Efes Antik Kenti Haberleri

Efes, Müzekart GNS ile gençleri ücretsiz ağırlamaya hazırlanıyor

Efes, "Müzekart GNS" ile gençleri ücretsiz ağırlamaya hazırlanıyor

Yurthaber 03-07-22 10:28

Efes Antik Kenti'nde salgının izi kruvaziyer dalgasıyla siliniyor

Efes Arkeoloji Müzesi Müdürü Cengiz Topal: - "Günlük ziyaretçi ortalamamız 8-10 bin civarına doğru gidiyor. Bu iyi bir durum. Bu yıl pandemi öncesine döneceğiz gibi görünüyor" - "Bizim hedefimiz yılda 2 milyon turistin üstüne çıkmak. Kruvaziyer de bunun içinde önemli yer tutacak"

Yurthaber 14-05-22 11:06

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'ten Efes'e ikinci ziyaret! Yeniden 'hacı' oldu

Dünyanın en zengin 4'üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan, yazılım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen 'Lana'da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryem Ana Evi'ni ziyaret edip yeniden hacı oldu.

Haber 22-10-21 17:22

Pandeminin izleri siliniyor! Efes Antik Kenti, tarih turizminin gözdesi oldu

İzmir Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'nde pandeminin etkisiyle azalan ziyaretçi sayısı yeniden artmaya başladı. Efes Arkeoloji Müzesi Müdürü Cengiz Topal, "30 Eylül itibarıyla ziyaretçi sayımız 476 bine ulaştı. Bu sayının yıl sonuna kadar 600 bin civarına yükselmesini bekliyoruz" dedi.

Trend 07-10-21 12:33

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Hakkındaki Haberler Mynet'te. Efes Antik Kenti Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tarihin yansıması kültürel servetler! Ege’nin benzersiz antik kentleri: Efes, Laodikya, Afrodisyas

İrili ufaklı çok sayıda antik kente sahip Ege Bölgesi'ndeki Efes, Laodikya ve Afrodisyas, geçmişi bugüne taşıyan önemli açık hava müzeleri olarak ön plana çıkıyor.

Trend 22-04-21 11:44

ABD'li Kore gazileri Efes'te

ABD'li Kore gazileri, Efes Antik Kenti'ni gezdi ve Meryemana Evi'ni ziyaret ederek Hıristiyan inancı gereği "hacı" oldu.

Haber 03-11-02 09:31