Buerger Hastalığı Haberleri

Buerger hastalığı nedir, görülebilecek belirtileri nelerdir?

Buerger hastalığı sadece sigara bağımlılarının yakalandığı bir hastalık olarak bilinir. Çoğunlukla bacak atardamarlarında, nadiren de olsa kol atardamarlarında tıkanmaya sebep olur. Peki Buerger hastalığı nedir? Buerger hastalığının belirtileri nelerdir?

Haber 30-12-20 16:41

Buerger tedavisinde hastanın ayağı hibrit yöntem ile kurtarıldı

Türk profesörün geliştirdiği “Hibrit Yöntem” tedavisi ile Buerger hastalığı artık gerileyebiliyor ya da uygun hastalarda uzuv kayıplarının önüne geçebiliyor. Aynı yöntemle 20 yıllık Buerger hastasının ayağı kesilmekten kurtuldu.

Haber 23-03-20 12:17

Buerger’de uzuv kurtaran yeni tedavi: Hibrit yöntemler

Bir damar hastalığı olan ve sigara alerjisine bağlı olarak gelişen Buerger, hayatı kabusa çeviriyor. Tam bir tedavisi bulunmayan rahatsızlık çoğunlukla uzuv kayıpları ile sonuçlanıyor. Ancak geliştirile yeni teknikle artık Buerger hastalığı gerileyebiliyor ya da uygun hastalarda uzuv kayıplarının önüne geçebiliyor.

Trend 09-12-19 14:41

Buerger hastası protez bacakla yeniden yürüyecek

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 10 yıldır buerger hastalığı ile mücadele eden ve hayati tehlike nedeniyle iki bacağı kesilen 52 yaşındaki Kemal İkier, yeniden ayağa kalkmak için protez bacaklarının takılmasını bekliyor

Haber 14-08-18 14:41

Diğer Haber Etiketleri

Buerger Hastalığı

Buerger Hastalığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Buerger Hastalığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Buerger Hastalığı ergenlik çağına indi! Buerger hastalığı nedir?

Sigara kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan Buerger Hastalığı daha sık görülen genç erkeklerden sonra genç kızları da tehdit ediyor.

Haber 14-06-13 13:24