Devlet Desteği Haberleri

Bilecikli girişimci kültür mantarı üretmek için devlet desteğiyle tesis kurdu

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında sağlanan hibeyle 2 bin metrekare arazi satın alarak tesis kuran girişimci, ilk hasadına hazırlandığı "beyaz şapkalı" kültür mantarını paketleyip marketlere doğrudan pazarlayacak.

Yurthaber 12-01-23 11:05

Göçer kadınlar devlet desteğiyle koyun sayısını artırdı

Tunceli'de devlet desteğiyle koyun sürüsünü ıslah eden iki kadın üretici, süt miktarı, kuzu doğumu ve damızlık yetiştiriciliğinde yüksek verim almaya başladı - Üreticilerden Necla Kos: - "Modern yöntemlerle çalışma yürütüyoruz ve sürekli hayvanların bilgilerini veri defterlerine not alıyoruz. O yüzden daha eğitimli bir üretici olarak hayvanları yetiştiriyoruz"

Yurthaber 17-10-22 13:39

Edirne'de çiftçi devlet destekli damla sulamayla çeltik ekti, verimi artırdı

Edirne'de çiftçi devlet destekli damla sulamayla çeltik ekti, verimi artırdı

Yurthaber 14-10-22 09:56

Devlet desteğiyle suşi üreten genç girişimci 22 kişiye istihdam sağlıyor

Antalya'da geçen sene devlet desteğiyle suşi üretim fabrikası kuran 28 yaşındaki Ayhan Efe Ekmen, 40 otelin mutfağına suşi gönderiyor - Genç girişimci Ekmen: - "Denenmemiş bir şeyi yapmaya ve sektöre değer katacak suşi işi yapmaya karar verdim. Bu işe girişmek hiç kolay olmadı, sıfırdan bir iş kurmak sancılı bir süreç, biz de bu sancılı süreci çektik"

Yurthaber 13-10-22 11:10

Devlet Desteği

Devlet Desteği Hakkındaki Haberler Mynet'te. Devlet Desteği Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bal üreticisi genç devlet desteğiyle kovan sayısını 10 kat artırdı

Kırklareli'nde dedesinin 10 yaşında hediye aldığı bir kovan ile arıcılığa başlayan ziraat teknikeri Furkan Çalışkan, "Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi" desteğinden yararlandı - 24 yaşındaki Furkan Çalışkan: - "Bu proje, bu destek beni 10 yıl ileri atlatmış oldu"

Yurthaber 05-10-22 12:17

Devlet desteğiyle kurdukları çiftlikten günlük 600 litre süt elde ediyorlar

Sivas'ta ata mesleği besiciliği bir asırdır sürdüren Şimşek ailesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun hibe desteğiyle 5 bin metrekarelik alan üzerine süt sığırcılığı tesisi kurdu - Halil Şimşek: - "Şu anda 45 hayvanım var. Bunlardan 30'u süt sığırcılığına yönelik ve tam kapasiteyle çalışıyorum"

Yurthaber 29-09-22 11:43

Devlet desteğiyle kurulan tesiste atık orman ürünleri ekonomiye kazandırılıyor

Yozgatlı bir girişimci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun desteğiyle köyünde kurduğu tesiste bir tür katı yakıt olan pelet üretiyor - Girişimci Kazım Erdoğan: - "O kadar büyük bir talep var ki ürün yetiştiremiyoruz"

Yurthaber 20-09-22 11:08

Sivaslı besici kadın devlet desteğiyle manda sayısını 50'ye çıkardı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen "Halk Elinde Anadolu Mandası Islahı Projesi"nin sağladığı desteklerden faydalanan Zeliha Can, manda sütünün yanı sıra kaymak, peynir, yoğurt, tereyağı ve çökelek satıyor

Yurthaber 12-09-22 11:02

Edirne'de köylüler devlet destekli proje sayesinde badem üreticisi oldu

Çömlekköy'de vasfını yitirmiş orman arazisinde devlet desteğiyle oluşturulan 130 dönüm bademlikte hasat başladı - Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Taner Öztürk: - "Badem üretimi bizim için yeni bir uğraş. Çok verimli ve tahmin ettiğimizden yukarı bir kazanç sağlıyoruz. Bu yıl ağaç başına 20-30 kilogram verim alırız diye düşünüyoruz"

Yurthaber 08-09-22 11:05

Devlet desteğinden yararlanan bal üreticisi rekolte beklentisini 10 tona çıkardı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 55'i hibe 550 kovan desteğinden yararlanan Sivaslı üretici, eşi ve çocuklarıyla köyünde bal üretiyor - Bal üreticisi Hakkı Doğan: - "Bu sevda, bu aşk bende hiç bitmedi, gittikçe de artıyor. Kışın Sivas'tayım ama arılarıma kavuşmak için baharın ve yazın gelmesini dört gözle bekliyorum"

Yurthaber 28-08-22 11:13

Devlet desteğiyle tesis kuran çiftçi, günlük 6 ton süt üretiyor

GAP Süt Sığırcılığı Projesi kapsamında aldığı hibe destekle girişimci olan Hüseyin Özdemirler: - "2011 yılında 300 inekle başladık, şu an 500 hayvanımız var. Bu işi yapabilmek için önce sevmek lazım, sevmeden bu işi yapamazsın"

Yurthaber 17-08-22 11:55

Yozgat'ta ayçiçeği ekim alanı 4,5 kat arttı

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz: - "Türkiye'de 'yüzde 75 ayçiçeği sıkıntısı var' deniliyor. Ayçiçeği üretilemeyecek bir ürün değil. Biz yüzde 75 açığı kapatırız, gerekirse yüzde 50 de artırırız" - Çiftçi Mikail Avcı: -"Yüksek verim bekliyoruz, daha önce dekara 100-150 kilogram aldığımız yerden bu sene daha fazlasını bekliyoruz"

Yurthaber 29-07-22 12:40