Büyükelçi Haberleri

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Büyükelçimiz rehin tutuluyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Nijer’deki Fransız diplomatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Emmanuel Macron açıklamasında, "Büyükelçimiz ve diplomatlarımız tam anlamıyla rehin tutuluyor" dedi.

Haber 15-09-23 21:09

Yeni Ukrayna Büyükelçisi Levent Bilgen kimdir? Resmi Gazete'de yayımlandı! Levent Bilgen'in biyografisi

Levent Bilgen, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni Ukrayna Büyükelçisi Levent Bilgen oldu. Birçok kişi arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, Levent Bilgen kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 14-09-23 08:07

Yeni Rusya Büyükelçisi Tanju Bilgiç kimdir? Resmi Gazete'de yayımlandı! Tanju Bilgiç'in biyografisi

Tanju Bilgiç, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni Rusya Büyükelçisi Tanju Bilgiç oldu. Birçok kişi arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, Tanju Bilgiç kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 14-09-23 08:00

Resmi Gazete'de yayımlandı! 5 ülkeye büyükelçi ataması

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karara göre, 5 büyükelçiliğe atamalar yapıldı.

Haber 14-09-23 00:26

Fransız Büyükelçi'ye ülkeyi terk etme çağrısı yapılmıştı! Dokunulmazlık kaldırıldı, sınır dışı edilecek...

Fransa'nın Niamey Büyükelçisi Sylvain Itte'e ülkeyi terk etmesi için verilen 48 saatlik süre doldu. Ülkeyi terk etmeyen Büyükelçinin dokunulmazlığı Nijer'deki askeri yönetim tarafından kaldırıldı. Sınır dışı edilmesi bekleniyor.

Haber 31-08-23 15:30

Suriye eski Büyükelçisine büyük şok! Yarım milyon değerinde: Sahtesiyle değiştirip... Hırsızların kimliği şaşırttı

Suriye eski Büyükelçisi Mehmet Orhan Aka’nın evindeki Burhan Doğançay’a resmettirdiği yarım milyon değerindeki tablo, kızı ve damadı tarafından sahtesiyle değiştirilerek çalındı. Hırsızlığı yapan kızı ve damadı, evden çaldıkları tabloyu antikacıya vererek müzayedede satmaya çalıştı. Çalıntı tablonun satılmaya çalışıldığı ihbarını alan Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri büyükelçinin kızını gözaltına alırken, tabloyu da teslim alarak sahibine teslim etti.

Haber 14-08-23 11:44

Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya, Cezayir ve İran büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.

Haber 27-07-23 20:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Bazı büyükelçilerin atanmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Paraguay, Fransa, Mısır, İspanya, Cezayir büyükelçileri değişti.

Haber 22-07-23 07:22

Türkiye'nin Kahire Büyükelçi adayı Salih Mutlu Şen kimdir? Salih Mutlu Şen nereli ve kaç yaşında? Türkiye ile Mısır ilişkilerinde yeni dönem!

Salih Mutlu Şen son dakika haberlerinin ardından merak konusu oldu. Salih Mutlu Şen, Türkiye'nin Kahire Büyükelçi adayı oldu. Türkiye ile Mısır ilişkilerinde yeni dönem başladı. 2 ülke arasındaki diplomatik ilişkileri büyükelçilik seviyesine çıkardı. Peki, Türkiye'nin Kahire Büyükelçi adayı Salih Mutlu Şen kimdir? Salih Mutlu Şen nereli ve kaç yaşında?

Haber 04-07-23 10:42

Türkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz kalp krizi geçirip hayatını kaybetti!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tatil yapan Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz, Ölüdeniz Mahallesi Faralya Koyu'nda denizde yüzerken kalp krizi geçirdikten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haber 30-06-23 22:13

Büyükelçiliklere yeni atama! Dikkat çeken isimler var, Rauf Denktaş'ın torunu... Dışişleri Bakanı Fidan yeni görevleri tebliğ etti…

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı’na Hakan Fidan’ın gelmesi ile birlikte Büyükelçiliklere yeni atamalar gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Tanvu Bilgiç, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi olarak görevlendirildi. Paris Büyükelçiliğine Türkiye'nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirer atandı. İşte detaylar…

Haber 16-06-23 14:38

Bakan Soylu’dan çok konuşulacak 6’lı Masa çıkışı: ‘Elimizde ses kaseti var!’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan çok konuşulacak 6’lı masa ile ilgili çok konuşulacak sözler geldi. Soylu katıldığı bir canlı yayında daha önce de dile getirdiği. 6'lı Masa'nın Avrupa Birliği Büyükelçisi'ni bilgilendirdiğinin bununla ilgili ellerinde ses kaydı olduğunu belirtti. Soylu’nun açıklaması sırasında bunun iddia olduğunun belirtilmesi üzerine ise ‘İddia değil bunu söyledik, ses kaseti de var. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz. Herhalde burası bizim devletimiz’ ifadelerini kullandı

Haber 04-05-23 07:52

Resmi Gazete’de yayımlandı! 4 ülkeye yeni büyükelçi…

Resmi Gazete’de dikkat çeken son dakika atama kararları yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla 4 ülkeye yeni büyükelçi atandı, 2 büyükelçi de merkeze alındı

Haber 01-04-23 07:50

Son dakika: Mısır'a büyükelçi ataması yapılacak mı? Bakan Çavuşoğlu'ndan kritik açıklama

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 18 Mart'taki Mısır ziyareti kapsamında mevkidaşı Samih Şukri ile yaptığı ikili görüşmeyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecindeki dönüm noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'in Doha'daki görüşmesi olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Mısır'a büyükelçi atanacak mı?" sorusuna da yanıt verdi.

Haber 20-03-23 13:32

7 ülkenin büyükelçisi değişti! Resmi Gazete’de yayımlandı…

Büyükelçi atamaları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. 7 ülkenin büyükelçisinin değiştiği bugün yayımlanan Resmi Gazete’de duyuruldu. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bazı büyükelçilerin merkeze alınması ve yeni büyükelçi atamalarına ilişkin o kararın detayları…

Haber 23-02-23 07:26

Son dakika: İsveç'in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı!

Son dakika haberine göre, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrılarak, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakma izni verilmesi en güçlü şekilde kınandı.

Haber 20-01-23 20:50

Erdoğan imzaladı, Büyükelçiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı! Merkeze alındılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Büyükelçiler Kararnamesi’ne göre bazı ülkelerin büyükelçiliğinde değişime gidildi. Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş ve Hollanda Krallığı Büyükelçisi Şaban Dişli'nin de aralarında bulunduğu 9 büyükelçi, merkeze alındı.

Haber 31-12-22 07:47

Erdoğan imzaladı! 16 ülkeye yeni büyükelçi atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu atama kararlarıyla 16 büyükelçi merkeze alındı, 16 ülkeye yeni büyükelçi atandı.

Haber 11-12-22 07:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı! 16 yeni büyükelçi atandı, Yunanistan'a....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla büyükelçi atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yunanistan Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Çağatay Erciyes atandı. Öte yandan 9 üniversiteye de rektör ataması yapıldı.

Haber 10-12-22 07:22

Libya'dan Yunanistan hamlesi! Büyükelçiyi geri çağırdılar

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Libya'ya yaptığı ziyarette uçaktan inmeyip diplomatik krize neden olmasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Libya, Atina Büyükelçisi Hamed Beşir el-Mebruk'u, istişare için ülkeye geri çağırdı.

Haber 20-11-22 19:26

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Şakir Özkan Torunlar, İsrail'e büyükelçi olarak atandı

Son dakika haberi... Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararına göre Dış Politika Danışma Kurulu Üyesi Şakir Özkan Torunlar, İsrail Büyükelçisi olarak atandı. Alınan kararla birlikte yaklaşık 4 yıl aradan sonra İsrail'e büyükelçi atanmış oldu.

Haber 12-11-22 00:35

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı

Büyükelçilerin görev değişikliğine ilişkin atama kararları, çeşitli kurum ve kuruluşlarda görevden alma ile atama kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Haber 31-10-22 09:03

Metin Feyzioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? KKTC nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atanan Metin Feyzioğlu'nun hayatı!

Metin Feyzioğlu, bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları ile büyükelçi atamalarının Resmi Gazete'de yayımlanması sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Eski TBB Başkanı arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Peki, KKTC nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Metin Feyzioğlu Metin Feyzioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Metin Feyzioğlu'nun hayatı, biyografisi ve kariyerine ilişkin detaylar...

Haber 31-10-22 06:53

İki ülke arasında gerginlik! Almanya, İran Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı

Almanya İran'da devam eden güvenlik sıkılaştırmasını protesto etmek için İran'ın büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırdı.

Haber 28-10-22 23:50

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'dan Macron'a bomba teklif, hastanedeki skandaldan yeni gelişmeler, sözleşmeli personel için kritik tarih...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Fransız mevkidaşı Macron'a 'Türk Devletleri Teşkilatı' teklifi, Türkiye'nin konuştuğu hastaneden yeni gelişmeler ve skandalın perde arkası, Kobra Murat'tan yeni 'mal varlığı' açıklaması, sözleşmeli personel için kritik tarih, Türkiye'nin atadığı yeni büyükelçilerde 'Metin Feyzioğlu' sürprizi, Tayland'da kreşe silahlı saldırı...

Haber 06-10-22 17:22

SON DAKİKA | Yeni büyükelçiler belli oldu! Eski Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu büyükelçi olarak atandı

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti. Buna göre Eski Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Lefkoşa Büyükelçiliği'ne atandı. Ayrıca, Tel Aviv Büyükelçiliği'ne Şakir Özkan Torunlar ve Londra Büyükelçiliği'ne Bakan Çavuşoğlu'nun Özel Müşaviri Büyükelçi Koray Ertaş görevlendirildi. İşte son dakika büyükelçi atamasının detayları...

Haber 06-10-22 14:43

İsrail'in Ankara büyükelçisi belli oldu! Atanan isim tanıdık çıktı

İsrail ile Türkiye arasında normalleşme süreci kapsamında yeni adımlar atılmaya devam ediyor. İki ülkenin karşılıklı olarak büyükelçi atama kararının almasının ardından İsrail, Ankara Büyükelçiliği'ne atanan ismi duyurdu. Büyükelçi olarak atanmasına karar verilen isim, halihazırda Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı olarak görev yapan Irit Lillian oldu.

Haber 19-09-22 16:42

Hırvatistan Büyükelçisi değişti! Yeni büyükelçi Yavuz Selim Kıran oldu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hırvatistan ziyareti öncesinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Hırvatistan Büyükelçiğine, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 06-09-22 08:51

Son dakika: Son günlerin en şikayet edilen konusuydu! Bakan Çavuşoğlu seçime işaret etti: 'AK Parti iktidarını zorda bırakmak için yapıyorlar'

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan gündeme ve dış politikaya ilişkin önemli açıklamalar geldi. Bakan Çavuşoğlu, 'Suriye ile diyalog olur mu?' sorusuna da kritik bir yanıt verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Esad ile görüşeceği iddialarını yalanladı. Çavuşoğlu'nun değindiği bir diğer gündem maddesi ise son günlerin en çok şikayet edilen konularından biriydi. Çavuşoğlu seçime işaret ederek "AK Parti iktidarını zorda bırakmak için yapılan adımlar olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Haber 23-08-22 10:24

Bakan Soylu’dan İmamoğlu’na sert tepki: Cehalettir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı İmamoğlu’nun belediye başkanlarının dahil üst düzey devlet zevatının yurt dışı temsilcilerle görüşme yapmak için Dışişleri'nden izin alacağı kararı ile ilgili açıklamalarına çok sert tepki gösterdi. Soylu açıklamasında “Devletin hassasiyetini çürümüşlük olarak değerlendirmek cehalettir” ifadelerini kullandı. Son dakika haberinin detayları…

Haber 06-07-22 13:40

Resmi Gazete'de yayımlandı! İki ülkenin büyükelçisi değişti

Belçika ve Zimbabve büyükelçiliklerine yeni atamalar yapılmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 28-06-22 06:22

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İsveç ve Finlandiya büyükelçileri değişti

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 23 dış temsilcilikteki büyükelçiler merkeze alındı. 25 dış temsilciliğe yeni büyükelçi atandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Finlandiya ve İsveç büyükelçileri de değişti. İşte son dakika haberinin detayları....

Haber 02-06-22 06:23

TDP Genel Başkanı Sarıgül'den, ABD Büyükelçisinin ziyaretlerine tepki:

"Türkiye demokrasisine Amerika Birleşik Devletleri'nin müdahalesine asla izin vermeyiz. Bizim demokrasimize sadece yurttaşlarımız müdahale edebilir"

Yurthaber 24-05-22 15:24

Soylu, Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi Forumunda konuştu: (2)

"Ben bir şey söyledim; 'Siz bir büyükelçiyi, birisine gönderdiniz' dedim. 'Ben göndermedim' desin Sayın Kılıçdaroğlu. Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum. Ben tek tek konuştuğunuz cümleleri söyleyeceğim" - "Allah'tan bu ülkede CHP içerisinde de bu vatana ihanet edenlere karşı içi cızlayan ve bunları nerede konuşulmuşsa oradan nakleden insanlar var da bunlar bir vesileyle ihaneti vataniye olabilecek bir tabloyu ortaya koyabiliyorlar"

Yurthaber 11-05-22 13:25

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu neden bozkurt işareti yaptığını açıkladı

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu "İsrail'e büyükelçilik açılacak mı?" sorusuna, "25 Mayıs'ta İsrail'e gideceğiz. Büyükelçi kararını orada vereceğiz." dedi. Uruguay'da Ermeni göstericilere bozkurt işareti yapan Çavuşoğlu o anları da anlattı. İşte detaylar...

Haber 01-05-22 20:23

Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisini kabul etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisi Jeffry Lane Flake'i kabul etti.

Haber 13-04-22 19:08

Prof. Dr. Ersan Şen'den çarpıcı sözler! 'Asıl mesele ekonomidir; ortalık yangın yeri, ateş!'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ortaya attığı, 'altılı masa' liderlerinin ortak bildiri metninin bir büyükelçi tarafından düzeltilip yayımlandığı iddiasını CHP reddetmişti. Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden gelen açıklamada da konuyla ilgili Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz'u hedef alan haber yalanlanmıştı. Konuyla ilgili soru yöneltilen Prof. Dr. Ersan Şen, iddialara cevap vermekle CHP'nin hata ettiğini söyleyerek asıl meselenin hayat pahalılığı ve ekonomi olduğunu dile getirdi.

Haber 13-04-22 09:52

Büyükelçiler kararnamesi 2022: Ataması yapılan büyükelçiler kimler? İşte tüm liste...

Büyükelçiler kararnamesi 2022! Ataması yapılan büyükelçiler kimler? Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçiler Kararnamesi yayımlandı. Bazı büyükelçilerin görev değişimiyle ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Zagreb Büyükelçisi oldu. Brüksel Büyükelçiliği'ne Bekir Uysal atandı.

Haber 06-04-22 10:49

Bakan Çavuşoğlu tebliğ etti! İşte Türkiye'nin yeni büyükelçileri

Türkiye'nin yeni büyükelçileri açıklandı. Büyükelçilerin görevlerini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tebliğ etti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Türkiye'nin Zagreb Büyükelçisi olarak görev alacak.

Haber 06-04-22 10:34

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: O bildiriyi hangi büyükelçiye düzelttirdin açıkla

AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da telefon bağlantısı yaptı. Bakan Soylu yaptığı konuşmada, ortak bildiri yayınlayan 6 parti liderinden olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Soylu, “O bildiriyi hangi büyükelçiye redakte ettirdin açıkla” dedi.

Haber 28-03-22 00:33

Rus büyükelçi, Kendi ayağınıza sıktınız diyerek tepki gösterdi: Size değil Türkiye'ye yönelecekler

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesi nedeniyle birçok ülke Rus hava yolu şirketlerine hava sahasını kapattı. Avrupa Birliği üyesi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) de hava sahasını kapatma kararı almasına Moskova'dan tepki geldi. GKRY akredite Büyükelçisi Stanislav Osadchiy, Rus turistlerin yaz sezonunda Kıbrıs Rum kesimi yerine Türkiye'ye yöneleceğini belirterek karara sert tepki gösterdi.

Haber 01-03-22 16:23

Son dakika… Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi duyurdu: Rus ordusunda ciddi kayıplar söz konusu…

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin beşinci gününde önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Bodnar yaptığı son dakika açıklamasında “5 Rus uçağı ve 2 helikopteri düşürüldü. Durum şu an kontrol altında. Devletimizin savunma ve güvenlik sistemi çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Haber 28-02-22 10:56

Son Dakika: Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar'dan 'Montrö Anlaşması' açıklaması! '9. madde devreye koyulmalı'

Son dakika haberi: Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Bodnar, "Ukrayna tarafının yardım talebini ve boğazların kapatılması talebini, Dışişleri Bakanlığı'na Türk tarafına ilettim. Türk tarafı, kararını vererek iletecektir. Montrö antlaşmasının 9'uncu maddesi devreye koyulmalıdır" dedi.

Haber 24-02-22 13:10

FETÖ'nün Büyükelçi Karlov suikastı davası istinaftan geçti

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ'nün Büyükelçi Karlov suikastına ilişkin 13 sanığın mahkum edildiği, 6 sanığın ise beraat ettiği ilk derece mahkemesi kararını hukuka uygun buldu - "Silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezası verilen sanık Ramazan Yücel'in tahliyesine karar verildi

Yurthaber 23-02-22 11:15

Ukrayna Büyükelçisi’nden flaş sözler! ‘Rusya’nın çöküşü başlayacak! Tüm dünyayı şaşırtacağız’

Ukrayna-Rusya gerilimi sürerken bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar çok konuşulacak bir açıklama yaptı. 2014’teki ülke olmadıklarını ve bütün dünyayı şaşırtacaklarını söyleyen Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar ‘Hiçbir şey Kremlin’de planlandığı gibi olmayacak ve Rusya’nın çöküşü Ukrayna’dan başlayacak’ ifadelerini kullandı. İşte Rusya Ukrayna krizinde son dakika gelişmesi ile ilgili detaylar…

Haber 16-02-22 07:57

Papa Franciscus, Türkiye'ye yeni büyükelçi atadı

Vatikan Devlet Başkanı ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Türkiye’ye yeni büyükelçi atadı. Buna göre Polonyalı Monsenyör Marek Solczynski, Vatikan’ın Türkiye nezdindeki büyükelçisi (Nunzio - Papalık Temsilcisi) olarak atandı.

Haber 02-02-22 21:16

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB üyeliği mesajı: Türkiye tam üyelik hedefine bağlıdır!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçileri ile bir araya geldi. Türkiye'nin AB'ye üyelik süreciyle önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "AB ile işbirliğimizi ve diyalogumuzu güçlendirmeye hazırız. " ifadelerini kullandı.

Haber 13-01-22 14:54

Büyükelçi Serdar Kılıç, Ermenistan Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi

Büyükelçi Serdar Kılıç, Ermenistan Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi

Yurthaber 11-01-22 02:55

ABD'nin yeni büyükelçisi Türkiye'de

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Türkiye'ye büyükelçi olarak atadığı eski Senatör Jeff Flake ve eşi San Francisco'dan Türkiye'ye geldi. Kendisini görüntüleyen gazetecilere Türkçe 'Merhaba' diyen Flake, Türkiye'de olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Haber 07-01-22 13:33