Engin Çağlar Haberleri

Engin Çağlar kimdir? Engin Çağlar gerçek ismi ne? Engin Çağlar kaç yaşında?

Engin Çağlar, Yeşilçam sinemasının usta oyuncularından biridir. İstanbul’da doğan Çağlar, Robert Koleji’nde eğitim almış ve dövizli talebe olarak Almanya’da İç Mimarlık okumuştur. Engin Çağlar sinemaya ilk olarak 1968 yılında yayınlanan “Öksüz” filmi başlamıştır. Ancak tanınırlığı 1969 senesinde Hülya Koçyiğit ile çektiği “Kınalı Yapıncak” filmi ile gerçekleşmiştir. Engin Çağlar 1974 yılında ise sinemayı bırakmıştır.

Magazin

Münir Özkul, vefatının 2. yılında anıldı

Münir Özkul'un kızı Güner Özkul: - "O dönemlerde canlandırdığı karakterlerle babam toplum tarafından çok sevilmiş, çok kabullenilmiş ve babamı hep o filmlerdeki gibi biliyorlar. O filmlerdeki gibi hatırlıyorlar. Öyle hatırlamaya da devam etmek istiyorlar" - Oyuncu Engin Çağlar: - "İlk beraber oynadığımız film 1969'daydı. Münir Özkul ismini duyunca hemen 'tamam' demiştim"

Magazin

GRAFİKLİ - Türk sinemasının Mahmut Hocası : Münir Özkul

Usta oyuncu, Ses Tiyatrosu'nda 1948'de sahnelenen "Aşk Köprüsü" ile profesyonel olarak başladığı oyunculuk kariyeri boyunca çok sayıda önemli ödüle sahip oldu - Geleneksel Türk tiyatrosunun son temsilcisi İsmail Hakkı Dümbüllü'nün Kel Hasan'dan devraldığı 50 yıllık simgesel kavuğunu, 1968'de devralan Özkul, 1998'de "devlet sanatçısı" unvanına sahip oldu

Magazin

“2. Türk Dünyası Filmleri Haftası” başladı

Bu yıl ikincisi organize edilen ‘Türk Dünyası Filmleri Haftası’ düzenlenen galayla İstanbul’da başladı. Türk dünyasındaki 9 farklı ülkeden 9 yapımın izleyiciyle buluşacağı etkinliğin ilk gününde ‘Ertuğrul 1890’ filminin gösterimi yapıldı.

Trend

Engin Çağlar

Engin Çağlar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Engin Çağlar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Engin Çağlar’dan şaşırtan itiraf

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Engin Çağlar, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a konuştu. Çağlar Fatma Girik ile ilgili itirafıyla şaşırttı!

Trend