Ceviz Ağacı Filmi Haberleri

Ceviz ağacı filmi konusu ne, oyuncuları kim? Brezilya'dan 'en iyi film' ödülüyle dönen Ceviz ağacı bu akşam TRT 1'de!

Ceviz ağacı filmi bu akşam (6 Aralık 2022 Salı) saat 00.00'da ekrana gelecek. Faysal Soysal'ın hem senaryosunu kaleme aldığı hem de yönetmenliği üstlendiği film 2020 yılının Temmuz ayında sinema salonlarında gösterime girmişti. Film, 6. Uluslararası Brezilya Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülü ile dönmüştü. Peki, Ceviz ağacı filmi konusu nedir? Ceviz ağacı filmi oyuncuları kimler?

Trend

Ceviz Ağacı filmi İran’da 43 yıl sonra ilk defa yabancı film olarak gösterime girdi

İran’da 43 yıl sonra ilk defa yabancı bir film gösterime girdi İran’da 43 yılın ardından sinema salonlarında gösterime giren ilk yabancı film unvanına sahip olan ve yönetmenliğini Faysal Soysal’ın yaptığı “Ceviz Ağacı” filmi oldu. İran’da 79 Devrimi’nden bu yana sinema salonlarında gösterime giren ilk yabancı film unvanına sahip olan ve yönetmenliğini Faysal Soysal’ın yaptığı 20 ödüle sahip ve Türkiye’nin Oscar aday adayları arasındaki ‘Ceviz Ağacı’ filmi İran’da sinemaseverlerle buluştu.

Trend

Türk yapımı Ceviz Ağacı filmi, Amerika Birleşik Devletleri’nden ödülleri topladı

Yönetmen Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı" filmi, Kaliforniya'da düzenlenen "9. Modern Sanatlar Film Festivali"nde, "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerine layık görüldü.

Trend

Sinemaseverler filme bu hafta doyacak! 5 film birden vizyona giriyor (11 Mart 2022)

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 5 film sinemaseverlerle buluştu.

Trend

Merakla beklenen ‘Ceviz Ağacı’ filminin vizyon tarihi kesinleşti! Geri sayım başladı

Oyuncu kadrosunda Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip, Ali Mert Yavuzcan, Şebnem Dilligil, Murat Mahmutyazıcıoğlu ve Rıza Akın'ın yer aldığı "Ceviz Ağacı" filmi, 11 Mart'ta sinemaseverlerle buluşacak.

Trend

Ödüllere doymuyor! Ceviz Ağacı filmine İtalya’dan sonra Londra ve New York’tan iki ödül geldi

Faysal Soysal'ın son filmi "Ceviz Ağacı", koronavirüs salgını nedeniyle henüz vizyona girmedi. Sinemaseverlerin büyük bir merakla beklediği film festivallerde aldığı ödüllerle adından söz ettiriyor.

Trend

Ceviz Ağacı 6. Bremen Film Festivali'nde En İyi Edebiyat Filmi ödülünü aldı

Senaristliğini ve yönetmenliğini Faysal Soysal'ın yaptığı Ceviz Ağacı filmi, 6. Bremen Film Festivali'nde "En iyi Edebiyat Filmi" ödülüne layık bulundu.

Trend