacağı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Peki, Ağrı bayram namazı saati kaçta?

Haber 28-06-2023 01:17

KARS BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Kars bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Kars bayram namazı saati merak edilen konular arasında yer alıyor. Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı dört gün boyunca devam edecek. Bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba gününe denk geldi. Her dini bayramda olduğu gibi bugün bayram namazı kılınacak. Cemaat ile beraber kılınan bayram namazının kaçta kılınacağı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Peki, Kars bayram namazı saati kaçta?

Haber 28-06-2023 01:17

AFYON BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Afyonkarahisar bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Afyon bayram namazı saati merak edilen konular arasında yer alıyor. Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı dört gün boyunca devam edecek. Bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba. Her dini bayramda olduğu gibi bugün bayram namazı kılınacak. Cemaat ile beraber kılınan bayram namazının kaçta kılınacağı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Peki, Afyon bayram namazı saati kaçta?

Haber 28-06-2023 01:16

NEVŞEHİR BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Nevşehir bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı saatleri

Nevşehir bayram namazı saati merak edilen konular arasında yer alıyor. Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı dört gün boyunca devam edecek. Bayramın birinci günü 28 Haziran Çarşamba gününe denk geliyor. Her dini bayramda olduğu gibi bugün bayram namazı kılınacak. Cemaat ile beraber kılınan bayram namazının kaçta kılınacağı hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Peki, Nevşehir bayram namazı saati kaçta?

Haber 28-06-2023 01:15

DİYARBAKIR BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Diyarbakır bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Diyarbakır bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Diyarbakır'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Diyarbakır bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:10

YALOVA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Yalova bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Yalova bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Yalova'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Yalova bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:09

ARTVİN BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Artvin bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Artvin bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Artvin'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Artvin bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:09

ÇANKIRI BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Çankırı bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Çankırı bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Çankırı'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Çankırı bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:09

BURDUR BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Burdur bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Burdur bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Burdur'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Burdur bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:08

GÜMÜŞHANE BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Gümüşhane bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Gümüşhane bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Gümüşhane'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Gümüşhane bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:07

BARTIN BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Bartın bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Bartın bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Bartın'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Bartın bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:07

KARAMAN BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Karaman bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Karaman bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Karaman'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Karaman bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:06

BİNGÖL BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Bingöl bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Bingöl bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Bingöl'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Bingöl bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:05

AMASYA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Amasya bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Amasya bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Amasya'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Amasya bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:05

BALIKESİR BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Balıkesir bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Balıkesir bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Balıkesir'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Balıkesir bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:03

MUĞLA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Muğla bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Muğla bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Muğla'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Muğla bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:03

ERZİNCAN BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Erzincan'da bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Erzincan bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Erzincan'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Erzincan bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:02

MANİSA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Manisa bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Manisa bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Manisa'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Manisa bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:02

KONYA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Konya bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Konya bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Konya'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Konya bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:00

BURSA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Bursa bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Bursa bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Bursa'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Bursa bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 01:00

TUNCELİ BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Tunceli bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Tunceli bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Tunceli'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Tunceli bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:59

ISPARTA BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Isparta bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Isparta bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Isparta'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Isparta bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:58

BİLECİK BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Bilecik bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Bilecik bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Bilecik'te bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Bilecik bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:58

TOKAT BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Tokat'ta bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Tokat bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Tokat'ta bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Tokat bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:56

ZONGULDAK BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Zonguldak bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Zonguldak bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Zonguldak'ta bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Zonguldak bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:56

GİRESUN BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Giresun bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Giresun bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Giresun'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Giresun bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:55

AKSARAY BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Aksaray bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Aksaray bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Aksaray'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Aksaray bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:55

KIRKLARELİ BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Kırklareli bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Kırklareli bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Kırklareli'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Kırklareli bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Haber 28-06-2023 00:54

BAYRAM NAMAZI SAATLERİ 2023: Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak, ne zaman? Diyanet Ankara, İzmir, İstanbul bayram namazı saatleri

Bayram namazı saatleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Kurban Bayramı namazı 28 Haziran 2023 Çarşamba günü (bugün) kılınacak. Birçok kişi arife gününün ardından bayram sabahı camilere akın edecek. Eller semaya kalkacak dualar edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı Kurban Bayramı namazı saatleri ile ilgili detaylar paylaştı. Peki, 28 Haziran 2023 Çarşamba Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Ankara, İzmir, İstanbul bayram namazı saatleri...

Haber 28-06-2023 00:39

ORDU BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK? Ordu bayram namazı saati

Ordu bayram namazı saati 2023 yılında da yoğun ilgi görüyor. Dini bayramların ikincisi olan Kurban Bayramı için geri sayım başladı. 28 Haziran Çarşamba günü bayram başlayacak. Kurban Bayramı'nın birinci günü kılınacak olan bayram namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre Ordu'da bayram namazı saat 05.34'de kılınacak.

Haber 28-06-2023 00:21

İZMİR BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: İzmir bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

İzmir bayram namazı saati 2023 yılında da merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran - Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. İzmir'de bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, İzmir bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır?

Finans 28-06-2023 00:20

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Diyanet il il bayram namazı saatleri

Bayram namazı saati için araştırmalar hız kazandı. Kurban Bayramı namazı saatleri gündemde yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il il bayram namazı saatleri açıklandı. Müslümanlar bu saatlere göre ibadetlerini yerine getirecekler. Bayram namazı cemaat ile beraber kılınacak. Farzı iki rekat olan ibadet, bayramın birinci günü yerine getirilecek. Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da bayram namazı 06.10’da, Ankara’da 05.57’de, İzmir’de ise 06.24’te kılınacak.

Haber 28-06-2023 00:14

AYDIN BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK? Aydın bayram namazı saati

Aydın bayram namazı saati 2023 yılında da yoğun ilgi görüyor. İslam dininde iki dini bayram bulunuyor. Birincisi on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından başlayan Ramazan Bayramı, ikincisi ise kurban kesme ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı. Kurban Bayramı'nın birinci günü kılınacak olan bayram namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre Aydın'da bayram namazı saat 06.22'de kılınacak.

Haber 28-06-2023 00:12

TEKİRDAĞ BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK? 2023 Tekirdağ bayram namazı saati

Tekirdağ bayram namazı saati 2023 yılında da yoğun ilgi görüyor. İslam dininde iki dini bayram bulunuyor. Birincisi on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından başlayan Ramazan Bayramı, ikincisi ise kurban kesme ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı. Kurban Bayramı'nın birinci günü kılınacak olan bayram namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre Tekirdağ'da bayram namazı saat 06.16'da kılınacak.

Haber 28-06-2023 00:08

KOCAELİ BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA? Diyanet 2023 Kocaeli bayram namazı saati

Kocaeli bayram namazı saati 2023 yılında da yoğun ilgi görüyor. İslam dininde iki dini bayram bulunuyor. Birincisi on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından başlayan Ramazan Bayramı, ikincisi ise kurban kesme ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı. Kurban Bayramı'nın birinci günü kılınacak olan bayram namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre Kocaeli'de bayram namazı saat 06.07'de kılınacak.

Haber 28-06-2023 00:04

İSTANBUL BAYRAM NAMAZI 2023 SAAT KAÇTA? Diyanet İstanbul Kurban Bayramı namazı saati

İstanbul bayram namazı saati 2023 yılında da yoğun ilgi görüyor. İslam dininde iki dini bayram bulunuyor. Birincisi on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından başlayan Ramazan Bayramı, ikincisi ise kurban kesme ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı. Kurban Bayramı'nın birinci günü kılınacak olan bayram namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre İstanbul'da bayram namazı saat 06.10'da kılınacak.

Haber 28-06-2023 00:03

TRABZON BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK? 2023 Diyanet Trabzon bayram namazı saati

Trabzon bayram namazı saati için araştırmalar giderek hızlanıyor. Müslümanların heyecanla beklediği dini bayramların ikincisi olan Kurban Bayramı'nın birinci günü bu sene 28 Haziran Çarşamba günü. Bayramın birinci günü cemaat ile beraber bayram namazı kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada il il bayram namazı saatleri açıklandı. Peki, Trabzon bayram namazı saat kaçta, ne zaman kılınacak?

Finans 28-06-2023 00:02

BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK? 2023 Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir bayram namazı saati

Bayram namazı saati, Kurban Bayramı namazını kılmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. Yılın ilk dini bayramının idrak edilmesinin ardından sıra ikinci dini bayrama geldi. Kurban Bayramı 28 Haziran'da başlayacak ve dört gün boyunca devam edecek. Müslümanlar bu bayramda kurban kesecekler. Bayramın birinci günü ayrıca bayram namazı kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul bayram namazı saati 06.10 olacak.

Finans 27-06-2023 23:58

KAYSERİ BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Kayseri bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet açıkladı

Kayseri bayram namazı saati 2023 yılında da yoğun ilgi görüyor. İslam dininde iki dini bayram bulunuyor. Birincisi on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından başlayan Ramazan Bayramı, ikincisi ise kurban kesme ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı. Kurban Bayramı'nın birinci günü kılınacak olan bayram namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre Kayseri'de bayram namazı saat 05.50'de kılınacak.

Finans 27-06-2023 23:55

Cumhurbaşkanı adayı İnce, bayram namazını memleketinde kıldı

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Bayramlar kucaklaşma işidir, dostluktur, yürek yüreğe olmaktır." dedi.

Yurthaber 21-04-2023 10:24

Bayram namazı sırasında ortalık karıştı! Kavga çıktı, 5 kişi yaralandı...

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bayram namazı için camiye gelen iki aile arasında kavga çıktı. Silahlı, taşlı ve sopalı çıkan kavgada ortalık bir anda karışırken 5 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Haber 21-04-2023 09:55

Sivas'ta KYK yurtlarında ağırlanan depremzedeler bayram namazında bir araya geldi

Sivas'ta Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK yurtlarında misafir edilen depremzedeler için Ramazan Bayramı programı düzenlendi.

Yurthaber 21-04-2023 09:31

İç Anadolu'daki camilerde bayram namazı kılındı

Niğde, Yozgat, Kırıkkale, Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir'de bayram namazını kılmak isteyenler camileri doldurdu.

Yurthaber 21-04-2023 08:43

Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de bayram namazı kılındı

Karabük, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak'ta, Ramazan Bayramı namazı kılındı.

Yurthaber 21-04-2023 08:03

Milli Eğitim Bakanı Özer, Ordu'da bayram namazının ardından konuştu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu'daki Atik İbrahim Paşa Camisi'nde bayram namazını kıldı, vatandaşlarla bayramlaştı.

Yurthaber 21-04-2023 08:01

Deprem bölgesindeki 3 ilde bayram namazı kılındı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Gaziantep, Malatya ve Kilis'te bayram namazı kılındı.

Yurthaber 21-04-2023 07:55