Brüksel Lahanası Haberleri

Kimse yemek istemiyor ama böyle pişirildiğinde tadı harika! Sihir gibi yöntem... 'Nefret ediyordu, artık bayılıyor'

Bazı sağlıklı yiyecekler, çok da lezzetli olmayan tatları nedeniyle tüketilmek istenmeyebiliyor. Ancak sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezi olan o sebzeleri tüketmek çok önemli. Bu nedenle uzmanlar pişirme yöntemlerine dikkat çekiyor ve farklı şekilde pişirildiklerinde tatlarının tüketmeye teşvik edecekler kadar lezzetli olduğunu vurguluyor. Bu gıdalardan bir tanesi de Brüksel lahanası! İşte Brüksel lahanasını yemeye doyamayacağınız kadar lezzetli hale getiren o sihir gibi pişirme yöntemi...

Yemek 17-01-2024 11:33

Brüksel lahanası faydaları: Brüksel lahanası nasıl tüketilmeli?

Brüksel lahanası bir sebzedir ve lahana ailesine ait bir çeşittir. İsmini Belçika'nın başkenti Brüksel'den almıştır. Bu sebze küçük boyutlu, yuvarlak veya oval şekilli başlardan oluşur ve her başta birkaç yaprak bulunur. Brüksel lahanası lezzetli ve besleyici bir sebze olarak bilinir. Brüksel lahanası antioksidanlar açısından zengindir. Antioksidanlar, vücudumuzdaki serbest radikallerle savaşarak hücre hasarını azaltır ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Haber 28-05-2023 18:27

Şifa deposunun en lezzetli hali: Brüksel lahanası tarifi! Brüksel lahanası yemeği nasıl yapılır?

Brüksel lahanasının tadı birçok kişi tarafından sevilmese de faydaları nedeniyle tüketimi giderek artıyor. Brüksel lahanasını daha lezzetli yapmak için çeşitli tarifler aranıyor. En lezzetli brüksel lahanası nasıl yapılır merak ediyorsanız bu brüksel lahanası yemeği tarifini deneyebilirsiniz.

Yemek 11-01-2023 10:49

Sadece kırmızı ette yok: Protein kaynağı besinler

Protein ihtiyacının kırmızı et dışında yağlı tohumlardan karşılanabileceğini belirten uzmanlar, soya fasulyesi, kabak çekirdeği, ayçiçek çekirdeği ve yer fıstığının yüksek miktarda protein içerdiğine dikkat çekiyor. Kalsiyum, selenyum, demir, magnezyum gibi mineralleri içeren mantarların da protein alternatifleri arasında bulunduğunu belirten uzmanlar, Brüksel lahanası, brokoli ve ıspanak gibi sebzelerin iyi protein kaynakları arasında yer aldığını söyledi.

Haber 13-04-2022 09:29

Brüksel Lahanası

Brüksel Lahanası Hakkındaki Haberler Mynet'te. Brüksel Lahanası Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Brüksel lahanasını çok seveceksiniz: Brüksel lahanasıyla hazırlayabileceğiniz 3 farklı tarif

Zengin vitamin içeriği ve antioksidan özelliğiyle Brüksel lahanası oldukça sağlıklı bir sebze. Salatalardan, sebze yemeklerine birbirinden hafif ve besleyici lezzetler için ilk tercihlerden biri olan Brüksel lahanasıyla kolayca yapıp afiyetle tüketeceğiniz 3 farklı Brüksel lahanalı tariften, siz hangilerini biliyorsunuz?

Yemek 19-01-2022 15:57

Soslu Brüksel lahanası tarifi! Kendisi küçük ama lezzetiyle tam bir ziyafet sunuyor

Brüksel lahanası, genellikle et yemeklerinin yanında garnitür olarak servis edilen son derece sağlıklı bir sebzedir. Özellikle diyet menülerinin bir numaralı sebzesi haline gelen Brüksel lahanasından son derece sağlıklı bir yemek yapmaya ne dersiniz? Hazırsanız karşınızda soslu Brüksel lahanası tarifi...

Yemek 18-08-2021 15:12

Brokolinin kansere karşı bir özelliği daha keşfedildi

Brokoli ve Brüksel lahanasında bulunan bir maddenin, birçok kanser türünde rol oynadığı bilinen WWP1 enzimini tedavi edici biçimde hedef alabileceği tespit edildi.

Yemek 21-05-2019 11:34